Fakty - program informacyjny TVN

Rozmowy na temat Faktów TVN i wszystkiego co jest z nimi zwiazane.

Moderator: Łukasz

pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: pop »

dude007 pisze:Chciaż przydało by sie w faktach wiecej wypadów poza studio :lol2:
Odkąd Durczok jest redaktorem naczelnym "Faktów" jest ich dość dużo. Po odejściu Lisa, kiedy Pieczyński był ich szefem, oprócz wydań z Watykanu było jedno specjalne spoza studia - z Moskwy.
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
dude007
Początkujący
Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: środa 30 kwie 2008, 08:04
Lokalizacja: Oświęcim

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: dude007 »

Czy razem z oprawą faktów zmieni się oprawa uwagi ??
TVP - totalna video porażka
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: pop »

dude007 pisze:Czy razem z oprawą faktów zmieni się oprawa uwagi ??
Wątpię, by się zmieniła. Obecna oprawa jest bardzo dobra. Jeśli już, to zostanie ona dopasowana do formatu 16/9. Większych zmian bym się nie spodziewał.
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
dude007
Początkujący
Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: środa 30 kwie 2008, 08:04
Lokalizacja: Oświęcim

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: dude007 »

Dzieki
TVP - totalna video porażka
JacanTVN24
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 250
Rejestracja: sobota 01 wrz 2007, 17:27

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: JacanTVN24 »

POpieram pisze:
dude007 pisze:Czy razem z oprawą faktów zmieni się oprawa uwagi ??
Wątpię, by się zmieniła. Obecna oprawa jest bardzo dobra. Jeśli już, to zostanie ona dopasowana do formatu 16/9. Większych zmian bym się nie spodziewał.
Nie zgodziłbym się. W poprzednich postach był komunikat, że "wraz z oprawą Faktów pojawi się też nowa oprawa Uwagi." Miejmy nadzieje, że to prawda, przekonamy sie o tym już w poniedziałek ok. 18:40 w zapowiedzi Faktów i o 19:00 w samych Faktach.
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: pop »

JacanTVN24 pisze:Miejmy nadzieje, że to prawda, przekonamy sie o tym już w poniedziałek ok. 18:40 w zapowiedzi Faktów i o 19:00 w samych Faktach.[/color]
Hm, jeśli jesteś taki dokładny ( :P ), to pierwsza zapowiedź "Faktów" jest już o 9:40. Wtedy na pewno też o tym wspomną. ;)
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
JacanTVN24
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 250
Rejestracja: sobota 01 wrz 2007, 17:27

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: JacanTVN24 »

POpieram pisze:
JacanTVN24 pisze:Miejmy nadzieje, że to prawda, przekonamy sie o tym już w poniedziałek ok. 18:40 w zapowiedzi Faktów i o 19:00 w samych Faktach.[/color]
Hm, jeśli jesteś taki dokładny ( :P ), to pierwsza zapowiedź "Faktów" jest już o 9:40. Wtedy na pewno też o tym wspomną. ;)
Mówiłem o samej w sobie (nagrywanej) zapowiedzi Faktów przed ich emisją. W DDTVN przegląd tematów które ukażą się w Faktach.
dude007
Początkujący
Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: środa 30 kwie 2008, 08:04
Lokalizacja: Oświęcim

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: dude007 »

Oglądałem na you tube wiele czołówek newsów i okropnie spododobało mi sie jak zobaczyłem w kilku newsach jak podczas prowadzenia programu prowadzący ma za sobą widok jakiegoś miasta ( chyba raczej stolicy ) ale nie obrazek tylko bezpośrednie wideo tak jak w tym australijskim newsie : http://pl.youtube.com/watch?v=j-RX07H_2 ... re=related - w lato lepiej widac ale i tak to jest lepsze niż jakaś niebieska animacja bo, przynajmniej coś ciekawego za nim mozna zobaczyc a ozdobnik i tak moze byc.
Co o tym myslicie ??
TVP - totalna video porażka
qmate
Bywalec
Bywalec
Posty: 549
Rejestracja: środa 27 gru 2006, 20:51

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: qmate »

Chyba nie mamy takich ładnych widoków. Poza tym, ciekawe jak to wygląda podczas burzy 8)
//////////
dude007
Początkujący
Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: środa 30 kwie 2008, 08:04
Lokalizacja: Oświęcim

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: dude007 »

qmate pisze:Chyba nie mamy takich ładnych widoków. Poza tym, ciekawe jak to wygląda podczas burzy
Ale nie koniecznie musi to byc stolica. A co do burzy to fakt :lol:
A i jeszcze jedno : ktoś kiedyś napisal ze fakty beda pierwsze w europie w HD
Od jakiegos miesiaca tv nova nadaje swoje telewizni noviny w HD, przynajmniej bedziemy drudzy :lol2:
TVP - totalna video porażka
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: pop »

Oj, mamy dobre widoki i to nie tylko w stolicy. Warszawa ma świetny, rozbudowywujący się skyline - jeden z najlepszych w Europie - i cały żałuję, że "Fakty", w których obecnie w panoramie Warszawy na pierwszym planie widać ul. Marszałkowską i kamienice, nie wykorzystuje go lepiej. Poza tym od jakiegoś czasu ten pomysł z widokiem za plecami prezentera wykorzystuje "TKW" w TVP Warszawa. Co jakiś czas zmienia się tam on - obecnie na tle pojawiają się kamienice przy Alejach Jerozolimskich, kilka wieżowców i Dworzec Centralny. Można wtedy zobaczyć m.in. jak wygląda ruch właśnie na tym odcinku Alei Jerozolimskich.

Co do high definition. Nie ma sensu w Polsce, gdzie większość osób nadal korzysta ze starych, kwadratowych telewizorków, wydawać - przynajmniej na razie - pięniądze na tak drogą inwestycję. TVN próbuje zaspokajać widzów TVN HD dosłownie kilkoma programami w high definition i resztą w zwykłym formacie 16/9, nie wspominając już o 4/3, których i tak już (na szczęście) jest coraz mniej. "Fakty" w HD - może za kilka lat. Oby teraz były przynajmniej w 16/9.
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
qmate
Bywalec
Bywalec
Posty: 549
Rejestracja: środa 27 gru 2006, 20:51

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: qmate »

Zgadza się, Warszawa ładnie się rozbudowuje, jednak obok nowoczesnych biurowców stoją stare kamienice i mało atrakcyjne budynki. Chcąc zrobić Fakty z panoramą na W-wę trzeba byłoby trochę pokombinować. weźmy np. taki widok ze studia DD tvn, gdyby dać zbliżenie na twarz prezentera, to z tej odległości ujęłoby tylko kilka wieżowców.
//////////
dude007
Początkujący
Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: środa 30 kwie 2008, 08:04
Lokalizacja: Oświęcim

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: dude007 »

Ale mi nie chodzi o to żeby za speakerem było okno i za nim widok na warszawe tylko zwykłe studio faktow i zeby widok jakiegos miasta - panorama wyswieltlała sie na ekranie tylnoprojekcyjnym.
Tylko ze jest to niemożliwe bo biórko prowadzącego jest za daleko ekranu t.
A szkoda , bo to fajnie wygląda.
Lecz ja i tak jestem za tym zeby fakty 7 dni w tygodniu byly prowadzone dwojkami.
TVP - totalna video porażka
qmate
Bywalec
Bywalec
Posty: 549
Rejestracja: środa 27 gru 2006, 20:51

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: qmate »

dude007 pisze:Ale mi nie chodzi o to żeby za speakerem było okno i za nim widok na warszawe tylko zwykłe studio faktow i zeby widok jakiegos miasta - panorama wyswieltlała sie na ekranie tylnoprojekcyjnym.
Aha, rozumiem. No, mimo to jakoś nie widzę Polskich miast na tym ekranie. Nie wszystkie miasta są "fotogeniczne", w Polskich miastach nie ma wielu biurowców. A panorama na niskie miasto, a właściwie na "dachy" odpada. W zasadzie tylko Warszawa mogłaby się tam prezentować, jeżeli już.
//////////
dude007
Początkujący
Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: środa 30 kwie 2008, 08:04
Lokalizacja: Oświęcim

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: dude007 »

A co myslicie o podwojnym prowadzeniu - codziennie.
Tak jest juz w bardzo wielu stacjach telewizyjnych
TVP - totalna video porażka
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości