Jesień 2015 w TVN

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Jesień 2015 w TVN

Post autor: michal_borkowski »

A reklamy nie były sprzedane już wcześniej, jeszcze zanim było wiadomo, że mecz z Irlandią będzie dla polskich piłkarzy decydujący?
To tylko moje skromne zdanie
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Jesień 2015 w TVN

Post autor: matik »

Sprzedane to złe słowo. Zarezerwowane lepsze. Jest oglądalność - reklamodawca płaci nadawcy za reklamy jakie wyemitował. Jest słabsza oglądalność - nadawca otrzymuje mniejszą zapłatę zgodnie z umową. Nie ma w ogóle oglądalności (w przypadku małych stacji) - nie ma w ogóle zapłaty. To jest biznes.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Jesień 2015 w TVN

Post autor: Trzeciak »

Otóż to. Inaczej nadawcy (w tym głównie TVP) nie mieliby możliwości manewrów przeprowadzenia różnych zmian ramówkowych. Stąd też i w Polsce, i zagranicą wiele projektów, które cieszą się kiepską widownią schodzą z anteny przedwcześnie.
ketjow pisze:
Trzeciak pisze: Wiesz chociaż ile kosztuje produkcja jednego odcinka muzycznego show, a ile puszczenie po raz n-ty tych samych filmów? Chodzi tu o zyski z reklam - wiele na puszczeniu filmu nie wydadzą, a koszty za produkcję widowiska "Aplauz, Aplauz!" i tak zostały poniesione przez TVN.

Swoją drogą, gdy w Wlk. Brytanii jest emisja finału Ligi Mistrzów, a w Holandii - Eurowizji też wielu nadawców wstrzymuje się z emisją swoich premierowych programów zastępując je filmami. Nie zastanawialiście się dlaczego?
to był sarkazm z mojej strony co do pytania "czy lepiej by niższą oglądalność miał film" niż właśnie takie produkcje :) (ale ok, w tekście pisanym nie zawsze wyraźnie widoczny).
A mogłem przecież o to podejrzewać. Cóż, przepraszam i zwracam honor. :)
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Jesień 2015 w TVN

Post autor: michal_borkowski »

A jak się ma do tego cennik reklam tvn i podane tam stawki?
To tylko moje skromne zdanie
rav
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: wtorek 22 sty 2013, 12:07

Re: Jesień 2015 w TVN

Post autor: rav »

Bo są to tzw. dane cennikowe - bez rabatów?

Poza tym w każdym cenniku jest napisane: "dla potrzeb rozliczenia zlecenia emisji będą przyjmowane dane telemetryczne dostarczane przez AGB Nielsen Media Research Sp. z o.o."
Nie wspomnę już o tzw. "break bumper"...
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Jesień 2015 w TVN

Post autor: michal_borkowski »

I jak ktoś "świeży" dzwoni do TVN, chcąc zareklamować firmę, to dowiaduje się o tym przez telefon czy podpisując umowę?
To tylko moje skromne zdanie
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Jesień 2015 w TVN

Post autor: Camilo »

Jak już jakąś firmę stać na wykupienie reklam w tym paśmie, to chyba też stać ją na menadżerów, którzy są świadomi tych mechanizmów.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Jesień 2015 w TVN

Post autor: michal_borkowski »

Reklamy w nocy kosztują kilkaset złotych, nawet mnie byłoby stać i pewnie wielu użytkowników tego forum.
To tylko moje skromne zdanie
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Jesień 2015 w TVN

Post autor: matik »

Od 21 października w Player.pl co tydzień "Web Therapy". (seria liczy 10 odcinków po 20 minut). W wersji płatnej wszystkie odcinki zostaną udostępnione jednego dnia - 21.10.
W telewizji TVN serial będzie można oglądać w poniedziałki i wtorki o 20:45 (odcinki po 10 minut) począwszy od 20 października. "Ten moment" o 20:55.
Felippe
Bywalec
Bywalec
Posty: 745
Rejestracja: poniedziałek 02 lut 2015, 20:54

Re: Jesień 2015 w TVN

Post autor: Felippe »

Skrócą odcinki o 10 minut?
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Jesień 2015 w TVN

Post autor: michal_borkowski »

Z tego co piszą WM, to będą kilkuminutowe skróty.
To tylko moje skromne zdanie
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 3 gości