TVP - sprawy bieżące

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: Maciek_POZ »

Trzeciak pisze:Jednak disco polo i tak bardzo daleko do światowej muzyki klubowej. To nie ten poziom.
Mnie nie chodziło o poziom artystyczny, a bardziej o traktowanie (a raczej przemilczanie) informacji dotyczących obu gatunków przez media wszelakie. Ogólnokrajowe telewizje nie mówią słowem o masowych imprezach związanych z muzyką klubową i ten stan trwa cały czas. W przypadku disco polo też tak do niedawna było, ale Polsat emituje jeden z największych festiwali odbywający się corocznie w Kobylnicy Słupskiej, ponadto w DVB-T jest Polo TV, które nadaje disco polo 24/7 (i firmują podobny festiwal w Ostródzie).

Nie chodzi mi o jakieś wielkie relacje live, ale choćby o informacje w kąciku muzycznym Teleexpressu czy krótką informacje w stacji informacyjnej, w jakimś lżejszym paśmie np. w Teleserwisie czy programie pokrewnym, i informację w stylu: "5'000 ludzi bawiło się np. w poznańskiej Arenie na festiwalu takim i takim, na którym zagościło kilkunastu dj'ów m.in. z Holandii, Wielkiej Brytanii." Do tego puścić w tle film nadesłany przez klubowicza, jeśli samemu nie chciało się ekipy wysłać. Skoro potrafiono pół dnia bić o ostatnim koncercie Biebera w Krakowie, to można też uszanować słuchaczy innych gatunków spoza szeroko pojętego popu i rocka, zwłaszcza jeżeli są w danej przestrzeni czasowej duże imprezy przyciągające tysiące osób.

Choćby taki przykład sprzed kilku lat: w sierpniu 2009 roku na poznańskiej Malcie odbyło się uroczyste otwarcie mistrzostw świata w wioślarstwie, którego jednym z elementów był występ wspomnianego przeze mnie Armina. Pamiętam, że w mieście były nawet billboardy, bo impreza miała patronat miasta. Żadne z ogólnopolskich mediów nie wspomniało o tym ni słowem (bodaj chyba tylko lokalna WTK coś bąknęła), choć fale ludzi przetaczały się w okolicy, z różnych części kraju i nie tylko. Wiem bo sam tam byłem i dobrze się bawiłem :)
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: michal_borkowski »

Niektóre seriale to też nie "ten poziom", więc dlaczego i z muzyką miałoby być inaczej?
To tylko moje skromne zdanie
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: Maciek_POZ »

Są poziomy i poziomy, o gustach dyskutować nie musimy, ale wzajemny szacunek powinien obowiązywać. I tak jak pisałem, czas antenowy nie zubożeje (a wręcz przeciwnie), jeśli powie się z dwa-trzy zdania o jednej czy drugiej imprezie masowej, bez względu na to, pod jaki gatunek muzyczny jest formatowana! Chodzi o pewną elementarną sprawiedliwość - tylko tyle i aż tyle.
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
Felippe
Bywalec
Bywalec
Posty: 745
Rejestracja: poniedziałek 02 lut 2015, 20:54

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: Felippe »

TVP2 pokaże show Pierwsza randka, polską wersję brytyjskiego hitu First Dates.

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tv ... irst-dates
Felippe
Bywalec
Bywalec
Posty: 745
Rejestracja: poniedziałek 02 lut 2015, 20:54

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: Felippe »

O! Polskie przeboje muzycznym widowiskiem TVP1.

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/o- ... disco-polo

Serial Wojenne dziewczyny w niedzielne wieczory w Jedynce.

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/se ... as-zdjecia
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: Camilo »

Dziś o 20.20 w TVP1 "film dokumentalny" pt. "Pucz" o sytuacji w Polsce po 16 grudnia. Programy telewizyjne nie zdążyły tego wydrukować. ;)
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: michal_borkowski »

Początkowo emisję zapowiadano na 14. 55 w TVP1.
To tylko moje skromne zdanie
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: Maciek_POZ »

Z tym określeniem "Pucz" to poszli szeroko. Nawet bym to obejrzał, choć ze względu na sprawy związane z WOŚP mogę po prostu nie zdążyć ;)
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: michal_borkowski »

Cały artykuł na ten temat pojawił się jeszcze wczoraj w serwisie Wirtualne Media: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tv ... mach-stanu
To tylko moje skromne zdanie
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: michal_borkowski »

Camilo pisze:Dziś o 20.20 w TVP1 "film dokumentalny" pt. "Pucz" o sytuacji w Polsce po 16 grudnia. Programy telewizyjne nie zdążyły tego wydrukować. ;)
Obejrzałem przed chwilą i abstrachując od polityki - trochę dziwnie słuchało się Łukasza Jedlińskiego i Radomira Wita w TVP1 :D
To tylko moje skromne zdanie
wojtek_neymar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1462
Rejestracja: czwartek 17 lis 2016, 17:49

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: wojtek_neymar »

michal_borkowski pisze:
Camilo pisze:Dziś o 20.20 w TVP1 "film dokumentalny" pt. "Pucz" o sytuacji w Polsce po 16 grudnia. Programy telewizyjne nie zdążyły tego wydrukować. ;)
Obejrzałem przed chwilą i abstrachując od polityki - trochę dziwnie słuchało się Łukasza Jedlińskiego i Radomira Wita w TVP1 :D
A na Twitterze Marzeny Paczuskiej (szefowej "Wiadomości" TVP1) możemy przeczytać, że oglądalność finału WOŚP w TVN wynosiła 2 miliony 826 tysięcy osób, podczas gdy oglądalność filmu "Pucz" - "aż" 3 miliony 154 tysięcy osób. Moim zdaniem te wyniki są trochę dziwne. Co na to pozostali?
P.S. Radomir Wit przed przejściem do TVN24 pracował w TVP Info.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: michal_borkowski »

WOŚP "leciała" cały dzień, a "Pucz" - 30 minut. W końcu elektorat PO też włączył, by zobaczyć, jak ich wrogo nastawiona stacja tv pokazuje.
To tylko moje skromne zdanie
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: Camilo »

wojtek_neymar pisze: A na Twitterze Marzeny Paczuskiej (szefowej "Wiadomości" TVP1) możemy przeczytać, że oglądalność finału WOŚP w TVN wynosiła 2 miliony 826 tysięcy osób, podczas gdy oglądalność filmu "Pucz" - "aż" 3 miliony 154 tysięcy osób. Moim zdaniem te wyniki są trochę dziwne. Co na to pozostali?
Nie są dziwne, bo niedzielne pasmo wieczorne w TVP1 jest jednym z najchętniej oglądanych a na tę wątpliwej jakości produkcję natrafili ludzie, którzy normalnie oglądają serial "Blondynka". Dokonywanie w ogóle takiego zestawienia świadczy o cynizmie ludzi pracujących w TVP.
wojtek_neymar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1462
Rejestracja: czwartek 17 lis 2016, 17:49

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: wojtek_neymar »

@Camilo być może dlatego napisałem że dziwne, bo jeszcze 2-3 miesiące temu o tej porze TVP1 emitowała serial "Ranczo", którego oglądalność wynosiła około 5-6 milionów widzów.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: Camilo »

"Ranczo" było swoistym ewenementem w historii TVP, IV serię oglądało przecież średnio ponad 8 mln widzów. Niełatwo będzie powtórzyć sukces tej produkcji. Bardzo możliwe, że nie stanie się to już nigdy.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości