Platforma cyfrowa NC+ - dyskusja ogólna

Wymiana poglądów w sprawie kanałów telewizyjnych, projektów internetowych i platformy satelitarnej Canal+.

Moderator: Łukasz

matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Platforma cyfrowa N - dyskusja ogólna

Post autor: matik »

Między "Nową Cyfrą+" a "nc+" jest jednak różnica, bo jednak "nowa" nie będzie zawsze, a "nc+" brzmi jednak uniwersalnie, bo nie określa czy to nowe, stare czy jakiekolwiek inne. Za parę miesięcy się przekonamy, czy zostanie "nc+", czy wrócą do marki "Cyfra+''.
Ksero
Bywalec
Bywalec
Posty: 712
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2012, 19:00

Re: Platforma cyfrowa N - dyskusja ogólna

Post autor: Ksero »

Lepsza nazwa nC+, niż Cyfra+. Moim skromnym zdaniem.
A do fuzji coraz bliżej...
KKK
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Platforma cyfrowa NC+ - dyskusja ogólna

Post autor: matik »

Strona internetowa nowej platformy:
https://ncplus.pl/
Tym samym znamy jej hasło: "Nowa definicja rozrywki".
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Platforma cyfrowa NC+ - dyskusja ogólna

Post autor: matik »

START PLATFORMY 21 MARCA
szym
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1290
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 12:27

Re: Platforma cyfrowa NC+ - dyskusja ogólna

Post autor: szym »

Było dużo plotek, w tym takie, że Canal+ w ogóle zniknie z rynku pod koniec roku i zastąpią go kanały o nazwie nc+.

Na szczęście, wygląda na to, że Canal+ zostaje. :) W reklamie widać loga kanałów i serwisy internetowe wyłapały, że będą:
Canal+
Canal+ Sport
Canal+ Film
Canal+ Film 2
Canal+ Family
Canal+ Family 2

ostanie się również, przynajmniej na razie, nSport.

Trochę mało tych kanałów sportowych, bo do tej pory mieliśmy Canal+ Sport, Gol i Weekend. Rozgrywek będzie więcej, bo dojdą te z nPremium, więc gdzieś trzeba będzie je upchać, ciekawe gdzie? Zastanawia mnie też oferta aż dwóch kanałów Family - nie wiem, co leciało na nPremium, bo nie miałem tego kanału, ale strzelam, że jakieś seriale i filmy, więc pewnie właśnie to tam będzie.

Osobiście wolałem nazwy bez "2" a po prostu z inną "końcówką" że tak powiem, dlatego podobał mi się C+ Sport, C+ Gol, C+ Weekend, zamiast C+ Sport 2 i C+ Sport 3 (tak samo jak nPremium miało numeracje aż do 4, o zgrozo). No, ale to tylko szczegół. Można było zostawić Canal+ Weekend. Będę tęsknił za Canal+ Gol. :lol2:

Nowe logotypy mi się mniej podobają, ale zobaczymy, jak się zaprezentują na ekranie. :)

CZEKAMY NA CENY!

PS: Proponuję zmienić nazwę działu na "nc+".
:)
kuba1245ab
Początkujący
Początkujący
Posty: 59
Rejestracja: środa 31 paź 2012, 18:35

Re: Platforma cyfrowa NC+ - dyskusja ogólna

Post autor: kuba1245ab »

szym pisze:Trochę mało tych kanałów sportowych, bo do tej pory mieliśmy Canal+ Sport, Gol i Weekend. Rozgrywek będzie więcej, bo dojdą te z nPremium, więc gdzieś trzeba będzie je upchać, ciekawe gdzie? Zastanawia mnie też oferta aż dwóch kanałów Family - nie wiem, co leciało na nPremium, bo nie miałem tego kanału, ale strzelam, że jakieś seriale i filmy, więc pewnie właśnie to tam będzie.
Teraz też będziemy mieli 3 kanały sportowe:
nSport
C+ Sport
TVN Turbo
Dodatkowo wybrane transmisje można umieścic w C+ (ewentualnie w TVN 7)
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Platforma cyfrowa NC+ - dyskusja ogólna

Post autor: matik »

I prawdopodobie w C+ Family i C+ Family 2 (nieoficjalnie)
3405t
Bywalec
Bywalec
Posty: 600
Rejestracja: środa 31 paź 2012, 14:12
Lokalizacja: Region TVP3 WARSZAWA

Re: Platforma cyfrowa NC+ - dyskusja ogólna

Post autor: 3405t »

trochę dziwne jest nsport i Canal+ sport? - mogli by to jakoś połączyć
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Platforma cyfrowa N - dekodery

Post autor: r_r16 »

Witam,

Wczoraj (o ironio na 3 dni przed startem nc+) wymieniłem dekoder na dekoder Turbo. Powiedzcie mi, czy jest możliwość skopiowania własnych nagrań na komputer (oczywiście tylko i wyłącznie dla własnego użytku)? No bo jeśli taka możliwość nie istnieje, to skąd biorą się na forum materiały filmowe w genialnej jakości?
avatar
Bywalec
Bywalec
Posty: 962
Rejestracja: poniedziałek 31 sty 2011, 09:28

Re: Platforma cyfrowa N - dekodery

Post autor: avatar »

Nie, z nBox'a nie można wydobyć jakichkolwiek nagrań.
Możesz zainstalować sobie oprogramowanie Enigma2 i nagrywać i kopiować co tylko chcesz ale to tylko na dekoderach z serii BSLA/BXZB/BSKA/BZZB. Turbo to seria CLRA i inne...
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Platforma cyfrowa NC+ - dyskusja ogólna

Post autor: r_r16 »

NSport jest kanałem dostępnym w każdym pakiecie, Canal+Sport jest częścią pakietu premium. Jest też możliwość zmiany nazwy kanału na bardziej kojarzącą się z nową marką nc+.

Do startu platformy już tylko dwa dni i widać to m. in. na stronie nki. Nie jest prowadzona już sprzedaż oferty n. Po przejściu na podstronę z ofertą platformy, widoczna jest informacja, że oferta nie jest już dostępna. Po 7 latach era nki dobiega końca. Z niecierpliwością czekam na ofertę nc+ z HBO, Canal+, NPremium (mam na myśli prawa filmowe, które kanały posiadały). Cała oferta filmowa w jednej platformie. Boję się tylko o ceny. :D
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Platforma cyfrowa NC+ - dyskusja ogólna

Post autor: matik »

r_r16 pisze:NSport jest kanałem dostępnym w każdym pakiecie, Canal+Sport jest częścią pakietu premium. Jest też możliwość zmiany nazwy kanału na bardziej kojarzącą się z nową marką nc+.
Zmiana nazwy stacji nSport nie nastąpi.
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Platforma cyfrowa N - dekodery

Post autor: sybic »

r_r16 pisze:No bo jeśli taka możliwość nie istnieje, to skąd biorą się na forum materiały filmowe w genialnej jakości?
Nie istnieje na ichnich tunerach. Jeśli masz swój tuner z modułem to wyciągnięcie nagrań polega na skopiowaniu z dysku podpiętego do tegoż tunera.
Jeśli masz kartę SAT podłączoną do komputera (przez PCI lub USB) to nic nie musisz robić, bo nagranie masz już w w komputerze po naciśnięciu rec :)
Moja rada : zmień sprzęt.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Platforma cyfrowa NC+ - dyskusja ogólna

Post autor: matik »

Dziś odbyła się konferencja prasowa nc+ na której została zaprezentowana oferta wraz z cenami.
Na www.facebook.com/tvnfakty można zobaczyć parę zdjęć z konferencji, a w serwisie tvnfakty.pl dowiedzieć się co nieco o ofercie i nowej platformie.
tetar
Początkujący
Początkujący
Posty: 147
Rejestracja: niedziela 02 kwie 2006, 19:01

Re: Platforma cyfrowa NC+ - dyskusja ogólna

Post autor: tetar »

No to mamay "nowa definicje rozrywki" - cennik wyjsciowy jest poroniony!!!
Mam nadzieje, ze wiedza w nc+ co robia bo ja cienko widze nc+!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości