Charakteryzujemy dziennikarzy - zabawa

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

piotrek888
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2727
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 08:23
Kontakt:

Re: Charakteryzujemy dziennikarzy - zabawa

Post autor: piotrek888 »

Uwagę odwróciłaby chyba każdego - zwłaszcza strojem.

Tak,tak niech jedzie może tam będzie jej bardziej pasowało.
Jacek-t
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1046
Rejestracja: środa 06 maja 2009, 02:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Charakteryzujemy dziennikarzy - zabawa

Post autor: Jacek-t »

Ha, widzę że rzeczywiście Anna Kalczyńska daje co nieco powodów do "intensywnych emocji" na jej temat. Tak sobie tylko myślę, że skoro sami się śmiejemy z reakcji niektórych dziennikarzy na komentarze o nich w internecie, to może nie powinniśmy się też tak bardzo naburmuszać gdy ktoś wyrazi opinię o naszym piśmiennictwie :mhm: . A widzę, że uznanie za "dzieciaków" niektórych strasznie ubodło. Ale może to ja już w takim wieku jestem, że wolę jak mi ktoś lat ujmuje niż dodaje :lol2: .
arczi
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2218
Rejestracja: sobota 07 lip 2007, 11:27

Re: Charakteryzujemy dziennikarzy - zabawa

Post autor: arczi »

Widzę teraz same negatywne opinie co do Anny Klaczyńskiej. Moja jest wręcz odwrotna- bardzo ją i jej dziennikarstwo lubię. Poza tym jest otwarta i mówi to co myśli. A cenię sobie osoby, które są pewne siebie i znają swoją wartość- co może często sprawiać wrażenie bycia zarozumiałym oczywiście. Tak na prawde, to które z tych cytatów nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości?
Nie mam złudzeń - ludzie oglądają telewizję także po to, żeby oceniać, jak wyglądam, czy jestem dobrze ubrana i umalowana
Dla widza program jest atrakcyjniejszy, gdy prowadzi go duet. Mężczyźni chcą oglądać ładne twarze...
Praktycznie każdy wątek w dziale Załoga TVN na tym forum potwierdza te słowa. Nie oszukujmy się, ale chyba każdy zwraca uwagę na wygląd prezentera i przyjemniej się ogląda ładną kobietę i przystojnego faceta..
To, co robię, nie jest jeszcze spełnieniem moich ambicji i marzeń, ale tworzę rzetelnie realizowany program, na który mam wpływ i którego nie muszę się wstydzić
Jak dla mnie to zdanie pokazuje, że jest ambitną osobą, która wciąż chce się rozwijać i próbować nowych rzeczy. Chyba nie może to być odebrane jako wada, czy bycie przemądrzałym.

Heh, na prawde az tak was uraziły te ‘naiwne dzieciaki’? Swoją drogą to sorry, ale w tamtym okresie często forum przypominało piaskownice- ilu wtedy było userów typu aroldinio czy lukaszo…Co oczywiście nie usprawiedliwia generalizowania, bo przecież nie każdy takie bzdury wypisywał.. Ale skoro jak już wspomniał Jacek- t- użytkownicy forum mogą wyrażać swoje poglądy, to ona też ma takie prawo.

To ja jeszcze może scharakteryzuje szybko ulubienice Magdę Sakowską- od zawsze jakoś podobał mi się jej styl, troche to, że mine miała zawszę taką naburmuszoną, jakby miała lekką zlewkę na wszystko. Zawsze trafione i rzeczowe pytania w sejmie. Jak poszła na urlop macierzyński to kogoś mi brakowało w tvn24, szybko sobie oczywiście uświadomiłem kogo.. Początkowo byłem zaskoczony, że odeszła z renomowanej stacji informacyjnej do czegoś co pewne nie jest, ale nie ma ryzyka nie ma zabawy, czas pokazał, że wyszła na tej decyzji bardzo dobrze, teraz jest głowną gospodynią głównego programu publicystycznego PN i radzi sobie oczywiście świetnie.
Kuba
Bywalec
Bywalec
Posty: 876
Rejestracja: sobota 08 kwie 2006, 17:20
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Charakteryzujemy dziennikarzy - zabawa

Post autor: Kuba »

Nika pisze:Mikołaj Lizut - to ten śmiszny pan z GW, co zazwyczaj w Skanerze był gościem. Lubię gościa za celne komentarze, trafne riposty. Za całokształt. Coś dawno go nie widziałam w TVN24.

Za to pojawia się (chyba) w "66 niezapomnianych..." :>

epsztajnek pisze:Anna Kalczyńska - ostatnio na tym forum była propozycja ( jedna z wielu ) wyborów miss i mistera ITI. To ja zgłaszam Annę Kalczyńską do tytułu komplementarnego ( tak to fachowcy od wyboru miss nazywają ) - Miss Gracja ITI.

Zgadzam się w 100 procentach, na wizji jest szalenie profesjonalna, świetnie wygląda, dzięki niej polubiłem nawet Łukasza Grassa, z którym prowadzi "Polskę i Świat". To, co mówi w wywiadach zbytnio mnie nie interesuje - wystarczy mi, że oglądanie jej w telewizji to czysta przyjemność.

Camilo pisze: Piotr Kraśko - nie wiem czemu, ale oglądam ''Wiadomości'' tylko, gdy on je prowadzi. Ma coś, co go niezwykle wyróżnia. I nie wiem do końca, czy to jest tylko ten akcent.

Od momentu, w którym oni Hanna Lis dołączyli do grona prowadzących "Wiadomości", zacząłem włączać ten serwis i całkiem przyjemnie się ich oglądało. Niestety, sami prowadzący nie wystarczyli, by "Wiadomości" na stałe weszły do mojej wieczornej telewizyjnej playlisty ;)

Łukasz pisze:Joanna Kryńska - z uwagi na urodę wybaczam jej, że co 3 minuty przypomina "bliżej ludzi, bliżej ludzkich spraw". Nie mogę jej słuchać, gdy się użala i z pozornym smutkiem na twarzy opowiada po raz kolejny o jakiejś pokrzywdzonej biednej rodzinie, z jakieś polskiej wsi.

Sorry, ale nigdy nie zrozumiem, jak można w ogóle oglądać programy typu "Interwencja", "Uwaga", czy właśnie "Prosto z Polski". Dla mnie to trochę poziom "Super Expressu"/"Rozmów w toku". Płycizna i robienie taniej sensacji z ludzkiego nieszczęścia. Nawet Joanna Kryńska w roli prowadzącej nie jest w stanie zmusić mnie od oglądania "PzP" dłużej niż przez dwie minuty.

Jacek-t pisze: Karolina Korwin-Piotrowska – kiedyś uważałem ją za najlepszego krytyka filmowego w Polsce, a przynajmniej w polskiej telewizji. Fakt, że obecnie prowadzi tak rynsztokowy program jak „Magiel towarzyski” i najwyraźniej dobrze się z tym czuje napawa mnie bezbrzeżnym smutkiem.
Uwielbiam oglądać ją z Kinem w "Maglu Towarzyskim", ale sam Kin w "Kinetyce" na TVN Warszawa, już mnie nie przekonuje. W lipcowym "Pressie" za każdym razem, gdy przytaczano, co o niej sądzi jakaś gwiazda, wypowiedź rozpoczynała od zjechania jej i dopiero potem obrony siebie. Niezwykle cięci, szkoda, że emitowani są tylko na antenie TVN Style. Dodatkowo, Korwin-Piotrowska stworzyła fajny, wyważony - między plotkarskim a kulturalnym - serwis internetowy Plejada.pl, zaglądam tam codziennie i zawsze znajdę coś dla siebie.


To chyba był post bardziej z kategorii "komentujemy charakteryzację dziennikarzy napisaną przez innych forumowiczów" :D
winek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek 04 maja 2009, 21:58

Re: Charakteryzujemy dziennikarzy - zabawa

Post autor: winek »

Kuba pisze:Sorry, ale nigdy nie zrozumiem, jak można w ogóle oglądać programy typu "Interwencja", "Uwaga", czy właśnie "Prosto z Polski". Dla mnie to trochę poziom "Super Expressu"/"Rozmów w toku". Płycizna i robienie taniej sensacji z ludzkiego nieszczęścia. Nawet Joanna Kryńska w roli prowadzącej nie jest w stanie zmusić mnie od oglądania "PzP" dłużej niż przez dwie minuty.
Płycizna ? Robienie taniej sensacji z nieszczęścia ?

:arrow: http://nwg.pl/index.php?module=News&fun ... ay&sid=690
Zajmuję się głównie tematami społecznymi. Chociaż, gdy zaczynałam pracę interesowała mnie głównie polityka. Pewnie jeszcze będę biegać z mikrofonem po sejmie - taką mam nadzieję. Ale na razie zajmuje mnie głównie tematyka społeczna. Gdy interweniujemy w imieniu bohaterów reportaży "Prosto z Polski", możemy rozwiązać ich problemy. To chyba tzw. magia telewizji. I to daje poczucie spełnienia pewnej misji. Taki telefon od bohatera, że dzięki interwencji w końcu udało się załatwić jakąś sprawę, dodaje skrzydeł i motywuje.
Teraz rozumiesz chłopcze ? :spiewa:
Płycizna to jest, gdy dziennikarze przez cały dzień wałkują temat o wannie Wassermanna czy szafie Lisiaka.
Jacek-t
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1046
Rejestracja: środa 06 maja 2009, 02:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Charakteryzujemy dziennikarzy - zabawa

Post autor: Jacek-t »

Kuba pisze: Sorry, ale nigdy nie zrozumiem, jak można w ogóle oglądać programy typu "Interwencja", "Uwaga", czy właśnie "Prosto z Polski". Dla mnie to trochę poziom "Super Expressu"/"Rozmów w toku". Płycizna i robienie taniej sensacji z ludzkiego nieszczęścia. Nawet Joanna Kryńska w roli prowadzącej nie jest w stanie zmusić mnie od oglądania "PzP" dłużej niż przez dwie minuty.
Cóż, ja na przykład nie mogę pojąć jak można oglądać program tak głupi i całkowicie poświęcony próżności, głównie próżności prowadzących, jak "Magiel towarzyski". Ale ponieważ generalnie wierzę w siłe wolnego rynku więc uznaję, że skoro stacja komercyjna taka jak TVN dany program produkuje i utrzymuje w ramówce to znaczy, że istnieje realne zapotrzebowanie widzów, zarówno na PzP jak i na Magiel. W przypadku PzP zapotrzebowanie to jest chyba rosnące skoro czas trwania programu został wydłużony z pierwotnych 20 do 50 minut. Oczywiście jestem głęboko przekonany, że jest to głównie efekt kategorycznych żądań widzów chcących dłużej oglądać Joasię na ekranie, ale dopuszczam myśl że pewien wpływ mogły miec również inne walory programu :lol2: :devil: :hahaha:.
Kuba
Bywalec
Bywalec
Posty: 876
Rejestracja: sobota 08 kwie 2006, 17:20
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Charakteryzujemy dziennikarzy - zabawa

Post autor: Kuba »

Jacek-t pisze:W przypadku PzP zapotrzebowanie to jest chyba rosnące skoro czas trwania programu został wydłużony z pierwotnych 20 do 50 minut.
Z tym, że według mnie 50 minut dobrego czasu antenowego w poważnej stacji informacyjnej, które kiedyś było przeznaczone na 'Magazyn 24 Godziny' nie powinno być poświęcane na tak tabloidowy program. 'Magiel' jest programem perfekcyjnie pasującym do TVN Style programem o plotkach :D. Nie chodzi mi tu tylko o 'PzP', ale również o ogólny poziom TVN24 - 'Fakt' w przeglądzie prasy na poważnie, poświęcanie czasu na jakieś w ogóle nieistotne tematy, niestety - ostatnio coraz częściej.
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Re: Charakteryzujemy dziennikarzy - zabawa

Post autor: Marcin »

'Fakt' w przeglądzie prasy na poważnie
Dlaczego w przeglądzie prasy w TVN24 ktoś miałby omijać gazetę numer 1 w Polsce? Hę? Bo jest tabloidem? To tam już nie ma poważnych spraw? Czy dlatego, że tak powiedziała Karolina Korwin-Piotrowska?
Nika
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2100
Rejestracja: piątek 24 mar 2006, 23:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Charakteryzujemy dziennikarzy - zabawa

Post autor: Nika »

Tylko czy ja wiem, czy oni "Fakt" przeglądają na poważnie?! Wrzućmy chociażby nasz ulubiony kuźniarowy Poranek. No, tam to przegląd tego tabloidu koło powagi co najwyżej stoi. I nie, żeby mi to przeszkadzało... :aniol:
piotrek888
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2727
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 08:23
Kontakt:

Re: Charakteryzujemy dziennikarzy - zabawa

Post autor: piotrek888 »

Nika pisze:Tylko czy ja wiem, czy oni "Fakt" przeglądają na poważnie?! Wrzućmy chociażby nasz ulubiony kuźniarowy Poranek. No, tam to przegląd tego tabloidu koło powagi co najwyżej stoi. I nie, żeby mi to przeszkadzało... :aniol:
Kuźniar zawsze to bardziej wyśmiewa niż mówi serio. Zresztą raz Porada przejrzał tak SE,że Beata nie wyrobiła.
Kuba
Bywalec
Bywalec
Posty: 876
Rejestracja: sobota 08 kwie 2006, 17:20
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Charakteryzujemy dziennikarzy - zabawa

Post autor: Kuba »

Czy dlatego, że tak powiedziała Karolina Korwin-Piotrowska?
Korwin-Piotrowska nie jest akurat dla mnie żadnym autorytetem, a to, że jej zdanie pokrywa się z moim, to akurat czysty przypadek. Nikt normalny nie traktuje tabloidów jako rzetelnego źródła informacji, czego często mamy dowód tu na forum, gdy słychać np. '>Fakt< nie jest rzetelnym źródłem informacji'.
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Re: Charakteryzujemy dziennikarzy - zabawa

Post autor: Marcin »

Ale tam też są artykuły na serio. I nie można ich ignorować!
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Re: Charakteryzujemy dziennikarzy - zabawa

Post autor: Łukasz »

Marcin pisze:To tam już nie ma poważnych spraw?
Najpoważniejszym tematem na łamach "Faktu" był wieloryb płynący Wisłą pod prąd i codzienna relacja, gdzie teraz go widziano. :D

Czy któryś naiwny dzieciak jeszcze scharakteryzuje dziennikarzy? 8)
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
Nika
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2100
Rejestracja: piątek 24 mar 2006, 23:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Charakteryzujemy dziennikarzy - zabawa

Post autor: Nika »

Łukasz pisze:Czy któryś naiwny dzieciak jeszcze scharakteryzuje dziennikarzy? 8)
A co chcesz zamknąć temat czy coś? :hyh:
Ja chcę jeszcze scharakteryzować dwóch takich co prowadzą SK w niedzielę. Ale to jak wrócę wieczorem.
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Re: Charakteryzujemy dziennikarzy - zabawa

Post autor: Marcin »

Najpoważniejszym tematem na łamach "Faktu" był wieloryb płynący Wisłą pod prąd i codzienna relacja, gdzie teraz go widziano. :D
Nie wiem, nie czytuję "Faktu". :D

Ale czy "Poranek TVN24" jest programem na poważnie? :lol2: Niezbyt. :lol2:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości