[TVN] Lekarze

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

FLEJP
Początkujący
Początkujący
Posty: 100
Rejestracja: wtorek 14 mar 2006, 17:16
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Lekarze

Post autor: FLEJP »

qmate pisze:
FLEJP pisze:Ja już jestem po pierwszym odcinku :D22 i jak dla mnie całkiem fajnie, już nie mogę się doczekać jak się potoczą wydarzenia w 2 odcinku, jak dalej rozwinie się sytuacja. Serial wciąga :D
W drugim odcinku pewnie dostanie ten staż w Toruniu, może się tam wykaże ponownie (albo wręcz przeciwnie).

Póki co schematycznie bardzo:
Bohaterka niby robi karierę w miejscu X, potem dowiaduje się, że jej ukochany tak naprawdę jej szkodzi i przenosi się w inne miejsce. Przypomina to Prawo Agaty.
No akurat mi też w pewnym momencie zaczęło to przypominać Prawo Agaty :P
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Lekarze

Post autor: matik »

Ja napiszę krótko - serial zapowiada się bardzo dobrze, no ale z tego co widzę to drugi odcinek będzie już w poniedziałek o 22:30 w TVN Player. Jak tak dalej pójdzie to całą serie dadzą za darmo wcześniej niż w tv.
hothead
Początkujący
Początkujący
Posty: 85
Rejestracja: sobota 11 sie 2012, 13:00

Re: Lekarze

Post autor: hothead »

W internecie premiery niektórych seriali są z tygodniowych przyspieszeniem w porównaniu z TV. Tak było "też z Przepisem na życie".
lukaszbialas
Bywalec
Bywalec
Posty: 880
Rejestracja: sobota 31 gru 2011, 23:49

Re: Lekarze

Post autor: lukaszbialas »

matik pisze:Ja napiszę krótko - serial zapowiada się bardzo dobrze, no ale z tego co widzę to drugi odcinek będzie już w poniedziałek o 22:30 w TVN Player. Jak tak dalej pójdzie to całą serie dadzą za darmo wcześniej niż w tv.
Tak samo było z Przepisem na życie i Usta Usta - tydzień przed premierą telewizyjną prapremiera w internecie.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Lekarze

Post autor: matik »

Co do PnŻ to wiem, bo sam oglądałem wcześniej niż w tv, ale mnie trochę martwi to, że w poniedziałki Polsat ma mocne pasmo filmowe, a i jeszcze Lekarze wcześniej dostępne w sieci. Czarno widzę oglądalność.
lukaszbialas
Bywalec
Bywalec
Posty: 880
Rejestracja: sobota 31 gru 2011, 23:49

Re: Lekarze

Post autor: lukaszbialas »

matik pisze:Co do PnŻ to wiem, bo sam oglądałem wcześniej niż w tv, ale mnie trochę martwi to, że w poniedziałki Polsat ma mocne pasmo filmowe, a i jeszcze Lekarze wcześniej dostępne w sieci. Czarno widzę oglądalność.
Spokojnie, cały czas jest sporo ludzi, którzy wolą sobie zobaczyć w telewizji.
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: Lekarze

Post autor: SevenUP »

Serial bardzo przyjemny, ale szkoda kolejnego oczywistego wątku miłosnego identycznego jak w Magdzie M., Przepisie na Życie, Prawie Agaty, Majce, Julce itd.
Debeet
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 309
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2010, 20:15

Re: Lekarze

Post autor: Debeet »

Dokładnie. Powinni bardziej skupić się na medycynie, a mniej na wątkach miłosnych. Chciałbym chociaż jeden polski serial bez takich... pierdół :)
avatar
Bywalec
Bywalec
Posty: 962
Rejestracja: poniedziałek 31 sty 2011, 09:28

Re: Lekarze

Post autor: avatar »

Co to za utwór w czołówce? :mhm:
felek
Bywalec
Bywalec
Posty: 744
Rejestracja: środa 11 sty 2012, 17:51

Re: Lekarze

Post autor: felek »

Oglądalność Lekarzy:
1 odcinek - 2,96 mln.
2 odcinek - 2,97 mln.
Wygląda na to, że serial się spodobał.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Lekarze

Post autor: matik »

Trzeci odcinek - 3,17 mln widzów, a więc jest dobrze. Decyzja o kręceniu drugiej serii okazała się słuszna, choć przedwczesna.
qmate
Bywalec
Bywalec
Posty: 549
Rejestracja: środa 27 gru 2006, 20:51

Re: Lekarze

Post autor: qmate »

Po 5-ciu odcinkach oceniam serial jako przeciętny. Będę chyba dalej oglądał, ale jakoś specjalnie nie ciekawi mnie co będzie dalej, bo z dużym prawdopodobieństwem Alicja i Maks będą razem, ale może jednak będzie niespodzianka? Te wszystkie seriale TVN'u z ostatnich lat robione są na jedno kopyto. Co innego Magda M., to był pierwszy tego typu serial, poza tym był "specyficzny", zresztą jak i bohaterka. Tu w Lekarzach brak jest jakichś elementów, które wyróżniałyby serial, no może poza widokami wnętrzności pacjentów. Charaktery postaci są słabo zarysowane, może poza główną bohaterką. Wątki też toczą się powoli, bo wmieszane są tu historie pacjentów, słabo zresztą rozwinięte. To powoduje, że serial jest taki jakiś płytki. No i oczywiście, bo jakże mogło być inaczej - rzecz dzieje się w jednym z najlepszych szpitali w kraju. Przecież bohaterowie serialów TVN'u muszą mieć wszystko naj.

Chciałbym w tym miejscu skonfrontować Lekarzy z nowym serialem Polsatu - Przyjaciółkami, który wydaje mi się duuuużo ciekawszy. Wątków jest sporo, ale są one dobrze zarysowane, każda z bohaterek ma konkretne problemy, z którymi stara się uporać: jedna z alkoholem i z mężem, druga pragnie dziecka wbrew oczekiwaniom partnera, trzecia jest przed rozwodem i lada chwila może stracić źródło utrzymania, czwarta nie ma szczęścia do facetów. To nie są odkrywcze, nowatorskie rzeczy, ale są one w tym serialu umiejętnie budowane a każdy odcinek przynosi dla każdej z bohaterek nowe wydarzenia, pchające akcję do przodu. Zawsze zastanawiam się co będzie dalej, bo niektóre zdarzenia są zaskakujące. Ogólnie w Przyjaciółkach dzieje się dużo i nie są to wydarzenia przewidywalne, charaktery bohaterów są wyraźnie pokazane, nie ma urwanych w połowie zdań zakończonych wymownym spojrzeniem niczym te z Mody na Sukces.

Subiektywnie oceniam serial Polsatu dużo wyżej niż TVN'u.
//////////
Pavloo
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 377
Rejestracja: czwartek 16 cze 2011, 21:18
Lokalizacja: Kielce

Re: Lekarze

Post autor: Pavloo »

Dziś Magda Różczka i Marcin Wrona (reżyser) w TVN24.

Obrazek
Obrazek
Beata Tadla - piękno, rozum i poczucie humoru. Wszystkie cechy, które powinna mieć kobieta.
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: Lekarze

Post autor: mojpierwszyraz »

qmate pisze:Po 5-ciu odcinkach oceniam serial jako przeciętny. Będę chyba dalej oglądał, ale jakoś specjalnie nie ciekawi mnie co będzie dalej, bo z dużym prawdopodobieństwem Alicja i Maks będą razem, ale może jednak będzie niespodzianka? Te wszystkie seriale TVN'u z ostatnich lat robione są na jedno kopyto. Co innego Magda M., to był pierwszy tego typu serial, poza tym był "specyficzny", zresztą jak i bohaterka. Tu w Lekarzach brak jest jakichś elementów, które wyróżniałyby serial, no może poza widokami wnętrzności pacjentów. Charaktery postaci są słabo zarysowane, może poza główną bohaterką. Wątki też toczą się powoli, bo wmieszane są tu historie pacjentów, słabo zresztą rozwinięte. To powoduje, że serial jest taki jakiś płytki. No i oczywiście, bo jakże mogło być inaczej - rzecz dzieje się w jednym z najlepszych szpitali w kraju. Przecież bohaterowie serialów TVN'u muszą mieć wszystko naj.

Chciałbym w tym miejscu skonfrontować Lekarzy z nowym serialem Polsatu - Przyjaciółkami, który wydaje mi się duuuużo ciekawszy. Wątków jest sporo, ale są one dobrze zarysowane, każda z bohaterek ma konkretne problemy, z którymi stara się uporać: jedna z alkoholem i z mężem, druga pragnie dziecka wbrew oczekiwaniom partnera, trzecia jest przed rozwodem i lada chwila może stracić źródło utrzymania, czwarta nie ma szczęścia do facetów. To nie są odkrywcze, nowatorskie rzeczy, ale są one w tym serialu umiejętnie budowane a każdy odcinek przynosi dla każdej z bohaterek nowe wydarzenia, pchające akcję do przodu. Zawsze zastanawiam się co będzie dalej, bo niektóre zdarzenia są zaskakujące. Ogólnie w Przyjaciółkach dzieje się dużo i nie są to wydarzenia przewidywalne, charaktery bohaterów są wyraźnie pokazane, nie ma urwanych w połowie zdań zakończonych wymownym spojrzeniem niczym te z Mody na Sukces.

Subiektywnie oceniam serial Polsatu dużo wyżej niż TVN'u.
Ja z kolei nie potrafiłbym porównać typowego obyczajowego serialu - ktory mimo tego iż jest dobry, jest po prostu kolejnym, nic nie wnoszącym do rynku produktem, do czegoś, czego nigdy nie było. Dla mnie na chwilę obecną Lekarze to jedyny serial w Polskiej TV, który na prawdę oglądam regularnie i czekam na każdy kolejny epizod. Świetne ujęcia, lekkie wątki, inteligentne dialogi i bardzo profesjonalna gra. Gratuluję twórcom :)
tvn - latem programowo najgorsza!
rogi
Bywalec
Bywalec
Posty: 695
Rejestracja: piątek 15 lip 2011, 10:00

Re: Lekarze

Post autor: rogi »

Jak dla mnie serial świetny. Pora emisji co prawda mi nie odpowiada, no ale od czego jest TVN Player? Z niecierpliwością czekam na kolejne odcinki.
Zastanawia mnie jednak co innego. Ostatnio chyba w "Czarno na białym" mówili o zadłużeniach Polskich miast i Toruń był najbardziej zadłużonym miastem w kraju, a tu taki świetny szpital :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości