TVN Warszawa

Archiwum programów i innych przedsięwzięć kanałów informacyjnych Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Re: TVN Warszawa

Post autor: Marcin »

ITI brawurowo pokazało, że liczą się pieniądze i tylko pieniądze...
Tymczasem dobór informacji zazwyczaj stał na dużo wyższym poziomie, niż w TVN24, gdzie w kółko jest polityczne bicie piany, z którego nic nie wynika.
TVN Warszawa mogła się też rozkręcić biznesowo. Skoro TV Silesia się opłaciła, to jak to się stało, że Warszawie nie dali szansy?
Głupia decyzja...
podlasie1978
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czwartek 03 mar 2011, 08:11

Re: TVN Warszawa

Post autor: podlasie1978 »

...w niedługim czasie ITI będzie żałowało tej decyzji, nie wiem po co jest sens uruchamiać kanał tv żeby go później likwidować, skoro taka jest zła sytuacja finansowa to po kiego TVN Meteo utrzymują, będzie brakować "nam" kanału TVN Warszawa :(
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Ten kanał (z taką ramówką) musiał mieć budżet na poziomie ogólnopolskiej telewizji. Zważywszy, że stacja kierowana była de facto do 2 mln Polaków to ktoś tu albo się przeliczył albo wierzył w cuda.
r_r16 pisze:Nie rozumiem, dlaczego TVN CNBC dostał więcej czasu na uzyskanie rentowności, a TVN Warszawa nie.
Bo takie sprawy monitoruje się bez przerwy i non stop się sporządza analizy na przyszłość. Jeżeli już teraz było oczywiste, że kanał do końca roku nie osiągnie rentowności, to nie było sensu tego dłużej utrzymywać przy życiu. Pamiętajmy, że jedna dołująca stacja to obniżone przychody całej spółki, ograniczone możliwości rozwoju etc.
Zamknięcie zawsze jest ostatecznością, a więc nie było szans na osiągnięcie rentowności ani w spodziewanym terminie, ani nawet w niewielkim opóźnieniu.
Skoro TV Silesia się opłaciła, to jak to się stało, że Warszawie nie dali szansy?
Taaa, tylko spójrz na ramówkę TVS. Tam jest non stop albo jakieś radio na wizji, albo muzyka weselna, albo "Niewolnica Isaura" po śląsku...
Jest różnica między samym osiągnięciem rentowności a stworzeniem czegoś na poziomie.
maxxx
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5085
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 23:58
Lokalizacja: Płd PL

Re: TVN Warszawa

Post autor: maxxx »

Trochę stracą wizerunkowo, ale wiadomo - finanse są najważniejsze. Jak coś jest nierentowne, to się to wycina w pień.
Od początku mi się ten kanał wydawał porywaniem się z motyką na słońce. Tak jak napisał @Camilo, mieli wybór. Albo zjada z poziomem o pół (co byłoby samobójstwem) albo beda dalej dołować bez cięcia kosztów.
Szkoda stałych widzów, ja takim nie byłem więc płakać nie będe.

PS. Gdzieś słyszałem, że ktoś przebąkiwał o TVN Kraków. Ale to można między bajeczki..
Joanna Kryńska -magical journalist Tvn24 !
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: TVN Warszawa

Post autor: sybic »

A czy dobrą strategią jest, aby kanał pracował na siebie?
Przecież może być tak, że jedne kanały zarabiają więcej, drugie mniej, a inne w ogóle nie zarabiają a w ogólnym rozrachunku stacja wychodzi na plus.
To zła decyzja, bo TVN Warszawa miała już swoją markę i moim zdaniem dawała szansę na zyski w późniejszym czasie. Teraz stacja owej szansy się pozbawiła. Ja powoli dosyć mam już TVN24, tego bezustannego pierniczenia o polityce, dziwnych zachowań Kuźniara (myśli, że jest śmieszny?) i dlatego od jakiegoś czasu oglądałem właśnie TVN Warszawa, szczególnie rano, choć z Warszawy nie jestem ;)
Teraz rano słucham Radio Eska, bye, bye.... TVN.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

sybic pisze:To zła decyzja, bo TVN Warszawa miała już swoją markę i moim zdaniem dawała szansę na zyski w późniejszym czasie.
Zamknięcie tej stacji to i tak utopienie paru ładnych milionów w błoto. Gdyby tylko istniała taka opcja, że kanał zacznie na siebie zarabiać, to nikt nie miałby interesu zamykać TVN Warszawa.
Przecież może być tak, że jedne kanały zarabiają więcej, drugie mniej, a inne w ogóle nie zarabiają
Tylko jaki jest interes utrzymywać te kanały, które w ogóle nie zarabiają?
To tak jak Ty byś wynajął komuś pokój i jeszcze dopłacał do rachunków.
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re:

Post autor: sybic »

Camilo pisze:Tylko jaki jest interes utrzymywać te kanały, które w ogóle nie zarabiają?
A taki, że kiedyś może zarabiać.
Camilo pisze:To tak jak Ty byś wynajął komuś pokój i jeszcze dopłacał do rachunków.
Posłużyłeś się przykładem to pociągnijmy go dalej. Dajmy na to wynająłem pokój, ale do niego dopłacam... OK, ale w najbliższej perspektywie, w miejscu gdzie mam ten pokój, powstanie linie metra. Cena wynajmu podskoczy pięciokrotnie. Nie pozbywam się wiec tego pokoju. Dopłacam do interesu. Na szczęście mam inne pokoje, które już zarabiają na siebie :)

Ale do tematu. Dziś reporterka TVN Warszawa - Marta Klos pojawiła się w TVN 24. Czekam jeszcze na Anne Kulbicką :)
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Re:

Post autor: matik »

sybic pisze:Ale do tematu. Dziś reporterka TVN Warszawa - Marta Klos pojawiła się w TVN 24. Czekam jeszcze na Anne Kulbicką :)
A w jakim paśmie :?: Ja mam nadzieję że zobaczę w tvn24 Filipa Chajzera, Igora Sokołowskiego i Małgosię Prokopiuk, chociaż paru innych o których pisałem też mogło by przejść
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Re:

Post autor: sybic »

W poranku TVN24.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

sybic pisze:A taki, że kiedyś może zarabiać.
Tylko, że w wielkim biznesie, gdzie chodzi o miliony, nie funkcjonują takie pojęcia jak "kiedyś" i "może". Liczy się twarde stąpanie po ziemi.
Posłużyłeś się przykładem to pociągnijmy go dalej.
Jak najbardziej. :D
Dajmy na to wynająłem pokój, ale do niego dopłacam... OK, ale w najbliższej perspektywie, w miejscu gdzie mam ten pokój, powstanie linie metra. Cena wynajmu podskoczy pięciokrotnie. Nie pozbywam się wiec tego pokoju. Dopłacam do interesu. Na szczęście mam inne pokoje, które już zarabiają na siebie
Jasne - masz inne pokoje, ale gdybyś nie dopłacał do tego jednego, to miałbyś jeszcze więcej.
Linia metra? OK. Tylko, że w przypadku TVN Warszawa nic nie wskazywało na to, że w najbliższym czasie pojawi się taka linia metra i ceny reklam podskoczą pięciokrotnie. Gdyby coś takiego miało nastąpić, to dostaliby na pewno jeszcze szansę.
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: TVN Warszawa

Post autor: sybic »

No właśnie w twardym biznesie takie pojęcia jak "kiedyś", "może" liczą się najbardziej.
Choćby giełda. Biznesowa machina... każdy przestępując jej progi liczy na to że "kiedyś" i że "może".
TVN otwierając nowy biznes czyli inwestując w TVN Warszawa też liczyła na to kiedyś i na to może. Przeliczyła się...
Nasuwa się mała konkluzja.
Dlaczego się przeliczyła?
Może nie nadają się do tego biznesu i pora na inne zajęcie?
(Już po zimie, wiec odśnieżanie odpada).
Szkoda, że TVN nie przedstawił widzom swojego planu biznesowego, głównych jego założeń. Ja chciałbym wiedzieć na co oni liczyli i czym się wyłożyli... i czy założenia nie były nazbyt naiwne. Wygląda na to że tak.
Chciałbym też wiedzić na co liczyli kodując program.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Re:

Post autor: matik »

sybic pisze:Ale do tematu. Dziś reporterka TVN Warszawa - Marta Klos pojawiła się w TVN 24. Czekam jeszcze na Anne Kulbicką :)
Dziś w poranku tvn24 była Ewa Paluszkiewicz. Coś mi się wydaje, że oni testują tych reporterów i wybiorą najlepszych, którzy poradzą sobie z czymś więcej niż tylko Warszawą
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: TVN Warszawa

Post autor: matik »

Anna Kulbicka, Leszek Dawidowicz, Cyprian Jopek i Przemysław Wenerski przygotowują materiały dla tvn24 dla programu Czarno na białym.
Info: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/cz ... -do-tvn-24
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: TVN Warszawa

Post autor: matik »

Anna Kulbicka, Leszek Dawidowicz, Cyprian Jopek i Przemysław Wenerski przygotowują materiały dla tvn24 dla programu Czarno na białym.
Info: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/cz ... -do-tvn-24
roki1993
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 10 sty 2010, 11:41

Re: TVN Warszawa

Post autor: roki1993 »

Według informacji z portalu kosmica.pl, na antenie TVN Warszawa, od dzisiaj (1.04), o godzinie 0:00 ma pojawić się Kosmica TV - i nie jest to żart Prima Aprilisowy - informacje na stronie kosmica tv, zostały zamieszczone wczoraj.

Co do samego zamknięcia kanału, to bardzo szkoda. Kanał oferował ciekawe programy, i był pierwszym źródłem informacji dla mieszkańców Warszawy :). Sam lubiłem oglądać "Witaj Warszawo", "Stolica" i "Rytm miasta" - w którym informowano mnie o najciekawszych imprezach, jakie moje miasto ma do zaoferowania. Szkoda.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości