[TVN] Julia

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

buj1989
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 25 lip 2011, 21:44

[TVN] Julia

Post autor: buj1989 »

Mówi się, że w życiu trzeba mieć wiele odwagi, żeby walczyć o siebie. I to właśnie charakteryzuje Julię - tytułową bohaterkę nowego serialu TVN, który od początku sierpnia powstaje w Krakowie. W obsadzie zobaczymy, m.in.: debiutującą w głównej roli - Julię Rosnowską, Krystiana Wieczorka, Michała Lewandowskiego oraz Bartosza Obuchowicza. Serial zagości na antenie TVN w styczniu przyszłego roku.

Losy Julii to wielowymiarowa opowieść o młodej dziewczynie, która w przeddzień swojego ślubu decyduje się zacząć wszystko od nowa… Odwołuje ceremonię, opuszcza swoją rodzinną miejscowość i wyprowadza się do Krakowa. Od tego momentu zaczyna szukać nie tylko swojego miejsca na ziemi, ale przede wszystkim prawdy o samej sobie. Na swojej drodze spotyka ludzi, którzy wydają się być w zupełnie innym momencie życia niż ona – bogaci, szczęśliwi, spełnieni zawodowo. A tak naprawdę to tylko pozory budowane na fundamencie wielu kłamstw i zagmatwanych historii. To ludzie, którym w życiu wielokrotnie brakowało odwagi do bycia szczerym w stosunku samych siebie i swoich najbliższych. Julia jest dla nich kimś, jakby z innego świata. Kimś, kto początkowo daje się uwikłać w ich kłamstwa, a z czasem dokonuje prawdziwej rewolucji w ich życiu…

Serial „Julia” to telenowela przewidziana na 195 odcinków. Scenariusz jest pracą zbiorową krakowskiego zespołu scenariuszowego, w którego skład wchodzą: Ilona Łesyk-Moczulska, Magdalena Strzałkowska, Michał Zasowski, Michał Godzic, Patrycja Nowak i Mirosław Golański. Serial reżyserują: Arkadiusz Luboń (reżyser formatujący), Sławomir Pstrong, Marcin Solarz oraz Adrian Kręciszewski. Autorem zdjęć jest Michał Nowakowski. Producentem serialu jest Krystyna Lasoń, a producentem wykonawczym – Barbara Golańska.

http://www.tvn.pl/news/5848/view
Isadora
Bywalec
Bywalec
Posty: 631
Rejestracja: piątek 10 sie 2007, 16:17

Re: „Julia” - nowy serial TVN

Post autor: Isadora »

buj1989 pisze:W obsadzie zobaczymy, m.in.: debiutującą w głównej roli - Julię Rosnowską
No, to musi być bardzo zdolna debiutantka, skoro zaryzykowano obsadzenie jej w głównej roli 200 odcinkowego serialu, mam nadzieję, że zdolniejsza od innej debiutantki z innego serialu, który też dział się w Krakowie :lol2:
po raz drugi nie zrobisz juz pierwszego wrazenia
lukas_k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: wtorek 22 lip 2008, 17:10

Re: „Julia” - nowy serial TVN

Post autor: lukas_k »

A jak było z Joanną Osydą (Majka) czy Julią Kamińską (Brzydula)?
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: „Julia” - nowy serial TVN

Post autor: Trzeciak »

Premiera serialu w przedwigijiny piątek 23 grudnia po emisji ostatniego odcinka serialu "Prosto w serce".
adik1148
Bywalec
Bywalec
Posty: 910
Rejestracja: wtorek 10 sie 2010, 13:11

Re: „Julia” - nowy serial TVN

Post autor: adik1148 »

Zawsze jest 1 dzień przed wigilią koniec serialu poprzedniego i prapremiera serialu przyszłego :) Już się przyzwyczaiłem , że gdy ubieram choinkę to oglądam następny serial TVN'u :)
alik79
Początkujący
Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: środa 15 cze 2011, 15:36

Re: „Julia” - nowy serial TVN

Post autor: alik79 »

Za tydzień pilotowy odcinek Julii a TVN nadal nie puszcza zwiastuna tak jak było w latach ubiegłych np. "w miejsce Brzyduli wprowadza się Majka..." a następnie "w Miejsce Majki wprowadza się Anna Mucha...".

Czyżby w tym roku nie nakręcili spotu ?
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: „Julia” - nowy serial TVN

Post autor: Trzeciak »

Tak samo (co mnie zdziwiło) stacja nie puszcza zapowiedzi świątecznych w przeciwieństwie do TVP, Polsatu, czy TV Puls. Jutro ma się pojawić nowa strona internetowa.
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: „Julia” - nowy serial TVN

Post autor: Adrian ;P »

http://julia.tvn.pl/odcinki,zwiastun-od ... 791,0.html

Jest zwiastun 1 odcinka. Czyżby piosenka Lenki była w czołówce serialu? Jestem za :D
Według mnie Julka brzmiałoby dużo lepiej niż "Julia" :?
Isadora
Bywalec
Bywalec
Posty: 631
Rejestracja: piątek 10 sie 2007, 16:17

Re: „Julia” - nowy serial TVN

Post autor: Isadora »

Adrian ;P pisze:Według mnie Julka brzmiałoby dużo lepiej niż "Julia" :?
Też mi się tak wydaje, ale to pewnie jakieś nawiązanie do szekspirowskiej Julii :D Dziewczyna ma dość banalną urodę, w porównaniu z np Osydą :lol2: W zajawce podobał mi się Obuchowicz, przybyło mu lat, ale z korzyścią dla wizerunku, IMO oczywiście :D No to czekam na cały odcinek.
po raz drugi nie zrobisz juz pierwszego wrazenia
adik1148
Bywalec
Bywalec
Posty: 910
Rejestracja: wtorek 10 sie 2010, 13:11

Re: „Julia” - nowy serial TVN

Post autor: adik1148 »

http://julia.tvn.pl/wideo/wszystkie-kat ... 61396.html

Czołówka tego serialu jest chyba najgorszą jaką TVN zrobił w życiu !!! MEGA OBCIACHOWA - JAK Z TVP !!!
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: „Julia” - nowy serial TVN

Post autor: matik »

Oj nie przesadzaj, że najgorsza. Ja tam nawet nie mam zastrzeżeń, w przeciwieństwie do kończącego się Prosto w serce.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: „Julia” - nowy serial TVN

Post autor: r_r16 »

Moim zdaniem pomysł jest całkiem niezły. Jedynie, co kłuje w oczy to czcionka przy nazwiskach aktorów - taki WordArt :D
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: „Julia” - nowy serial TVN

Post autor: r_r16 »

Przepraszam, że post pod postem, ale zastanawia mnie jedno. Mianowicie, czy teraz wszystkie seriale TVN z serii "17:55" będą wyglądały tak samo. Tzn będą utrzymywane w konwencji "na przemian". Nie trudno się bowiem doszukać podobieństw pomiędzy Brzydulą, a Prosto w Serce i Majką, a Julią. W pierwszym przypadku Warszawa, w drugim Kraków. Obsada bardzo podobna, fabuła także. Nawet czołówki podobne - Brzydula i Prosto w serce - "rysunkowa", Majka i Julia - "ujęciowa".
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: „Julia” - nowy serial TVN

Post autor: prze_kw »

Czołówka "Julii" - dość fajna, na pewno lepsza niż "Majki", muzyka świetna, a czemu taka czcionka i konwencja? jest to związane z pasją głównej bohaterki... :-)
Liczą się tylko Fakty.
mfdtv4
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 481
Rejestracja: sobota 16 sie 2008, 22:30

Re: „Julia” - nowy serial TVN

Post autor: mfdtv4 »

r_r16 pisze:Przepraszam, że post pod postem, ale zastanawia mnie jedno. Mianowicie, czy teraz wszystkie seriale TVN z serii "17:55" będą wyglądały tak samo. Tzn będą utrzymywane w konwencji "na przemian". Nie trudno się bowiem doszukać podobieństw pomiędzy Brzydulą, a Prosto w Serce i Majką, a Julią. W pierwszym przypadku Warszawa, w drugim Kraków. Obsada bardzo podobna, fabuła także. Nawet czołówki podobne - Brzydula i Prosto w serce - "rysunkowa", Majka i Julia - "ujęciowa".
Zgodzę się w 100%! Nie dosyć, że bezsprzecznie PWS było podobne do BrzydUli: obsada, wątki, klimat, itd. To do tego Julia przypomina aż za bardzo Majkę. Sama nazwa serialu, miejsce zdjęć, obsada (naliczyłem 5 aktorów Majki w Julii). Czekajcie... jak to było?? Majka była uzdolniona artystycznie i... Julia też jest. A poza tym fabuły wszystkich czterech seriali aż biją podobizną... :roll:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości