Euro 2016 - historia się dzieje na naszych oczach!

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Euro 2016 - historia się dzieje na naszych oczach!

Post autor: Maciek_POZ »

"Futbol jest piękny, ale bywa okrutny" - to hasło, które świetnie obrazuje to, co dzieje się na francuskim czempionacie. My cieszymy się ze świetnych wyników, które osiąga reprezentacja Polski, dojście do ćwierćfinału to sukces jakiego nie było od ponad 30 lat. Euforia zapanuje dzisiejszej nocy z pewnością na Islandii, bowiem ich drużyna, debiutująca na Euro sensacyjnie pokonała Anglików 2:1. Poza turniejem są również broniący tytułu Hiszpanie, którzy ulegli Włochom 2:0. Polska - Portugalia, Walia - Belgia, Niemcy - Włochy i Francja - Islandia to pary ćwierćfinałowe turnieju. O ile obecność gospodarzy, czy niemieckich mistrzów świata nie dziwi, o tyle pozostałe drużyny w tym gronie mogły już zaskoczyć, a ta osoba, której udało się wytypować taki zestaw u bukmachera, pewnie teraz brodzi po szyję w forsie.
Zapraszam do komentarzy w wątku dotyczącym Euro 2016 we Francji :D
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Euro 2016 - historia się dzieje na naszych oczach!

Post autor: michal_borkowski »

Dostaniemy w d... z Portugalią i będzie po historii :lol:
To tylko moje skromne zdanie
Awatar użytkownika
Meteor
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 4466
Rejestracja: niedziela 03 sie 2014, 13:55

Re: Euro 2016 - historia się dzieje na naszych oczach!

Post autor: Meteor »

michal_borkowski pisze:Dostaniemy w d... z Portugalią i będzie po historii :lol:
Faworytem naturalnie nie jesteśmy, ale Portugalia grając w przeciętnej grupie zremisowała wszystkie 3 mecze i ledwo awansowała. W 1/8 męczyli się (i widzów) z Chorwacją.
Maciek_POZ pisze:Euforia zapanuje dzisiejszej nocy z pewnością na Islandii, bowiem ich drużyna, debiutująca na Euro sensacyjnie pokonała Anglików 2:1.
Zafundowali im drugi Brexit na przestrzeni kilku dni :D Anglia nic wielkiego nie pokazała, grali jakby wierzyli że muszą awansować.
Maciek_POZ pisze:Poza turniejem są również broniący tytułu Hiszpanie, którzy ulegli Włochom 2:0.
Niestety trochę przedwczesny finał. Przed turniejem odpadnięcie jednej i drugiej ekipy na tym etapie trudno by było przewidzieć ale trafili na siebie i musiało się tak skończyć. W ćwierćfinale z turniejem pożegnają sie mistrzowie świata albo wicemistrzowie Europy.

Pozostałe pary to po części zasługa drabinki - Walia miała relatywnie łatwego rywala, my też ze średniej półki. Dużo zmieniła możliwośc awansu z 3. miejsca w grupie. Obecność Belgów na tym etapie mnie nie zaskakuje, była to drużyna typowana na potencjalnego czarnego konia przed MŚ 2014, gdzie wygrali grupę i ostatecznie odpadli w 1/4 finału z późniejszym wicemistrzem świata - Argentyną.

W całym turnieju na razie brak jakiegoś zdecydowanego faworyta. Nie ma drużyny, która by zachwycała i demolowała rywali. Dla mnie jako kibica minusem jest mała liczba bramek, średnia na mecz to zaledwie 2, a na czele klasyfikacji strzelców zawodnicy z 3 golami na kontach.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Euro 2016 - historia się dzieje na naszych oczach!

Post autor: michal_borkowski »

Rozum podpowiada finał Belgia-Niemcy, serce - wiadomo.
To tylko moje skromne zdanie
Awatar użytkownika
Meteor
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 4466
Rejestracja: niedziela 03 sie 2014, 13:55

Re: Euro 2016 - historia się dzieje na naszych oczach!

Post autor: Meteor »

michal_borkowski pisze:Rozum podpowiada finał Belgia-Niemcy
Z tej teoretycznie silniejszej części drabinki nie skreślałbym też Francji. Grają całkiem nieźle, mają bramkostrzelnego Griezmanna z przodu i atut własnego boiska.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Euro 2016 - historia się dzieje na naszych oczach!

Post autor: michal_borkowski »

...a po dzisiejszym meczu być może wzrośnie sprzedaż maszynek na włosów (to ta opcja z sercem).
To tylko moje skromne zdanie
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Euro 2016 - historia się dzieje na naszych oczach!

Post autor: Maciek_POZ »

Niestety piękna przygoda Reprezentacji Polski (duże litery zamierzone!) na Euro 2016 się zakończyła. Nie stało się to jednak po upokarzającej deklasacji, ale po heroicznej walce aż do samych rzutów karnych. Portugalia moim zdaniem zagrała na swoim poziomie, ale nie było w tym błysku. Ich największa gwiazda w zasadzie nie stworzyła zagrożenia - w korespondencyjnym pojedynku Ronaldo vs. Lewandowski, zdecydowanie lepiej wypadł ten drugi, bo i gola strzelił i niemiłosiernie pracował dla zespołu. Można by rzec, że to co los dał nam w meczu ze Szwajcarią, teraz nam zabrał. Pojawiają się głosy - i to z zagranicznych mediów, że Polacy nie zasłużyli na to żeby odpaść z Euro. Spełnił się prognozowany przez większość kibiców scenariusz, że kadra zakończy zmagania w ćwierćfinale. Jednak chyba istotniejsze jest to, że wreszcie mamy drużynę, której nie musimy się wstydzić. Jesteśmy w ósemce najlepszych teamów w Europie, a perspektywa rozwojowa jak najbardziej istnieje. Już za dwa miesiące ruszają eliminację do mundialu w Putinlandii. Jeżeli będziemy grali z takim zaangażowaniem jak w meczu z Portugalią, to raczej nie zabraknie tam naszych za dwa lata.
michal_borkowski pisze:Rozum podpowiada finał Belgia-Niemcy
No i się nie sprawdzi, bo Walia wysłała Belgów do domu... A może by tak Walia - Islandia?? :twisted:
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Euro 2016 - historia się dzieje na naszych oczach!

Post autor: michal_borkowski »

Tym drużynom kibicuję teraz. Na pewno nie Niemcom. Ani Portugalii.
To tylko moje skromne zdanie
Felippe
Bywalec
Bywalec
Posty: 745
Rejestracja: poniedziałek 02 lut 2015, 20:54

Re: Euro 2016 - historia się dzieje na naszych oczach!

Post autor: Felippe »

Finał Walia - Islandia byłby piękny.
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Euro 2016 - historia się dzieje na naszych oczach!

Post autor: Maciek_POZ »

Dziś dopisał się kolejny rozdział - w trzecim meczu ćwierćfinałowym po 120 minutach gry i pełnej emocji serii "jedenastek" Włosi musieli uznać wyższość Niemców. Na 18 wykonywanych rzutów karnych wykorzystano tylko jedenaście. Niewątpliwym bohaterem był Manuel Neuer, który obronił strzały dwóch zawodników Squadra Azzura. W niedzielny wieczór poznamy ostatniego półfinalistę Euro 2016. Czy będą to gospodarze turnieju, czy największa jego sensacja?
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
Awatar użytkownika
Meteor
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 4466
Rejestracja: niedziela 03 sie 2014, 13:55

Re: Euro 2016 - historia się dzieje na naszych oczach!

Post autor: Meteor »

Finału Walia-Islandia nie będzie, ale Islandczycy pożegnali się z turniejem w ładnym stylu. Podobało mi się, że grali do końca mimo braku realnych szans na odrobienie strat - Francja była po prostu lepsza.
Maciek_POZ pisze:Spełnił się prognozowany przez większość kibiców scenariusz, że kadra zakończy zmagania w ćwierćfinale.
Prognozowałem to jako plan maksimum i przed turniejem brałbym w ciemno taki rezultat, ale teraz trochę szkoda a szczególnie tego, że można było dotrzeć do finału bez konieczności eliminowania po drodze Francji, Anglii, Hiszpanii, Włoch i Niemiec. Taka drabinka może się nie powtórzyć przez dziesięciolecia.
Maciek_POZ pisze:Na 18 wykonywanych rzutów karnych wykorzystano tylko jedenaście. Niewątpliwym bohaterem był Manuel Neuer, który obronił strzały dwóch zawodników Squadra Azzura.
Jak to oglądałem, to przypomniał mi sie finał Ligi Mistrzów w sezonie 2002/03 pomiędzy Milanem a Juventusem. Też było kilka obronionych karnych i w bramce Bianconerich stał ten sam Gianluigi Buffon.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Euro 2016 - historia się dzieje na naszych oczach!

Post autor: michal_borkowski »

I pomyśleć, że mogliśmy być na miejscu Portugalii i grać teraz z Walią o finał...
To tylko moje skromne zdanie
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Euro 2016 - historia się dzieje na naszych oczach!

Post autor: Maciek_POZ »

Ważne jest to, że nasze pokolenie wreszcie ma co wspominać i nie musimy przy naszych rodzicach chylić głów słuchając ich opowieści o golu Domarskiego i zwycięskim remisie z 73 roku. Mieliśmy swoje puste ulice w miastach, euforię w domach i mamy własne legendy: Błaszczykowskiego, Lewandowskiego, Fabiańskiego i (mimo wszystko) Pazdana. Dzieciaki kopiące piłki od Trójmiasta po Truskolasy mają z kim się utożsamiać i to niewątpliwy sukces tego turnieju. I oczywiście szacunek dla Adama Nawałki, wobec kandydatury którego sam miałem wątpliwości, tym bardziej, że wtedy sukcesy zaczęli święcić w innych dyscyplinach trenerzy zagraniczni, tacy jak Rasmussen, Biegler czy nieco później Antiga. Okazuje się, że wbrew naszej indywidualistycznej naturze czasem potrafimy grać zespołowo.
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
gienek221
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: piątek 16 wrz 2016, 09:33

Re: Euro 2016 - historia się dzieje na naszych oczach!

Post autor: gienek221 »

Maciek_POZ pisze:Ważne jest to, że nasze pokolenie wreszcie ma co wspominać i nie musimy przy naszych rodzicach chylić głów słuchając ich opowieści o golu Domarskiego i zwycięskim remisie z 73 roku. Mieliśmy swoje puste ulice w miastach, euforię w domach i mamy własne legendy: Błaszczykowskiego, Lewandowskiego, Fabiańskiego i (mimo wszystko) Pazdana. Dzieciaki kopiące piłki od Trójmiasta po Truskolasy mają z kim się utożsamiać i to niewątpliwy sukces tego turnieju. I oczywiście szacunek dla Adama Nawałki, wobec kandydatury którego sam miałem wątpliwości, tym bardziej, że wtedy sukcesy zaczęli święcić w innych dyscyplinach trenerzy zagraniczni, tacy jak Rasmussen, Biegler czy nieco później Antiga. Okazuje się, że wbrew naszej indywidualistycznej naturze czasem potrafimy grać zespołowo.
Bardzo madrze piszesz, sam bym lepiej tego nie ujal - w koncu jest co wspominac a nie tylko "nic sie nie stalo"
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Euro 2016 - historia się dzieje na naszych oczach!

Post autor: Maciek_POZ »

Dziękuję :-) tym bardziej że rzadko bywam za cokolwiek chwalony. Po prostu musiałem wyrzucić tą radość z siebie - dla mnie okres każdych mistrzostw z udziałem reprezentacji Polski (piłka nożna, ręczna) to fajna euforia, która się ludziom wokoło udziela. Wtedy kibice, tacy jak ja stają się na moment bohaterami wydarzeń w miejsce profesorów czy innych polityków i pozwala to na lepszy kontakt, który w "normalnej" rzeczywistości w zasadzie nie jest możliwy. Nie mam zamiaru nikomu tu coś zarzucać, ale polityka jak wiemy konfliktuje, a profesorowie... No cóż, wykształcenie to nie kufel piwa, nie musi być pełne :P
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości