Pytanie do posiadaczy Opla Astry F

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

a-j-p
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 453
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Pytanie do posiadaczy Opla Astry F

Post autor: a-j-p »

Mam pytanie do posiadaczy Opla Astry F
Czy wskaźnik temperatury zmienia się w zależności od jazdy?
U mnie jest tak, że jak stoję np w korku z 3-5 min. to wskazówka dochodzi do 100 jak ruszę to spada nieco powyżej 90

http://img341.imageshack.us/i/23564121.jpg/

Czy jest to normalne w Oplach Astra F ?

W innych autach (co prawda nowszych) nawet jak się stoi w upale w korku to wskaźnik temp jest na poziomie 90 i nie rośnie ani nie spada. Rośnie jak będzie brak płynu chłodniczego.
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Re: Pytanie do posiadaczy Opla Astry F

Post autor: Łukasz »

Kolega mialo to samo w swojej Astrze. Może wytłumaczę to jak laik, ale w momencie, gdy stojąc w korku dojedziesz blisko do poprzedzającego samochodu, to jego gorący wydech spalin, sprawia, że rośnie temparatura silnika u Ciebie. Ale np. w Astrze równie szybko jak rośnie, to spada. Wystarczy odsunąć szyby, właczyć full grzanie na 4 i w kilkanaście sekund spadnie. :D

Ja u siebie - w rocznym samochodzie - tego nie mam, zresztą w poprzednich też nie miałem, ale w zaprzyjaźnionych Astrach wiem, że to standard. Jak masz model z lat 1991 - 1993, to jeszcze inne ciekawe przygody mogą się pojawić. Od 1994 inżynierowie z Opla już raczej doprowadzili to auto do względnego porządku.
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
a-j-p
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 453
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Pytanie do posiadaczy Opla Astry F

Post autor: a-j-p »

No ja mam z 1998 roku Astre.

Wiem na pewno, że mam chłodnicę do wymiany. Jeden serwis chciał ode mnie za chłodnicę 500 zł!!!
Jak ja nową mogę kupić za 100 zł.
Nie mam natomiast pewności czy nie muszę wymienić uszczelki pod głowicą.
Jeden z serwisów usilnie mi wmawia, że to jest do wymiany. Jednak ja typowych obiawów (mieszanie się płynu cłodniczego z olejem i nalot na korku, biały dym z układu wydechowego) nie mam.
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Re: Pytanie do posiadaczy Opla Astry F

Post autor: Łukasz »

Ale to pewnie mówisz o używanej, a serwis chce dać nową + robocizna i jakaś tam roczna gwarancja na wymianę? To chyba nie jest zła cena.

Co do uszczelki pod głowicą, jeśli koszt nie jest duży, to może lepiej wymienić, bo jak strzeli, to jest nieciekawie. Kiedyś byłem świadkiem takiej sytuacji na drodze (huk, poszły dymy spod maski, ale facet jakimś cudem na dwójce postanowił wrócić do domu :D ). Jaki to silnik?
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
a-j-p
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 453
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Pytanie do posiadaczy Opla Astry F

Post autor: a-j-p »

1.4 ale jesli uszczelka wcale nie jest uszkodzona ?

500 zl za chłodnicę + wymiana to jest lekka przesada.

http://allegro.pl/item1024349421_opel_a ... _w_wa.html

Max za chłodnicę nową sklepy w necie chcą 200 zl.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 101 gości