Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Dyskusje na temat informacyjnych kanałów TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

JacanTVN24
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 250
Rejestracja: sobota 01 wrz 2007, 17:27

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: JacanTVN24 »

To ja poproszę parę filmów z tej nowej zmiany... chętnie zobaczę jak im to wyszło :)
skorupa2006
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: sobota 26 lip 2008, 23:21

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: skorupa2006 »

Poprawili właśnie jakość - rozdzielczość zwiększyli do 720x576 (było: 544x576); oraz bitrate: do 3 mb/s (było: 2mb/s):D
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: sybic »

skorupa2006 pisze:Poprawili właśnie jakość - rozdzielczość zwiększyli do 720x576 (było: 544x576); oraz bitrate: do 3 mb/s (było: 2mb/s):D
Wybrałem ujęcia z Poranka TVN24 podczas przeglądu prasy. Ujęcie jest to raczej to samo.

Stare :
Obrazek

i nowe :
Obrazek

Parametry zrzutu te same.
Który przekaz niesie za sobą więcej informacji?
To drugie zdjęcie można oczywiście powiększyć, tak aby ich wysokości były równe, ale wtedy będzie niewyraźne.
Tu porównanie :

Obrazek

Ten drugi obrazek ma być oczywiście lepszy.
skorupa2006
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: sobota 26 lip 2008, 23:21

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: skorupa2006 »

A wiesz że TVN24 w 16/9 jest realizowany od września 2008?
Dla normalnych widzów był tylko obcinany po bokach. Ten kaps to obcięte 16/9. Teraz kadrowania nie zmienili , tylko przestali obcinać 16/9 do 4/3.
Dobra, dla rozładowania sytuacji cytat z basha: :D
<klient> Mam niespotykany problem, telewizor się włącza, lecz niema obrazu
<klient> głos się z niego wydobywa, lampa grzeje
<klient> co może być przyczyną ?
<fachowiec> Może akurat nadają transmisję z otwarcia tunelu kolejowego albo reportaż z komina ?
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: sybic »

skorupa2006 pisze:A wiesz że TVN24 w 16/9 jest realizowany od września 2008?
Domyśliłem się...
skorupa2006 pisze:Dla normalnych widzów był tylko obcinany po bokach.
To czemu teraz tak nie może być?
Normalni widzowie i tak mają małą rozdzielczość TV, wiec jak mają wycinek kadru to chyba dobrze.
Komu to przeszkadzało?
~
Bywalec
Bywalec
Posty: 597
Rejestracja: piątek 05 paź 2007, 14:59
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: ~ »

U mnie TVN24 jest trochę "ściśnięte", ale wszystko jest czytelne - prawie tak samo jak w 4:3. Nie wiem czy to moja kablówka tak zakombinowała czy nie zmienili jeszcze na 16:9.
Tylko mam problem z TVN CNBC, bo jest kompletnie rozjechane i widzę tylko to co jest na środku.
Muszę powiedzieć, że ta odświeżona grafika jest dobra lepsza od tamtej. :)
cmabb
Początkujący
Początkujący
Posty: 64
Rejestracja: środa 03 wrz 2008, 21:08

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: cmabb »

I bardzo dobrze, że zdecydowali się na ten krok. Zauważyliście, jak bardzo Polska jest prowincjonalnym krajem? Każda zmiana, każdej czcionki, każdej belki, każdej żarówki w studio jest komentowana tak jakby komuś działa się wielka krzywda. Czytając te quasi opinie na portalu tvn24.pl nie mogę uwierzyć, że ludzie patrzą tylko na czubek swojego nosa. Co oni myślą, że TVN24 powstało tylko dla nich? Nie liczy się wyższy cel, tylko to jak ja to będę oglądał. Ale jestem pewien, będą narzekać kilka dni, a później przestaną.

Co do rozdzielczości. Rano scroll był pisany mniejszą czcionką, później już większą. Więc nadal modyfikują. Co ciekawe jeszcze rano TVN CNBC Biznes był nadawany w 4/3 :-)

Obrazek

Co do tego zapa, trzeba naprawdę się starać, żeby nie widzieć jego piękna. Niektóre kadry w studio są teraz bardzo ładne, wręcz filmowe. I nie ma tej sztampy co dawniej, wszystko jest lekkie i dynamiczne.
Obrazek
a-j-p
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 453
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: a-j-p »

Ja na LCD 37' mam dobry obraz ale w drugim pokoju na zwyklym starym tv 25' jest FATALNIE !!!
Obraz nie ma pasow po bokach ale wszystko jest tak splaszczone ,ze SZOK!
MASAKRA! TEGO SIE NIE DA OGLADAC!

Co do "poprawionej" oprawy - takie poprawianie starej zuzytej wrecz oprawy - jest nieporozumieniem - czas najwyzszy wprowadzic cos nowego.
a-j-p
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 453
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: a-j-p »

SKANER POLITYCZNY I BLUEBOX!!!!!!!????!!!! CO TO JEST !!!!
CO ZA PORAZKA!!!! MYSLALEM ,ZE ERA "sTUDIA" Z BLUEBOXu JUZ SIE SKONCZYLA - OJ COFA NAM SIE TVN
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: sybic »

cmabb pisze:Co do tego zapa, trzeba naprawdę się starać, żeby nie widzieć jego piękna.
Co do wyższości formatu 16:9, nad 4:3 nikogo nie trzeba przekonywać, bo wiadomo że zawsze będzie się on prezentował lepiej. Problem konwersji formatu 16:9 do 4:3 nadal pozostaje. Oczywiście są dwie szkoły. Jedna to obcięcie i zostawienie czarnych pasów, a druga to wykadrowanie, np. środka. Ja jestem zwolennikiem tej pierwszej szkoły, ale tylko w przypadku filmów, nawet jeśli jest to format 1:2.85. W przypadku programów informacyjnych zdecydowanie wole, aby ekran był w całości wypełniony, czyli wolę wykadrowanie.
michaek
Bywalec
Bywalec
Posty: 524
Rejestracja: środa 24 sie 2005, 10:44
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: michaek »

16:9 i telewizja w rozdzielczości 1920x1080(póki co marzenia w większości przypadków ;( ) jest przyszłością czy się to komuś podoba czy nie. Coraz więcej kanałów będzie przechodzić na ten format nadawania, a o ile się nie mylę to mamy nawet jakiś dead line w związku z naszym członkostwem w Unii, ale że KRRiT ma sprawy dużo ważniejsze niż cyfryzacja mediów( :P ) to pewnie się to nie uda. Posiadacze telewizorów 4:3 mogą klnąć, obrażać się, ale prawda jest taka, że tendencja jest jasna: obecnie kupuje się prawie tylko telewizory panoramiczne :lol2:
A co do narzekań, że diabelna kablówka, którą rządzą masoni "naciąga nas" na czarne pasy to... :lol: :lol: Robi słusznie i już :devil: Tak właśnie się ten obraz powinno emitować, użytkownicy telewizorów 16:9 używają po prostu funkcji proporcji obrazu, a posiadacze odbiorników 4:3 dostają obraz w nienaruszonych proporcjach.
Co do oprawy graficznej to moje zdanie się nie zmieniło: nowa, stworzona już do formatu 16:9, dynamiczna, nowoczesna- żadnych prób przeróbek obecnej... :neutral:
A za przejście(wreszcie) na format 16:9 wielkie :brawa: dla TVNu.

PS. A może by tak teraz Fakty w 16:9 i HD z nową oprawą wreszcie... :lol2:
Kończ waść wstydu oszczędź, Faktów nie niszcz...
D00
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 289
Rejestracja: niedziela 21 paź 2007, 19:54
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: D00 »

Czy mi się wydaje, czy belki są lekko wycieniowane i zaokrąglone?
michal641
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: poniedziałek 10 sty 2005, 20:42
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: michal641 »

Na pierwszy rzut oka - zmiany na plus
Ale... mam duży telewizor, ale 4:3 (wcale nie jest stary)
I co widzę? Bardzo nieczytelne napisy na belce i na pasku, po prostu bardzo małe, muszę podejść do telewizora, aby coś przeczytać.
Denerwująca jest też ciągła zmiana formatu, szczególnie przy reklamach, które są w formacie 4:3, bez rozciągnięcia na cały ekran.

Fajnie, że TVN24 się rozwija, ale co z tego jeśli większość widzów ma jeszcze 4:3 - dla mnie jako posiadacza takiego typu telewizora, jest to minus


Skaner z wirtualnego studia - prezemtuje się okazale, ale kilka niedoróbek, np. podest czy paski na stole, które sprawiają wrażenie niedokończonej roboty grafików



PS. W panoramicznym też TVN Turbo i TVN Style
a-j-p
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 453
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: a-j-p »

nie wiem co moze byc okazalego w studiu z blue boxu ?!
D00
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 289
Rejestracja: niedziela 21 paź 2007, 19:54
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: D00 »

Wygląda po prostu na obszerne. :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości