[TVN] X FACTOR

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

Kuba
Bywalec
Bywalec
Posty: 876
Rejestracja: sobota 08 kwie 2006, 17:20
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: X FACTOR

Post autor: Kuba »

http://www.facebook.com/pages/Kuba-Woje ... 4705750063

BOŻE, jak on mnie irytuje. Jego talk-show jest świetny, ale w 'X Factor' niezbyt się odnajduje... :x
adik1148
Bywalec
Bywalec
Posty: 910
Rejestracja: wtorek 10 sie 2010, 13:11

Re: X FACTOR

Post autor: adik1148 »

Wczorajszy odcinek dla mnie najlepszy ze wszystkich ! Najlepsze występy : Szpaka , Szulc i ... Sweet Rebels :P Mnie się bardzo podobało ! Maja coraz lepsza , a Kuba coraz gorszy :)
mfdtv4
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 481
Rejestracja: sobota 16 sie 2008, 22:30

Re: X FACTOR

Post autor: mfdtv4 »

Jestem zawiedziony tym co wczoraj zobaczyłem. Oglądając każdy odcinek mam już wyrobione zdanie o XF. Mianowicie program jest realizowany na szybciocha, bez polotu. Właściwie to chyba najbardziej rozczarowany jestem uczestnikami. To chyba najsłabszy skład wokalistów w tego typu programach... Mats - niby był show przy dogrywce, ale pokazał tym samym, że za grosz nie potrafi się poruszać po scenie, strasznie fałszował, tak jakby sam siebie nie słyszał. Szpak - kolejna "gwiazda" promowana przez TVN, dostał już dwa programy w Uwadze, moim zdaniem niezasłużenie. Choć moim zdaniem to chyba największe odkrycie X, to nie zmienia faktu, że TVN tylko jego promuje, a innych uczestników ignoruje. Wczoraj, podobnie jak w poprzednich występach pokazał, że potrafi sobie pomalować paznokcie. Niby wykonał utwór trochę inaczej niż poprzednie, ale uważam, że wciąż jest za bardzo "jednolity" - jego każdy wykon to prucie wniebogłosy, za bardzo interpretuje utwory na swój sposób. Gieniek Loska - ma talent, ale to odkrycie programu MAM TALENT, a nie XF! Na każdym livie wygląda jak naćpany, mam wrażenie, że trochę próbuje ugrać tą skromnością - robioną na siłę momentami. No i on też należy do tych którzy prują wniebogłosy (patrz: Szpak). Ada Szulc - dziewczyna ma strasznie irytujący głos i styl bycia. Do tego Wojewódzki non stop ją chwali i promuję. A jej występy wcale nie powalają. Małgorzata Stankiewicz - kompletna porażka XF! Zapendowska i Wojewódzki w tej sprawie mieli rację - strasznie fałszuje, a do tego ten jej angielski... Ta pani nie potrafi języka angielskiego, więc dlaczego śpiewa po angielsku? Porażka. Dziewczyny - podobają mi się ich wykony, nie są zarozumiałe, za każdym razem potrafią pokazać coś innego, nie są idealne w tym co robią - to fakt, ale jestem przekonany, że dojdą bardzo daleko. Sweet Rebels - szału nie ma, zalatuje disco polo, tanie wykonania jak na weselu, już dawno powinny opuścić program zamiast Williama. We wczorajszym odcinku najsłabsza bez dwóch zdań była Małgorzata Stankiewicz.

TVN zabił ten format. Wykonanie jest fatalne, prowadzący to kompletny niewypał! Kto go tam zaprosił!? On jest F-A-T-A-L-N-Y. Jury - Sablewska nie ma nic ciekawego do powiedzenia oprócz tego jak kto wygląda, kto z jej rodziny kogo lubi oraz jaka to ona pokrzywdzona, ile ona pracuje i jak jej zespoły są najlepsze... Czesław Mozill- obowiązkowy kurs języka polskiego. Wojewódzki - trzyma ten program, nadaje emocji, ale jest już powoli irytujący. Program byłby ciekawszy gdyby pokazywali więcej "zza kulis" i przygotowywali dłuższe, ciekawsze zapowiedzi. Do tego powinien trać nie do 21 40 a do 22. co najmniej. Brak jakiejkolwiek gwiazdy w programach na żywo to kolejna klapa! Już 3. live za nami i co? I pusto, cicho, na łatwiznę...

Oj, muszę przyznać, że nie tego się spodziewałem po zapowiedziach. Chyba już po raz 100. wolę oglądać TZG, niż ten niby "talent show"....
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: X FACTOR

Post autor: r_r16 »

Jeśli TVN nie weźmie się do roboty i drugiej edycji nie przygotuje jak należy - będzie źle. Skład wokalistów także według mnie jest okropny. Co do Michała Szpaka - nigdy go nie lubiłem. Tak, właśnie za styl bycia. Nie tylko za to jak się ubiera, ale także za to jak się zachowuje. Jakby był najważniejszy. Jego wykony także mi się nie podobają. Za mało śpiewania, za dużo irytującego wycia. W programie trzeba dużo poprawić, bo jak na razie wygląda to jak baaaaardzo tania wersja genialnego programu.
sb
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 277
Rejestracja: poniedziałek 26 lip 2004, 01:59

Re: X FACTOR

Post autor: sb »

r_r16 pisze:Jeśli TVN nie weźmie się do roboty i drugiej edycji nie przygotuje jak należy - będzie źle. Skład wokalistów także według mnie jest okropny. Co do Michała Szpaka - nigdy go nie lubiłem. Tak, właśnie za styl bycia. Nie tylko za to jak się ubiera, ale także za to jak się zachowuje. Jakby był najważniejszy. Jego wykony także mi się nie podobają. Za mało śpiewania, za dużo irytującego wycia. W programie trzeba dużo poprawić, bo jak na razie wygląda to jak baaaaardzo tania wersja genialnego programu.
Moje propozycje na drugą edycje:

Czwarty juror - sławna Polska piosenkarka - więc cztery kategorie i 12 finalistów. Skutek tego będzie zamieszanie i spekulacje w prasie zimą i wiosną... i dodadkowa kategoria spowoduje, że mniej będzie trzeba odżucić młodych talantów.

Więcej, większych castingów (większa scena i publiczność) - odcinki według miast... np pierwszy Warszawa, drugi Gdańsk (razem pięć miast przez pięć odninków castingowych). Tak jak w UK, podróż po kraju z odcinka do odcinka da trochę sensu tym 5 odcinkom castingowych... sylwetki miast na początku, każde miasto ma inną atmosfere. W tym roku to była po prostu składanka z dwóch miast w każdym odcinku, i dawało to wrażenie powtórek..

Większy bootcamp.. na dużej arenie np Torwar.. na pewno dwa odcinki (np sobota i niedziela - lub przez dwa tygodnie jak już trzeba), bo aż za szybko to zrobili w tym roku, a materiału na pewno było na dwa. Bootcamp wyglądał dokładnie jak castingi, tylko na niebiesko...

Domy jurów trochę ciekawsze, może pokazać gdzie są... też dwa odcinki (w sobotę występy w domach, w niedziele wszystkie ogłoszenia finałowej 12). Da to trochę napięcia, w tym roku wszystko było za bardzo chronologinczne, i odcinek był bardzo nudny.

Na żywo, dwu dniowe odcinki, a jak tylko w jeden dzień musi być to w dwóch osobnych częsciach. Dlaczego nie? Tym się może różnić X Factor od programów Polsatu i TVP w 2012r... większy, lepszy, i przez cały weekend... więcej widzów i zysków z reklam i smsów! No i gwiazda w każdym odcinku - to bardzo zachęca do oglądania, nawet jak nie zawsze drogie i wielkie, aby były... np Czesław, i wygrana z pierwszej edycji wystarczą w początkowych koncertach.... i występ grupowy w odcinku z wynikami. W tym roku wizualnie jest bardzo dobrze, ale muszą dopracować koniec programu, nie śpieszyć się - i zrezygnować z wideo nad napisami, i w castingach i w koncertach. Fatalnie wygląda to!

Pomysł też by finaliści nagrali singel charetatywny na Fundacje TVN, i wykonali podczas jedengo koncerty na żywo, i sprzedaż w internecie i w sklepach...

Jurorów bym nie zmieniał, ale, Kuba musi pogodzić się że nie jest 'głownym' jurorem, i powinien przestać dawać głos innym jurorom, od tego jest prezenter, a podczas castingów na zmianę sobie dają głos....
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: X FACTOR

Post autor: r_r16 »

Odcinki live podzielone na dwa dni raczej niestety do nas nie zawitają. A szkoda, bo wychodzi to świetnie. Chociażby z powodu Must be the Music i Bitwy na Głosy. Gdyby jeszcze X Factor wszedł w sobotę oglądalność by się podzieliła tak, że wszystkie programy mogłyby mieć po ok 3 mln oglądalności. A dla X Factora 3 mln to mało. Co do zwiększenia ilości uczestników i odcinków z bootcampem i domami - wtedy liczba odcinków wzrosłaby do ok. 18, a dla TVNu byłoby to za dużo - z roku na rok produkuje on coraz krótsze serie, chociażby ostatnia Usta Usta - ile to było odcinków? 10? A jeszcze za początków Kryminalnych serie miewały nawet po 16 odcinków. Co nie znaczy, że nie chciałbym, aby tak było. Twoje propozycje są jak najbardziej dobre, ale niestety coś mi mówi, że TVN nie zdecyduje się na zrealizowanie programu z większą "pompą" i nasza wersja jak była tak będzie baaardzo skromniutka.
sb
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 277
Rejestracja: poniedziałek 26 lip 2004, 01:59

Re: X FACTOR

Post autor: sb »

r_r16 pisze:Odcinki live podzielone na dwa dni raczej niestety do nas nie zawitają. A szkoda, bo wychodzi to świetnie. Chociażby z powodu Must be the Music i Bitwy na Głosy. Gdyby jeszcze X Factor wszedł w sobotę oglądalność by się podzieliła tak, że wszystkie programy mogłyby mieć po ok 3 mln oglądalności. A dla X Factora 3 mln to mało. Co do zwiększenia ilości uczestników i odcinków z bootcampem i domami - wtedy liczba odcinków wzrosłaby do ok. 18, a dla TVNu byłoby to za dużo - z roku na rok produkuje on coraz krótsze serie, chociażby ostatnia Usta Usta - ile to było odcinków? 10? A jeszcze za początków Kryminalnych serie miewały nawet po 16 odcinków. Co nie znaczy, że nie chciałbym, aby tak było. Twoje propozycje są jak najbardziej dobre, ale niestety coś mi mówi, że TVN nie zdecyduje się na zrealizowanie programu z większą "pompą" i nasza wersja jak była tak będzie baaardzo skromniutka.
No to nawet jak musi byc skromnie, to moze tylko 4 odcinki castingowe, 2 z bootcamp, jeden z domow i 7 liveow (dwie grupy odpadaja w dwoch odcinkach - bo jest 12tu)
Ale napewno powinny podzielic program liveow na dwa, nawet jak tylko w niedziele - np X Factor glowny o 19:45 do 21.15 - w przerwie Uwaga - od 21.30 do 22.00 X Factor z wynikami.. da to wiecej czasu wciaz na glosowanie, wiecej zysku, i chwila odetknienia dla produkcji by przygotowac grupowe wykonanie i goscia gwiazde. Mala skromna zmiana, ale dala by duzo!

Prosze zauwazyc ze w Australii X factor jest w niedziele, ale wyniki w poniedzialek - moze to by sie udalo?
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: X FACTOR

Post autor: r_r16 »

sb pisze:np X Factor glowny o 19:45 do 21.15 - w przerwie Uwaga - od 21.30 do 22.00 X Factor z wynikami..
Byłoby to na pewno dużo uczciwsze - jeśli oczywiście linie byłyby otwierane dopiero po ostatnim występie. System, który działa w Polsce, czyli głosowanie zaraz po pierwszym występie jest mocno niesprawiedliwy, gdyż na głosowanie na pierwszego uczestnika jest powiedzmy 1:20h a na ostatniego jakieś 10-15 minut.

Mam pytanie do osób, które oglądały odcinki brytyjskiego X Factora na żywo na ITV i bardziej orientują się w temacie. O co chodzi z tym czerwonym przyciskiem do głosowania? Ja oglądałem odcinki niestety tylko na Megavideo i co epizod pojawia się w górnym rogu ekranu grafika "Press red button to vote". O co biega?
sb
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 277
Rejestracja: poniedziałek 26 lip 2004, 01:59

Re: X FACTOR

Post autor: sb »

r_r16 pisze:
sb pisze:np X Factor glowny o 19:45 do 21.15 - w przerwie Uwaga - od 21.30 do 22.00 X Factor z wynikami..
Byłoby to na pewno dużo uczciwsze - jeśli oczywiście linie byłyby otwierane dopiero po ostatnim występie. System, który działa w Polsce, czyli głosowanie zaraz po pierwszym występie jest mocno niesprawiedliwy, gdyż na głosowanie na pierwszego uczestnika jest powiedzmy 1:20h a na ostatniego jakieś 10-15 minut.

Mam pytanie do osób, które oglądały odcinki brytyjskiego X Factora na żywo na ITV i bardziej orientują się w temacie. O co chodzi z tym czerwonym przyciskiem do głosowania? Ja oglądałem odcinki niestety tylko na Megavideo i co epizod pojawia się w górnym rogu ekranu grafika "Press red button to vote". O co biega?
W brytyjskiej tv cyfrowej jest duzo interaktywnych funkcji, w ITV, BBC itd - zwykle przy przycisku czerwonego guzika na pilocie... w X Factor pojawia sie opcja glosowania w telewizorze (telewizor lub dekoder podlaczony do linii telefonicznej wydzwania i glosuje za ciebie). Jest do dosyc standardowe w tego typu programach juz.

Dodam, ze w UK byloby nie do pomyslenia otworzyc linie do glosowania na poczatku. Ofcom (instytucja ktora reguluje media w UK) by szybko sie dobralo do tego, jako niesprawiedli przebieg konkursu w tv..
Debeet
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 309
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2010, 20:15

Re: X FACTOR

Post autor: Debeet »

Co zaskakujące pre-castingi do Mam Talent zaczęły się w kwietniu i bodajże jeszcze nie skończyli. Wydaje się, że czwarta edycja pod kątem uczestników będzie najlepsza. Życzę drugiej edycji X Factor tego samego - żeby castingi były w tylu miejscach, ile MT.

Co do realizacji - oczywiście dźwięki, które brytyjscy producenci przekazali polskim nie są użyte w tych miejscach, w których powinny; żadnej gry świateł podczas ogłaszania wyników oraz dźwięków (bo jakże inaczej); straszne udźwiękowienie i akustyka studia. Jeśli to ma dalej iść w tym kierunku to (mimo że kibicuję temu formatowi) TVN lepiej już niech nie robi kolejnej edycji, szkoda programu. Niech Fremantlemedia Polska najpierw nauczy się realizować programy, potem niech się za to zabierają.
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: X FACTOR

Post autor: mojpierwszyraz »

r_r16 pisze:Odcinki live podzielone na dwa dni raczej niestety do nas nie zawitają. A szkoda, bo wychodzi to świetnie. Chociażby z powodu Must be the Music i Bitwy na Głosy. Gdyby jeszcze X Factor wszedł w sobotę oglądalność by się podzieliła tak, że wszystkie programy mogłyby mieć po ok 3 mln oglądalności. A dla X Factora 3 mln to mało. Co do zwiększenia ilości uczestników i odcinków z bootcampem i domami - wtedy liczba odcinków wzrosłaby do ok. 18, a dla TVNu byłoby to za dużo - z roku na rok produkuje on coraz krótsze serie, chociażby ostatnia Usta Usta - ile to było odcinków? 10? A jeszcze za początków Kryminalnych serie miewały nawet po 16 odcinków. Co nie znaczy, że nie chciałbym, aby tak było. Twoje propozycje są jak najbardziej dobre, ale niestety coś mi mówi, że TVN nie zdecyduje się na zrealizowanie programu z większą "pompą" i nasza wersja jak była tak będzie baaardzo skromniutka.
Akuratnie przykład UU jest tutaj nie na miejscu, bo tak wymagał format, aby podzielić go na miarę sensowne odcinki. Tutaj bez zarzutów.

Co do wczorajszego odcinka XF - zacznę od Jarka - nie wiem dlaczego, większość osób wypowiada się na jego temat źle. Jest fajnym , świeżym, młodym prezenterem, który wnosi coś nowego do telewizji, a nie ciągle schematyczność i nudę. Jare to właściwa osoba na właściwym miejscu.
Jury - powtarzam to od dłuższego czasu, że Kuba nie nadaje się do tego programu. Idealny byłby Robert Kozyra, który jurorem XF pierwotnie miał by (zmieniono plany z powodu zdrowia). Maja i Czesław -są świetni, wprowadzają - tak jak i Jarek - coś nowego, każdy z nich ma swój styl, i to się ceni. Kuba to człowiek idealny do MT - jego riposty, zachowania, które do teraz mam przed oczyma powodują u mnie paniczny śmiech. Fajnie sobie radzi także w jego talk-show (szczególnie w przedostatnim odcinku z Marią Czubaszek i 'gwiazdami' internetu :brawa: ). Studio - świetne, chociaż parę elementów można by było ulepszyć. Castingi jak i bootcamp - po pierwsze mnie drażnią te nazwy - castingi i II etap - nie lepiej mówić - audycje, eliminacje, domy jurorskie i - prawidłowo mówione - koncerty na żywo? Druga sprawa - chciałbym aby od II serii wprowadzono 4-osobowy panel. To byłoby fajne, a przy okazji wyrzuciłbym Kube, który byłby nadal w MT. Scenografia AUDYCJI - ogółem dobrze, drażniąca tylko ta grafika, i to poważnie. To samo także w ELIMINACJACH. Scenografia taka jak w UK - to byłoby fajnie. Dodam tylko, że są kraje, w którym XF wg mnie wypadł gorzej pod względem scenografii niż u nas - a są to: Kazachstan, Australia, Niemcy (mówię o krajach, w których XF się dopiero pojawił). Dodam tylko że Australia to totalna tragedia. Najlepiej po UK - zdecydowanie Ukraina. Tam przyłożono się do każdego elementu, i to po prostu widać.
Uczestnicy - przy występie Genka akurat nic mi nie przeszkadzało. Irytował jak zwykle - Kuba, ze swoimi poszukiwaniami gwiazdy idealnej, której mu gwarantuję - nigdy nie znajdzie, bo takiej nie ma. W każdym doszuka się guza, niestety. Ada - bardzo dobry występ. Dużo fajnych wniosków z ubiegłego tygodnia wyciągnął Michał Szpak - fajna stylizacja, super występ. Widać że etap 'gwiazdorzenia' prznajmniej w ubiegłą niedzielę był już za nim. Sweet Rebels, Mats, Małgosia - masakra. Te pierwsze odpadły, teraz liczę że odpadnie Małgosia lub Mats, w obojętnej kolejności. To był już 3. live, a to za późno na jakieś odkrycia i szukanie błędu. Live mają być swojego rodzaju 'wisienkami na torcie' jeśli chodzi o poziom, a nie czas na zmiany.
Podsumowując - mam nadzieję że TVN zrobi program, może nie na wzór UK ale Ukrainy, to na pewno. I Kubie, jego mentorowaniu, 'walce' i chamstwu - jak on to często mówi - już dziękujemy


PS. Są już zdjęcia sceny etapu audycji amerykanskiej wersji XF?
tvn - latem programowo najgorsza!
sb
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 277
Rejestracja: poniedziałek 26 lip 2004, 01:59

Re: X FACTOR

Post autor: sb »

Thermalcake pisze:Co zaskakujące pre-castingi do Mam Talent zaczęły się w kwietniu i bodajże jeszcze nie skończyli. Wydaje się, że czwarta edycja pod kątem uczestników będzie najlepsza. Życzę drugiej edycji X Factor tego samego - żeby castingi były w tylu miejscach, ile MT.

Co do realizacji - oczywiście dźwięki, które brytyjscy producenci przekazali polskim nie są użyte w tych miejscach, w których powinny; żadnej gry świateł podczas ogłaszania wyników oraz dźwięków (bo jakże inaczej); straszne udźwiękowienie i akustyka studia. Jeśli to ma dalej iść w tym kierunku to (mimo że kibicuję temu formatowi) TVN lepiej już niech nie robi kolejnej edycji, szkoda programu. Niech Fremantlemedia Polska najpierw nauczy się realizować programy, potem niech się za to zabierają.
TVN musi naprawde odroznic marki X Factor i Mam Talent - by formaty nie mylily sie i updobnialy. Jedyny na to sposob jest producentom nie przepuszczac wokalistow w Mam Talent (do etapu z jurorami, bo wtedy jurorzy nie mogo z tego powodu ich nie przepuscic) i odsylac ich do nastepengo X Factor... Mam Talent w UK ma bardzo malo wokalistow, bo tam chodzi o roznorodne talenty i jest zabawna atmosfera na luzie - a X Factor to wielki konkurs muzyczny - bardziej na serio... i w tym kierunky powinno isc w Polsce by obydwa formaty byly ciekawe i rozne.
sb
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 277
Rejestracja: poniedziałek 26 lip 2004, 01:59

Re: X FACTOR

Post autor: sb »

mojpierwszyraz pisze:
r_r16 pisze:Odcinki live podzielone na dwa dni raczej niestety do nas nie zawitają. A szkoda, bo wychodzi to świetnie. Chociażby z powodu Must be the Music i Bitwy na Głosy. Gdyby jeszcze X Factor wszedł w sobotę oglądalność by się podzieliła tak, że wszystkie programy mogłyby mieć po ok 3 mln oglądalności. A dla X Factora 3 mln to mało. Co do zwiększenia ilości uczestników i odcinków z bootcampem i domami - wtedy liczba odcinków wzrosłaby do ok. 18, a dla TVNu byłoby to za dużo - z roku na rok produkuje on coraz krótsze serie, chociażby ostatnia Usta Usta - ile to było odcinków? 10? A jeszcze za początków Kryminalnych serie miewały nawet po 16 odcinków. Co nie znaczy, że nie chciałbym, aby tak było. Twoje propozycje są jak najbardziej dobre, ale niestety coś mi mówi, że TVN nie zdecyduje się na zrealizowanie programu z większą "pompą" i nasza wersja jak była tak będzie baaardzo skromniutka.
Akuratnie przykład UU jest tutaj nie na miejscu, bo tak wymagał format, aby podzielić go na miarę sensowne odcinki. Tutaj bez zarzutów.

Co do wczorajszego odcinka XF - zacznę od Jarka - nie wiem dlaczego, większość osób wypowiada się na jego temat źle. Jest fajnym , świeżym, młodym prezenterem, który wnosi coś nowego do telewizji, a nie ciągle schematyczność i nudę. Jare to właściwa osoba na właściwym miejscu.
Jury - powtarzam to od dłuższego czasu, że Kuba nie nadaje się do tego programu. Idealny byłby Robert Kozyra, który jurorem XF pierwotnie miał by (zmieniono plany z powodu zdrowia). Maja i Czesław -są świetni, wprowadzają - tak jak i Jarek - coś nowego, każdy z nich ma swój styl, i to się ceni. Kuba to człowiek idealny do MT - jego riposty, zachowania, które do teraz mam przed oczyma powodują u mnie paniczny śmiech. Fajnie sobie radzi także w jego talk-show (szczególnie w przedostatnim odcinku z Marią Czubaszek i 'gwiazdami' internetu :brawa: ). Studio - świetne, chociaż parę elementów można by było ulepszyć. Castingi jak i bootcamp - po pierwsze mnie drażnią te nazwy - castingi i II etap - nie lepiej mówić - audycje, eliminacje, domy jurorskie i - prawidłowo mówione - koncerty na żywo? Druga sprawa - chciałbym aby od II serii wprowadzono 4-osobowy panel. To byłoby fajne, a przy okazji wyrzuciłbym Kube, który byłby nadal w MT. Scenografia AUDYCJI - ogółem dobrze, drażniąca tylko ta grafika, i to poważnie. To samo także w ELIMINACJACH. Scenografia taka jak w UK - to byłoby fajnie. Dodam tylko, że są kraje, w którym XF wg mnie wypadł gorzej pod względem scenografii niż u nas - a są to: Kazachstan, Australia, Niemcy (mówię o krajach, w których XF się dopiero pojawił). Dodam tylko że Australia to totalna tragedia. Najlepiej po UK - zdecydowanie Ukraina. Tam przyłożono się do każdego elementu, i to po prostu widać.
Uczestnicy - przy występie Genka akurat nic mi nie przeszkadzało. Irytował jak zwykle - Kuba, ze swoimi poszukiwaniami gwiazdy idealnej, której mu gwarantuję - nigdy nie znajdzie, bo takiej nie ma. W każdym doszuka się guza, niestety. Ada - bardzo dobry występ. Dużo fajnych wniosków z ubiegłego tygodnia wyciągnął Michał Szpak - fajna stylizacja, super występ. Widać że etap 'gwiazdorzenia' prznajmniej w ubiegłą niedzielę był już za nim. Sweet Rebels, Mats, Małgosia - masakra. Te pierwsze odpadły, teraz liczę że odpadnie Małgosia lub Mats, w obojętnej kolejności. To był już 3. live, a to za późno na jakieś odkrycia i szukanie błędu. Live mają być swojego rodzaju 'wisienkami na torcie' jeśli chodzi o poziom, a nie czas na zmiany.
Podsumowując - mam nadzieję że TVN zrobi program, może nie na wzór UK ale Ukrainy, to na pewno. I Kubie, jego mentorowaniu, 'walce' i chamstwu - jak on to często mówi - już dziękujemy


PS. Są już zdjęcia sceny etapu audycji amerykanskiej wersji XF?
Etapy powinny nazywać przetłumaczeniu z Angielskiego:

Przesłuchania
Obóz (bo w UK to nie tylko wykonania, ale ortry trening tanca, wokalu itd)
Domy Jurorów
Finały na Żywo

Możnaby też powiedzieć że nie jury tylko sędzowie / mentorzy... (judges / mentors)..

Zlikwidowałbym określenie 'pre-casting' bo to okropnie brzmi i myli ludzi troche, powinny być po prostu castingi (otwarte dla każdych) i potem dalsze castingi z jurorami.. w USA i UK mozna zauwazyc ze nie mowi sie 'pre'..

Zgadzam się że Kuba pasuje bardziej do Mam Talent, gdzie bardziej pasują jego żarty itd. Czesław i Maja super..
Tatem, nie zgadzam się z tym że Australia to tragedia (patrzyłeś na 1szą edycje może?) bo castingi i finały wyglądają dokładnie jak w UK, też dwu dniowe odcinki. Również dokładnie jak w UK jest 2go Francuzka edycja która teraz leci. Ukraina wyglądała dobrze, ale realizacja (patrząc na Youtube) to same wpadki, i baaardzo niepłynnie to wyglądało.. gorzej niż w Polsce.
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: X FACTOR

Post autor: mojpierwszyraz »

sb pisze:
mojpierwszyraz pisze:
r_r16 pisze:Odcinki live podzielone na dwa dni raczej niestety do nas nie zawitają. A szkoda, bo wychodzi to świetnie. Chociażby z powodu Must be the Music i Bitwy na Głosy. Gdyby jeszcze X Factor wszedł w sobotę oglądalność by się podzieliła tak, że wszystkie programy mogłyby mieć po ok 3 mln oglądalności. A dla X Factora 3 mln to mało. Co do zwiększenia ilości uczestników i odcinków z bootcampem i domami - wtedy liczba odcinków wzrosłaby do ok. 18, a dla TVNu byłoby to za dużo - z roku na rok produkuje on coraz krótsze serie, chociażby ostatnia Usta Usta - ile to było odcinków? 10? A jeszcze za początków Kryminalnych serie miewały nawet po 16 odcinków. Co nie znaczy, że nie chciałbym, aby tak było. Twoje propozycje są jak najbardziej dobre, ale niestety coś mi mówi, że TVN nie zdecyduje się na zrealizowanie programu z większą "pompą" i nasza wersja jak była tak będzie baaardzo skromniutka.
Akuratnie przykład UU jest tutaj nie na miejscu, bo tak wymagał format, aby podzielić go na miarę sensowne odcinki. Tutaj bez zarzutów.

Co do wczorajszego odcinka XF - zacznę od Jarka - nie wiem dlaczego, większość osób wypowiada się na jego temat źle. Jest fajnym , świeżym, młodym prezenterem, który wnosi coś nowego do telewizji, a nie ciągle schematyczność i nudę. Jare to właściwa osoba na właściwym miejscu.
Jury - powtarzam to od dłuższego czasu, że Kuba nie nadaje się do tego programu. Idealny byłby Robert Kozyra, który jurorem XF pierwotnie miał by (zmieniono plany z powodu zdrowia). Maja i Czesław -są świetni, wprowadzają - tak jak i Jarek - coś nowego, każdy z nich ma swój styl, i to się ceni. Kuba to człowiek idealny do MT - jego riposty, zachowania, które do teraz mam przed oczyma powodują u mnie paniczny śmiech. Fajnie sobie radzi także w jego talk-show (szczególnie w przedostatnim odcinku z Marią Czubaszek i 'gwiazdami' internetu :brawa: ). Studio - świetne, chociaż parę elementów można by było ulepszyć. Castingi jak i bootcamp - po pierwsze mnie drażnią te nazwy - castingi i II etap - nie lepiej mówić - audycje, eliminacje, domy jurorskie i - prawidłowo mówione - koncerty na żywo? Druga sprawa - chciałbym aby od II serii wprowadzono 4-osobowy panel. To byłoby fajne, a przy okazji wyrzuciłbym Kube, który byłby nadal w MT. Scenografia AUDYCJI - ogółem dobrze, drażniąca tylko ta grafika, i to poważnie. To samo także w ELIMINACJACH. Scenografia taka jak w UK - to byłoby fajnie. Dodam tylko, że są kraje, w którym XF wg mnie wypadł gorzej pod względem scenografii niż u nas - a są to: Kazachstan, Australia, Niemcy (mówię o krajach, w których XF się dopiero pojawił). Dodam tylko że Australia to totalna tragedia. Najlepiej po UK - zdecydowanie Ukraina. Tam przyłożono się do każdego elementu, i to po prostu widać.
Uczestnicy - przy występie Genka akurat nic mi nie przeszkadzało. Irytował jak zwykle - Kuba, ze swoimi poszukiwaniami gwiazdy idealnej, której mu gwarantuję - nigdy nie znajdzie, bo takiej nie ma. W każdym doszuka się guza, niestety. Ada - bardzo dobry występ. Dużo fajnych wniosków z ubiegłego tygodnia wyciągnął Michał Szpak - fajna stylizacja, super występ. Widać że etap 'gwiazdorzenia' prznajmniej w ubiegłą niedzielę był już za nim. Sweet Rebels, Mats, Małgosia - masakra. Te pierwsze odpadły, teraz liczę że odpadnie Małgosia lub Mats, w obojętnej kolejności. To był już 3. live, a to za późno na jakieś odkrycia i szukanie błędu. Live mają być swojego rodzaju 'wisienkami na torcie' jeśli chodzi o poziom, a nie czas na zmiany.
Podsumowując - mam nadzieję że TVN zrobi program, może nie na wzór UK ale Ukrainy, to na pewno. I Kubie, jego mentorowaniu, 'walce' i chamstwu - jak on to często mówi - już dziękujemy


PS. Są już zdjęcia sceny etapu audycji amerykanskiej wersji XF?
Etapy powinny nazywać przetłumaczeniu z Angielskiego:

Przesłuchania
Obóz (bo w UK to nie tylko wykonania, ale ortry trening tanca, wokalu itd)
Domy Jurorów
Finały na Żywo

Możnaby też powiedzieć że nie jury tylko sędzowie / mentorzy... (judges / mentors)..

Zlikwidowałbym określenie 'pre-casting' bo to okropnie brzmi i myli ludzi troche, powinny być po prostu castingi (otwarte dla każdych) i potem dalsze castingi z jurorami.. w USA i UK mozna zauwazyc ze nie mowi sie 'pre'..

Zgadzam się że Kuba pasuje bardziej do Mam Talent, gdzie bardziej pasują jego żarty itd. Czesław i Maja super..
Tatem, nie zgadzam się z tym że Australia to tragedia (patrzyłeś na 1szą edycje może?) bo castingi i finały wyglądają dokładnie jak w UK, też dwu dniowe odcinki. Również dokładnie jak w UK jest 2go Francuzka edycja która teraz leci. Ukraina wyglądała dobrze, ale realizacja (patrząc na Youtube) to same wpadki, i baaardzo niepłynnie to wyglądało.. gorzej niż w Polsce.
Nie, nie chodzi mi o to, aby XF kojarzyć z UK za sprawą mentors and dżołdżes :D, bo nie na tym to polega. Po protsu program ten jest na tyle inny od konkurencji, że tak na prawdę aż w Polsce się prosi aby te etapy nazwami wyglądały innaczej...
A ja wciąż proszę o zdjecia z US - o ile takowe są.
PS. Widzieliście moze 'nową' (bo nie wiem czy to oficjalna nowa) grafikę XF? ;) Jak znajdę to wkleję linka, bo gdzieś w piątek na takową natrafiłem...
tvn - latem programowo najgorsza!
bartek09
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 460
Rejestracja: czwartek 25 cze 2009, 20:15
Lokalizacja: Kraków

Re: X FACTOR

Post autor: bartek09 »

Dokładnie tak samo myślę odnośnie Kuby. Lepiej żeby został w MT a w XF w przyszłym roku zastąpił go ktoś inny.

Co do wersji australijskiej to ona jak dla mnie jest super. A przynajmniej druga edycja w 7 Network. Chociaż nie wiem jak to będzie teraz wyglądać skoro z jury odeszli Kyle Sandilands i Natalie Imbruglia.

Wracając do Polski, to myślę, że podstawowym problemem, powodem kiepskiej promocji XF i robienia programu "na szybko" są ograniczenia budżetowe. Weźmy np taką ukraińską edycję - program cieszył się ogromnym sukcesem, a finał obejrzała ponad połowa kraju :!: Z tym, że telewizja STB skupiła się głównie na XF i zrobiła z niego swoje największe show. TVN emituje aż pięć takich wielkich formatów w ciągu roku. To bardzo dużo. Na wiosnę mamy dwa formaty na raz, a na jesieni aż 3 (3 duże show tygodniowo :!: ). Wydaje mi się, że to bardzo dużo. Przez to wydatki (w tym na promocję) muszą być dzielone. W Wlk. Brytanii, USA i podejrzewam, że w wielu innych krajach te formaty są emitowane po sobie. Tu też pojawia się osobny problem - to że w Polsce tylko okresy marzec - czerwiec i wrzesień - grudzień są czasem premier w telewizji. Jakoś w innych krajach potrafią wykorzystać też styczeń i luty, a w niektórych nawet wakacje. Po prostu w TVN jest to strasznie upchane. Nie mówię, żeby z czegoś rezygnować, ale jakoś to rozłożyć w miarę możliwości.
mojpierwszyraz pisze:PS. Są już zdjęcia sceny etapu audycji amerykanskiej wersji XF?
Na razie są tylko zdjęcia jurorów z zewnątrz. Na zdjęcia z przesłuchań trzeba poczekać aż Fox je udostępni.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości