Stary regulamin forum oraz dyskusje z nim związane

Dyskusje na temat forum. Problemy techniczne, zmiany, sugestie, regulamin.

Moderator: Łukasz

Filip
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1046
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 16:35
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Filip »

ÂŚmiejscie sie Âśmiejcie, a ja mĂłwie (piszĂŞ) caÂłkiem serio.
Pozdrawiam, Filip
Sylwia
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 479
Rejestracja: niedziela 16 maja 2004, 19:22
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Sylwia »

A my popieramy :D , nagroda- bycie administratorem przez tydzieĂą.
Na Gieldzie drzewa nie rosną do nieba. =D
Co by to było za życie, gdyby nie było Bilansu?
oraz Firmy i Portfela.
http://www.gpw.pl
Awatar użytkownika
michos
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek 19 lip 2004, 12:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: michos »

Lub mieĂŚ wÂłasny dziaÂł na forum np. doktorek historyk, dziaÂł miÂłoÂśnika wiadomoÂści, brutal szkolny to ja. :lol: :lol: :lol:
Sylwia
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 479
Rejestracja: niedziela 16 maja 2004, 19:22
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Sylwia »

Biedne dzieci, ile ich nie zda :twisted:
Na Gieldzie drzewa nie rosną do nieba. =D
Co by to było za życie, gdyby nie było Bilansu?
oraz Firmy i Portfela.
http://www.gpw.pl
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

PrzepuszczĂŞ wszytkich - na dydaktyce powiadajÂą nam, Âże kaÂżda jedynka w dzienniku jest poraÂżkÂą nauczyciela. Jest w tym trochĂŞ racji.
Baryla pomysÂł z banem dobry. ZresztÂą juÂż niedÂługo osiÂągnĂŞ nowÂą rangĂŞ - opis Fan TVN-u za bardzo mi nie odopowiada, ograniczĂŞ wiĂŞc swoje posty, lub poproszĂŞ administratora o zmianĂŞ opisu, np ZAWSZE MA COÂŚ DO POWIEDZENIA, lub GĂŞba mu isĂŞ nie zamyka... :lol:
A gdybym zostaÂł administratorem..... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Filip
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1046
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 16:35
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Filip »

GdybyÂś zostaÂł administratore, to wszyscy tu obecni mielibyÂśmy kÂłopoty :twisted:
Pozdrawiam, Filip
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

KÂącik WiadomoÂści juÂż mam :P , ale kÂącik historyka to dobry pomysÂł - np mĂłgÂłbym rozwiÂązywaĂŚ Wasze problemy z referatami i wypracowaniami z historii - np coÂś podpowiedzieĂŚ etc :P Wszelkie pytania prosze kierowaĂŚ na pw. :P
WÂątek brutal szkolny teÂż wydajĂŞ siĂŞ byĂŚ ciekawym, ale dopiero za dwa lata mĂłgÂłbym pisywaĂŚ tam czĂŞsciej - np o jedynkach i wymyÂślnych karach...
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Sylwia
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 479
Rejestracja: niedziela 16 maja 2004, 19:22
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Sylwia »

doktorfaustus1 pisze:PrzepuszczĂŞ wszytkich - na dydaktyce powiadajÂą nam, Âże kaÂżda jedynka w dzienniku jest poraÂżkÂą nauczyciela.
Nie przepuszczaj tych, ktĂłrzy majÂą same paÂły :evil: , jaki narĂłd bĂŞdzie miaÂł z nich poÂżytek, kolejni na listĂŞ bezrobotnych i w kolejce po zasilek.
Nie dawaj im ¿adnych szans :!: , ostatnio bardzo mnie i maj¹ kole¿ankê to zdenerwowa³o, ¿e takie nieuki dostaj¹ pokilkanaœcie szans, nie wykorzystuj¹ ich, kpi¹ sobie z nauczycieli, bo nie przychodz¹ na umówione terminy to szlag cz³owieka trafia, robi¹ wszytsko, aby ci zdali, a mojej kole¿ance zabrak³o 0,09 do paska, ¿aden cham nie chcia³ daÌ jej sznas ¿eby poprawiÌ ocenê (mam tu na myœli historiê). I zobaczymy jak te glupki bêd¹ sieteraz uczyÌ, w¹tpiê aby sie poprawili, oni to traktuj¹ jak taryfe ulgow¹ , po co siê uczyÌ jak i tak przejdzie siê do nastêpnej klasy. Ostatnio mia³am takiego glupiego w-fiste, to g³upsze od nas by³o, tak zapowiada³, ¿e takiej jedenj dziewczyny, która w 2 semestrze ani razu nie przyszla na w-f nie przepuœci, postawi jej 1 na koniec, a co siê okazuje, ze postawi³ jej 4 zmyœlone oceny!!,a mojej kole¿nance 6 na koniec nie chcia³ postawic mimo, ze gada , ze cwiczy najlepiej z nas. To siê jeszcze bardziej zdenerwowa³am i posz³am to trenera chlopaków - równy goœÌ, mozna z nim porozmawiac o sporcie, o wszystkim i po jego interwencji poistwai³ w koùcu t¹ 6.
Na Gieldzie drzewa nie rosną do nieba. =D
Co by to było za życie, gdyby nie było Bilansu?
oraz Firmy i Portfela.
http://www.gpw.pl
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Sylwia pisze: Nie przepuszczaj tych, ktĂłrzy majÂą same paÂły :evil: , jaki narĂłd bĂŞdzie miaÂł z nich poÂżytek, kolejni na listĂŞ bezrobotnych i w kolejce po zasilek.
Nie dawaj im ¿adnych szans :!: , ostatnio bardzo mnie i maj¹ kole¿ankê to zdenerwowa³o, ¿e takie nieuki dostaj¹ pokilkanaœcie szans, nie wykorzystuj¹ ich, kpi¹ sobie z nauczycieli, bo nie przychodz¹ na umówione terminy to szlag cz³owieka trafia, robi¹ wszytsko, aby ci zdali, a mojej kole¿ance zabrak³o 0,09 do paska, ¿aden cham nie chcia³ daÌ jej sznas ¿eby poprawiÌ ocenê (mam tu na myœli historiê). I zobaczymy jak te glupki bêd¹ sieteraz uczyÌ, w¹tpiê aby sie poprawili, oni to traktuj¹ jak taryfe ulgow¹ , po co siê uczyÌ jak i tak przejdzie siê do nastêpnej klasy. Ostatnio mia³am takiego glupiego w-fiste, to g³upsze od nas by³o, tak zapowiada³, ¿e takiej jedenj dziewczyny, która w 2 semestrze ani razu nie przyszla na w-f nie przepuœci, postawi jej 1 na koniec, a co siê okazuje, ze postawi³ jej 4 zmyœlone oceny!!,a mojej kole¿nance 6 na koniec nie chcia³ postawic mimo, ze gada , ze cwiczy najlepiej z nas. To siê jeszcze bardziej zdenerwowa³am i posz³am to trenera chlopaków - równy goœÌ, mozna z nim porozmawiac o sporcie, o wszystkim i po jego interwencji poistwai³ w koùcu t¹ 6.
Sylwio tutaj masz racjê - osoby jawnie lekcewa¿ace obowi¹zek szkolny szans u mnie mieÌ nie bêdê. W jakiœ sposób musz¹ zdaÌ sobiê sprawê, ¿e ucz¹ siê po to, aby nie staÌ pod urzêdem pracy przez ca³e ¿ycie, licz¹Ì na jakieœ roboty sezonowe etc lub zasi³ek od paùstwa.

Ale chodzi mi tez o to, ¿e nie tylko uczeù ma siê staraÌ, ale i nauczyciel. Lekcja nie powinna polegaÌ na "odbêbnieniu" danego fragmentu materia³u, czy przeczytaniu kilku stron z podrêcznika na g³os. Niestety takie przypadki równie¿ siê zdarzaj¹. Nie mo¿na równie¿ przyjœc na zajêcia i po 20 latach pracy w szkole robiÌ lekcji wed³ug starego pomys³u, wyucoznego na studiach. Wszak wszytko siê zmienia - uczniowie, ich problemy , programy nauczania etc. Jedynka powinna byc sygna³em dla nauczyciela - czy uczeù dosta³ tak¹ ocenê bo by³ leniwy i nie uwa¿a³ na lekcji, czy mo¿e dosta³ j¹ dla tego ¿e nic nie wyniós³ z nudnej i Ÿle przeprowadzonej lekcji. A mo¿e ma jakieœ k³opoty natury psychologicznej, mo¿e rodzice k³óc¹ suiê w domu etc - wszytko odzwierciedla siê w wynikach nauki. Wtedy potrzebna jest rozmowa, a nie jedynka. Ale w polskiej szkole, za marne pieni¹dze nikomu siê nie chce - wy olewacie, wiêc ja te¿ olewam. Niestety tak mysli wiêkszoœc nauczycieli. W³aœnie o to mi chodzi³o, gdy napisa³em, ¿e ka¿da jedynka jest pora¿k¹ nauczciela - trochê to idealistyczne :P

PS w trzeciej klasie wspomnê o Bliansie i zw³aszcza o Firmie - to bardzo dobry program. Je¿eli siê nie mylê w szko³ach powinien byc taki przedmiot jak PRZEDSIÊBOIRCZO¦Æ - uczniowie powinni nauczyæ isê grac na gie³dzie - np bawi±c siê w fikcyjne zasady, obserwuj±c rzeczywiste kurys akcji, np wówczas zadaniem domowym by³oby w³a¶nie obejrzenie Blinasu :P :P
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Sylwia
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 479
Rejestracja: niedziela 16 maja 2004, 19:22
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Sylwia »

doktorfaustus1 pisze: Ale chodzi mi tez o to, ¿e nie tylko uczeù ma siê staraÌ, ale i nauczyciel. Lekcja nie powinna polegaÌ na "odbêbnieniu" danego fragmentu materia³u, czy przeczytaniu kilku stron z podrêcznika na g³os. Niestety takie przypadki równie¿ siê zdarzaj¹. Nie mo¿na równie¿ przyjœc na zajêcia i po 20 latach pracy w szkole robiÌ lekcji wed³ug starego pomys³u, wyucoznego na studiach. Wszak wszytko siê zmienia - uczniowie, ich problemy , programy nauczania etc. Jedynka powinna byc sygna³em dla nauczyciela - czy uczeù dosta³ tak¹ ocenê bo by³ leniwy i nie uwa¿a³ na lekcji, czy mo¿e dosta³ j¹ dla tego ¿e nic nie wyniós³ z nudnej i Ÿle przeprowadzonej lekcji. A mo¿e ma jakieœ k³opoty natury psychologicznej, mo¿e rodzice k³óc¹ suiê w domu etc - wszytko odzwierciedla siê w wynikach nauki. Wtedy potrzebna jest rozmowa, a nie jedynka. Ale w polskiej szkole, za marne pieni¹dze nikomu siê nie chce - wy olewacie, wiêc ja te¿ olewam. Niestety tak mysli wiêkszoœc nauczycieli. W³aœnie o to mi chodzi³o, gdy napisa³em, ¿e ka¿da jedynka jest pora¿k¹ nauczciela - trochê to idealistyczne :P
Jest w tym trochê prawdy, ale g³ównie uczniowie dostaj¹ jedynki, bo s¹ leniwi, nie maj¹ ¿adnych ambicji, wyznaczonego celu w ¿yciu, dla nich jedna pa³a w t¹ czy w tamt¹ stronê nie robi ró¿nicy. Ja nie mia³am nigdy problemów z nauk¹, ale od dwóch lat wiem, ¿e tym bardziej mam siê po co uczyÌ, tylko ciê¿k¹ prac¹ zajdê na GPW.
Pod koniec roku szkolnego mój hisdtoryk przeprowadzi³ ze mn¹ powa¿n¹ rozmowê o takich nieukach i mówil mi o opiniach psychologów, ¿e jakby takie osoby zostaly to by to im nic nie dalo, bo i tak bêd¹ siê Ÿle uczyÌ i moglo by to nich Ÿle wp³yn¹Ì, ¿e maj¹ deficyt wiedzy, no ale jak przejd¹ dalej tak za darmo to i tak siê nie podci¹gn¹, to w³aœnie wg mnie umocni w nich przekonanie, ¿e po co siê uczyÌ skoro na koniec dostan¹ tak¹ ocenê, aby przejœÌ, niech gnij¹ w gimnazjum to pe³noletnoœci, byleby ich nie wypuszczaÌ do otoczenia, bo ¿adnego pozytku z tego niê bedzie. A mo¿e jak bêda musieli powtórzyÌ klasê to zrozumiej¹, ¿e nie ma nic za darmo!.
Masz racjê, ¿e potrzebna jest rozmowa, mój historyk w³aœnie zawsze nam powtarza, ze jak mamy jakies problemy to ¿eby przyjœÌ do niego i porozmawiaÌ- widac, ¿e to jeden z lepszych nauczycieli.
A najlepsz¹ nuczycielk¹ jest moj¹ pani od angielskiego, u mniej ka¿dy ma 6, 5 uczy bardzo dobrze, ¿artuje z wielu rzeczy i osób :D , pomaga na sprawdzianach i wszyscy j¹ bardzo lubi¹, po tym roku szkolnym chcia³a przejœÌ do podstawówki, ale wszystkie klasy napisa³y petycjê do dyrektora ¿eby zosta³a i mam nadzieje, ze zostanie w gimznajum.
doktorfaustus1 pisze: PS w trzeciej klasie wspomnê o Bliansie i zw³aszcza o Firmie - to bardzo dobry program. Je¿eli siê nie mylê w szko³ach powinien byc taki przedmiot jak PRZEDSIÊBOIRCZO¦Æ - uczniowie powinni nauczyæ isê grac na gie³dzie - np bawi±c siê w fikcyjne zasady, obserwuj±c rzeczywiste kurys akcji, np wówczas zadaniem domowym by³oby w³a¶nie obejrzenie Blinasu :P :P
Nie zapomnij o Portfelu, niech siĂŞ uczÂą jak majÂą oszczĂŞdzaĂŚ na emeryturĂŞ, na co uwaÂżaĂŚ :wink: .
No w³aœnie przedsiêbiorczoœÌ powinna byÌ jak najszybciej, wg mnie jest wazniejsza od biologii czy geografii, bo z ekonomi¹ spotykamy siê codziennie i jest to bardzo wa¿na czêœÌ, ostatnio jak jecha³am PKSem to jakies kobiety mówily, ze w BUSie jest taniej o 90 gr. na bileceie na Hel, ale tym ludziom trudno zrozumieÌ, ze w PKSach je¿d¿¹ du¿e autobusy i potrzeba do nich wiêcej paliwa i takie ceny biletów musza pokryÌ koszt wypuszczenia na trase tego autobusu i przynieœÌ jakiœ zysk, niby proste, a takie trudne do zrozumienia. A gry na GPW te¿ powinni siê uczyc, jak pomna¿ac swoje pieni¹dze i osi¹gaÌ wiêksze zyski na jednej sesji ni¿ przez rok na lokacie bankowej. :wink:

Jeszcze coœ o moim historyku, kiedy pyta na ocenê i s³abo odpowiadasz to ¿eby dostac lepsz¹ ocenê daje pytanie dodatkowe, czesto dotycz¹ce sportu, wyniki meczów itd. I to jest dobre rozwizanie, bo mam szanse na 6 :D , Ty móglbyœ pytaÌ np. o poziom indeksu WIG20 :D , ablo ¿eby uczeù wymieni³ co najmniej 5 spó³ke z tego indeksu (ja to mog³abym wymieniÌ nawet wszytskie spó³ki gie³dowe :wink: ). I jak bêdziesz zaprasza³ do ogl¹dania Bilansu tak bedziesz móg³ ich sprawdziÌ czy odrabiaja ekonomiczn¹ prace domow¹.
Ostatnio zmieniony sobota 28 sie 2004, 16:21 przez Sylwia, łącznie zmieniany 2 razy.
Na Gieldzie drzewa nie rosną do nieba. =D
Co by to było za życie, gdyby nie było Bilansu?
oraz Firmy i Portfela.
http://www.gpw.pl
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

Ja tylko przypomnĂŞ Wam, Âże to jest temat o sprawych dotyczÂących REGULAMINU i jest to chyba najwaÂżniejszy temat na forum (podstawa!). JuÂż Wam przecieÂż wydzieliÂłem jeden temat o Faustusie-nauczycielu. :D :D :D :D :D :D :D
Sylwia
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 479
Rejestracja: niedziela 16 maja 2004, 19:22
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Sylwia »

To moÂże ÂŁukasz- administrator przeniesie te posty nie na temat do odpowiediego miejsca :D
Na Gieldzie drzewa nie rosną do nieba. =D
Co by to było za życie, gdyby nie było Bilansu?
oraz Firmy i Portfela.
http://www.gpw.pl
arrow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1446
Rejestracja: środa 21 lip 2004, 12:43

Post autor: arrow »

a moze my zrobimy £ukaszowi ma³¹ rewolucje, tak zeby mial co robiÌ po tych zagranicznych woja¿ach :D :arrow:
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

Sylwia pisze:To moÂże ÂŁukasz- administrator przeniesie te posty nie na temat do odpowiediego miejsca :D
Sylwia, wiesz, Âże dla Ciebie zrobiÂłbym wszystko, ale akurat tego siĂŞ nie da. :D

Mo¿na wydzieliÌ dane posty i utworzyÌ z nich nowy temat, ale nie mo¿na ich po³¹czyÌ z ju¿ istniej¹cym tematem. Do tego potrzebna jest specjalna modyfikacja i widzê, ¿e muszê j¹ zainstalowaÌ chyba...
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
Sylwia
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 479
Rejestracja: niedziela 16 maja 2004, 19:22
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Sylwia »

Instaluj przecieÂż od przybytku gÂłowa nie boli :D
Na Gieldzie drzewa nie rosną do nieba. =D
Co by to było za życie, gdyby nie było Bilansu?
oraz Firmy i Portfela.
http://www.gpw.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości