Tragedia w Smoleńsku - Prezydent nie żyje

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Re: Re:

Post autor: Łukasz »

sybic pisze:Bo z tego co wiem, PiS proponował zwiększenie deficytu dla inwestycji, w celu pobudzenia gospodarki. PO temu projektowi było przeciwne. Jednak po jakimś czasie pośrednio przystało na projekt PiS i zwiększyło jednak ten deficyt.


Wcale nie. PiS chciał zwiększenia wydatków o ok. 70 mld, co by dziś dało dziurę budżetową na poziomie 120 mld zł. Ratingi polskiej gospodarki pogorszyłyby się tak, że musielibyśmy sprzedawać obligacje na załatanie tej dziury na bardzo niekorzystnych warunkach, a teraz nasze obligacje są oprocentowane podobnie jak te Niemieckie, a nie jak Greckie. Nikt nie mówi u nas o bankructwie kraju, tak jak mówi się w Grecji, na Ukrainie, Łotwie, Litwie, Estonii. I nikt nie mówi o kilkunastoprocentowym spadku PKB jak na Słowacji, w Czechach, na Węgrzech, czy w Niemczech.

Plan ratunkowy polegający na tym, żeby pompować gigantyczne pieniądze w gospodarke i zadłużać przyszłe pokolenia - jak proponował PIS - był wielkim oszukiwaniem Polaków. Trochę przejechaliśmy przez kryzys na gapę. Tzn. inne kraje dopłacały, a my na tym korzystaliśmy (jak np. Niemieckie dopłaty do samochodów, które kupowali w Polsce, czy osłabiająca się złotówka). Rząd zachowywał się spokojnie, opozycja emocjonalnie. W pewnym momencie PiS chciało dopłat dla polskich fabryk Fiata i Opla. Jak widać - dziś te fabryki mają się świetnie bez żadnej pomocy.
sybic pisze:Ale na domiar złego nie na inwestycje, tylko na przejedzenie tych pieniędzy. Jest to najgorsza z możliwych opcji.


A konkretnie?
sybic pisze:Natomiast słyszałem coś o cudzie gospodarczym, sieci autostrad
To co stało się z budową dróg i autostrad w ciągu ostatnich dwóch lat można nazwać cudem. Jesteśmy największym placem budowy w Europie i jeszcze nigdy w historii Polski tak szybko nie przybywało nowych dróg. Można powiedzieć, że brzmi górnolotnie, ale to obecny minister jako jedyny zrozumiał, że nowych dróg nie budują budowlańcy, tylko, że do tego potrzeba prawników, ekonomistów i ludzi od ochrony przyrody.

Jeśli chodzi o A4 to są zakończone przetargi na wszystkie odcinki z zachodu na wschód. Dwa lata temu nie było planów, dziś są decyzje środowiskowe, pozwolenia na budowę i zakończone wywłaszczenia, a na czterech 25 km odcinkach od dwóch miesięcy pracuje ciężki sprzęt. Na A1 od północy roboty też idą pełną parą, a od południa GDDKiA nie bała się wywalić austriackiej Alpine Bau, która się spóźniała ze wszystkim. A2 do granicy Niemieckiej też jest już budowana przez Kulczyka najnowocześniejszym sprzętem i z betonu. Wszystko wskazuje również na to, że A2 za dwa lata doprowadzona zostania do Warszawy.

W ciągu dwóch lat podpisano umowy na 1200 km dróg krajowych, w tym ok 500 km autostrad i 700 ekspresówek. To oznacza, że na tych 1200 km już trwa budowa. Poza tym stworzono specjalny urząd nadzorujący jakość oddawanych dróg. Sprawdź na stronach ministerstw, w wikipedii, czy gdziekolwiek indziej ile umów podpisali poszczególni ministrowi i chętnie na ten temat podyskutuję. Bo jeśli chodzi o rząd PiSu przypominam sobie tylko ministra Polaczka, który się obraził na Kulczyka, zerwał z nim umowę, a potem na przekór całemu światu zaczął budować drogę przez Rospudę, co skończyło się odszkodowaniami z naszych pieniędzy.
sybic pisze:Sondaże na to nie wskazują.
A jak inaczej nazwać całkowity marazm i zastój w sondażach, mimo tego - że jak mówisz - jest źle, gorzej itd.?
sybic pisze:Żadna, ale jak rząd chcę być dobry, to tego nie ma co krytykować. W tym przypadku bronię rządu Tuska.
Podobnie postępuje przecież każdy nas np. wspierając kogoś. Jednym dasz, a innym może bardziej potrzebującym, nie.
Tylko, że każdy z nas daje potrzebującym za swoje. A rząd robi to za nasze wspólne pieniądze bez jasnych kryteriów. Kryteria są takie: ci co głośniej krzyczą, to dostaną. Ci co ich nie widać, bo są na to za słabi, to już nie. Władza powinna być sprawiedliwa i nie ulegać medialnej presji w takich sytuacjach.
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Re: Tragedia w Smoleńsku - Prezydent nie żyje

Post autor: Marcin »

To ja jeszcze do ekspresówek i autostrad dorzucę coś nie mniej istotnego, czyli Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008 - 2011 opracowany przez Schetynę. W sumie przeznaczono na to 3 miliardy złotych z budżetu państwa, drugie tyle dokładają gminy i powiaty. Każdego roku w ramach tego programu remont przechodzi do 2 tysięcy kilometrów dróg.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Łukasz pisze:Nie chodziło mi o Wawel, bo to akurat ma mniejsze znaczenie
Wiem Łukaszu, ale jeżeli ktoś nie ma głowy do pogrzebu, to tym bardziej nie ma głowy do planów politycznych. Gdyby było inaczej, to Kaczyński ze swoimi ludźmi siedziałby teraz w Sejmie i obmyślał strategię.
jest wielce prawdopodobne, że Jarosław Kaczyński dzień lub dwa po pogrzebie ogłosi, że kandyduje na prezydenta. I co gorsza, na fali tych wszystkich emocji i tego, co wyprawiają media, może te wybory wygrać
Wszystko zależy od kampanii, jednak wydaje się, że mimo wszystko szanse na jego zwycięstwo są znikome. Gazeta.pl wczoraj po południu opublikowała sondaż, z którego wynika, że na chwilę obecną Komorowski ma 30% poparcia, Cimoszewicz 10%, a Kaczyński z Kaliszem bodajże po 3%.
Jeżeli Kaczyński teraz ma takie poparcie, to później, jak zacznie pojawiać się w mediach, może ono tylko spaść.
Inna sprawa jest taka, że raczej nie odważy się kandydować, bo stracił wszystkich zaufanych ludzi, w których to rękach mógłby zostawić partię. Wystarczy sobie tylko przypomnieć widok z ostatniego posiedzenia Sejmu.

Najprawdopodobniejszym kandydatem na prezydenta wydaje mi się teraz Zyta Gilowska. Raz, że ostatnio jest zapotrzebowanie na kobiety w polityce. Dwa, że Kaczyńscy mieli zawsze do niej duże zaufanie. Trzy, że jest przez wszystkich kojarzona z PiS-em i cztery - jest twardym politykiem, a PiS takich lubi. I nawiasem mówiąc, widzę duże podobieństwo do Angeli Merkel.
Ziobro raczej nie. Jeśli już, to on by się bardziej na premiera nadawał. Jeżeli jest natomiast mowa o młodszym pokoleniu polityków, to wydaje mi się, że większe szanse ma Marek Migalski. Zresztą jeden z Kaczyńskich pytany kiedyś o to, kto z młodego pokolenia mógłby ich zastąpić, wskazał właśnie na niego. I to on mógłby najbardziej przyciągnąć elektorat naszej narodowej inteligencji, na której to PiS-owi od jakiegoś czasu tak bardzo zależy.
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Re:

Post autor: sybic »

Łukasz pisze: Wcale nie. PiS chciał zwiększenia wydatków o ok. 70 mld, co by dziś dało dziurę budżetową na poziomie 120 mld zł.
Nie gdybajmy tak, bo w tej kwestii nawet zdania ekonomistów były różne. Bez względu na to co mówi opozycja, a różne rzeczy może sobie mówić, odpowiedzialność na walkę z kryzysem i tak bierze rząd. Póki co fakty są takie, że bezrobocie osiągnęło poziom 13%, a Tusk zapowiadał jego obniżenie. Ktoś kiedyś powiedział, że najlepszym wyróżnikiem skuteczności władzy jest giełda. Jeśli porównać obecne wskaźniki, do tych sprzed rządów PO, można by rzecz, że obecny rząd jest bardzo nieskuteczny.
Łukasz pisze:To co stało się z budową dróg i autostrad w ciągu ostatnich dwóch lat można nazwać cudem. Jesteśmy największym placem budowy w Europie i jeszcze nigdy w historii Polski tak szybko nie przybywało nowych dróg.
Nie no... to już propaganda w Twoim wykonaniu ;) Toż za PRL'u mówiło się, że Polska jest wielkim placem budowy... budujemy, w pocie czoła ;)
A tym czasem, ja jako wyborca oczekuje efektów. Tusk obiecał nam sieć autostrad, a sieć biorąc pod uwagę nasz kraj, to jakieś 2000 km. Minęła połowa kadencji, a więc spodziewałbym się połowy tego, nie prawdaż?
Bo jestem realistą i jakoś nie wierzę, by po koniec kadencji z tych wielkich placów bodowy powstały autostrady.
A ile już autostrad zbudowano?
Po 2.5 roku, chyba mam prawo pytać o konkrety?
Ja to sobie przemnożę przez dwa i będę widział, czy ktoś tu kłamał, czy nie.
Słowem nie interesują hasła "budujemy", bo to już słyszałem za PRL,u a "zbudowaliśmy".
Łukasz pisze:
sybic pisze:Sondaże na to nie wskazują.
A jak inaczej nazwać całkowity marazm i zastój w sondażach, mimo tego - że jak mówisz - jest źle, gorzej itd.?
PiS to najbardziej znienawidzona partia. Na tej podstawie twierdze, że jeśli sondaże stoją w miejscu, to jest to dla nich pewien sukces.
Łukasz pisze:Władza powinna być sprawiedliwa i nie ulegać medialnej presji w takich sytuacjach.
W tym przypadku, jedyne co by mogła zrobić to po prostu nie dać.
Przypomina mi to trochę biblijną przypowieść o właścicielu winnicy, co zapłacił tyle samo tym, co pracowali cały dzień i tym co tylko godzinę. Okazał swą dobroć, a wyszedł na niesprawiedliwego, bo nie traktował wszystkich równo.
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Re: Re:

Post autor: Łukasz »

sybic pisze:A ile już autostrad zbudowano? Po 2.5 roku, chyba mam prawo pytać o konkrety?
Proces inwestycyjny w przypadku autostrady trwa nieco dłużej niż dwa lata. Po objęciu władzy PO zaczęła niemal od zera. Po raz pierwszy Ministerstwo Infrastruktury przejawia gigantyczną presję i wielki nacisk na budowę autostrad i efekty tego widać, jeżdżac po Polsce albo obserwując etapy poszczególnych inwestycji.

Móglbym zapytać PiS gdzie jest 3 miliony mieszkań, które IV RP miała zbudować? No przecież przez dwa lata rządów powinny powstać przynajmniej 1,5 mln. Autostrady się budują, a z mieszkaniami nawet nie zaczęli. Mało tego, to PO zmieniła kwoty dopłat do metra w programie "Rodzina na swoim" upowszechniając ten program.
sybic pisze:W tym przypadku, jedyne co by mogła zrobić to po prostu nie dać.
I tak powinna zrobić. Powinna im powiedzieć, tak jak wszystkim innym: tu macie Zus, tu odpowiednie formularze, tu pomoc społeczną, radźcie sobie jak miliony Polaków.
sybic pisze:Przypomina mi to trochę biblijną przypowieść o właścicielu winnicy, co zapłacił tyle samo tym, co pracowali cały dzień i tym co tylko godzinę. Okazał swą dobroć, a wyszedł na niesprawiedliwego, bo nie traktował wszystkich równo.
Dlatego właśnie kościół powinien się trzymać jak najdalej od spraw państwa.

Proponuję zakończyć tę dygresję, niech wypowiadają się inni na temat Smoleńska. Na zakończenie dodam, że akurat infrastruktura i przejście suchą nogą przez kryzys, to wielkie sukcesy PO. Podobnie jak Orliki i stosunek do mediów (jako jedyni nie zawłaszczyli TVP - to już dużo). Żeby nie wyszło, że jestem jakimś partyjnym członkiem na koniec wymienię kilka rzeczy, których PO wybaczyć nie mogę: brak reformy KRUSu, brak dobrego pomyslu na reformę służby zdrowia, brak reformy mediów publicznych, tylko w części spełnione obietnice komisji "Przyjazne Państwo", brak przyłącznia się do rurociągu północnego, brak reorganizacji pracy sądów (za niskie wyroki, zbyt długie procesy, sędziowie nie radzący sobie w sprawach gospodarczych), brak ułatwień dla przedsiębiorców, odbiurokratyzowania państwa i to, że nie kupili nowych samolotów.
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
rex88
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 485
Rejestracja: czwartek 21 gru 2006, 20:57

Re: Tragedia w Smoleńsku - Prezydent nie żyje

Post autor: rex88 »

sybic pisze:Trzeba przyznać, że TVN24 do swoich relacji znakomicie dobrał Muzykę. Adagio for Strings Samuela Barber'a działa na każdego. Z często granym Air on the G string J. S. Bacha czy Requiem Mozarta jest podobnie.
Wie ktoś może co jest podkładem tutaj?
http://www.youtube.com/watch?v=mq0GeOUcg3o
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Re:

Post autor: sybic »

Łukasz pisze: Proces inwestycyjny w przypadku autostrady trwa nieco dłużej niż dwa lata.
O co mnie to obchodzi?
;)
Tusk obiecał sieć autostrad, a więc pytam gdzie jest ta połowa sieci?
Gdzie jest to 1000 km?
Łukasz pisze: Po objęciu władzy PO zaczęła niemal od zera.
Tylko, że Tusk mówił, że musimy tylko wygrać te wybory ;)
Łukasz pisze: Móglbym zapytać PiS gdzie jest 3 miliony mieszkań, które IV RP miała zbudować?
Mógłbyś zapytać, tylko spóźniłeś z tym pytaniem jakieś 2.5 roku, bo PiS już nie rządzi. Chyba nie oczekujesz realizacji obietnic wyborczych od opozycji, co?
Łukasz pisze: No przecież przez dwa lata rządów powinny powstać przynajmniej 1,5 mln
Jeśli już to 750 tys., bo to był program na dwie kadencje. Ale i tego nie było... kto wie, może dlatego PiS dostał żółtą kartkę i został odsunięty od władzy?
W każdym razie po nich przyszła następna ekipa, która obietnicami przebiła wszystkie poprzednie ekipy, a wiec jako wyborca zwyczajnie oczekuje ich realizacji. Wszak rząd żyje z moich podatków. To ja ich utrzymuje. Płacę im za robotę, a nie za obiboctwo.

I żeby nie było - gdy rządził PiS też domagałem się realizacji ich obietnic, zwłaszcza reformy KK.
maxxx
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5086
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 23:58
Lokalizacja: Płd PL

Re: Tragedia w Smoleńsku - Prezydent nie żyje

Post autor: maxxx »

Tak zmieniając temat z autostrad, których na dobra sprawę poki co nie ma :lol2: Albo inaczej coś jest, ale to autostrada sposób nie nazwać (patrz: A4)
Pytaniem dnia z konferencji IMGW zdaje się było pytanie pewnej reporterki: jaka ilość tego pyłu zniszczy silnik w samolocie ?(mniej więcej tak to brzmiało) Rozwaliła mnie tym pytaniem :hmm: Zresztą pół sali wybuchnęlo śmiechem :lol2:
I tak konferenci wyjątkowo dzielnie znosili wiele idiotycznych pytań. Ja rozumiem, że każdego interesuje kwestia lądowania samolotów w najbliższy weekend, ale chyba nie IMiGW o tym decyduje.
Co do obietnic, przecież to normalne, że każda partia musi w ten sposób prowadzic kampanię wyborczą. Co miał powiedzieć Tusk, że dalej będzie takie dziadostwo jak jest? Inna sprawa jest taka, że jeśli PO uda się miec pełnie władzy w swoich rękach już nie będzie w żadnej sprawie alibi w postaci "złego Prezydenta". Wtedy wyjdzie wszystko czarno na białym, co zrobili. Pewnie dostaną drugą kadencję, 8 lat to już jest okres po którym będzie można coś powiedzieć. Zresztą teraz inne partie leżą i kwiczą, to też jest trochę tragedia Polski, brak konkretnej alternatywy.
Joanna Kryńska -magical journalist Tvn24 !
~
Bywalec
Bywalec
Posty: 597
Rejestracja: piątek 05 paź 2007, 14:59
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Re: Tragedia w Smoleńsku - Prezydent nie żyje

Post autor: ~ »

sybic pisze:Trzeba przyznać, że TVN24 do swoich relacji znakomicie dobrał Muzykę. Adagio for Strings Samuela Barber'a działa na każdego. Z często granym Air on the G string J. S. Bacha czy Requiem Mozarta jest podobnie.
Oj działa działa. Nawet teraz jak słucham tej muzyki to coś mnie w gardle ściska.
Albrechcinski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: piątek 16 kwie 2010, 16:04

Re: Tragedia w Smoleńsku - Prezydent nie żyje

Post autor: Albrechcinski »

Polska elita spłonęła
-nadzieja na powrót zginęła…
Nastała wielka trwoga,
wznieśmy więc ręce do Boga!
I módlmy się wszyscy w ciszy,
być może nas usłyszy,
Może nam pomoże przetrwać i żyć dalej,
Nie zostawi tak Polski ukochanej…



Albrechciński Adrian, Klimczuk Sebastian
uczniowie kl.VI Katolickiej Szkoły Podstawowej
im. Jana Pawła II w Szczecinie- Podjuchach
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Tragedia w Smoleńsku - Prezydent nie żyje

Post autor: Camilo »

Nie wiem kompletnie co o tym sądzić.
Dziś rozmawiałem ze swoją znajomą, która się takimi sprawami interesuje i powiedziała mi o tym nagraniu: http://www.youtube.com/watch?v=V5i6H38q ... r_embedded Rozmowę z tą kobietą prowadzi Robert Bernatowicz z Polsatu i Fundacji Nautilus.

I jeszcze jedna rzecz o wiele bardziej intrygująca:
Obrazek
Chociaż w tym przypadku równie prawdopodobne jest to, że ktoś się bawił kodem strony.
skolenkiewicz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: środa 03 gru 2008, 00:25

Re: Tragedia w Smoleńsku - Prezydent nie żyje

Post autor: skolenkiewicz »

Czy nie widzicie,ze "awantura o Wawel" to cyniczna i bezwzledna gra Jaroslawa Kaczynskiego! To obrzydliwe!Nie rozumiem dlaczego w tej hucpie uczestniczy kardynal Dziwisz?
Boze, chron nas przed ludzmi chorymi na wladze ze szczegolnym uwzglednieniem Jaroslawa Kaczynskiego!!!!! Ten pan z cala swiadomoscia chce zaprosic Polakow do tanca majacego cechy paranoi ale zle ocenia nasz narod.Polacy wczesniej czy pozniej wystawia mu sprawiedliwy rachunek i to niebawem! Wstyd panie prezesie,ze na narodowej zalobie po tragicznie zmarlym panskim Bracie Prezydencie usiluje pan poroznic Polakow!
Albrechcinski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: piątek 16 kwie 2010, 16:04

Re: Tragedia w Smoleńsku - Prezydent nie żyje

Post autor: Albrechcinski »

Polska elita spłonęła
-nadzieja na powrót zginęła…
Nastała wielka trwoga,
wznieśmy więc ręce do Boga!
I módlmy się wszyscy w ciszy,
być może nas usłyszy,
Może nam pomoże przetrwać i żyć dalej,
Nie zostawi tak Polski ukochanej…
mnóstwo podejrzeń i mnóstwo rad,
prawie 100 osób opuszcza nasz świat,my uczniowie 6 klasy,polscy,prawi,białej rasy.....


Albrechciński Adrian, Klimczuk Sebastian
uczniowie kl.VI Katolickiej Szkoły Podstawowej
im. Jana Pawła II w Szczecinie- Podjuchach

przepraszam za pomyłke z poprzednim wierszem :lol:
Albrechcinski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: piątek 16 kwie 2010, 16:04

Re: Tragedia w Smoleńsku - Prezydent nie żyje

Post autor: Albrechcinski »

Polska elita spłonęła
-nadzieja na powrót zginęła…
Nastała wielka trwoga,
wznieśmy więc ręce do Boga!
I módlmy się wszyscy w ciszy,
być może nas usłyszy,
Może nam pomoże przetrwać i żyć dalej,
Nie zostawi tak Polski ukochanej…
mnóstwo podejrzeń i mnóstwo rad,
prawie 100 osób opuszcza nasz świat,...


Albrechciński Adrian, Klimczuk Sebastian
uczniowie kl.VI Katolickiej Szkoły Podstawowej
im. Jana Pawła II w Szczecinie- Podjuchach

jeszcze raz przepraszam za kłopoty z wierszemi"poprzednimmi"
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Tragedia w Smoleńsku - Prezydent nie żyje

Post autor: sybic »

skolenkiewicz pisze:Czy nie widzicie,ze "awantura o Wawel" to cyniczna i bezwzledna gra Jaroslawa Kaczynskiego! To obrzydliwe!Nie rozumiem dlaczego w tej hucpie uczestniczy kardynal Dziwisz?
Boze, chron nas przed ludzmi chorymi na wladze ze szczegolnym uwzglednieniem Jaroslawa Kaczynskiego!!!!!
A znasz dokładne fakty?
Bo jest teza że to kard. Dziwisz wyszedł z taką propozycją, w sytuacji kiedy rodzina pochówek miała już zaplanowany w Warszawie. Sam nawet, mówił, że ostanie słowo ma jednak rodzina. Rodziny Katyńskie też były za... no i tak decyzja zapadła, do której teraz nikt nie chcę się przyznać. Tyle wiemy.
Z tego typu wpisami, mającej cechy jeno osobistej propagandy politycznej, przy całkowitym braku oceny sytuacji na podstawie faktów, lepiej by było, abyś przeniósł się na forum onetu. Bo tam jest właśnie taki poziom.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości