Fakty - program informacyjny TVN

Rozmowy na temat Faktów TVN i wszystkiego co jest z nimi zwiazane.

Moderator: Łukasz

Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

doktorfaustus1 pisze:Nawet w szpitalach taka zmiana jest niedopuszczalna - zresetowanie respiratora ewentualnie brak prÂądu na sali operacyjnej przy waÂżnej i trudnej operacji to ÂśmierĂŚ pacjenta
No ja nie wiem. Moja s¹siadka, która od 30 lat jest pielêgniark¹ w szpitalu, opowiada³a mi kiedyœ, ¿e dawniej (oko³o 1980 r.) w naszym szpitalu by³o tak, ¿e jak nie by³o pr¹du to pan konserwator schodzi³ do piwnic szpitala, nalewa³ ropy (chyba) do agregatu i potem to siê rozrkêca³o i pr¹d w najwa¿niejszych czêœciach szpitala by³ po oko³o 20 minutach od wy³¹czenia. Opowiada³a mi, ¿e akurat wtedy odbierali jakiœ poród i trzeba by³o szukaÌ œwieczek. Ale to by³y czasy gdy do zawa³u wyje¿d¿a³a karetka - Fiat 125p kombi, a do wypadku pseudoambulans - Nysa. Ja to s³abo pamiêtam. Wy pewnie lepiej.

Pewnie powiesz, Âże to Podkarpacie, zadupie, totalny grajdoÂłek i tylko u nas tak jest. Ale wcale nie. To jest jeden z najlepszych szpitali w tej czĂŞÂści kraju i to pod wieloma wzglĂŞdami. To dyskusja osobny temat. Jak masz na niÂą ochotĂŞ to zapraszam do dziaÂłu zamkniĂŞtego i zaÂłoÂżymy sobie taki temat. :D Ty jesteÂś historykiem i moÂże wiesz jak to jest z tymi szpitalami i jak byÂło dawniej?
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
Awatar użytkownika
miko
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 154
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 09:42
Lokalizacja: małopolskie

Post autor: miko »

Mi siĂŞ zdaje Âże z tÂą awariÂą prÂądu w Warszawie ma coÂś wspĂłlnego program "Mamy Cie". MoÂże wÂłaÂśnie kogoÂś wkrĂŞcali.
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

£ukaszu ale nie zapominaj, ¿e teraz mamy 2004r i wyposa¿enie polskich szpitali poprawi³o siê. Np w szpitalu w moim mieœcie zbudowano specjalny oddzia³ ratunkowy do ratowania ludzi rannych w najciêszych wypadkach drogowych - tj wprost z karetki l¹dujesz na specjalnej sali operacyjnej - jak w USA :D (ca³oœÌ wchodzi w sk³ad jakiegoœ ogólnokrajowego sytemu ratownictwa - niestety nie pamiêtam nazwy).

A najlepsze szpitale sÂą na ÂŚlÂąsku - dawna wÂładza dbaÂła o zdrowie ludu pracujÂącego - kardiochirurgia, oparzeniĂłwka. Wszytko budowane specjalnie pod wypadki w kopalniach i hutach stali.

DO MIKO - tak masz racjĂŞ - Rymanowskiego wÂłaÂśnie wkrĂŞcali, a jutro w Faktach dadzÂą te scenĂŞ z bukietem kwiatĂłw :lol:
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

U mnie te¿ jest taki oddzia³. Poza tym wiele innych. Np. jedyny w ca³ym województwie oddzia³ mikrochirurgii, jedyn z dwóch w województwie oddzia³ zakaŸny. Poza tym szpital zaj¹³ pierwsze miejsce w konkursie Gazety Wyborczej "RodziÌ po ludzku" na terenie woj. Podkarpackiego. Do tego bardzo nowoczesny oddzia³ rehabilitacyjny i zmodernizowana neurologia, ostatnio nowe "erki", bardzo nowoczesna pracownia tomografii komputerowej... D³ugo by wymieniaÌ... Ale nie o tym chcia³em rozmawiaÌ. :D Ty coœ sugerowa³es, ¿e niby Twój jest lepszy to chcia³em odpowiedzieÌ. :D

A zaczĂŞÂło siĂŞ od tego, Âże chciaÂłem wiedzieĂŚ jak to dawniej wyglÂądaÂło w szpitalach i jak to wyglÂąda obecnie (z tym prÂądem). MyÂślaÂłem, Âże moÂże wiesz... :D
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
tobi
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2460
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 18:13
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Post autor: tobi »

kamuii pisze:hahahaha BRAVO ;) Fuckty siê sypia waramosci¹ ogl¹dalnoœÌ spada... Wydarzenie nie id¹ w górê nie ma w polsce dobrych dzienników... a by³y ;(

MoÂże i sie sypiÂą. ......Efekt Marcina?
Ja po obejrzeniu Specjalnego programu na TVN24 po20.25 z wypowiedziami wszytskich wspó³pracownikó z wszytskich kana³ó w TVN nt. Marcina a tak¿e Tomasza Lisa i Kamila Durczoka oraz Jacka Czarneckiego ZMIENIAM ZDANIE O TEFAENIE, ChoÌ i tak Nie powróci ono do stanu sprzed potraktowania Lisa i odejœcia Olejnik.
TVN odszedł wraz z Lisem i Olejnik....i kolejni odchodzą
:::...Cała prawda Całą dobe...:::TVN24

http://www.radiopin.pl
http://www.jazzradio.pl
klaus_barbie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 22 lis 2004, 10:58
Kontakt:

Post autor: klaus_barbie »

Pierwsze FAKTY prowadzi³ Marcin. Potem, o ile dobrze pamiêtam zosta³ przesuniêty do FAKTÓW regionalnych - prowadzi³ wersjê warszawsk±. Potem zosta³ prowadz±cym g³ówne wydanie i pewnie o tym by³a mowa w materiale.

Niech ktoÂś to wykopie w archiwum i puÂści w obieg pierwsze FAKTY z Marcinem i szklankÂą mleka - pliz! Albo chociaÂż parĂŞ screenĂłw.
Pozdro!

Klaus Barbie
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Nie sugerowaÂłem, ze mĂłj jest lepszy. Dobre szpitale sÂą na ÂŚlÂąsku (tym wÂłaÂściwym). Natomiast sytuacji szpitali i ich wyposaÂżenia z lat 80 nie znam. I prawdĂŞ mĂłwiÂąc trudno o tym rozmawiaĂŚ - wszak medycyna posunĂŞÂła siĂŞ do przodu od tamtego czasu i to o wiele. To tak, jakby porĂłwnywaĂŚ komputery z lat 80 z moÂżliwoÂściami obecnych.
W sprawie awaryjnedo zasilania - nie sÂłyszaÂłem o ropie (no moÂże w okolicach JasÂła to Âłatwo dostĂŞpne ÂźrĂłdÂło energii) ale chyba w duÂżej mierze opierano siĂŞ na transformatorach, dziĂŞki ktĂłrym moÂżna byÂło autmatycznie zmieniaĂŚ napiĂŞcie. Tak mi powiedziano w szkole podstawowej na ZajĂŞciach Praktyczno- Technicznych - dawne ZPT lub Technika. :D
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

doktorfaustus1 pisze:W sprawie awaryjnedo zasilania - nie sÂłyszaÂłem o ropie (no moÂże w okolicach JasÂła to Âłatwo dostĂŞpne ÂźrĂłdÂło energii)
:D :D :D :D :D

No ale jak dzia³aj¹ agregaty pr¹dotwórcze? :D Jeœli nie na rope to sk¹d maj¹ pr¹d? Bo co ma do tego prze³¹czanie napiêcia jeœli napiêcia nigdzie nie ma, bo pr¹du nie ma. :D
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

£ukaszu agregat pr¹dotwórczy na rope to paskudna rzecz, która podobno strasznie ha³asuje i zanieczyszcza œrodowisko. Wykorzystywany jest miêdzy innymi przez wojsko. Mój ojciec pracuje na turbinach produkuj¹cych pr¹d z gazu koksowniczego i powiedzia³ mi w³asnie, ¿e kiedyœ w szpitalach by³y takie agregaty o których mówisz, ale obecnie wprowadzono bardzo nowoczesne akumlatory, które w³¹czaj¹ sie natychmiast przy spadku napiêcia. Podobno s¹ wydajniesze i lepsze w pracy - mog¹ dzia³ac do oko³o 4 godzin, potem automatycznie w³¹cza siê agregat na ropê. Sam proces przejœcia na akumlatory jest natychmiastowy - jakiœ czujnik potrafi w³¹czyÌ je w odpowiedniej chwili.

Dzisiaj nie byÂło prÂądu w Warszawie - ale czasami nawet jak jest, to napiĂŞcie spada i wtedy uzywane sÂą transformatory.
ArO
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1413
Rejestracja: poniedziałek 24 maja 2004, 02:40

Post autor: ArO »

No nie jak zwykle nie widziaÂłem tego :!: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: OglÂądaÂłem "Fakty", ale nie od poczÂątku. ByÂłem ciekaw co sie dzieje na Ukrainie. Pewnie w powtĂłrce na TVN24 juz tego nie zobacze. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Ten podpis został ocenzurowany przez redakcję tvnfakty.pl :)
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

No ale chyba w latach 80. taki agregat na ropĂŞ byÂł caÂłkiem dobry. PrzecieÂż w piwnicach szpitala tego tak nie sÂłychaĂŚ, a raz na kilka lat, gdy nie ma prÂądu, moÂże sobie trochĂŞ nadymiĂŚ. Hmm... nawet siĂŞ nie mĂłwiÂło o zmianie awaryjnego zasilania szpitali. Ciekawe, czy wszystkie juÂż tak majÂą i ile to kosztowaÂło. Wiem, Âże MichaÂł przeglÂąda strony z autobusami, to moÂże i interesowaÂł siĂŞ tematykÂą awaryjnego zasilania w szpitalach. :D
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
Hydrozagadka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sobota 20 lis 2004, 15:18

Post autor: Hydrozagadka »

PrÂąd siadÂł akurat w kwartale budynkĂłw TVN i najbliÂższego skrzyÂżowania. Tuz przed i tuz za (jakieÂś 50 m) od skrzyÂżowania ÂświatÂło byÂło.

NiewesoÂło byÂło, tak bym powiedziaÂła. UwaÂżam, Âże i tak niexle sobie poradzili (technika).
Awatar użytkownika
michos
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek 19 lip 2004, 12:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: michos »

ZMIENIAM ZDANIE O TEFAENIE,
no no no nie bÂądÂź taki szybki :!: :lol: :!:
Ja siĂŞ wÂłaÂśnie tego spodziewaÂłem i dobrze, Âże tak dobrze im to wyszÂło :!:
Awatar użytkownika
michos
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek 19 lip 2004, 12:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: michos »

WÂątpie aby ktoÂś miaÂł te fakty :!: :cry: MoÂże jakbyÂś miaÂła jakieÂś dobre znajomoÂści w tvn-nie to moÂże :?: :?: :?:
Awatar użytkownika
Kubs
Bywalec
Bywalec
Posty: 773
Rejestracja: wtorek 06 lip 2004, 14:16
Lokalizacja: królewskie miasto;)

Post autor: Kubs »

ZauwaÂżyliÂście, Âże dzisiejsze Fakty znĂłw wystartowaÂły z poÂślizgiem :?: :?: :?: Jeszcze wczoraj chcialem powstrzymaĂŚ siĂŞ od tego komentarza, ale to chyba duchy....
MAKEPOVERTYHISTORY
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości