"Dziennik Polska Europa Świat"

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Press: od czwartku ''Dziennik'' będzie kosztował 1,80 zł w dni powszednie, a w piątki i soboty - 2 zł. To pierwsza podwyżka ceny egzemplarzowej tej gazety od chwili jej wprowadzenia na rynek.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Press: Od poniedziałku "Dziennik Gazeta Prawna" (wideo)

'Dziennik PEŚ' kupowałem niemal codziennie i to od początku istnienia. Całość, w porównaniu z Wyborczą, wydawała mi się o wiele bardziej czytelna i rzeczowa, a same tytuły artykułów od razu prowadziły do sedna. Szkoda, że ubywa tak silna konkurencja na polskim rynku. Lada moment żałować tego będą wszyscy, bo ceny Wyborczej szybko poszybują w górę. A na dodatek, nie będzie już żadnej alternatywy. Stały czytelnik 'Dz' , którego nie interesują zagadnienia z dziedziny ekonomicznej czy prawnej, raczej nie wyda dziennie 2,60 zł, by pół gazety wyrzucić do kosza.
W nowej wersji grafikom chyba podziękowano za współpracę, bo wygląda to tragicznie. Czcionka beznadziejna, wszystko jest rozstrzelone i zero w tym estetyki. Tytuł też wyjątkowo nieudany, mogliby to bardziej dopracować.
Czekam na efekt finalny do poniedziałku, a nóż coś mnie jednak pozytywnie zaskoczy.
Nika
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2100
Rejestracja: piątek 24 mar 2006, 23:00
Lokalizacja: Poznań

Re: "Dziennik Polska Europa Świat"

Post autor: Nika »

Ktoś wie kiedy w końcu Dziennik przestanie wychodzić? :>
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Re: "Dziennik Polska Europa Świat"

Post autor: pawell »

Od poniedziałku pojawi się "Dziennik Gazeta Prawna" zastępując "Dziennik" i "Gazetę Prawną".
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
D00
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 289
Rejestracja: niedziela 21 paź 2007, 19:54
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: "Dziennik Polska Europa Świat"

Post autor: D00 »

pawell pisze:Od poniedziałku pojawi się "Dziennik Gazeta Prawna" zastępując "Dziennik" i "Gazetę Prawną".
A posta wyżej spójrz... ;)
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

O dziwo, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony gazetą. :D Pod względem merytorycznym, nic nie stracił ani ''Dziennik'', ani ''Gazeta Prawna''. Odejście paru publicystów dobrze zrobiło. Artykuły niezmiennie ciekawe, na dodatek bardziej uporządkowane. Moją uwagę szczególnie przykuł wywiad z Jerzym Buzkiem i materiał o planach PO, by po pierwszej turze wyborów prezydenckich, powierzyć tekę premiera Waldemarowi Pawlakowi.
Nowemu tytułowi życzę powodzenia w rywalizacji z ''Wyborczą'' i ''Rzepą''. Osiągnięcie planowanych wyników sprzedaży, nie powinno być większym problemem.
Nika
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2100
Rejestracja: piątek 24 mar 2006, 23:00
Lokalizacja: Poznań

Re: "Dziennik Polska Europa Świat"

Post autor: Nika »

Chciałam zakupić z ciekawości i nigdzie nie mieli. Dodam, że mieszkam prawie w centrum sporej aglomeracji. Jutro będę szukać dalej, będę mijać empik.
A Rokita nadal u nich komentuje? :>
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Re: "Dziennik Polska Europa Świat"

Post autor: Marcin »

Nika pisze:A Rokita nadal u nich komentuje?
Przecież go wyrzucili ("Raatunkuu, Nieemcy mnie biją!"). :D
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Rokita miesięcznie zarabiał 30 tys. zł i teraz przysługuje mu odprawa wartości 18 pensji, czyli ponad pół miliona złotych. Chociaż wydaje mi się, że nie tylko Rokitę wyrzucili, bo dział opinie jest o wiele uboższy, niż kiedyś. :>

Na dodatek poniedziałkowe wydanie było jak dotąd najlepsze. Wczoraj i dzisiaj nie było już zbytnio na czym oka zawiesić, a na dodatek mam wrażenie, że ubyło białych stron.
Nika pisze:Chciałam zakupić z ciekawości i nigdzie nie mieli.
U mnie jest niewiele lepiej w tej kwestii, bo o ile zawsze w salonie leżała cała kupka ''Dzienników'', o tyle teraz przed południem zawsze biorę ostatnie wydanie, na dodatek bardzo umęczone.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Kupuje ktoś czasami "Dziennik Gazetę Prawną"? W sumie to niepotrzebnie pytam, bo na forum nie ma raczej osób o zainteresowaniach prawno-ekonomicznych, a z resztek dawnego "Dziennika" nic się nie ostało. :hyh: Pozwolę sobie jednak odnotować, że dzisiaj zmienili layout. God damn it, ten ich nowy naczelny to facet nie dość, że bez ikry, to jeszcze bez gustu jest. Najpierw do reszty spartolili portal internetowy, a teraz gazetę. W środku wszystko na czarno jest, sam tekst i linie, ewentualnie gdzieniegdzie wrzucone pojedyncze zdjęcia w kolorze. Wygląda to jak "Nasz Dziennik" albo jakaś prowincjonalna gazetka. :neutral: Jak tak dalej pójdzie, to "Rzepa" wykończy ich zupełnie. :stop: Niebo a ziemia między tymi dwoma tytułami.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości