Kazimiera Szczuka

Dział poświęcony dziennikarzom i celebrytom, którzy nie są związani z TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

redaktor
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 182
Rejestracja: środa 25 sty 2006, 21:30

Post autor: redaktor »

pawell pisze:
redaktor pisze:Jutro Kazimiera bĂŞdzie goÂściem DzieĂą Dobry TVN.
Ciekawe o czym tym razem bĂŞdzie mĂłwiĂŚ?
Kazimiera bĂŞdzie rozmawiaĂŚ na temat: Jak w XXI wieku ÂświĂŞtowaĂŚ DzieĂą Kobiet?
Aleksandra
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 292
Rejestracja: piątek 15 lip 2005, 18:12

Post autor: Aleksandra »

redaktor pisze:
pawell pisze:
redaktor pisze:Jutro Kazimiera bĂŞdzie goÂściem DzieĂą Dobry TVN.
Ciekawe o czym tym razem bĂŞdzie mĂłwiĂŚ?
Kazimiera bĂŞdzie rozmawiaĂŚ na temat: Jak w XXI wieku ÂświĂŞtowaĂŚ DzieĂą Kobiet?
Miejmy nadziejĂŞ, Âże zdÂązy na ManifĂŞ :)
Ja byÂłam na krakowskiej.. CoÂś BOGINICZNEGO!! :)
Dziewczyny, Les get together ;)
justa'60
Początkujący
Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2004, 15:33
Lokalizacja: Łódź

Post autor: justa'60 »

dosc fajny wywiad z Kazia w magazynie Razem :lol:
nowicjusz
Aleksandra
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 292
Rejestracja: piątek 15 lip 2005, 18:12

Post autor: Aleksandra »

justa'60 pisze:dosc fajny wywiad z Kazia w magazynie Razem :lol:
do przeczytania tutaj- http://www.magazynrazem.pl/figurski.html :))
zadra
Bywalec
Bywalec
Posty: 649
Rejestracja: czwartek 25 lis 2004, 23:58
Lokalizacja: w-wa

Post autor: zadra »

"Nasz Dziennik" krytykuje SzczukĂŞ

"Nasz Dziennik" pisze o okrutnym popisie Kazimiery Szczuki, historyka literatury, krytyka literackiego, frontmenki polskiego feminizmu, która przedrzeŸnia³a osobê niepe³nosprawn¹ - Madziê Buczek, za³o¿ycielkê Podwórkowych Kó³ek Ró¿aùcowych Dzieci w talk-show Kuby Wojewódzkiego na antenie telewizji Polsat.

Jak dodaje dziennik, ani prowadzÂący, ani widownia nie protestowali. Przejaw tej swoiÂście pojmowanej "wraÂżliwoÂści" pani krytyk wywoÂłaÂł szerokÂą falĂŞ oburzenia. Na jednym z najbliÂższych posiedzeĂą sprawÂą zajmie siĂŞ Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

Zaczê³o siê od ¿artu o jej rzekomej wizycie w Radiu Maryja lub Telewizji Trwam. Pani krytyk wykluczy³a tak¹ mo¿liwoœÌ, po czym stwierdzi³a, ¿e "jest zafascynowana pewn¹ postaci¹ z Radia Maryja". Za³o¿ycielkê Podwórkowych Kó³ek Ró¿aùcowych Dzieci, Madziê Buczek, bo o niej mowa, nazwa³a "star¹ dziewczynk¹", po czym - wielce z siebie zadowolona - zaczê³a imitowaÌ i wyœmiewaÌ jej sposób mówienia, a tak¿e to, co mówi.

"Ale ona ma jak¹œ ksywkê, nie wiem, "Siostra Modlitwa"?" - docieka³ zadowolony z siebie Wojewódzki, przekonany najwyraŸniej, ¿e zadaje zabawne i b³yskotliwe pytanie. Czy¿by nie wyobra¿a³ sobie bardziej zabawnego tematu ni¿ ludzkie cierpienie, ból, niepe³nosprawnoœÌ i silna wiara wbrew wszelkim przeciwnoœciom? - zastanawia siê dziennikarka "Naszego Dziennika"?

"Nasz Dziennik" pisze teÂż, Âże gdy Madzia dowiedziaÂła siĂŞ o wypowiedziach Szczuki byÂła spokojna. PowiedziaÂła tylko, Âże bĂŞdzie siĂŞ za paniÂą SzczukĂŞ modliĂŚ.

- To bardzo niesmaczne i brzydkie. Tak siĂŞ po prostu nie robi i jest to niezgodne z ideaÂłami humanizmu - komentuje ten urywek programu PaweÂł Jaros, Rzecznik Praw Dziecka. Podobnie zaregowaÂł Wojciech Dziomdziora, czÂłonek KRRiT. - Ja osobiÂście jestem uderzony, najdelikatniej mĂłwiÂąc, daleko posuniĂŞtym brakiem wyczucia i smaku w tym fragmencie programu i mam nadziejĂŞ, Âże Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zbada tĂŞ sprawĂŞ w szerszym kontekÂście, pod kÂątem tego, czy nie zostaÂła zÂłamana ustawa o radiofonii i telewizji - stwierdziÂł.
Będę z wami szczera
Najlepsza jest Kazimiera
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

A kogo "Nasz Dziennik" nie krytykowaÂł ?

Post autor: salladyn »

"Nasz Dziennik" nie krytykowaÂł chyba tylko "Naszego Dziennika" wiĂŞc na prawdĂŞ nie ma siĂŞ czym przejmowaĂŚ.
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

ZnĂłw ta sprawa :/ naprawde, ale "Nasz Dziennik" ma zapÂłon :shock: po ponad tygodniu o tym piszÂą :shock: nie no Âświetnie :evil2:
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
Aleksandra
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 292
Rejestracja: piątek 15 lip 2005, 18:12

Post autor: Aleksandra »

pawell pisze:ZnĂłw ta sprawa :/ naprawde, ale "Nasz Dziennik" ma zapÂłon :shock: po ponad tygodniu o tym piszÂą :shock: nie no Âświetnie :evil2:
heh, "Nasz dziennik" to "Nasz dziennik", nie ma co zbyt wiele po nich opczekiwaĂŚ :P
Audrey
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 07 mar 2006, 18:48

Post autor: Audrey »

Uwielbiam SczukĂŞ i sama siĂŞ ÂśmiaÂłam oglÂądajÂąc WojewĂłdzkiego
ale
uwaÂżam teÂż, Âże to przedrzeÂźnianie nie byÂło potrzebne
rozumiem, ¿e nie naigrywa³a siê z niepe³nosprawnoœci, tylko ze œlepej wiary i ci¹g³ego powtarzania tych bana³ów, jednak mo¿na to by³o inaczej odebraÌ, naprawdê
i szkoda Âżeby miaÂła jakieÂś problemy przez takÂą drobnostkĂŞ
PowiedziaÂła tylko, Âże bĂŞdzie siĂŞ za paniÂą SzczukĂŞ modliĂŚ.
lol lol lol
Charly
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: środa 08 mar 2006, 00:34
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Charly »

Audrey pisze:szkoda Âżeby miaÂła jakieÂś problemy przez takÂą drobnostkĂŞ
SÂłuszna uwaga...

W ogóle jakoœ wszyscy maj¹ tendencje do strasznego demonizowania tego, co Kazia robi/mówi/pisze/etc, doszukiwania siê z³oœliwoœci, ironii, wredoty. A ja tam siê zgadzam z Magdalen¹ Œrod¹, która kilka dni temu powiedzia³a, ¿e Kazia to w gruncie rzeczy mi³a, kochana dziewczyna. Owszem - ma ciêty jêzyk (a¿ mi³o pos³uchaÌ... :D ), jest szczera do bólu (równie¿ wobec siebie) i nie ukrywa swoich pogl¹dów (które przez obecn¹ w³adzê nie s¹ zbyt po¿¹dane), ale to w³aœnie stanowi jej urok i j¹ wyró¿nia. Zreszt¹... Intuicja przysz³ej psycholo¿ki mówi mi, ¿e Kazia jest super i tego siê bêdê trzymaÌ. :mrgreen:

Pozdrawiam!
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

O ja :!: ta sprawa idzie dalej zajmie siĂŞ tym KRRiT :shock:
Wirtualne Media pisze:Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wszczĂŞÂła postĂŞpowanie wyjaÂśniajÂące w sprawie Kazimiery Szczuki.

Posz³o o jej wypowiedŸ w programie "Kuba Wojewódzki" na temat jednej z postaci wystêpuj¹cych w "Radiu Maryja" - Madzi Buczek. Postêpowanie wszczêto na wniosek przewodnicz¹cej KRRiT - poinformowa³ jej rzecznik Tomasz Ró¿aùski.

SprawĂŞ opisaÂł "Nasz Dziennik", wedÂług ktĂłrego Szczuka naÂśladujÂąc w jednym z programĂłw Polsatu sposĂłb mĂłwienia Buczek "publicznie drwiÂła z niepeÂłnosprawnej, nieuleczalnie chorej osoby". Sama Szczuka podkreÂśla, Âże w jej wypowiedzi nie byÂło "cienia mowy o niepeÂłnosprawnoÂści" Buczek, a jedynie "Âżyczliwa anegdota".

"Módlmy siê, ¿eby ³aski Bo¿e sp³ynê³y na wszystkie dzieci, które nale¿¹ do Dzieciêcych Podwórkowych Kó³ek Ró¿aùcowych" - taki fragment wypowiedzi Szczuki cytuje "Nasz Dziennik".

Ja mówi³am o jakimœ wielkim swoim uznaniu i fascynacji t¹ osob¹. Owszem, naœladowa³am ten g³os, ale by³a to pewna anegdota. ¯yczliwa anegdota z lekk¹ kpin¹. Nie by³o tam natomiast cienia mowy o tym, ¿e ta osoba jest niepe³nosprawana, w³¹cznie z tym, ¿e ja na pocz¹tku programu powiedzia³am, ¿e nie wiem kto to jest - powiedzia³a Szczuka.

DodaÂła, Âże Madzia Buczek wystĂŞpuje w radiu, wiĂŞc tak samo jak ona, czy prowadzÂący program Kuba WojewĂłdzki jest postaciÂą medialnÂą. W zwiÂązku z tym bycie dostrzeÂżonÂą i parodiowanÂą w programie rozrywkowym jest dowodem uznania i popularnoÂści.

Jak powiedzia³ Ró¿aùski, Rada wszczê³a postêpowanie kilka dni temu na wniosek przewodnicz¹cej El¿biety Kruk. 3 marca przewodnicz¹ca wystosowa³a do prezesa Polsatu Aleksandra Myszki pismo z proœb¹ o wyjaœnienia w tej sprawie i materia³ video z programu. Rada ma siê zaj¹Ì spraw¹ na œrodowym posiedzeniu.

Jednoczeœnie do Rady nap³ynê³o kilkanaœcie skarg od osób prywatnych, które by³y oburzone programem. Pierwsze skargi nap³ynê³y tu¿ po emisji, czyli 26 lutego wieczorem i wci¹¿ nap³ywaj¹ - powiedzia³ Ró¿aùski.

Wyjaœni³, ¿e Rada opiera siê na art. 18 ustawy o radiofonii i telewizji, który mówi m.in., ¿e "audycje lub inne przekazy nie mog¹ propagowaÌ (...) postaw i pogl¹dów sprzecznych z moralnoœci¹ i dobrem spo³ecznym, w szczególnoœci nie mog¹ zwieraÌ treœci dyskryminuj¹cych ze wzglêdu na rasê, p³eÌ lub narodowoœÌ" oraz, ¿e "nadawcy dbaj¹ o poprawnoœÌ jêzyka swoich programów i przeciwdzia³aj¹ jego wulgaryzacji".

Zdaniem Ró¿aùskiego, przepisy art. 18 odnosz¹ siê równie¿ do etycznego i moralnego traktowania osób niepe³nosprawnych, a pani Szczuka odnios³a siê do nich z lekcewa¿¹cym stosunkiem.

Do czasu nadania tej depeszy PAP nie udaÂło siĂŞ uzyskaĂŚ stanowiska "Polsatu".

Zachowanie Szczuki w programie telewizyjnym skrytykowaÂł we wtorek na antenie Radia Maryja biskup pomocniczy Archidiecezji CzĂŞstochowskiej Antoni JĂłzef DÂługosz.

"Jestem zbulwersowany, jako duszpasterz posÂługujÂący dzieciom i niepeÂłnosprawnym, Âże ze strony kobiety sÂłyszĂŞ takie wypowiedzi (...) Widocznie musi byĂŚ jakiÂś przeogromny bĂłl w jej Âżyciu, Âże w ten sposĂłb reaguje na czÂłowieka bezbronnego" - powiedziaÂł biskup.

Duchowny zaznaczy³, ¿e wspó³czuje Szczuce, która w taki sposób "atakuje drugiego cz³owieka".

Jak podaje "Nasz Dziennik", Madzia Buczek ma 18-lat i od urodzenia choruje na wrodzon¹ ³amliwoœÌ koœci, przez co porusza siê na wózku inwalidzkim. Buczek jest za³o¿ycielk¹ dzia³aj¹cych przy "Radiu Maryja" Podwórkowych Kó³ek Ró¿aùcowych Dzieci (pierwsze za³o¿y³a w wieku 9 lat). Kó³ka licz¹ 117 tys. cz³onków w 28 krajach, a celem ruchu jest modlitwa ró¿aùcowa.
No i Kazia potwierdziÂła Âże nie ÂśmiaÂła siĂŞ z niepeÂłnosprawnoÂści tej dziewczyny tylko naÂśladowaÂła jej gÂłos, a to nic zÂłego. :? I dalej powiedziaÂła ze nie wie kto to jest... :?
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
TVN_FAN
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1572
Rejestracja: piątek 11 mar 2005, 19:12
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: TVN_FAN »

pawell pisze:(...)
No i Kazia potwierdziÂła Âże nie ÂśmiaÂła siĂŞ z niepeÂłnosprawnoÂści tej dziewczyny tylko naÂśladowaÂła jej gÂłos, a to nic zÂłego. :? I dalej powiedziaÂła ze nie wie kto to jest... :?
Wiesz...nie zabieram gÂłosu w tej sprawie poniewaÂż tego nie oglÂądaÂłem i nie wiem jak to wyglÂądaÂło-dlatego nie mogĂŞ sobie wyrobiĂŚ wÂłasnej opinii na ten temat.

Opieram siĂŞ na tym co przeczytaÂłem w necie - i nie chodzi tu tylko o "Nasz Dziennik" - bo to dla mnie Âżadne wiarygodne medium- i uwaÂżam, Âże taka osoba jak Pani Szczuka skoro nie wiedziaÂła kto to jest to nie powinna czegoÂś takiego robiĂŚ, poniewaÂż zawsze moÂże siĂŞ okazaĂŚ, Âże jest to wÂłaÂśnie ktoÂś taki. Osoba cierpiÂąca, chora.
ZIMA
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

To jakiÂś horror !

Post autor: salladyn »

PaĂąstwo wyznaniowe wita :!: :evil:

Przecie¿ Kazia tknê³a cz³onkiniê mafii ojczulka no wiêc trzeba pokazaÌ kto tu rz¹dzi i zgnoiÌ Kaziê :mad: :evil: ;/ To nic ¿e Kazia nie mia³a pojêcia ¿e ta dziewczyna jest niepe³nosprawna.Powinna siê domyœliÌ ;/ Wspó³czujê Kazi ¿e musi to przechodziÌ i ¿e musi ¿yÌ w tym kraju.Tego to szczerze mówi¹c i sobie wspó³czujê.
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
TVN_FAN
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1572
Rejestracja: piątek 11 mar 2005, 19:12
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: TVN_FAN »

Salladynie !! Tu nie chodzi o "cz³onkiniê mafii ojczulka" jak to nazywasz. Chodzi o to, ¿e tak niew¹tpliwie wykszta³cona osoba jak Kazimiera Szczuka powinna wiedzieÌ, ¿e skoro nie zna danej osoby to raczej siê na jej temat publicznie nie powinna wypowiadaÌ bo potem mo¿e coœ z tej wypowiedzi wynikn¹Ì. Ot...tylko tyle i a¿ tyle. Myœlê, ¿e jakby tu chodzi³o o inn¹ osobê niepe³nosprawn¹ to reakcja by³aby podobna.
ZIMA
anialek
Bywalec
Bywalec
Posty: 600
Rejestracja: poniedziałek 04 kwie 2005, 19:00
Lokalizacja: Warmia

Re: To jakiÂś horror !

Post autor: anialek »

http://prawica.net/index.php?q=node/2875
G³êboko poruszeni zachowaniem p. Kazimiery Szczuki w programie Telewizji Polsat, zachêcamy wszystkich do podpisania listu otwartego:
Do: Telewizja Polsat

Szanowni PaĂąstwo

W dniu 26 lutego 2006 roku pani Kazimiera Szczuka jako goœÌ programu Kuby Wojewódzkiego Telewizji Polsat w sposób oburzaj¹cy sparodiowa³a sposób wymowy Madzi Buczek, prowadz¹cej w Radiu Maryja audycjê Podwórkowych Kó³ek Ró¿aùcowych Dzieci.

Naruszy³a w ten sposób godnoœÌ ludzk¹ nieuleczalnie chorej, poruszaj¹cej siê na wózku inwalidzkim.

UwaÂżamy, Âże Telewizja Polsat powinna przeprosiĂŚ tych, ktĂłrych Pani Kazimiera Szczuka obraziÂła swoim zachowaniem.

PozostajĂŞ z szacunkiem



.


JeÂżeli podziela Pani/Pan nasze oburzenie
i uwaÂża za stosowne podpisaĂŚ siĂŞ pod powyÂższym listem otwartym,
prosimy wysÂłaĂŚ list ze sÂłowem Popieram,
swoim imieniem i nazwiskiem
oraz adresem (miastem, ulica itd...)
na adres (wystarczy naù klin¹Ì):

listdokazimieryszczuki@prawica.net

Mo¿na tak¿e do³¹czyÌ kilka s³ów od siebie.
List wraz z podpisami przekaÂżemy Telewizji Polsat
oraz p. Kazimierze Szczuce.

Co moÂżna zrobiĂŚ wiĂŞcej?

Informacja o liÂście otwartym i zebranych podpisach zostanie przesÂłana do mediĂłw.

Fragment audycji, ktĂłry wywoÂłaÂł nasze oburzenie moÂżna obejrzeĂŚ na google.com/video=szczuka.

Madzia Buczek ma obecnie 18 lat, ale wzrost 3 letniego dziecka. Od urodzenia cierpi na rzadkÂą chorobĂŞ polegajÂącÂą na nieprzyjmowaniu pewnych zwiÂązkĂłw mineralnych, np. wapnia. SylwetkĂŞ Madzi moÂżna poznaĂŚ na wstan.sercanie.org.pl.

ArtykuÂł moÂżna przeczytaĂŚ tutaj: "Szczuka" krytyki

Dyskutujemy o akcji (pomys³y, jak osi¹gn¹Ì nasz cel) tutaj: "Dyskusja o liœcie otwartym"

JednoczeÂśnie przypominamy, Âże tekst MANIFESTY z dnia 8 marca 2003 roku (ktĂłrego Pani Szczuka jest zaÂłoÂżycielkÂą) brzmiaÂł:


"Jednym z paskudnych narzĂŞdzi przemocy jest naruszanie ludzkiej godnoÂści: pogarda, lekcewaÂżenie, oÂśmieszanie".

ZachĂŞcamy do dziaÂłania
prosimy takÂże o zawiadomienie znajomych

Zespó³ portalu Prawica.Net
P.S. BĂŞdziemy informaowaĂŚ o postĂŞpach naszej akcji.

Bez komentarza :evil: :evil: :evil: :!:
Oglądaj "Wydanie drugie poprawione" na: http://www.onet.tv/
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 15 gości