Prywatność w sieci

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Prywatność w sieci

Post autor: Trzeciak »

Zakładam wątek ze względu na sprawę, która dziś zbulwersowała niemal cały polski internet. Nawet nie jestem w szoku, a w przerażeniu jak można było zdecydować się na coś tak kuriozalnego :/. A najbardziej szkoda dzieci, które zupełnie są niczego nieświadome... : http://natemat.pl/161601,big-brother-to ... -rodzina-n

Interwencja Rzecznika Praw Dziecka, Fudacji Dzieci Niczyje i poruszenie tematu w niemal wszystkich polskich mediach są właściwie pewne, i dobrze, bo trzeba takie zachowania napiętnować.
Ostatnio zmieniony czwartek 12 lis 2015, 21:41 przez Trzeciak, łącznie zmieniany 1 raz.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Prywatność w sieci

Post autor: michal_borkowski »

Skoro jedno z dzieci ma 13lat, to pewnie korzysta z internetu i jest tego świadome.
To tylko moje skromne zdanie
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Prywatność w sieci

Post autor: Trzeciak »

Trudno podejrzewać dwuletnią dziewczynkę o świadomość postępowania ich rodziców.

W ogóle jestem ciekaw skąd wezmą 100 milionów nowych polskich złotych na nagrody po maratonie...
Awatar użytkownika
Meteor
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 4467
Rejestracja: niedziela 03 sie 2014, 13:55

Re: Prywatność w sieci

Post autor: Meteor »

michal_borkowski pisze:Skoro jedno z dzieci ma 13lat, to pewnie korzysta z internetu i jest tego świadome.
Nawet jeśli jest świadome istnienia tych kamer, to trudno przypuszczać że zdaje sobie sprawę z zagrożeń i przyszłych konsekwencji takiej decyzji rodziców. Szczególnie, że coś co raz trafi do internetu, zostaje tam na zawsze.
Trzeciak pisze:Nawet nie jestem w szoku, a w przerażeniu jak można było zdecydować się na coś tak kuriozalnego :/
Jak to kiedyś stwierdził Einstein: "Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i ludzka głupota. Chociaż nie jestem pewien co do tej pierwszej".
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Prywatność w sieci

Post autor: michal_borkowski »

Jeśli ten 13-latek oglądał choć fragment programów typu Warsaw Shore czy Ekipa z New Yersey (chyba że rodzice tak mu filtrują tv), to ma ogólne pojęcie, na czym to polega. A nawet jeśli nie - szybko uświadomią mu to koledzy w szkole. Zresztą po nagonce jaka się rozpoczęła (Rzecznik Praw Dziecka etc.), sądzę, że Państwo Dzikowscy będą się wnikliwie przyglądać temu co prezentują i być może ograniczą udział swoich dzieci w tym oryginalnym projekcie. Bo w końcu chodzi o kasę, prawda? No, chyba że to akcja społeczna w stylu Grażyny Żarko, albo dziewczynki wydawanej za mąż za cudzoziemca. I to wtedy My padniemy ofiarą tego medialnego eksperymentu.
To tylko moje skromne zdanie
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Prywatność w sieci

Post autor: Trzeciak »

Niestety - nic tym razem nie wskazuje na to, że to akcja w stylu Grażyny Żarko, szczególnie, że firma "Logopol" widnieje w rejestrze przedsiębiorców, i to od dobrych dwóch lat. Warto zaznaczyć (co zostało wspomniane w artykule portalu "Na Temat"), że sama zainteresowana brała udział w nadawanym jesienią 2014 roku programie "Mama kontra Mama" w TVN-ie.

Oczywiście, że nie ma wątpliwości, że chodzi tutaj przede wszystkim o pieniądze. W końcu "Cel uświęca środki" - pytanie tylko, czy kosztem dobra dzieci?
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Prywatność w sieci

Post autor: Trzeciak »

Tak jak przewidziałem "Rzecznik Praw Dziecka" już interweniuje w tej sprawie: http://www.tvp.info/22622254/pierwsza-r ... we-do-sadu

Sprawa pojawiła się także w dzisiejszy "Faktach TVN-u": http://www.tvn24.pl/poznan,43/bawia-sie ... 94229.html
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Prywatność w sieci

Post autor: michal_borkowski »

Sąd w Poznaniu zakazał Państwu Dzikowskim publikacji wizerunku swoich dzieci w internecie - poinformowało przed chwilą Radio Zet.
To tylko moje skromne zdanie
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Prywatność w sieci

Post autor: Trzeciak »

Za tak szybką interwencję sądu należy się pochwała.
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: Prywatność w sieci

Post autor: prze_kw »

Pomysłodawcy są właśnie w DDTVN, przyznają bez ogródek, że pomysł aby zainstalować kamery wziął się z problemów finansowych (wynajmują mieszkanie z opcją kupna - mają na zakup 3 lata, "kiedyś nie mieliśmy na chleb", "problemy zdrowotne uniemożliwiają nam podjęcie niektórej pracy", "rodzinny biznes"), są także zainteresowani product placement, reklamą. "Na dzień dzisiejszy" nie planują scen łóżkowych.
Liczą się tylko Fakty.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Prywatność w sieci

Post autor: Trzeciak »

http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/s ... 85990.html - po tych materiałach widzę totalną lekkomyślność u tej rodziny. Nie przypuszczali, że ktoś się przyczepi, iż pokazywana jest prywatność dzieci? Dziwi ich interwencja Rzecznika Praw Dziecka u nich? Nie wiedzą, że nie zajmuje się on sprawami typu "alkoholik pod domem"? No i znów napiszę - skąd wezmą 100 mln zł - czyli bardzo duży procent budżetu dużej firmy?

Poza tym nie da się ukryć, że w rozmowie było sporo niedopowiedzeń. Sama rozmowa była nieszczera, ale to też ze względu, że rodzinka brała udział w programie "Mama kontra mama" TVN-u, który był inspiracją tego przedsięwzięcia. Co prawda pominięcie tego wątku jest z jednej strony zrozumiałe - z drugiej - nie da się ukryć, że taka sam udział w audycji okazał się nieco diabelskim pomysłem, który mógł Miszczakowi rozdrapać stare rany.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Prywatność w sieci

Post autor: Trzeciak »

Państwo Dzikowscy ponownie uruchomili stream, ale tym razem nie 24 godziny na dobę, a tylko w godzinach, gdy są oni, a nie ma dzieci w domu. Dziś rodzinkę odwiedziła także Wirtualna Polska.

A to podsumowanie dzisiejszego dnia na Wykopie. :D: http://www.wykop.pl/wpis/15291167/dzis- ... ardzo-kro/
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Prywatność w sieci

Post autor: michal_borkowski »

Zastanawiam się, kto będzie chciał oglądać małżeństwo w biurze. Już chyba "Trudne sprawy" są ciekawsze.
To tylko moje skromne zdanie
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości