TVN Warszawa

Archiwum programów i innych przedsięwzięć kanałów informacyjnych Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: TVN Warszawa

Post autor: matik »

Frazes pisze:A czy oriętuje się ktoś z Was jakie to nowe pozycje programowe, z ograniczeniami licencyjnymi spowodowały zakodowanie od dziś satelitarnej emisji "TVN Warszawa", bo "TVN" w komunikacie prasowym oczywiście nie ujawnił szczegółów (mam nadzieję, że nie chodzi o jakieś angielskie czy amerykańskie programy kulinarne, czy tzw. "lifestylowe", bo w takim układzie pytam się co one mają wspólnego z Warszawą???)???

W ogóle rozbawiło mnie, że informację o zakodowaniu dali dziś na pasku informacyjnym (tak jakby Ci co mają zakodowane mogli to przeczytać :D ) :D ...
Tak, zakodowanie ma związek z angielskimi czy tam amerykańskimi programami lifestylowymi. "Metropolie" i "Miejskie Style" startują już w ten weekend.
Frazes
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 194
Rejestracja: czwartek 04 gru 2008, 09:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TVN Warszawa

Post autor: Frazes »

To ja zapytam: Jaki był sens kodowania całej "anteny" z powodu dwóch nowych pozycji programowych???

Można było przecież zastosować model z "TVP Info" na "Astrze", że kanał jest ogólnie "FTA", a "scrambling" jest odpalany tylko w czasie emisji programów z "ograniczeniami licencyjnymi".

Dla widzów nie stanowiłoby to żadnego problemu, bo abonenci platform i tak karty kodowe moją cały czas w tunerach (przynajmniej tak powinno być :D ), więc nie odczuliby żadnej różnicy, a ludzie z tunerami "FTA" nie byliby całkowicie odcięci od kanału.

Zanim się podejmie jakąś decyzję trzeba dokładnie przemyśleć dostępne rozwiązania, ale u nas zazwyczaj idzie się na łatwiznę i koduje całe "anteny", zamiast wyjść na przeciw ludziom i kodować tylko to co konieczne...

W ogóle według mnie te "ograniczenia licencyjne", to tylko pretekst do zakodowania i pobierania opłat za kanał od "kablówek" i platform, tylko niech napiszą to wprost w komunikacie, a nie zasłoniają się licencjami !

Za taki sam pretekst uważam twierdzenie "TVN", że nie da się wprowadzić emisji w formacie "16:9" na "TVN SD", ponieważ z jego "dosyłu" satelitarnego korzystają także "kablówki" i nadajniki naziemne.

Po pierwsze można dla "kablówek" i nadajników uruchomić odrębny "dosył" (skoro można nadawać "TVN HD+1", to i na taki "dosył" znajdzie się miejsce), a po drugie np. "TVN24" już dawno "leci" w "16:9" i "kablówki" jakoś nie mają z nim problemu...
warszawa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 03 mar 2011, 16:47

Re: TVN Warszawa

Post autor: warszawa »

Niedawno miałem okazję zapoznać się z wypowiedzią Piotra Waltera dotyczącą bieżących spraw związanych z kanałami tematycznymi Grupy TVN. Poinformował on, że TVN Warszawa nie zarabia na siebie i jeśli tak dalej pójdzie, to do końca roku stacja zostanie zlikwidowana. Jako wielki fan i stały widz tej stacji mam ogromną nadzieję, że tak się nie stanie, bo TVN Warszawa to telewizja z dużym potencjałem. Ale ma też pewne wady, które postaram się opisać poniżej.

Zacznę od "Stolicy", która jest najchętniej oglądanym programem w TVN Warszawa. Tutaj wielu zarzutów nie mam, bo większość wydań jest naprawdę ciekawa. Świetne prowadzące, doskonali reporterzy (w szczególności Łukasz Wieczorek i Filip Chajzer). Dobór tematów - dobry. W "Stolicy" oprócz zwykłych wydarzeń (polityka, wypadki itp.) bardzo często pokazywane są rzeczy, których zwykły mieszkaniec Warszawy nie jest w stanie zobaczyć. Materiały o budowie metra, o tarczach TBM, o całej logistyce związanej z tym przedsięwzięciem cieszą się ogromną popularnością. Warszawiacy sami z siebie nie wiele wiedzą o budowie metra, a materiały Filipa Chajzera są bardzo ciekawe, rzeczowe, konkretne, gdzie wszystko jest powiedziane ludzkim językiem. Warszawiacy lubią takie rzeczy, wystarczy w tramwaju spojrzeć jak każdy pasażer zadziera głowę do góry patrząc co dzieje się na budowie stacji Rondo Daszyńskiego. W innych mediach nie mamy możliwości zobaczenia tego, co pokazuje TVN Warszawa. I podczas, gdy w "Stolicy" tematem numer jeden jest jakieś wydarzenie na budowie metra, w TVP Warszawa poświęca się temu 30 sekund pod koniec programu.

"Miejski Reporter" jest ostatnio robiony na "odwal się" Prowadzącego, Igora Sokołowskiego, bez zastanawiania się mogę nazwać drugim Karolem Strasburgerem. Ten program powinien prowadzić na przykład Łukasz Wieczorek (ze względu na tematykę poruszaną w tym paśmie). Formuła "Miejskiego Reportera" jest dość dziwna i ciężka do oglądania. Jak dla mnie powinno to być coś w stylu dawnych "Faktów po Faktach", czyli rozwinięcie tematów poruszanych w głównym wydaniu "Stolicy", dodatkowe materiały, telefony i opinie widzów, goście, i wydarzenia z jakimi przez cały dzień zwracali się do Miejskiego Reportera widzowie TVN Warszawa.

O "Witaj, Warszawo!" dużo nie powiem, bo oglądam tylko czasami, ale ogólnie program oceniam bardzo dobrze. W trakcie całego wydania reporterzy znajdują się tam, gdzie dzieje się coś ważnego, interesującego i mają kilka wejść w ciągu całego pasma. Bzdurą jest pokazywanie o poranku w "Ulicach" widoków na wylotówki, przecież to oczywiste, że rano ludzie jadą DO pracy do Warszawy, a nie z niej wyjeżdżają. Zresztą pokazywanie (również wieczorem) widoków na te wylotówki jest bez sensu, gdyż TVN Warszawa jest stacją kierowaną do mieszkańców Warszawy, a nie okolic.

"Rytm miasta" - sam nie oglądam, bo nie interesują mnie spektakle, jakieś beznadziejne koncerty polskich "gwiazd", o których najwięcej mówi się w tym programie. O imprezach, klubach i naprawdę dobrych koncertach wiem od znajomych i z sieci, więc w tej kwestii TVN Warszawa jest zbędna.

Poza tym szczerze mówiąc w TVN Warszawa można bardzo mało zobaczyć tej "prawdziwej" Warszawy. Tutaj wyróżnia się "Styl warszawski", którego stacja zaczyna emitować właśnie drugi sezon, i w którym można zobaczyć naprawdę jak to u nas jest.

Mam nadzieję, że co nieco się w TVN Warszawa zmieni, bo przecież dość dziwne jest, by telewizja miała kilka razy mniej widzów, niż internautów na swojej oficjalnej stronie internetowej.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: TVN Warszawa

Post autor: matik »

warszawa pisze:"Miejski Reporter" jest ostatnio robiony na "odwal się" Prowadzącego, Igora Sokołowskiego, bez zastanawiania się mogę nazwać drugim Karolem Strasburgerem. Ten program powinien prowadzić na przykład Łukasz Wieczorek (ze względu na tematykę poruszaną w tym paśmie). Formuła "Miejskiego Reportera" jest dość dziwna i ciężka do oglądania. Jak dla mnie powinno to być coś w stylu dawnych "Faktów po Faktach", czyli rozwinięcie tematów poruszanych w głównym wydaniu "Stolicy", dodatkowe materiały, telefony i opinie widzów, goście, i wydarzenia z jakimi przez cały dzień zwracali się do Miejskiego Reportera widzowie TVN Warszawa.
Co ty za bzdury wypisujesz :?: Wiesz na czym w ogóle ten program polega :?: Zastanawiam się czy widziałeś ten program. Tematyka jest jak najbardziej w porządku, zajmują się sprawami ważnymi dla warszawiaków i proponowanymi przez nich, widzowie mogą się dodzwonić do studia, wypowiedzieć się. Wszystko to co chcesz by było w tym programie jest :!: Rozwinięcie tamatów ze Stolicy są często po 18:20, dodatkowe materiały są ok. 17:40, telefony, opinie widzów, i goście jak i wydarzenia z którymi zwracają się widzowie do TVNu to stała pozycja Miejskiego Reportera. Łukasz Wieczorek nijak pasuje do tego programu, to jest program interwencyjno-publicystyczny a nie robienie sensacji i wprowadzanie w błąd widzów, jak to często robi Ł.Wieczorek w trakcie Stolicy. Nawet nie potrafi odróżnić kierowcy MZA od ITSu czy Mobilisu
warszawa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 03 mar 2011, 16:47

Re: TVN Warszawa

Post autor: warszawa »

matik pisze:
warszawa pisze:dodatkowe materiały są ok. 17:40
To nie jest dodatkowy materiał, tylko powtórka wejścia na żywo z porannego "Witaj, Warszawo!". A tematyka w miejskim reporterze jest kiepska i mało interesująca. Podobnie jak całe to pasmo.
ziom
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 493
Rejestracja: niedziela 16 sie 2009, 14:51

Re: TVN Warszawa

Post autor: ziom »

http://www.press.pl/newsy/pokaz.php?id= ... =4&strona=
Kanał TVN Warszawa zniknie z wizji
TVN - programowo najlepsza
TVN24 - cała prawda całą dobę
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: TVN Warszawa

Post autor: matik »

Szkoda, to taki fajny, dobry kanał
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Ciekawe co dalej z takimi ludźmi jak Prokopiuk, Redo czy Górniakowska. :> W TVN24 raczej miejsca dla nich nie ma, ale z drugiej strony szkoda byłoby ich wypuścić.
A nad niektórymi ludźmi to chyba jakieś fatum już wisi. Najpierw zlikwidowali im "Puls Raport", a teraz ten kanał.
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re:

Post autor: sybic »

Camilo pisze:Ciekawe co dalej z takimi ludźmi jak Prokopiuk, Redo czy Górniakowska. :> W TVN24 raczej miejsca dla nich nie ma
Miejsce można zrobić. Zwolnić Pochanke czy Anitę Werner i miejsce jest ;)
Zmiany są potrzebne, bo widzowie mają już dosyć jednych i tych samych twarzy.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: TVN Warszawa

Post autor: matik »

Ja sądzę że w grupie ITI powinni zostać (podaje też jak ja bym to widział):
Małgorzata Prokopiuk TVN 24
Igor Sokołowski - idealny do TVN 24, Poranek lub rozmowy z gośćmi (Rozmowa bardzo polityczna)
Weronika Diallo - DDTVN
Agnieszka Górniakowska - Kiedyś TVN Meteo i TVN Style. Powinna wrócić do Tvn Style
Filip Chajzer - świetny reporter - pasowałby do Czarno na białym
Hubert Radzikowski - kiedyś pracował w TVN Meteo
Cyprian Jopek - jego polityczne materiały idealnie pasowały by do Faktów
Weronika Wawrzkowicz - DDTVN

W DDTVN szukają nowej pogodynki to Weronika Diallo by bardzo pasowała.

Największy problem będzie jednak z ludźmi których nie widać na antenie.
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Re: TVN Warszawa

Post autor: Łukasz »

Miło by było gdyby Patrycja Redo wróciła do "Faktów" albo przynajmniej do TVN24. W TVN24 znalazłby się ktoś kto mógłby Patrycji ustąpić miejsca. :D
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Re: TVN Warszawa

Post autor: Marcin »

Zwłaszcza, że w TVN Warszawa newsy pod jej kierownictwem bardzo często stały na wyższym poziomie, niż biadolenie w TVN24.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: TVN Warszawa

Post autor: r_r16 »

Nie rozumiem, dlaczego TVN CNBC dostał więcej czasu na uzyskanie rentowności, a TVN Warszawa nie. Nie mieszkam w Warszawie, ale nie raz miałem okazję stację oglądać i wrażenia miałem jak najlepsze. Szkoda... po prostu szkoda...
Debeet
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 309
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2010, 20:15

Re: TVN Warszawa

Post autor: Debeet »

Nie potrzeba do tego komentarza

http://www.youtube.com/watch?v=ofLRNGUjD0Y
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: TVN Warszawa

Post autor: sybic »

TVN zdecydowanie stawia na programy typu ojciec dyrektor, czyli wieczorne pogaduchy z nawiedzonymi słuchaczami, i naparzanie o polityce 24h na dobę.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości