Charakteryzujemy dziennikarzy - zabawa

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

Nika
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2100
Rejestracja: piątek 24 mar 2006, 23:00
Lokalizacja: Poznań

Charakteryzujemy dziennikarzy - zabawa

Post autor: Nika »

Zabawa jest podobna do "Charakteryzujemy forumowiczów". Ale ponieważ ta pierwsza się przejadła i niewiele czasu upłynęło od ostatniej edycji, proponuję nową na podobnych zasadach z tym, że nie charakteryzujemy forumowiczów, a jak w tytule dziennikarzy.
Charakteryzujemy wybranych przez siebie dziennikarzy (ilość dowolna), niekoniecznie tylko ze stacji TVN, ale ze wszystkich mediów (telewizja, radio, prasa).
Charakteryzacja zamieszczona przez danego forumowicza jest jego opinią i nie podlega ona dyskusji. Obelgi i obraźliwe komentarze pod adresem danego dziennikarza bądź forumowicza będą usuwane.
No to zacznę od siebie, i proszę o dystans i nieobrażanie się za niektóre spostrzeżenia. :D

Agata Wolna (Tomaszewska) - najładniejsze dziewczę w okienku TVN24. Jak tylko pojawiła się tak od razu zyskała grono zwariowanych wielbicieli z Black Jackiem na czele. Apogeum szału miało miejsce gdy BJ zobaczył ją jak nadawała lajfa przed cmentarzem w P-niu w Święto Zmarłych. Ilośc postów tego dnia przekroczyła wszelkie rekordy na tym forum. Nie lubi odpisywać na listy forumowiczów, ale i tak ją kochamy. Tylko coś mniej jej na ekranie od czasu gdy zmieniła stan cywilny.

Maciej Mazur - to ten od śmiesznych materiałów we "Faktach". Słynie również z tego zawsze niezrozumiałego dla mnie reporterskiego tiku, wyglądającego mniej więcej tak jakby chciał przy każdym zaakcentowaniu frazy walnąć czołem w kamerę. Co dziwne, ma wielu naśladowców.

Rurek - nigdy niewidziany bohater najgłośniejszego internetowego hitu tego roku pt. "K... znowu jest uje... stół" z Durczokiem w rolach głównych. Daję głowę, że firmy produkujące płyny do mycia płaskich powierzchni zabijają się o niego, by użyczył głosu w reklamie którejś z nich.

Magda Sakowska - niedawna gwiazda TVN24 z najbardziej nadąsaną miną ever. Pamiętam jaki miała bulwers jak miała zapowiedzieć "Kalejdoskop" z Britney Spears. To była wręcz dla niej potwarz. Szkoda, że już jej nie ma. Uwielbiałam te jej miny.

Aleksander Przybylski - kolejna postać z mojego rodzimego miasta. Uwielbiam gościa. Charyzma, charyzma i jeszcze raz charyzma. Bez mrugnięcia okiem mogę stwierdzić, że Cholewińskich i innych Żebrowskich zmiażdżyłby w konkurencji "Kto lepiej poprowadzi serwisy" i to z marszu. Nie omieszkam się również pochwalić, że otarłam się prawie o jego ramię jak nadawał relację spod komendy Policji w P-niu jakiś dobry rok temu.

Krzysztof Górlicki - Faza. Tak można by nazwać pewien okres mojego TVN24-życia. Poranek nie był Porankiem jak tego pana nie było. Chyba właściwie od niego zaczęłam więcej oglądać tę stację. Od czasu jak zmienił stan cywilny wsłuchuje się w informacje, a nie w to jak mówi.

Joanna Kryńska - pani, dzięki której kolejny wątek był kącikiem integracyjnym dla wielu forumowiczów. Osobiście to w jej temacie zawiązały się dla mnie wszystkie kluczowe forumowe przyjaźnie. Już zawsze będziemy tęsknić za nią w Sejmie, w płaszczyku, a nawet zmarzniętą i zawianą na dworze, byleby nie w skostniałym PzP. Jeszcze za czerwoną marynarką tęsknię.

Mikołaj Lizut - to ten śmiszny pan z GW, co zazwyczaj w Skanerze był gościem. Lubię gościa za celne komentarze, trafne riposty. Za całokształt. Coś dawno go nie widziałam w TVN24.

Jarosław Kuźniar - pojechał na urlop i odrazu jakość Poranków nam spadła na łeb na szyję. Moja mama go nie znosi, moja babcia go uwielbia. Świadczy to o tym, że jest zauważalny, kontrowersyjny, nie lubi sztampy. Ostatnio jak jechałam słynną A4 z Katowic do Krakowa to cytowałam wręcz z pamięci wszystkie listy przysłane od widzów na kontaktmałpę, które Jaro o tej drodze czytał na antenie. Ten człowiek po prostu wnika w podświadomość widzów Poranka. Najbardziej go lubię w duecie z Werner i gdy gości panią Czubaszek.

Karolina Korwin-Piotrowska - chyba najbardziej znienawidzona dziennikarka przez gwiazdy i celebrytów naszego showbizu. Potrafi czasami celnie gdzie trzeba przypierdzielić, a czasami pierdalnie coś jak ostatnia ciotka-klotka. Trudno się z nią w wielu sprawach nie zgodzić. A czasami nie mogę słuchać tego co mówi. Nie wiem co o niej myśleć. Ale na pewno nie jest nijaka. I zawsze podgłaśniam jak ja widzę w okienku.

Marek Tejchmann - gdzież to on był jak go nie było?! Dość późno, czasami mam wrażenie że za późno, zaczęłam traktować go jako objawienie. Zawsze przed północą czekam na jego krótkie wpady do "Dnia po dniu", gdzie zawsze ma dla widza jakąś niespodziankę. Raz przyszedł z czekoladą. Po prostu sweetas!

Kacper Kaliszewski - mogłabym pisać o nim godzinami. I to w samych superlatywach. "Zdradziłam" z nim wszystkie moje wcześniejsze telewizyjne objawienia i jeszcze taki się nie zjawił, który by go przebił. A zaczęło się od tego, że skojarzył mi się z Christianem Balem. Teraz jest na odwrót. I niestety teraz już nic (żaden serwis informacyjny) nie jest takie samo jak było od czasu gdy odszedł odszedł z TVN24.
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Re: Charakteryzujemy dziennikarzy - zabawa

Post autor: Marcin »

Maciej Mazur - w "Faktach" budzę się, gdy prowadzący wyczytują jego nazwisko. Bo to zwiastuje, że lada chwila dostaniemy trzyminutowy zastrzyk świetnej energii. Maciej Mazur ma w sobie to coś. Styl niepowtarzalny, który wielu, oczywiście nieudolnie, próbuje naśladować. Dlaczego nie może zajmować się poważnymi tematami? Bo już w głosie ma ironię - fajną ironię.

Katarzyna Werner - nowe objawienie "Poranka". Chwaliłem ją już za czasów "Wiadomości", bo już wtedy wyróżniała się spośród prowadzących wydania popołudniowe i poranne. Oczywiście czytając "Wiadomości" ciężko zaprezentować swoją osobowość, ale zaprezentowała nam ją w TVN24. Razem z Kuźniarem tworzą fantastyczny duet!

Jarosław Kuźniar - Nika...! Jak to?! To Kuźniara można nie lubić?! Naprawdę?! :o :o Wyobraźmy sobie, że Jarosław Kuźniar odchodzi z "Poranka TVN24"... albo jak on woli z "Wstajesz i wiesz"... Wyobraźmy sobie... Łatwo powiedzieć... Ale chyba nikt nie potrafi sobie wyimaginować Kuźniara bez "Poranka" i "Poranka" bez Kuźniara. Ma niepowtarzalny kontakt z widzami i w ogóle z każdym. Genialny, radiowy głos. A jeśli już nie wie co powiedzieć, to mówi która godzina. :lol2: "Wstajesz i wiesz... Jest dziesięć minut po godzinie siódmej, kontakt, małpa, tefałen dwadzieściacztery peel".

Beata Tadla - fantastyczny przykład jak w 3 lata awansować z TVN Style do głównego wydania "Faktów", awansować oczywiście zasłużenie. Ciężko nie zgodzić się z Kamilem Durczokiem, który powiedział o niej, że jest profesjonalistką, a na dodatek wzbudza pozytywne emocje. Oj, wzbudza. Ma czarujący uśmiech i cała jest czarująca. No... i czaruje widzów... A gdy zając ssie kotka pod czujnym okiem Marioli Wydry, to cóż... profesjonalizm można na chwilę odłożyć na bok! :lol2:

Dorota Gardias-Skóra - niektórym bardzo podpadła. Czym? Tym, że we wspaniałym stylu wygrała "Taniec z gwiazdami". Spójrzcie tylko! W czasie programu wszyscy (łącznie z Pudelkiem) byli zachłyśnięci tym, jaka ta pogodynka jest wspaniała. Wygrała i nagle ci sami stają na głowie, by udowodnić, że Gardias-Skóra jest 'be!'. Szkoda, że powtarza się historia Kingi Rusin, która też głosami widzów wygrała "Taniec z gwiazdami", później wszyscy starali się udowodnić, jaka ona jest niefajna i widzowie uwierzyli. Oby jednak historia nie zatoczyła koła.

Paulina Młynarska-Moritz - czy ktoś w ogóle zdążył się zorientować gdzie ona teraz pracuje? W Dwójce? W TVN Style? w Polsacie Cafe? Czy pisze książkę? I kiedy wróci do "Miasta kobiet", bo przecież wróci? :lol2: I z kim je poprowadzi? :lol2: I kto kogo wygryzie? :lol2:

Hanna Lis - profesjonalna i bezrobotna, męczennica. Bardzo ciężko jest ocenić tę postać jednoznacznie. Z jednej strony to co robi, robi bardzo dobrze. Z drugiej strony, wzbudza negatywne emocje. Bo odbiła męża koleżance. Bo podjęła pracę w "Wiadomościach", chociaż wiedziała co się tam dzieje, a potem udawała pokrzywdzoną. Pracując w telewizji trzeba pamiętać o bardzo ważnej rzeczy - dobrze kojarzyć się widzom. Oczywiście ten zły wizerunek został podsycony nie tyle przez samą Hannę Lis, ale przez różne brukowce, którym jednak... sama wysłała SMS-a o ślubie. Coś więc przy tej postaci zgrzyta. A nawet coś więcej niż coś. Mimo to chętnie zobaczyłbym ją w telewizji z powrotem. W TVN24?

Anna Jędrzejowska - chyba dziennikarka najczęściej zmieniająca fryzurę. :lol2: Już bardzo długi czas prowadzi "24 Godziny". I dość długo uczyła się prowadzić ten program, początkowo wychodziło jej kiepsko, potem kiepsko, dalej ciut lepiej, ale wciąż słabo. Myślę jednak, że nadszedł już ten moment, w którym Annę Jędrzejowską dobrze ogląda się w "24 Godzinach". Nie wnika w polityczną pyskówkę, szuka konkretu. Trzymam kciuki za dalszy rozwój Ani.

Bogdan Rymanowski - podobno Dziennikarz Roku. Oczywiście produkował się "dokumentalnie", ale pozytywny obraz Bogdana Rymanowskiego zasłania mi Bogdan-pyskówka. Nie trudno zauważyć jak wyglądają jego programy. Zaprasza do siebie znienawidzonych gości z przeciwnych obozów politycznych, którzy mają za zadanie jak najbardziej sobie nawrzucać. Mogą do tego użyć łba świni. Janusz Palikot to chyba jego ulubieniec, podkręcający mu słupki oglądalności. Oczywiście w każdym programu musi paść pytanie "Czy za te słowa poda Pan tego Pana do sądu?", "Co Pan na słowa tego Pana, który nazwał Pana tak i tak?". Może czas zacząć uprawiać poważną publicystykę? :twisted: A może nie? Bo wygląda na to, że widzowie lubią takie niemerytoryczne pyskówki. Przecież nagrodzili go Telekamerą.

Mariusz Pietrasik - najsłabszy reporter "Faktów" nagle dostał w TVP Info program publicystyczny w prime time. Ciężko mi go oceniać, bo rzadko oglądam jego rozmowy. Wolę Monikę Olejnik. Chyba brak mu charyzmy i osobowości.

Justyna Pochanke - to jest mistrzyni mowy.
piotrek888
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2727
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 08:23
Kontakt:

Re: Charakteryzujemy dziennikarzy - zabawa

Post autor: piotrek888 »

Beata Tadla - Mogę być nieobiektywny, ale tak już mam. Profesjonalizm w pełnym tego słowa znaczeniu. Jedna z głównych gwiazd TVN24, choć nienawidzi kiedy mówi się o niej "gwiazda". Bez żadnego grymaszenia pojawia się w serwisach TVN24 - co do gwiazd Faktów jest mało podobne. Gotowa do prowadzenia Faktów sama. Ponadto MEGA doświadczenie pracy w mediach - ponad 15 kiedy przyszła do TVN24. Wkrótce zaskoczy wielu - więcej 19 sierpnia. Prywatnie - otwarta i ciepła.


Jarosław Kuźniar - Człowiek, który pokazał dla wszystkich,że telewizja informacyjna nie musi być nuda. Jedni go kochają - drudzy nienawidzą. Ja jestem w tych pierwszych. Jego styl,charyzma i sposób bycia. Ma coś sobie z gwiazdy z telewizyjnej - ale tego nie ujawnia. Często kiedy mam nudną lekcję przypominam sobie jego teksty. Prywatnie od niego rozpoczęła się moja przygoda z dziennikarstwem i fascynacją TVN24.


Katarzyna Werner - Objawienie roku TVN24. Kobieta której nie zauważałem w Wiadomościach. Kiedy zobaczyłem ją po raz pierwszy w TVN24 też miałem mieszane uczucia. Po kilku wydaniach Poranka pomyślałem - TO JEST TO. Z Jarkiem tworzą świetny duet - chyba najlepszy w TVN24. Lubie ją,jej styl,jej sposób prezentowania newsów. Jest jedną z gwiazd TVN24 - bez stażu. Świetna.


Michał Cholewiński - Chłopak który zaskoczył - zarówno jako reporter i jako prowadzący serwisy. Zawsze zadaje trafne pytania i zawsze dzięki niemu możemy dowiedzieć się wiele więcej. Jest opanowany i profesjonalny. Widać,że ma szacunek do tego co robi i to bardzo lubi. Nie gwiazdorzy - to widać. Myślę,że przed nim długa i dobra dziennikarska droga. Fanek wkrótce też pewnie będzie miał dużo.


Karolina Korwin-Piotrowska - Kobieta która nie boi się złego słowa o polskich `gwiazdach. Jest też osobą z wysokim zasobem wiedzy i inteligencji, której można jej pozazdrościć. Nie odwraca kota ogonem kiedy spotyka się w cztery oczy z osoba, którą niedawno maglowała. Np. spotkanie z Anną Samusionek w DDTVN którą doprowadziła do bez - bądź co bądź słusznie.

Mariusz Abramowicz - Wielu osobom nieznany. Wspaniały głos radia VOX FM oraz profesjonalny dziennikarz PN. Skromny i chyba trochę nieśmiały oraz niepewny swojego warsztatu. Bardzo dobry!

Aneta Dawidzińska-Gola - Dziennikarka, której brak odczułem dopiero po jej odejściu z TVN24. Jest profesjonalna,sympatyczna oraz z poczuciem humoru, który w czasie każdego dyżuru z Jarkiem pokazywała w pełni. Żegnała się mówiąc do zobaczenia - czekam.

Krzysztof Skórzyński - Jego relacje zawsze są pełne i niczego im nie brakuje. Dowód - od kilku lat przygotowuje materiały do Faktów. Rozmowy polityczne zawsze przeprowadza wyśmienicie. Widać,że jest trochę zadziorny i potrafi ugryźć - czasami pewnie i mocno.

Marta Kuligowska - Chyba jeden z najcieplejszych głosów TVN24. Urocza i zawsze ubrana bardzo kobieco - co cieszy oko. Kiedy się myli albo spóźnia robi to w sposób bardzo słodki. Brakowało jej kiedy była na urlopie macierzyński - dzieci cudne. Ale też znająca się na tym co robi - choć początki były mówiąc kolokwialnie - trudne. Sprawdzała się również w magazynach o zdrowiu.

Maciej Mazur - Mistrz riposty. Kiedy w Faktach jest jego materiał zawsze wołam rodziców kiedy nie oglądają Faktów. Kiedy pojawia się jego głos pełen co prawda ironii jestem wesoły - bo wiem,że zawsze mnie czymś zaskoczy, oczywiście pozytywnie. Nie lubię Publicznej.TV ale jego materiały w Faktach wręcz przeciwnie.

Justyna Pochanke - niekwestionowana gwiazda TVN24 i Faktów. Pełen profesjonalizm,pełna wiedza,pełny styl. Zawsze wie o czym mówi. Czasami wkurza mnie swoimi tekstami - ale tylko czasami. Mówisz dyżur 11 września 2001 - nie musisz mówić już nic.
Nika
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2100
Rejestracja: piątek 24 mar 2006, 23:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Charakteryzujemy dziennikarzy - zabawa

Post autor: Nika »

Marcin pisze:Jarosław Kuźniar - Nika...! Jak to?! To Kuźniara można nie lubić?! Naprawdę?! :o :o
No sama tego nie pojmuję. Ale już od kilku osób słyszałam, że nie przepadają za nim "bo się mądrzy". I zazwyczaj mówią to osoby, które oglądają Poranek raz na ruski rok. Ale jest postęp, moja mama zaczyna się do niego przekonywać.
A w ogóle to Marcin szacun za opis o Rymanowskim. Po prostu w skondensowanej dawce opisałeś go dokładnie tak jak o nim myślę. Myślę, że o to samo chodziło Pacewiczowi w tym niefortunnym artykule w GW. Tylko coś mu nie wyszło, dorzucił jeszcze sporo jadu i potem ludzie zinterpretowali nie tak jak trzeba i była jatka.
piotrek888
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2727
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 08:23
Kontakt:

Re: Charakteryzujemy dziennikarzy - zabawa

Post autor: piotrek888 »

Zgadzam się Marcin z Tobą i jak widać z Niką co do Rymanowskiego.Pomyślałem,że nie będę opisywał dziennikarzy do których mam obiekcję, dlatego w moim rankingu zabrakło zarówno Durczoka jak i Rymanowskiego, ale myślę,że napisałbym to samo.
epsztajnek
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 6125
Rejestracja: sobota 19 maja 2007, 00:21
Lokalizacja: warszawa

Re: Charakteryzujemy dziennikarzy - zabawa

Post autor: epsztajnek »

Joanna Kryńska - i każde słowo zbędne :) Przez pewien czas ponadprzeciętne wrażenia wizualne były niwelowane były przez "nosowy" głos. Mimo to najmilej wspominam prowadzone przez nią "podsumowania dnia". Dawały one pretekst do najgorętszych dyskusji o Joannie na tym forum - zresztą dzięki tej atmosferze sam zdecydowałem się dołączyć do grona forumowiczów. Po "reformie" programowej wylądowała w "PzP", gdzie małej stabilizacji uległa nie tylko fryzura Joanny, ale i sama Joanna. Drobne smaczki w "PzP" ( końcowe przemarsze z mówniczki ) nie przesłoniły faktu , że jakoś nudno się zrobiło. Co prawda Joanna podjęła bardzo udane próby realizacji własnych reportaży w ramach "PzP" ale , jak na razie, po trzech materiałach cisza...

Agata Tomaszewska - początkowo nie zwracałem na nią uwagi. Jeszcze bardziej niż w przypadku Joanny denerwowała mnie jej barwa głosu. Dopiero relacja z pielgrzymki lekarzy na Jasną Górę - a prawdę mówiąc to "nieoficjalne" zdjęcia Agaty z tego wydarzenia zwróciły na nią uwagę. A potem przyszło prowadzenie serwisów ... i to podniecające czuwanie w sobotę o 18-tej ... i gorące dyskusje na forum ... ech ... Apogeum uwielbienia Agaty to była Wielkanoc ubiegłego roku i cykl niezapomnianych relacji z Argentyny. A potem nadszedł kryzys, zrezygnowano z zamiejscowych serwisantów i Agaty zaczęło być coraz mniej. Na szczęście wciąż się pojawia na ekranie, nie pozwalając o sobie zapomnieć

Anna Jędrzejowska - był taki czas ( i to kilkuletni ) , kiedy to na pojawienie się tej pani reagowałem natychmiastowym sięgnięciem po pilota, albo ucieczką sprzed telewizora. Aż w pewien majowy wieczór 2006 roku , kiedy to pojawiła się po radykalnej, wizualnej metamorfozie , chciałem krzyknąć "Boże - cudo ! Jak ona mogła przez tyle lat tak się oszpecać" Niestety ponieważ prowadziła wówczas głównie DnŻ mogłem oglądać ją wyłącznie w weekendy - jeśli się pojawiła. Dopiero stały przydział do weekendowych wydań "M24" pozwolił na regularne obserwacje. Obserwacje zabiegów fryzjerskich, obserwację uroczych minek, obserwacje , jak czasami cała energia przeznaczona na prowadzenie programu trwoniona jest na uspokajanie dyskutujących zaciekle gości. Jak większość programów TVN24 tak i M24 uległ polityce oszczędności - zrezygnowano z osobnej scenografii dla wydań weekendowych, a i sama Anna po skróceniu włosów, przestała tak zaskakiwać, jak dawniej.

Marta Kuligowska - jeżeli popełnić samobójstwo , to tylko z jej pomocą - najpierw upić się jej głosem, a potem utopić w jej oczach. Był taki piękny okres - w wolne , sobotnie przedpołudnia tak ustawiałem sobie śniadanie, aby w spokoju, "rytualnie", obejrzeć magazyn "Zdrowie". Był również program w TVNStyle, w którym TVN fundowało paniom chcącym się lansować w TV operacje plastyczne będące panaceum na ich problemy psychiczne. Nie lubię takich programów, ale ten oglądałem wyłącznie dla Marty ( uroczo wyglądającej w masce i czepku chirurgicznym ) Od tamtego czasu ramówka wywróciła się już kilkakrotnie, pojawiły się nowe dziennikarki, Marta urodziła bliźniaki - a mimo to wciąż jest urocza - i tak trzymać Mała Kobietko.

Anna Kalczyńska - ostatnio na tym forum była propozycja ( jedna z wielu ) wyborów miss i mistera ITI. To ja zgłaszam Annę Kalczyńską do tytułu komplementarnego ( tak to fachowcy od wyboru miss nazywają ) - Miss Gracja ITI.

Alicja Rucińska - najsmutniejsze oczy TVN. Istna "zraniona sarenka" Wrażenie to było dawniej potęgowane przez króciutkie włosy Ali. Obecnie Ala ma już długie włosy, często się uśmiecha, niestety, ostatnio jej aktywność sprowadza się najczęściej do wypowiedzenia sekwencji "moim i państwa gościem jest XX" i podsunięcie rozmówcy mikrofonu. Dzięki znajomości niemieckiego jest nieformalną korespondentką z wschodnich rejonów Niemiec.

Anna Seremak - chyba najdorodniejsze dziewczę TVN. Jest dziennikarką ośrodka krakowskiego. Z tego faktu, a także z jej temperamentu i skłonności do utarczek z rozmówcami wnioskuję, że musi mieć w sobie choć odrobinę krwi góralskiej. Ciekawe, czy lubi , tak po góralsku, pobaraszkować sobie " na sianeczku, sianie " ...

Anna Wilczyńska - sympatyczny blondasek o rozczulającym spojrzeniu przygotowujący w ilościach hurtowych materiały dla "PzP" i "PiŚ" Początkowo komentowała swoje materiały wyłącznie "zza kadru". Potem zaczęła się regularnie pojawiać w swoich materiałach. Tylko raz odważyła się zagrać główną rolę, niestety niemą - w materiale na temat czerwonej szminki. Z niecierpliwością czekam na komentarz bezpośrednio do kamery. Znak szczególny - lubi wielkie kolczyki.

Arleta Zalewska - porównując jej start w TVN24 z dniem dzisiejszym , stanowi znakomitą ilustrację tezy, że nie ma brzydkich kobiet - są wyłącznie kobiety niezadbane.

Monika Białek - TV Puls nieznana szerszemu gronu telewidzów. Od 2003 roku pracuje w redakcji publicystyki TV Puls. Początkowo współprowadziła program społeczno-kulturalny "Nasza antena" ,potem autorski program "Żebro Adama" ( rozmowy o kobietach nie tylko z kobietami ) oraz "Magazyn Prorodzinny". Kobieta o zjawiskowej twarzy anioła i diabelskim seksapilu. Jedna z najpiękniejszych, jeśli nie najpiękniejsza dama polskich TV. Po prostu wyrzeźbiona ręką Boga. Zastanawiało mnie zawsze, na ile taka piękna kobieta jest w rzeczywistym życiu wierna "wartościom chrześcijańskim", które promuje w swoich programach. Niestety , ostatnia rewolucja w Pulsie spowodowała, że obecnie są nadawane wyłącznie powtórki programów.

Beata Grabarczyk - Polsat czy jest możliwe, aby dziennikarka "zapowietrzała" się w każdym prowadzonym przez siebie wydaniu programu informacyjnego, po czym śmiała się z samej siebie i przepraszała z takim wdziękiem, że widz chciałby , aby myliła się częściej? Tak , jest możliwe - ale trzeba mieć w sobie to kobiece "coś"

Ewa Gajewska - Polsat News Czy jest możliwe, aby pożegnać widzów serdecznym uśmiechem , nie szczerząc przy tym sztucznie wybielonych zębów w uśmiechu służbowym numer 275 ? Tak, jest możliwe - ale trzeba mieć, oprócz zjawiskowych oczu, urocze dołeczki w policzkach.

Karolina Kozińska - Panorama TVP2 - reporterka Panoramy, prawdę mówiąc, w głównej mierze dla niej oglądam Panoramę. Z reguły pojawia się z komentarzem w swoich materiałach. Ale nie jest to rutynowe statyczne stanie przed obiektywem. Karolina zawsze odgrywa kilkunastosekundową scenę. Jej uroda nie rzuca na kolana, ale jest bardzo intrygująca. No i te włosy - raz kokieteryjnie rozwiewane przez wiatr, raz upięte w misterny kok. Znak szczególny - lubi wielkie korale ( nie tylko koloru koralowego )

Danuta Holecka - TVP Info jedna z najdawniejszych sympatii TV. Przez długi czas prowadziła "boczne" wydania "Wiadomości" by w końcu zostać dopuszczoną do głównego wydania. Podczas jednej z wielu rewolucji w kierownictwie TVP odwołana z "Wiadomości" ( pamiętne pożegnanie "dziś szczególnie życzę Państwu dobrej nocy" ), aby w końcu trafić do TVP3 przekształcone w TVP INFO. Jej przeciwnicy zarzucali jej infantylność - chyba niesprawiedliwie. Takie wrażenie sprawiał jej lekko egzaltowany głos.Przez te lata zmieniła się w dojrzałą kobietę, wciąż pełną wdzięku.

Kamila Ryciak - TVN Warszawa kiedy rozpadł się w pył "Puls Poranek" myślałem , że pozostanie mi tylko Poranek w TVN24. Ale pojawienie się nowej stacji , a w niej pewnej "przesympatycznej brzydulki", spowodowało, że w sobotnie przedpołudnia znów nie mogę się zdecydować , którą stację
aktualnie oglądać, nie mówiąc o zaniedbywaniu obowiązków, na które jest czas wolny od pracy.

I w ten sposób osiągnąłem graniczną liczbę 15 osób, choć kilka bym jeszcze opisał.
Jarosław Kuźniar - Nika...! Jak to?! To Kuźniara można nie lubić?! Naprawdę?
Zgoda, Kuźniara nie można nie lubić. Niestety , zdarza mu się ocierać o granicę dobrego smaku ( "beknięcie" na widok posłanki Wróbel, nachalne dowcipy na temat ciąży Agnieszki Cegielskiej, nachalne , ocierające się o "polit-prop-agit" zachęcanie do ostatnich wyborów samorządowych ) I rzeczywiście, te osoby, które rzadko oglądają Jarka, na podstawie takich zachowań, mogą wyrobić w sobie negatywne zdanie na jego temat.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Joanna Kryńska - od tego się wszystko zaczęło. Dosłownie wszystko. Można by mnożyć przymiotniki, jaka to jest profesjonalna i urocza, ale po co? Robiłem to nie raz i nie dwa. Niestety, wciąż nie mogę się przekonać do ''Prosto z Polski''.

Jarosław Kuźniar - o zgrozo, za kilka dni czeka mnie przejazd słynną A4 z Katowic do Krakowa. Zgadzam się natomiast ze wszystkim, co powiedzieli o nim poprzednicy. Warto dodać, że ostatnio objawia się także jako konferansjer. W ubiegłym tygodniu prowadził koncert ''Pamiętamy '44 - Gajcy'' - powtórka miała lecieć nawet dziś w TVN. Swoją drogą, nie ma go zaledwie od trzech dni, a jakość Poranka spadła diametralnie. A urlop miał mieć dopiero we wrześniu...

Jakub Porada
- temu Panu już dziękujemy. Zastanawiam się, czy to możliwe, by po tylu latach pracy w TVN24 nie mieć żadnych ambicji i nie chcieć żadnych zmian. Siedzi w porankach od kiedy pamiętam, jest nudny, irytujący, monotonny i trochę zakręcony. Przekłada się to wszystko na jakość programu, bez względu na to, kto czyta serwisy. By odzyskać choć jednego widza od poniedziałku do środy, proponuję albo zmienić na te dni formułę, albo wymieć Poradę. Stawiam na to drugie.

Katarzyna Zdanowicz (Polsat News) - alternatywa porankowa wobec Porady. Ma przede wszystkim niepowtarzalny głos, który magnetyzuje o poranku. Na dodatek PN wciąż daje efekt świeżości wszystkim, którym TVN24 się osłuchał i opatrzył.

Grzegorz Markowski - niezwykła klasa i specyficzne poczucie humoru. Prezentuje dokładnie to, co mi najbardziej odpowiada. Świetny zarówno w duecie z Zimińskim, jak i z Dąbrową. W ''Szkle'' bije na głowę nadętych weteranów sceny kabaretowej, takich jak Daukszewicz czy Jachimek.

Piotr Jacoń - mój ziomal. Całkiem nieźle się wybił w stosunkowo szybkim czasie. Od czasu do czasu, miło na niego popatrzeć w Poranku, choć bliżej mu do Porady, niż do Kuźniara.

Beata Lubecka (Polsat News) - naczelna reporterka sejmowa, taki odpowiednik Krzysztofa Skórzyńskiego. Jej relacje są strasznie chaotyczne, ale jak ktoś się już połapie o co chodzi, to można się naprawdę sporo dowiedzieć z zza sejmowych kuluarów.

Magda Sakowska - teraz mogę powiedzieć, że podjęła słuszną decyzję o przejściu do PN. Zajmuje się chociaż czymś o wiele ciekawszym i bardziej wdzięcznym niż klepanie tego samego z promptera przez pół dnia.

Jacek Pałasiński - raz niepotrzebnie wywołuje sensację, raz próbuje być zabawny, raz popisze się swoją wiedzą i zaimponuje otwartym umysłem... Nie wiem, co o nim sądzić ostatnio. Gdy relacjonował śmierć Jana Pawła II, wydawał się naprawdę świetnym dziennikarzem. Ostatnio jednak poziom dziennikarstwa jaki prezentuje, leci na łeb, na szyję.

Katarzyna Kozłowska - nie wiem, kto tak usilnie stara się ją wypromować. W zeszłym roku miała stać się Korwin-Piotrowską TVN24, a niedawno z miernym efektem zaczęła prowadzić serwisy. Jest jednak szansa, że ktoś poszedł wreszcie po rozum do głowy, bo jej wizyty w poranku ograniczają się ostatnio do 2-minutowych występów pod koniec programu.

Agata Wolna - nigdy nie szalałem za nią, ale z sentymentem wspominam czasy, kiedy to co drugi weekend prowadziła wieczorne serwisy. Miała coś, co przyciągało uwagę, a czego nie mają obecni prowadzący sobotnie i niedzielne wydanie ''Polski i świata''.

Adrian Klarenbach - ostatnio we wszystkich stacjach informacyjnych poranki z założenia prowadzone są w luźnej konwencji. Ten pan staje niemal na głowie, by choć trochę dorównać Kuźniarowi. Niestety to mu się nie udaje. Jest też chyba ciężkim partnerem w prowadzeniu programów, bo lubi dominować. A mimo to wzbudza we mnie sympatię, chyba największą ze wszystkich dziennikarzy TVP Info.

Beata Grabarczyk - z jednej strony fajnie, że nawet w głównych programach informacyjnych jest ktoś całkiem normalny, kto mimo ogromnego napięcia i nerwów potrafi być sobą. Z drugiej, ''Wydarzenia'' to jednak miejsce dla profesjonalistów, a są pewne granice zaliczania wpadek i lapsusów językowych. Pytanie, gdzie są te granice i czy śmianie się z samej siebie przystoi przy każdej okazji.

Piotr Kraśko - nie wiem czemu, ale oglądam ''Wiadomości'' tylko, gdy on je prowadzi. Ma coś, co go niezwykle wyróżnia. I nie wiem do końca, czy to jest tylko ten akcent.

Artur Andrus - cenię go za poczucie humoru, za dystans do własnej osoby i za to, że zawsze wie co powiedzieć.

Zgadzam się ze wszystkim, co poprzednicy napisali o Bogdanie Rymanowskim i Kasi Werner.
maxxx
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5085
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 23:58
Lokalizacja: Płd PL

Re: Charakteryzujemy dziennikarzy - zabawa

Post autor: maxxx »

1.Joanna Kryńska-TVN24-idealny przykład na to,że inteligencja ze zjawiskową urodą występuje :brawa: Całkiem słusznego rozmiaru książke już chyba o Niej napisałem na tym forum. :aniol: Dziennikarka, która zachwyciła mnie od pierwszego wejrzenia(czytaj:ralacji),a potem...potem tak to rosło i rosło i rosło i ro...;)Jedyna medialna osoba, która jestem bezgranicznie zafascynowany.Skoro nawet "ulubiony" przez większość magazyn "Prosto z Polski" tego nie zmienił, nawet o trochę, to świadczy o Jej wyjątkowości.Najbardziej to żałuje tego pierwszego roku Jej pracy, o którym nie miałem wtedy zielonego pojęcia ;( :( Bo po grudniu 2006 śledze Jej każdy telewizyjny krok :lol2: I zawsze trzymam kciuki. :aniol: Świetna w każdym wcieleniu, jako szalejąca reporterka(ile wspomnień :aniol: ), również jako prezenterka. Acha, zawsze mi się bardzo podobał Jej głos, był taki charakterystyczny.Mógłbym tak dłuuuuuuuuuuuuugo mnożyć komplementy na Jej temat, a tu jeszcze o innych trzeba coś napisać.

P.S Zapomniałem dodać, że ma najpiękniejszy uśmiech w polskiej telewizji, zapewne nie tylko polskiej ;)

P.S Dzięki Joasi zacząłem oglądać TVN24, jestem na forum i automatycznie poznałem kilkoro świetnych forumowiczów! Całkiem sporo jak na jedną, drobną Panią Redaktor, prawda ? :aniol:


2.Krzysztof Górlicki-TVN24-opuścił Kuźniara w "Poranku TVN24" i chyba dobrze na tym wyszedł. Rozwija się.


3.Konrad Krakowiak-POLSAT NEWS-zdecydowanie najmocniejszy męski punkt za stołem Polsat News.


4.Magdalena Kaliniak-POLSAT,POLSAT NEWS-od dawna "chodzi za mną" za szklanym ekranem.Pamiętam Ją już z czasów "Kroniki Krakowskiej". Cieszę się, że tak ładnie się rozwinęła. Potencjał ma na główną gwiazdę Polsatu, jedna z ładniej i płynniej mówiących osób. Szkoda tylko, że pewna pani spowodowała pewne roszady w "Wydarzeniach" :stop:


5.Violetta Gaska-POLSAT NEWS-szkoda, że tak rzadko mam okazję Ją oglądać. A jak już mam,choćby dziś, to zawsze jestem na TAK! :aniol:


6.Ewa Gajewska-POLSAT NEWS-dla mnie jest to niewątpliwie odkrycie.Dziennikarka o cudnym, aksamitnym głosie i pięknym uśmiechu.Natychmiast do "Wydarzeń" ! Mogą być popołudniowe, narazie. 8)


7.Małgorzata Mikulska-Rembek-POLSAT,POLSAT NEWS-moja ulubiona reporterka w "Wydarzeniach". Zawsze profesjonalna, ma w sobie to coś. Prawie nigdy się nie uśmiecha, co też Ją wyróżnia. Niestrudzona w walce z patologiami państwa polskiego, co niemal codzień udowadnia w "Ostatniej Instancji" 8)


8. Beata Grabarczyk-POLSAT,POLSAT NEWS-kobieta wulkan!Przyznam, patrząc z dzisiejszej perspektywy z niemałym zaskoczeniem, że początkowo trochę mnie irytowała. :rozglada: Nagle nastąpił pełen zwrot i stała się moją ulubioną prezenterką z wszystkich flagowych dzienników informacyjnych w kraju. Pomyłki? Lubię patrzeć z jaką gracją je traktuje. :lol2:


9.Małgorzata Kościelniak-RMF FM- najsympatyczniejszy, megaenergetyczny glos radiowy w Polsce.Kobieta, która swoją pozytywną energią obdzieliłaby pół kuli ziemskiej, ba!-może i całą !Jedyne, czego żałuje to to, że przy swojej inteligencji i wszechstronności trochę marnuje swój talent w porannym programie w RMF-ce :roll:


10.Małgorzata Steckiewicz-RMF FM-wydaje mi się, że trudno polubić kogoś czytającego informacje w radio.Kogoś tak, ale nie panią Małgorzate.


11.Katarzyna Werner-TVN24-ożywcza moc o poranku :lol2:


12.Anita Werner-TVN24-zawsze byłem zwolennikiem Jej talentu i to się nie zmienia.Klasa i marka sama w sobie.Anita Werner Company. 8)


13.Joanna Komoloka-TVN24-ostatnio jakby trochę zwolniła o jedno tempo szybkość przekazu.Fajnie, że się odnalazła.Bardzo Ją lubie, ma taką sympatyczną buźke. :aniol:


14.Mariusz Sidorkiewicz-TVN24-postanowiłem go wyróżnić.Za jasność przekazu.


15.Milena Rostowska-POLSAT,POLSAT NEWS,pogoda-gdzieś ostatnio przeczytałem, że każdy ma kogoś ulubionego od pogody w tv.Ja też.Na imię ma Milena,nazwisko Rostowska i jest świetna. :aniol:


Parę fajnych osób pominąłem(Anne Kalczyńską,Agate Adamek,Dagmare K.,M.Kozieł,Kasie Pasikowską,Maćka Mazura,Maćka Warsińskiego,Łukasza Grassa..), ale ilość miejsc jest ograniczona.Postanowiłem nie nominować negatywnie nikogo.
Kolejność przypadkowa(oprócz nr 1 :aniol: )
Joanna Kryńska -magical journalist Tvn24 !
Nika
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2100
Rejestracja: piątek 24 mar 2006, 23:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Charakteryzujemy dziennikarzy - zabawa

Post autor: Nika »

Ponieważ jest popyt, by charakteryzować większą ilość dziennikarzy, to w takim razie przychylam się i zmieniłam w nieformalnym regulaminie propozycję z 5-15 wybranych osób na "dowolną ilość". Te osoby, które już się udzieliły, oczywiście mogą to zrobić ponownie nieskończoną ilość razy. To nie jest konkurs, który podlega jakimś ścisłym regułom i datom "od do", jest to zabawa, w której można wziąć udział w dowolnej chwili. Także czujcie się swobodnie i wpadajcie tu i piszcie kiedy chcecie. Aha, ci którzy chcą opisać tylko jedną osobę, niech też to po prostu zrobią. :D
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Re: Charakteryzujemy dziennikarzy - zabawa

Post autor: Łukasz »

Skoro Nika zarządziła, że obelgi i obraźliwe komentarze będą usuwane, to postaram się jakoś delikatnie.

Bogdan Rymanowski - gdy pracował jeszcze jako szef dziennika w TV Puls, we "Wprost" można było przeczytać, że chętniej zatrudniłby sprzątaczkę z "Faktów" Lisa, niż czołowego reportera "Wiadomości". Jego marzenie w końcu się spełniło i zajął gorące krzesło po swoim niedoścignionym wzorze. W "Faktach" zasłynął tym, że przypominał widzom cztery razy w ciągu wydania, jaki mamy dzień tygodnia oraz tym, że wyraźnie sympatyzował z prawicą. Może nawet skrajną prawicą. W końcu został wygryziony, przez człowieka lewicy. Znany jest jeszcze z tego, że dostaje nagrody, na które kompletnie nie zasługuje. Fajnie, że jakoś ostatnio nie mogę na niego trafić.

Kamil Durczok - wielokrotnie bardzo pozytywnie zaskakiwał mnie prywatnie. Raz podczas wywiadu zarzuciłem mu, że jest nieoczytany, nie zna języków, nie robił nigdy materiałów, więc nie ma kompetencji i że w ogóle ma nieciekawy życiorys... 5 minut później pozował ze mną do serii przyjacielskich zdjęć, szukał dla mnie TVNowych gadżetów i oprowadzał po budynku. Nie wiem, czy ktokolwiek inny miałby taką cierpliwość dla młodego, niewdzięcznego, bezczelnego chłopaka z Polski B :) A tak mniej prywatnie? To w przeciwieństwie do Bogdana Rymanowskiego potrafił doścignąć pod wieloma względami ideał polskiego dziennikarstwa telewizyjnego, z którym dawniej zaciekle rywalizował.

Joanna Kryńska - z uwagi na urodę wybaczam jej, że co 3 minuty przypomina "bliżej ludzi, bliżej ludzkich spraw". Nie mogę jej słuchać, gdy się użala i z pozornym smutkiem na twarzy opowiada po raz kolejny o jakiejś pokrzywdzonej biednej rodzinie, z jakieś polskiej wsi. Między kolejnymi materiałami powinna stać i się nie odzywać, a kamery powinny ją pokazywać ze wszystkich stron. O 17:10 oglądałoby się to dużo lepiej, a czasem jest tak, że jak się ktoś mało odzywa, to sprawia wrażenie inteligentnego.

Marek Tejchman - stanowczo za długo marnował się w TOK FM. Niesamowity styl bycia, świetna dykcja, intonacja, wieczny uśmiech na twarzy i widać, że rozpiera go energia. Zaraz po "Faktach" powinien mieć 20 minutowy serwis gospodarczo-biznesowy. Trochę tej swojej energii powinien przekazać redakcyjnemu koledze - Stanilewiczowi.

Dorota Gawryluk - znienawidzona przez środowisko i przez bardziej rozgarniętych widzów. Przez dłuższy czas była rzecznikiem prasowym jednej z partii, teraz wróciła na stare śmieci, żeby skutecznie odstraszać od oglądania całkiem fajnych "Wydarzeń".

Anna Jędrzejowska - nie nadaje się. Naprawdę. Już tyle lat miała szanse i wciąż jest beznadziejna.

Tomasz Machała - jeden z najlepszych reporterów politycznych w Polsce. "Fakty" go potrzebują.

Tomasz Sekielski - człowiek, który był numerem 1 wśród reporterów w Polsce i który teraz całkowicie rozmienił się na drobne. Robi program, którego - po pierwsze - dni są policzone, a po drugie, który jest telewizyjnym odpowiednikiem "Faktu". "Faktu", nie "Faktów".

Wiktor Bater - należałoby mu wybaczyć te wschodnio-kulturowe ekscesy i czym prędzej przywrócić do "Faktów".

Anita Werner - pomijając fakt niesamowitej urody, to chyba jedyna osoba, która przez cały dzień potrafi się nie pomylić, ani nie przejęzyczyć ani razu.

Anna Kalczyńska - jeśli miałbym wskazać najbardziej znienawidzoną postać TVN24, to nie miałbym z tym problemu.
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
Nika
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2100
Rejestracja: piątek 24 mar 2006, 23:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Charakteryzujemy dziennikarzy - zabawa

Post autor: Nika »

Przepraszam, ale chyba jeszcze dorzucę w pakiecie kategorię "komentujemy charakteryzację dziennikarzy napisaną przez innych forumowiczów". Sorry, ale nie mogę się powstrzymać:
Łukasz pisze:Kamil Durczok - wielokrotnie bardzo pozytywnie zaskakiwał mnie prywatnie. Raz podczas wywiadu zarzuciłem mu, że jest nieoczytany, nie zna języków, nie robił nigdy materiałów, więc nie ma kompetencji i że w ogóle ma nieciekawy życiorys...
I to się nazywa tupet! Serio, on Cię nie wywalił za drzwi po tym wszystkim? :D

A za Kryńską to oczekuj dziś wiadra pomyj i rózgi! :hyh:
Ale nie martw się mój regulamin Cię chroni. :P
epsztajnek
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 6125
Rejestracja: sobota 19 maja 2007, 00:21
Lokalizacja: warszawa

Re: Charakteryzujemy dziennikarzy - zabawa

Post autor: epsztajnek »

A za Kryńską to oczekuj dziś wiadra pomyj i rózgi!
Eeeee, dlaczegożby :?: :mhm:
Forumowy zwierzchnik wyraził to samo , co my : "Redaktor Kryńska w >>PzP<< marnuje swój potencjał"
tylko innymi słowy.
Uwielbiamy Joannę , bardzo niechcielibyśmy stracić jej z oczu, ale "bliżej ludzi..." i " trzysta dwadzieścia cztery dwadzieścia cztery dwadzieścia cztery przez całą dobę" też już nam wychodzi bokiem :<
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Re: Charakteryzujemy dziennikarzy - zabawa

Post autor: Łukasz »

Nika pisze:I to się nazywa tupet! Serio, on Cię nie wywalił za drzwi po tym wszystkim? :D
Zachowałem się sprytnie i zostawiłem to na koniec. :D Liczyłem się z tym, że jest duża szansa, aby wylecieć z hukiem za drzwi. A jak wylatywać, to z wywiadem. :D Zresztą - co widać w zapisie rozmowy - zaznaczyłem wcześniej, że pytania będą złośliwe. :D

To zdradzę jeszcze przy okazji drugą ciekawostkę. Już po wyłączeniu dyktafonu rozmowa zeszła na to, że już drugi raz udziela wywiadu dla tvnfakty.pl. Powiedział wtedy wiele ciepły słów, których mi nie wypada cytować, ale na końcu stwierdził także, że to była fajna rozmowa, bo nie musiał setny raz odpowiadać na te same, banalne pytania. A poza tym takie głupoty, o które pyta go prasa, nikogo już nie interesują.
Nika pisze:A za Kryńską to oczekuj dziś wiadra pomyj i rózgi! :hyh: Ale nie martw się mój regulamin Cię chroni. :P
Regulamin swoją drogą, ale tu też postąpiłem sprytnie. :D Przed wysłaniem posta z charakterystyką wkupiłem się w łaski coniektórych, pronując zdjęcia Kryńskiej z serwisu prasowego. :D Może jakoś się uda. :roll:
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Łukasz pisze:Przed wysłaniem posta z charakterystyką wkupiłem się w łaski coniektórych, pronując zdjęcia Kryńskiej z serwisu prasowego. Może jakoś się uda.
Módl się, żebym ja nie był szybszy, bo będziesz się musiał w te łaski wkupować czymś innym. :D Wywiadem na przykład. :> Swoją drogą, ten serwis foto mają strasznie kiczowaty.
Jacek-t
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1046
Rejestracja: środa 06 maja 2009, 02:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Charakteryzujemy dziennikarzy - zabawa

Post autor: Jacek-t »

Joanna Kryńska – zdecydowanie moja ulubiona dziennikarka telewizji informacyjnej. Jestem w stosunku do niej całkowicie nieobiektywny, więc zamiast wypisywać długą litanie zachwytów ograniczę się tylko do wyjaśnienia kolegom, dlaczego Joasia jest niestety skazana na PzP. Jako człowiek w sile wieku pamiętam jeszcze czasy gdy krajowe połączenia lotnicze LOT obsługiwały samoloty typu AN-24. Na tych rejsach latały zawsze najatrakcyjniejsze stewardesy, których głównym zadaniem było odwracanie uwagi pasażerów od tragicznego stanu technicznego maszyny :devil: . Musiały być przy tym nie tylko ładne ale i bystre bo na niektórych pasażerów sam uśmiech nie działał. Władze TVN w stosunku do Magazynu PzP zastosowały po prostu tą samą sprawdzoną metodę. Niestety w PzP trudno wykazać jakąś wielką inwencję więc szanse Joasi na Wiktora są niestety niewielkie :( .

Beata Tadla – kolejna bardzo sympatyczna i niezwykle wszechstronna dziennikarka. Radzi sobie równie dobrze zarówno w poważniejszej konwencji DnŻ czy Faktów jak i w bardziej swobodnej konwencji Poranków. W tym ostatnim paśmie moim zdaniem najlepsza partnerka dla prowadzących panów – czy to Kuźniara czy Porady.

Jarosław Kuźniar – skoro już jesteśmy przy poranku. Niewątpliwy showman, o wielkiej łatwości nawiązywania kontaktów z gośćmi i widzami oraz dużych zdolnościach do improwizacji, ale nie wiedzieć czemu w jego zachowaniu czasami coś mnie irytuje. Sam, do końca nie wiem co. Może to, że czasami w rozmowach np. ze swoimi koleżankami reporterkami z „terenu” jest jakby…mało elegancki :grozi: . Cóż, może to taki rodzaj porannej nonszalancji.

Marta Kuligowska – kolejna dama wzbudzająca pozytywne emocje, ale musze przyznać że mnie, podobnie jak Marcinowi Prokopowi, kojarzy się nieodmiennie przede wszystkim z niesłychanie wzorzystymi i kolorowymi … rajstopami :lol2: .

Karolina Korwin-Piotrowska – kiedyś uważałem ją za najlepszego krytyka filmowego w Polsce, a przynajmniej w polskiej telewizji. Fakt, że obecnie prowadzi tak rynsztokowy program jak „Magiel towarzyski” i najwyraźniej dobrze się z tym czuje napawa mnie bezbrzeżnym smutkiem.

Anita Werner – nie mam żadnych zastrzeżeń do profesjonalizmu p. Anity a tym bardziej do jej urody, ale zawsze jak ją oglądam to wydaje mi się taka trochę zimna, wyniosła i monotonna. Cóż widocznie nie całkiem mój typ (i urody i charakteru).

Maciej Wierzyński – to jest dla mnie nierozwikłana zagadka. Gość jest być może świetnym znawcą problematyki międzynarodowej (no i ma znamienitych przodków) ale jak to jest możliwe, żeby człowiek który przez całe lata mieszkał i pracował w USA nie potrafił sklecić jednego poprawnego zdania w języku angielskim? Jak słucham wywiadów prowadzonych przez niego w tym języku to serce mi się kraje. Czy naprawdę nie można go wybawić od tych męczarni?

Omenaa Mensah – fajna laska, ale jej problemy ze składnią języka polskiego są już chyba nieuleczalne. Pewnie stąd próby wybicia się ponad TVN Meteo skończyły się niepowodzeniem. Obawiam się, że tak już zostanie, bo powrotu do czasów „Różowej landrynki” jej nie życzę.

Anna Kalczyńska – oglądam tą Panią od niedawna i może dlatego bardzo zaskoczyła mnie opinia w tym wątku typująca ją na najbardziej znienawidzoną osobę w TVN24. Mocne oskarżenie, a na mnie robi raczej pozytywne wrażenie. Bardzo elegancka kobieta. Czyżbym czegoś nie dostrzegał?

Tomasz Zubilewicz - udowadnia, że prognoza pogody może być bardzo interesującym punktem programu. Godny kontynuator tradycji legendarnego "Wicherka". No i jak słyszałem jest kibicem Legii i już za sam ten fakt nalezy mu się duży plus :jupi: :hahaha: .

Adam Kasprzyk – a to mój ulubiony „terenowy” korespondent TVN24. Ma ciepły glos, jest opanowany i konkretny w swoich relacjach.

Dorota Wysocka-Schnepf – TVP – dawno nie oglądałem programów informacyjnych w TVP, ale kiedy mi się to jeszcze zdarzało lubiłem prowadzone przez nią Wiadomości. Zawsze była w cieniu głównych gwiazd telewizji publicznej i chyba mocno niedoceniana. Jeśli rzeczywiście wróciła lub ma wrócić do Wiadomości na miejsce Lisicy to sądzę, że wyjdzie to temu programowi na dobre.

Tomasz Zimoch - PR1 - intensywność przeżywania przez tego pana relacjonowanych zawodów sportowych potrafi być zaraźliwa. Był jeszcze kiedyś w TVP taki komentator, który potrafił wpaść w ekstazę podczas transmisji olimpijskiego konkursu WKKW, ale nie pomnę jego nazwiska.

Tomasz Jaroński/Krzysztof Wyrzykowski - Eurosport (i nie tylko) - absolutnie najlepsi komenatorzy sportowi w Polsce. Zwłaszcza relacjonując w duecie kolarskie wielkie toury są nie do pobicia. Świetnie przygotowani, dowcipni, elokwentni. TVP nie zatrudniła ich w tym roku do relacjonowania Tour de Pologne, to nawet nie warto włączać telewizora. W ich towarzystwie nawet zawody biathlonowe stają się pasjonujące :D .
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości