tvnfakty.pl - wszystkie fakty o tvn

Rozmowy dotyczące strony tvnfakty.pl - zmiany, błędy, problemy, oceny.

Moderator: Łukasz

Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

tvnfakty.pl - wszystkie fakty o tvn

Post autor: Łukasz »

Od 21 stycznia 2007 mamy nowy adres http://www.tvnfakty.pl i http://www.tvnfakty.pl/forum/

Spowodowane jest to przede wszystkim tym, Âże - delikatnie mĂłwiÂąc - czasem nie najlepiej spisywaÂł siĂŞ nasz poprzedni serwer w ostatnim czasie. DuÂżo o tym byÂło dyskusji, Âże siĂŞ nie Âładuje, Âże puste posty, Âże ciÂągle nie dziaÂła itd.

Zmiana serwera na d³u¿sz¹ metê wi¹¿e siê ze zmian¹ adresu, st¹d pomys³ na tvnfakty.pl. Tak przy okazji warto zaznaczyÌ, ¿e ktoœ na allegro próbowa³ sprzedaÌ (w sumie niepoprawny) adres faktytvn.pl za 2500 z³. Niebardzo mu to wysz³o. :D

Przez kilka najbli¿szych dni to wszystko pewnie bêdzie siê jeszcze docierac, mo¿e bêd¹ jakieœ b³edy, ale ogólnie wszyscy powinni byÌ zadowoleni. Mamy dla siebie ca³¹ maszynê, gigantyczn¹ iloœÌ miejsca i - co najwa¿niejsze - bardzo, bardzo, bardzo du¿o transferu. :D Domena tez wydaje mi siê byÌ fajna. Trzeba siê bêdzie przyzwyczaiÌ, dlatego tvn.tivi.pl bêdzie jeszcze dostêpna przynajmniej przez rok (jako przekierunkowanie).

Logo serwisu, nag³ówek zostan¹ przebudowane w ci¹gu najbli¿szych tygodni. Mam nadziejê, ¿e forum Wam ³adnie œmiga. :D
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
Kuba
Bywalec
Bywalec
Posty: 876
Rejestracja: sobota 08 kwie 2006, 17:20
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Smiga, smiga... Adres? Trzeba siĂŞ przyzwyczaiĂŚ - tvn.tivi.pl byÂł chwytliwy. Taki fajny, rytmiczny, tvnfakty chyba juÂż coÂś sugeruje, Âże FAKTY TVN bĂŞdÂą motywem przewodnim strony, choc nie jest Âźle. Czy bĂŞdzie jakaÂś promocja strony w ramach zmiany adresu? ByÂły informacje o jakiejÂś autopromocji, wiĂŞc to moÂże z tej okazji... Fajna niespodzianka :D
EDIT:
ZauwaÂżyÂłem teraz opis - "wszystkie fakty o tvn". Jako hasÂło bardziej mi siĂŞ podoba niÂż "najlepsza strona o tvn". To dziaÂła na plus. WedÂług mnie.
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

Kuba pisze:Czy bĂŞdzie jakaÂś promocja strony w ramach zmiany adresu?


Pewnie tak, chociaÂż w pierwszej kolejnoÂści muszĂŞ uporzÂądkowaĂŚ wiele umĂłw z rĂłznymi osobami/firmami i popracowaĂŚ nad pozycjÂą nowego adresu w wyszukiwarkach.
Kuba pisze:ZauwaÂżyÂłem teraz opis - "wszystkie fakty o tvn". Jako hasÂło bardziej mi siĂŞ podoba niÂż "najlepsza strona o tvn". To dziaÂła na plus. WedÂług mnie.
U nas nigdy nie by³o has³a "najlepsza strona o tvn". By³o, ¿e "najchêtniej odwiedzana" i to jest wci¹¿ prawd¹.
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Post autor: Greg Haus »

Mi teÂż tvnfakty.pl kojarzyÂły siĂŞ z Faktami tvn. Ale w gruncie domena caÂłkiem fajna :D Gratuluje zmian i czekam na nowe logo itp. :)
redix
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 284
Rejestracja: środa 04 maja 2005, 22:02
Lokalizacja: Niepołomice

Post autor: redix »

Od czasu zmiany serwera i domeny, strona tvnfakty.pl rozjechaÂła siĂŞ.
Pod Firefoxem wygl¹da tak ale tylko g³ówna strona, pozosta³e w normie :?
Obrazek

a tak pod Internet Explorerem
Obrazek
tvn.tivi.pl zarĂłwno pod Firefoxem jak i pod IE - OK
Nie wiem czy u mnie tylko tak jest czy u innych podobnie.
Faktomaniak
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 247
Rejestracja: niedziela 18 cze 2006, 20:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Faktomaniak »

Czy ze zmiana nazwy profil strony zostanie zmieniony ???

Czy tylko jest to zmiana ,ktora w zasadzie nie zmienia dziaÂłalnoÂści redacji czy jednak ,pĂłjdzie w kierunku wiekszego zainteresowania flogowym programem telewizji WalterĂłw
NOWA ERA W TVN
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Faktomaniak - nie. tvnfakty.pl jako wszystkie fakty o TVN. Nie bĂŞdziemy zmieniaĂŚ profilu strony.

redix - wiemy, prace caÂły czas trwajÂą.
Faktomaniak
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 247
Rejestracja: niedziela 18 cze 2006, 20:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Faktomaniak »

Jeszcze jedno pytanie z mojej strony .

Czy w zwi¹ku ze zmiana serwera, bêdze koniecznoœÌ nowego wpisu na subskrycjê ???
NOWA ERA W TVN
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Nie.
Dared00

Post autor: Dared00 »

Wiadomo, kiedy zostanie naprawiona ta "rozjechana strona" pod Firefoxem?
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Ludzie, cierpliwoÂści. :? PrzecieÂż wiemy, stopniowo wszystko bĂŞdzie przywracane do normy.
Sytuacja goniÂła, bo jak wiecie, poprzednio forum i strona chodziÂły nieznoÂśnie.
michal641
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: poniedziałek 10 sty 2005, 20:42
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: michal641 »

Nie mam nic przeciwko nazwie tvnfakty.pl ale uwaÂżam, Âże nie powinno siĂŞ tak czĂŞsto zmieniaĂŚ nazwy strony (dla przypomnienia: tvn.prv.pl --> tvn.personal.pl --> tvn.tivi.pl --> tvnfakty.pl). NiektĂłrzy juÂż siĂŞ przyzwyczaili do danej nazwy a tu kolejna zmiana. A poza tym (wiem, jestem niecierpliwy) moÂżna by zmieniĂŚ logo forum i strony....
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

uwaÂżam, Âże nie powinno siĂŞ tak czĂŞsto zmieniaĂŚ nazwy strony

A czytaÂłeÂś o powodach zmiany adresu? OczywiÂście, Âże nikt nie zmieniaÂł adresu "tak dla jaj".
A poza tym (wiem, jestem niecierpliwy) moÂżna by zmieniĂŚ logo forum i strony....

Tego typu rzeczy trzeba dopracowaÌ. W przypadku strony bêdzie wi¹za³o siê to z gruntowniejsz¹ przebudow¹ nag³ówka. Wszystko stopniowo, najpierw trzeba pousuwaÌ b³êdy, jakie wystêpuj¹ pod niektórymi przegl¹darkami oraz w odpowiednich instytucjach nanieœÌ zmiany. Nie wszystko od razu, bo to po prostu niemo¿liwe.
Ale na pewno doÂłoÂżymy wszelkich staraĂą co do tempa zmian.
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

Na nazwĂŞ tivi.pl byliÂśmy zmuszeni, gdy firma epox.pl zaproponowaÂła nam konto na nowych warunkach: 500 zÂł/miesiĂŞcznie (ze wzglĂŞdu na transfer). Propozycja byÂła nie do przyjĂŞcia. W ogĂłle na niewiele mogliÂśmy sobie wtedy pozwoliĂŚ, bo nie sprzedawaliÂśmy reklam.

Obecnie od kilkunastu miesiêcy to calkiem inna rzeczywistoœÌ. Od 21 stycznia mamy ca³y serwer dla siebie i 450 GB transferu miesiêcznie. Wycofanie siê z serwera tivi.pl, który nas w ostatnim czasie delikatnie mówi¹c zawodzi³ wi¹za³o siê ze zmian¹ adresu. Ale za to formu i strona bardzo szybko siê ³aduj¹, mamy wrêcz nieograniczone mo¿liwoœci i nie jesteœmy uzale¿nieni od ¿adnej polskiej firmy hostingowej. Lepiej nikt mieÌ nie mo¿e.
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
michal641
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: poniedziałek 10 sty 2005, 20:42
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: michal641 »

Marcin pisze:A czytaÂłeÂś o powodach zmiany adresu? OczywiÂście, Âże nikt nie zmieniaÂł adresu "tak dla jaj".
ÂŁukasz pisze:Na nazwĂŞ tivi.pl byliÂśmy zmuszeni, gdy firma epox.pl zaproponowaÂła nam konto na nowych warunkach: 500 zÂł/miesiĂŞcznie (ze wzglĂŞdu na transfer). Propozycja byÂła nie do przyjĂŞcia. W ogĂłle na niewiele mogliÂśmy sobie wtedy pozwoliĂŚ, bo nie sprzedawaliÂśmy reklam.

Obecnie od kilkunastu miesiêcy to calkiem inna rzeczywistoœÌ. Od 21 stycznia mamy ca³y serwer dla siebie i 450 GB transferu miesiêcznie. Wycofanie siê z serwera tivi.pl, który nas w ostatnim czasie delikatnie mówi¹c zawodzi³ wi¹za³o siê ze zmian¹ adresu. Ale za to formu i strona bardzo szybko siê ³aduj¹, mamy wrêcz nieograniczone mo¿liwoœci i nie jesteœmy uzale¿nieni od ¿adnej polskiej firmy hostingowej. Lepiej nikt mieÌ nie mo¿e.

Wszystko siê zgadza tylko wspomnê o czymœ takim jak domena... Serwer mo¿na zmieniaÌ tysi¹ce razy a adres ci¹gle mo¿e byÌ ten sam. Ka¿da taka zmiana mo¿e byÌ dla nas - internautów - nawet nieodczuwalna. Ka¿d¹ domenê szybko i sprawnie mo¿na w ka¿dej chwili podpi¹Ì pod inny serwer. Nie zastanawialiœcie siê, kupiÌ zwyk³¹ domenê i podpinaÌ j¹ pod serwery? Wtedy nazwa by³aby ci¹gle ta sama...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości