Radio internetowe

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

Mocne_ogniwo
Bywalec
Bywalec
Posty: 672
Rejestracja: niedziela 22 sie 2004, 00:43
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Mocne_ogniwo »

Mysle ze oplaty dla agencji informacyjnych nie bĂŞdÂą konieczne. Ntomiast oplata licencyjna za nadawanie muzyki bedzie nas kosztowala 100 zl miesiecznie. Mysle jednak iz takie koszta warto poniesc, gdyz niewiele stacji internetowych posiada prawo do nadawania legalnej muzyki, i w rezultacie puszczja darmowe mp3, ktore juz wszystkim sie przejadly
W ekscytacji czwartym sezonem... w oczekiwaniu na...piaty...szosty...siódmy
Martin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1027
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 22:31

Post autor: Martin »

Hmm. Ja mogĂŞ dawaĂŚ gĂłra 15 zÂł miesiĂŞcznie. Na wiĂŞcej siĂŞ nie zgodzĂŞ.
Mocne_ogniwo
Bywalec
Bywalec
Posty: 672
Rejestracja: niedziela 22 sie 2004, 00:43
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Mocne_ogniwo »

No i w porzadku. Jezeli znajdzie sie 10-15 osob i kazdy da po 15 zl to na wszystko nam wystarczy, a z czasem bedziemy mogli sprzedawac reklamy, banery i rozne inne uslugi reklamowe, na tym tez bedziemy mogli zarobic troche kasy, ktora przeznaczymy na dalsza rozbudowe :D :D :D :D
W ekscytacji czwartym sezonem... w oczekiwaniu na...piaty...szosty...siódmy
:: Kamil
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1333
Rejestracja: sobota 19 mar 2005, 17:00
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: :: Kamil »

wÂłoch pisze:No nie wiem, czy amatorskie radio potrzebuje takich licencji. :roll:
A co zo za ró¿nica czy amatorskie czy... profesjonalne? £amiesz prawa autorskie i tyle... Jakby mo¿na by³o siê tak t³umaczyÌ to wszystkie radia by³yby amatorskie.
A co do samych kosztĂłw to trzeba siĂŞ potem umieĂŚ z tego wszystkiego rozliczyĂŚ...
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

radio internetowe

Post autor: salladyn »

Nie no widzĂŞ Âże zaczyna siĂŞ.Ja nie dam 15 zÂł miesiĂŞcznie.Radio miaÂło byĂŚ radiem informacyjnym nie muzycznym.Jak dla mnie to radio miaÂło byĂŚ raczej projektem, nienastawionym na zawrotnÂą liczbĂŞ sÂłuchaczy.MiaÂłobyĂŚ warsztatem dziennikarskim, nie biznesem.
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
Martin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1027
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 22:31

Re: radio internetowe

Post autor: Martin »

salladyn pisze:Nie no widzĂŞ Âże zaczyna siĂŞ.Ja nie dam 15 zÂł miesiĂŞcznie.
A ile dasz :?: Dla darmozjadĂłw nie ma miejsca na tym Âświecie :twisted: :wink: .
salladyn pisze:Radio miaÂło byĂŚ radiem informacyjnym nie muzycznym.
Czyli jak to sobie wyobraÂżasz. Non stop informacje jak TVN24. JeÂżeli radio informacyjne, to chyba ta pierwsza moja ramĂłwka byÂłaby dobra.
salladyn pisze:Jak dla mnie to radio miaÂło byĂŚ raczej projektem, nienastawionym na zawrotnÂą liczbĂŞ sÂłuchaczy.MiaÂłobyĂŚ warsztatem dziennikarskim, nie biznesem.
Akurat z biznesem to nie mĂłj pomysÂł. To pomysÂł Anonymus'a. WiĂŞc Âże ja to powiedziaÂłem, to mi nie wmĂłwicie (wiem, Âże mi nie wmawiasz Salladynie, ale mĂłwiĂŞ tak na wszelki wypadek).
Anna Kalczyńska, Anita Werner - Damy Pik Europy i świata
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

radio internetowe

Post autor: salladyn »

Ja jestem z Krakowa i to powinno wiele wyjaÂśniaĂŚ.Nie bĂŞdĂŞ pÂłaciĂŚ 15 zÂł ale podejrzewam Âże 5 z 10 zgÂłoszonych tu osĂłb odechce siĂŞ radia wraz z pierwszym rachunkiem, kolejnym dwĂłm wraz z nastĂŞpnym.Wiem coÂś o tym.
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
kamuii
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3029
Rejestracja: poniedziałek 21 cze 2004, 21:45
Lokalizacja: Hoghwart

Post autor: kamuii »

http://www.yoyo.pl - za darmo ciekawe parametry nielimitowany transfer - to wazne msql/php

http://www.forall.pl jeszcze lepszy hosting nie drogi ponad to moÂżna prosic o sponsoring

http://www.boo.pl tani hosting parametry takie sobie nie polecam ale wygodnie bo moÂżna pÂłaciĂŚ sms...

Hostung to nie jest wielki problem finansowy domaena wedÂług mnie zbĂŞdna na poczÂątek wystarczy alias :]
Android <3
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

radio internetowe

Post autor: salladyn »

No to widzisz Kamuii.Co innego 15 zÂł na rok od wszystkich a co innego 15 zÂł na miesiÂąc od kaÂżdego.Rozumiem Âże trzeba pewnie bĂŞdzie jeszcze coÂś wykupiĂŚ ale myÂślĂŞ Âże jeÂżeli naprawdĂŞ bĂŞdzie te 10 osĂłb to nie powinno przekroczyĂŚ wiĂŞcej niĂŚ dwudziestu zÂł na osobĂŞ NA ROK.
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
Awatar użytkownika
Bartek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1009
Rejestracja: piątek 09 lip 2004, 17:16
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bartek »

Pomyslec, ze swego czasu bylem czlowiekiem numer 2 w ForAllu ;-) Jak jeszcze byÂł portalem oczywiÂście :-)

Salladyn, za 180z³ rocznie niewiele zrobisz. Mo¿e i domena zbêdna (moim zdaniem niezbêdna :lol: ), ale przede wszystkim kosztów serwera shoutcastowego nie da siê omin¹c. No chyba, ze znajdzie siê sponsor (Tak dziala np. "RadioPrzasnysz.pl" - radio z mojego miast - trzymaj¹ siê ju¿ bodaj drugi, albo nawet trzeci rok, ale te¿ maj¹ taki zespó³, który ci¹gnie radio do przodu), ale o takiego jest raczej trudniej ni¿ ³atwiej.

Nie da siĂŞ zrobiĂŚ radia czysto informacyjnego. SpĂłjrzmy na PIN czy TokFM - czy tam informacje emitowane sa stale? DziÂś w ogĂłle radio mĂłwione, czy tego ktos chce czy nie, jest na drugim planie. Po prostu muzykĂŞ trzeba puÂściĂŚ. Co innego, Âże moÂżna jÂą dobraĂŚ.
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

radio internetowe

Post autor: salladyn »

Muzyki w internecie w radiu i telewizji jest w cholerê i trochê.Radio ZET kiedyœ by³o w³aœnie radiem "mówionym" z tamtego okresu zosta³ tylko Janusz Weiss i Monika Olejnik.I co :?: Radio ZET prawie ca³y czas idzie w dó³.Natomiast TOK FM po zmianie profilu na informacyjny zyska³o.Poza tym tym moja wizja tego radia to skrzy¿owanie TVN24 z Wirtualne Media tyle tylko ¿e w³aœnie w wersji radiowej.Tak na prawdê nie ma radia które w du¿ej czêœÌi nadawa³o informacje o mediach.Co do informacji, to kiedy zak³adano TVN24 to te¿ nikt nie wierzy³ w jej sukces.I co :?: Jest (o ile siê nie mylê) najchêtniej ogl¹danym kana³em tematycznym w Polsce.Jestem przekonany ¿e da siê zrobiÌ radio za 200 z³ rocznie.
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
kamuii
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3029
Rejestracja: poniedziałek 21 cze 2004, 21:45
Lokalizacja: Hoghwart

Post autor: kamuii »

Salladynie ale to co ja zapodaÂłam to tylko koszty hostingu strony ;) a serwer dla radia co innego.

Bartku zgadzam siĂŞ ze domena fajna rzecz ale dla poczÂątkujÂącego radia wÂłasciwie to tylko zbĂŞdny wydatek jeÂśli siĂŞ dobrze strone wypozycjonuje to boty ja znajda i bez domeny :]
A z czasem aby byÂło profesjonalniej lepiej itd oczywiscie domene trza kupiĂŚ...

Jendak narazie to bez sesnu skoro nie wiadomo ile przetrwa to caÂłe radio. Ewentualny hosting zawsze siĂŞ komuÂś przyda i moÂżna naÂłoÂżyĂŚ alias a co zrobisz z ewentualna domenÂą inforadio ? sprzeda siĂŞ ??? Niekoniecznie :]

Aha no i zgadzam siĂŞ ze 15 zÂł miesiĂŞcznie to duÂżo...
Android <3
redaktor
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 182
Rejestracja: środa 25 sty 2006, 21:30

Re: radio internetowe

Post autor: redaktor »

salladyn pisze:Muzyki w internecie w radiu i telewizji jest w cholerê i trochê.Radio ZET kiedyœ by³o w³aœnie radiem "mówionym" z tamtego okresu zosta³ tylko Janusz Weiss i Monika Olejnik.I co :?: Radio ZET prawie ca³y czas idzie w dó³.Natomiast TOK FM po zmianie profilu na informacyjny zyska³o.Poza tym tym moja wizja tego radia to skrzy¿owanie TVN24 z Wirtualne Media tyle tylko ¿e w³aœnie w wersji radiowej.Tak na prawdê nie ma radia które w du¿ej czêœÌi nadawa³o informacje o mediach.Co do informacji, to kiedy zak³adano TVN24 to te¿ nikt nie wierzy³ w jej sukces.I co :?: Jest (o ile siê nie mylê) najchêtniej ogl¹danym kana³em tematycznym w Polsce.Jestem przekonany ¿e da siê zrobiÌ radio za 200 z³ rocznie.
Zgodzê siê z Salladynem. Powinniœmy postawiÌ nacisk g³ównie na informacje ze œwiata mediów. Miêdzy informacjami medialnymi mo¿na daÌ jakieœ serwisy ogólne, mówi¹ce o najwa¿niejszych wydarzeniach z kraju i ze œwiata.
Martin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1027
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 22:31

Post autor: Martin »

Co rozumiecie przez informacje medialne. ¯e Anita Werner prowadzi dziœ Fakty Popo³udniowe, czy Bogdan Rymanowski odchodzi z Faktów. Przecie¿ takich informacji nie ma du¿o. Ile mo¿na o tym w kó³ko mówiÌ :?
Anna Kalczyńska, Anita Werner - Damy Pik Europy i świata
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

radio internetowe

Post autor: salladyn »

W³och, muszê u¿yÌ tych s³ów - kompromitujesz siê.

http://www.press.pl
http://www.wirtualnemedia.pl

WedÂług ciebie w Âświecie mediĂłw dziejĂŞ siĂŞ tylko Âże ktoÂś prowadzi "Fakty" :?:
Poza tym kto powiedziaÂł Âże radio mĂłwiÂłoby tylko o wydarzeniach w tvn :?:
No i kto wreszcie mĂłwi Âże w w tym radiu byÂłyby tylko informacje ze Âświata mediĂłw.To radio ma mieĂŚ charakter INFORMACYJNO-MEDIALNY nie na odwrĂłt.
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości