Molestowanie w telewizji - artykuł tygodnika WPROST

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Molestowanie w telewizji - artykuł tygodnika WPROST

Post autor: michal_borkowski »

matik pisze:TVN nie tyle co odmówił komentarza tylko rzecznik jasno stwierdziła, że do insynuacji nie będą się odnosić.
- Dzień Dobry, Nie odnosimy się do insynuacji. Pozdrawiam
Na jedno wychodzi. Idąc tym śladem, połowa informacji podanych w TVN można uznać za insynuację (nie podanie źródła). Zwłaszcza w reportażach typu "Czarno na białym", nie mówiąc o "Szkle", choć to program satyryczny. Taki jak program Wojewódzkiego w radiu, w którym z uporem maniaka przedstawiali dziś - niezgodnie z prawdą - zaproszonych, komentujących telefonicznie, gości jako Klaudia C. i Beata T.
To tylko moje skromne zdanie
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: Molestowanie w telewizji - artykuł tygodnika WPROST

Post autor: Greg Haus »

prze_kw pisze:Ponownie upominamy - apelujemy o zachowanie umiaru i powściągliwości w komentarzach. Póki co nie ma żadnych dowodów na to, o kogo chodzi. Prosimy o nie umieszczanie w swych wypowiedziach informacji, które mogłyby wskazywać jakąkolwiek osobę.

Sprawa jest szalenie kontrowersyjna, a zachowanie osoby przedstawionej we "Wprost" i artykułach będących pokłosiem tej publikacji naganne. Sprawę powinno się załatwić oficjalnie, ale nie za pomocą imiennych insynuacji. Nie chcemy - piszę tu w imieniu redakcji - zamykać Wam ust, jednak tak jak napisał Łukasz - Nie chcielibyśmy narazić forum, ani użytkowników na procesy cywilne za zniesławienie.
Przepraszam, byłem przekonany, że nie możemy używać tylko nazwisk.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Molestowanie w telewizji - artykuł tygodnika WPROST

Post autor: Camilo »

Marcin Dzierżanowski, współautor artykułu i zastępca naczelnego "Wprost" zapowiedział, że temat nie jest jeszcze zakończony. Powiedzieli A, to niech powiedzą B...
ketjow
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 192
Rejestracja: wtorek 13 maja 2014, 21:15

Re: Molestowanie w telewizji - artykuł tygodnika WPROST

Post autor: ketjow »

wypowiedź Omeny Mensah chyba przejdzie bez większego echa poza wpisem K. Korwin-Piotrkowskiej i Pudelka.
Niestety, chyba byłem zbyt naiwny mając nadzieje, że coś ruszy do przodu - szczególnie gdy główny "podejrzany" w internecie zniknął na 2-3 dni z anteny. Wczoraj jednak już się pojawił, także zapewne ta nieobecność nie miała związku ze sprawą.
Gdyby miał "jaja" stanowczo by odpowiedział, jeśli czuje się niewinny. TVN traci w moich oczach. gdy na co dzień tak głośno trąbią o walce o prawa kobiet (szczególnie w kontekście konwencji rady europy o której ostatnio było głośno), to teraz temat z tak wysokich sfer jest przemilczany.

A propos insynuacji. Gdyby te standardy "rzetelnego dziennikarstwa" i dokładnego sprawdzania źródeł były rzeczywiście praktykowane w każdej dziedzinie, to telewizje i portale nie miały by o czym mówić. hipokryzja.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Molestowanie w telewizji - artykuł tygodnika WPROST

Post autor: michal_borkowski »

Gazetal pl cytowala dzis o.mensah. Az sie zdziwilem.
To tylko moje skromne zdanie
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: Molestowanie w telewizji - artykuł tygodnika WPROST

Post autor: Greg Haus »

Mieszczak o aferze:

Ja nie będę komentował plotek, ja nie znam faktów- zapewnia Miszczak. Jak będą fakty... jestem członkiem zarządu, więc na pewno mam w tej sprawie jakąś siłę i moc. Ale jak będą fakty, to będziemy o nich mówić. Bo Omenaa też nie mówi faktów, tylko insynuuje, że wszyscy coś wiedzą. Na rynku królują same plotki.Wszyscy mówią, że to nie dotyczy ich stacji. A na jakiej podstawie?

My jesteśmy dużą, ogromną korporacją, podobnie jak pani firma, i te rzeczy są załatwiane proceduralnie. Tylko nie robi się z tego konferencji prasowych. My dojdziemy do wiedzy, czy jest to w naszej stacji. Dzisiaj nie mamy na ten temat żadnych, ale to żadnych faktów. Na rynku są tylko insynuacje, a insynuacji nie będziemy komentować i nie jesteśmy tak fantastycznie zadowoleni z siebie, żeby mówić: "To na pewno nas nie dotyczy".
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Molestowanie w telewizji - artykuł tygodnika WPROST

Post autor: michal_borkowski »

Jakie jest źródło wypowiedzi E. Miszczaka? Bo rozumiem, że o niego chodzi...
To tylko moje skromne zdanie
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: Molestowanie w telewizji - artykuł tygodnika WPROST

Post autor: Greg Haus »

michal_borkowski pisze:Jakie jest źródło wypowiedzi E. Miszczaka? Bo rozumiem, że o niego chodzi...
E.Miszczak dla gazeta.pl
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Molestowanie w telewizji - artykuł tygodnika WPROST

Post autor: michal_borkowski »

Ale media, także rozgłośnie radiowe, nie odpuszczają (widać złość wśród kolegów i koleżanek dziennikarskiej braci jest duża). Dziś na odważny dżingiel zdecydowało się Radio Zet i "Dzień Dobry Bardzo", w którym prowadzący dowcipkują ile razy podczas nocy można głośno powtarzać Czyjeś Imię - rytmicznie;) Oczywiście, sprawa nie jest zabawna, ale z którejś strony trzeba do Niej podejść...
To tylko moje skromne zdanie
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Molestowanie w telewizji - artykuł tygodnika WPROST

Post autor: Trzeciak »

TVN po weekendzie już całkiem poważnie zajmie się tą sprawą: http://www.press.pl/newsy/telewizja/pok ... gu-w-pracy

Towarzystwo Dziennikarzy wzywa także inne redakcję do zajęcia się tą sprawą: http://www.press.pl/newsy/telewizja/pok ... lestowania
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Molestowanie w telewizji - artykuł tygodnika WPROST

Post autor: Camilo »

Wątek poruszono również epizodycznie w TVP Kultura, w programie "Hala odlotów", gdzie rozmawiano w tym tygodniu nt. szeroko pojętych spraw seksu za sprawą kinowej premiery "50 twarzy Greya".
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: Molestowanie w telewizji - artykuł tygodnika WPROST

Post autor: Greg Haus »

Ciekawe co stwierdzą po tej 'kontroli' pewnie wnioski będą jedne:
-nie odpuścimy by takie działania się kiedykolwiek pojawiły w naszej firmie, a to co było się nie liczy bo tego nie było ;)
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Molestowanie w telewizji - artykuł tygodnika WPROST

Post autor: Camilo »

Jeżeli w mediach, szczególnie we "Wprost", nie pojawią się nowe, bardziej precyzyjne publikacje w tej sprawie oraz nikt z poszkodowanych nie zdecyduje się zgłosić do prokuratury, to zapewne skończy się jak mówisz. Z tym, że ta sytuacja powinna i tak ukrócić podobne ciągoty w branży przynajmniej na jakiś czas.
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: Molestowanie w telewizji - artykuł tygodnika WPROST

Post autor: prze_kw »

Mariusz Gierszewski na Twitterze: W poniedziałek na okładce Wprost twarz znanego dziennikarza TV. Bardzo smutna sprawa.
Więcej :arrow: https://twitter.com/MariuszGierszew/sta ... 5713218560
Liczą się tylko Fakty.
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Re: Molestowanie w telewizji - artykuł tygodnika WPROST

Post autor: Łukasz »

Z autorem komentarza i z całym serwisem zazwyczaj się nie zgadzam, ale akurat w tym wypadku argumentacja jest warta przytoczenia:
Ja nie wiem. Naprawdę nie wiem. Oczywiście wiem, kto jest oskarżany, ale czy jest w tym choć źdźbło prawdy? Dziś wszyscy przypominają sobie plotki, że pan X lekko się prowadzi, przypisywano mu kilka głośnych romansów. Ale do licha, czy to ma być dowód?! Na co?

Może mnie się nie podobać czyjś styl życia, ale molestowanie seksualne jest nie tylko obrzydliwością – jest przestępstwem. Wstrzymałbym się przed rujnowaniem życia facetowi, którego trafiono najgorszą bronią – plotką. Gdyby X usłyszał konkretny zarzut mógłby się bronić. Że pani A nigdy nie była jego podwładną, że nigdy się z nią nie lubił, że dziś pani A prowadzi z nim walkę o oglądalność etc. Ale nie może, bo pani A się nie przedstawiła.
Całość: http://wpolityce.pl/media/233736-pol-po ... -go-wrabia

Twitter huczy od kolejnych plotek. Czeka nas chyba gorący poniedziałek.
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości