Molestowanie w telewizji - artykuł tygodnika WPROST

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Molestowanie w telewizji - artykuł tygodnika WPROST

Post autor: Greg Haus »

Po artykule WPROST o rzekomym molestowaniu jednej z dziennikarek w 'pewnej' stacji dużo komentarzy ludzi (oczywiście bez wskazywania dowodów) mówi, iż chodzi o .... Podobno aluzje na ten temat pojawiały się już w książce Sekielskiego. Zwłaszcza zdanie o zaskakujących karierach niektórych dziennikarek by się zgadzało. Oczywiście bez odwagi tej 'dziennikarki' do ujawnienia się i powiedzenia o kto to można tylko gdybać.

http://www.wprost.pl/ar/491710/Ukryta-prawda/
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Post autor: michal_borkowski »

[Treść usunięta przez administratora z uwagi na naruszenie dóbr osobistych]
To tylko moje skromne zdanie
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Kamil Durczok

Post autor: Camilo »

O tym już nie chciałem pisać :)
Trzeba odróżnić coś napisane w pośpiechu i na kolanie, za co przeprasza naczelny, z materiałem okładkowym - lepiej, dłużej i profesjonalniej przygotowywanym.
Tę tajemniczą informatorkę również jest już łatwo zgadnąć, i przy okazji parę spraw się wyjaśnia. Powinna wyjść z cienia. Wszystko łączy się nawet z rzekomymi aluzjami .... Jeśli to prawda, to sprawa jest wyjątkowo śmierdząca. A fakt faktem, jakiś czas temu zastanawiałem się nad fenomenem dwóch młodych dziennikarek w ..., o dosyć podobnej urodzie.
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Post autor: Greg Haus »

Problem jest w tym, że o ile materiał Wprost o pewnym showmenie, który sprowadza chłopców do siebie można traktować bardziej jako problem kulturowy, o tyle ten artykuł mówi już o przestępstwie. (Tak wiem, prostytucja też jest w Pl nielegalna). Dziwiłem się, że ten temat był tutaj nieomaiwany, bo sprawa troche bulwersuje. Oczywiście, trzeba podkreślić, że to są nasze domysły, ale plotkarskie gazety czy ... zaciekawili się tematem. Jeśli ta osoba zacznie mówić to podpisując się swoi nazwiskiem może wybuchnąć skandal i takie są ...fakty.

http://www.pudelek.pl/artykul/75927/dla ... c_nazwisk/
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Post autor: michal_borkowski »

A tu ironiczny - rysunkowy, nieco zakamuflowany komentarz Marka Raczkowskiego z gazeta.pl i równie mocne komentarze czytelników portalu z "Je suis..." na czele: http://wiadomosci.gazeta.pl/raczkowski/ ... eli/p#Prze
To tylko moje skromne zdanie
pkp
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 312
Rejestracja: piątek 09 mar 2012, 21:51

Post autor: pkp »

Greg Haus pisze:Tak wiem, prostytucja też jest w Pl nielegalna.
Prostytucja jest legalna w Polsce, ale czerpanie z niej korzyści już nie.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Jeżeli kierownictwo stacji przekonywało informatorkę, by nie szkodziła wizerunkowi firmy, to znaczy, że wie o wszystkim. Naprawdę podła sprawa.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Post autor: michal_borkowski »

...Takie niedwuznaczne niedopowiedzenia są jeszcze gorsze. A jeszcze nie tak dawno, ktoś tu przekonywał, kto jest idolem młodych dziennikarzy - aureola spadła, co dalej? W zespole - będę chamski - jest wielu dobrych dziennikarzy, jak ... czy ..., którzy udźwignęliby na pewno poprowadzeniu zespołu ..., i taka zmiana na pewno poprawiłaby wizerunek firmy. ... Romanse kolegów z konkurencji to przy tym mały pikuś...
To tylko moje skromne zdanie
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Jak widać, wizerunek jest na tyle silny, np. w tych badaniach, że opłaca się na pewne sprawy przymykać oko, nawet licząc się z tym, że kiedyś to może, acz nie musi wypłynąć. Szkoda, że... i ... straciły przez to bardzo dobrą prowadzącą.
Swoją drogą, ... podkreślała w wywiadzie ..., że kiedy dostała propozycję z ..., ... zaoferował jej prowadzenie programu razem. Zwykle się o takich rzeczach nie mówi. A nawet ... tak mniej więcej od roku zaczął w swoich wypowiedziach bardzo często, wręcz niespotykanie, podkreślać, że on kariery nie zaczynał w łóżku. To nie facet, który gada o sobie żeby gadać.
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Post autor: Greg Haus »

Co by nie mówić ... jest dobrym dziennikarzem w mojej opinii. ... Co ciekawe sam wątek związany z 'dziennikarką' to w tym artykule WPROST tylko może z 6 zdań. Reszta wspomina o przykładach prezydenta Olsztyna czy pracownicy Samoobrony za rządów św. Leppera. Mam nadzieję, że ten wątek nie ucichnie tak szybko. Oczywiście nie mówię tu o układach typu awans przez seks - to potępiam, ale jeśli jakaś dziennikarka idzie do łózką z własnej woli w trosce o awans to już jej sprwa ( choć ocenim to jednoznacznie). Problem gdy rzeczywiście jest tak jak wspomina nasza 'Anonimowa dziennikarka'
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Post autor: michal_borkowski »

@camilo, masz na myśli to, że ... nie chciała z nim prowadzić programu ze względów etycznych, czy też składał jej takie propozycje? Bo jeśli tak, to tym bardziej jego działanie ma wpływ na kształt ... i pracujących tam osób. Niektórzy już piszą, że odejście ... też miało z tym związek, więc żebyśmy się za bardzo nie rozpędzili. Na tym etapie, i tak można uznać to za pomówienia, potrzeba silnych dowodów. Wypowiedzi Kuźniara ... nie słyszałem, więc nie komentuję.
To tylko moje skromne zdanie
Awatar użytkownika
Meteor
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 4467
Rejestracja: niedziela 03 sie 2014, 13:55

Post autor: Meteor »

@michal_borkowski, na silne dowody nie ma co liczyć. Ofiara takich praktyk musiałaby mieć nagrania albo kilku świadków w co wątpię. Udowodnienie molestowania to z reguły ciężka sprawa.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

@camilo, masz na myśli to, że ... nie chciała z nim prowadzić programu ze względów etycznych, czy też składał jej takie propozycje?
Myślę, że mogła w tym być dwuznaczna propozycja, bo - jak wspomniałem - zwykle o takich rzeczach się w ogóle w wywiadach nie mówi.

Druga strona medalu jest owszem taka, że udowodnienie tego jest trudne, a historia zna wiele przypadków, w których podwładna zarzucała szefowi molestowanie, ten zostawał odsunięty od swoich obowiązków, a po jakimś czasie go oczyszczano ze wszystkich zarzutów i uniewinniano. Tak jak z pedofilią. Wystarczy obecnie wyssany z palca zarzut, by kompletnie zniszczyć człowieka. Z tym, że ta sprawa wymaga wyjaśnienia (!), a nie odczekania paru dni, by publikacja przebrzmiała, po czym zamiecenia pod dywan i udawania, że wszystko OK.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Post autor: michal_borkowski »

O trudnym milczeniu w środowisku dziennikarskim i strachu przed bogatymi prawnikami ("...mają za krótkie ręce, by dojechać gnoja, który zniszczył im życie... i status quo trwa"), piszą dziś też dziennikarki, należącego do grupy Agora, foch.pl, w artykule pod bardzo wymownym tytułem: "...A nie możemy napisać, który to...": foch.pl/foch/1,132036,17346925,Znany_dziennikarz_molestuje_pracownice__a_my_nie_mozemy.html
To tylko moje skromne zdanie
Awatar użytkownika
Meteor
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 4467
Rejestracja: niedziela 03 sie 2014, 13:55

Post autor: Meteor »

Camilo pisze:Tak jak z pedofilią. Wystarczy obecnie wyssany z palca zarzut, by kompletnie zniszczyć człowieka.
Dokładnie. Zdarzały się nawet samobójstwa po takich oskarżeniach.
Camilo pisze:Z tym, że ta sprawa wymaga wyjaśnienia (!), a nie odczekania paru dni, by publikacja przebrzmiała, po czym zamiecenia pod dywan i udawania, że wszystko OK.
Wyjaśnianie takich spraw to rola prokuratury i sądu, a postępowanie może być wszczęte na wniosek poszkodowanych. Tylko to wymaga dowodów - wracamy do punktu wyjścia.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości