TVN CNBC

Archiwum programów i innych przedsięwzięć kanałów informacyjnych Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

Majkell
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:44
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Majkell »

Hehe, caÂły morus1000. ;)
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

TVN CNBC Biznes

Post autor: pawell »

Z tego co widzĂŞ to nie ma jeszcze tematu o tej stacji, ktĂłra ma jeszcze wystartowaĂŚ w tym roku. A TVN juÂż zÂłoÂżyÂł do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wniosek o nadanie koncesji na dziewiÂąty kanaÂł tematyczny grupy:
Press pisze:Telewizja TVN wystÂąpiÂła do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o przyznanie koncesji satelitarnej dla kanaÂłu tematycznego Biznes TVN.
Kana³ ma wystartowaÌ w trzecim kwartale 2007 roku na platformach cyfrowych, w sieciach kablowych, Internecie i w telefonach komórkowych. Prace nad nim koordynuje Roman M³odkowski, szef redakcji biznesowej kana³u informacyjnego TVN 24. W stacji, konkurencyjnej dla TV Biznes (nale¿¹cej do Polsatu), bêdzie pracowaÌ 60 osób.
ZainteresowaÂł mnie fakt, Âże TVN Biznes ma byĂŚ w internecie. :> :roll:

No i ciekawostka: domena http://www.tvnbiznes.pl zostaÂła juÂż przez kogoÂś kupiona i wystawiona na sprzedaÂż. :D Ciekawe czy TVN bĂŞdzie chciaÂł jÂą odkupiĂŚ, bo moÂże byĂŚ inna nazwa np. Biznes TVN - jak napisaÂł "Press". :D
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
podmark
Bywalec
Bywalec
Posty: 586
Rejestracja: niedziela 18 wrz 2005, 09:07

Post autor: podmark »

Temat ju¿ taki keidyœ by³ i za³o¿y³a go osoba, która chcia³a sprzedaÌ domenê tvnbiznes.pl , ale ktoœ z moderatorów odpisa³, ¿e taki kana³ nigdy nie powstanie, a reklamowanie sprzeda¿y domeny jest zabronione , no i temat zosta³ usuniêty. Ciekawe, czy ten cz³owiek przed³u¿y³ w³asnoœÌ domeny, bo jeœli nie to trochê pope³ni³ b³¹d :). W³aœciciel takiej domeny mo¿e liczyÌ na spory zarobek :).
Enceladus
Początkujący
Początkujący
Posty: 88
Rejestracja: sobota 17 wrz 2005, 23:03

Post autor: Enceladus »

KanaÂł bĂŞdzie siĂŞ nazywaĂŚ "Biznes TVN", trochĂŞ na odwĂłrt wzglĂŞdem innych stacji TVN, ale po prostu stacja nie chce Âżeby jÂą mylono z TV Biznes.
Artek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: piątek 19 sty 2007, 22:16

Post autor: Artek »

NEWS. KanaÂł bĂŞdzie siĂŞ nazywaĂŚ BiznesTVN, i zostanie uruchomiony na poczÂątku 3 kwartaÂłu 2007 roku. Szefem kanaÂłu napweno bedzie Roman MÂłodkowski.
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

A skÂąd taki news? :>
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
Artek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: piątek 19 sty 2007, 22:16

Post autor: Artek »

pawell pisze:A skÂąd taki news? :>
WejdÂż na http://www.satkurier.pl/?n_platforma/&kat=236&id=36267 i tam masz wszystko opisane.

POZDROWIENIA
ARTEK
regoat
Początkujący
Początkujący
Posty: 83
Rejestracja: piątek 03 cze 2005, 21:21
Kontakt:

Post autor: regoat »

Enceladus pisze:KanaÂł bĂŞdzie siĂŞ nazywaĂŚ "Biznes TVN", trochĂŞ na odwĂłrt wzglĂŞdem innych stacji TVN, ale po prostu stacja nie chce Âżeby jÂą mylono z TV Biznes.
o, a teraz TV Biznes wykupil Polsat i bedzie przekeksztalcal ten kanal w bardziej ogulno informacyjny. Nie bedzie czasami zmienial jego nazwy?
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Post autor: Greg Haus »

KanaÂł Polsatu napewno zmieni nazwĂŞ. Ma to byc kanaÂł, konkurencyjny dla tvn 24
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

TVN bêdzie wspó³pracowaÌ z CNBC:
Media2 pisze:Telewizja TVN, która pracuje nad uruchomieniem nowego kana³u biznesowego, bêdzie wspó³pracowaÌ z amerykaùsk¹ stacj¹ CNBC, wynika z informacji Gazety Prawnej.
CNBC jest jednÂą z najlepiej rozpoznawalnych telewizji biznesowych na Âświecie.
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
Ptr15
Bywalec
Bywalec
Posty: 949
Rejestracja: niedziela 02 lip 2006, 13:18
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Ptr15 »

PowrĂłt Kunicy do TVN:
MikoÂłaj Kunica wraca do telewizji TVN. WedÂług Dziennika, reporter we wrzeÂśniu rozpocznie pracĂŞ w powstajÂącym kanale biznesowym TVN, ktĂłrym kieruje Roman MÂłodkowski. MikoÂłaj Kunica bĂŞdzie w nowej stacji szefem zespoÂłu reporterĂłw.
MikoÂłaj Kunica do TVN wraca po dwĂłch latach przerwy, skÂąd odszedÂł do „WiadomoÂści” TVP.

– MikoÂłaj byÂł i jest zaangaÂżowany w TVN. RozstaliÂśmy siĂŞ emocjonalnie i emocjonalnie siĂŞ spotkaliÂśmy na nowo. Nie miaÂło sensu roztrzÂąsaĂŚ dawnego Âżalu, kiedy widaĂŚ goÂłym okiem, Âże MikoÂłaj jest dalej bardzo z nami zwiÂązany i wierzy, Âże jego powrĂłt jest dobry i dla niego, i dla firmy – mĂłwi na Âłamach Dziennika Adam PieczyĂąski, prezes TVN24.
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

BĂŞdzie TVN CNBC BIZNES! :
tvn.pl pisze:Grupa TVN i CNBC zawarÂły umowĂŞ o uruchomieniu wspĂłlnego telewizyjnego kanaÂłu informacyjnego o tematyce biznesowej pod nazwÂą TVN CNBC Biznes

Warszawa & Londyn, 10 lipca 2007 r. -- Grupa TVN – wiodÂąca grupa medialna w Polsce – oraz CNBC – Âświatowy lider w informacjach biznesowych – ogÂłaszajÂą uruchomienie wspĂłlnego kanaÂłu informacyjnego o tematyce biznesowej pod nazwÂą TVN CNBC Biznes, ktĂłry bĂŞdzie dziaÂłaÂł na zasadzie ÂścisÂłej i wy³¹cznej wspó³pracy z CNBC Europe. Umowa pomiĂŞdzy GrupÂą TVN i CNBC jest bezprecedensowa na polskim rynku. Jest teÂż pierwszÂą inicjatywÂą, prowadzÂącÂą do stworzenia w Europie ÂŚrodkowej kanaÂłu o Âświatowym zasiĂŞgu.

Umowa o wspólnym kanale biznesowym przewiduje codzienn¹ aktywn¹ wspó³pracê redakcyjn¹ i technologiczn¹ CNBC z kana³em TVN CNBC Biznes w Polsce, jak równie¿ bie¿¹ce wykorzystanie relacji i analiz przygotowywanych przez TVN CNBC Biznes w programach CNBC Europe nadawanych z Londynu.

Globalny zasiêg informacji przygotowywanych przez zespó³ TVN CNBC Biznes zostanie zapewniony dziêki udostêpnieniu przez CNBC Europe swoich zasobów technicznych i przekazaniu doœwiadczeù w zakresie relacjonowania sytuacji na rynkach finansowych.

TVN CNBC Biznes bĂŞdzie miaÂł dostĂŞp do infrastruktury CNBC na caÂłym Âświecie (w tym do biur CNBC w Londynie, Frankfurcie, Mediolanie, Brukseli, ParyÂżu, Nowym Yorku, Tokio, Dubaju, Singapurze, Korei PÂłd. i RPA), a takÂże do centrĂłw nadawczych CNBC zlokalizowanych na najwaÂżniejszych gieÂłdach Âświata. Polski kanaÂł biznesowy bĂŞdzie miaÂł staÂłych korespondentĂłw w Londynie i Frankfurcie, skÂąd – w oparciu o zasoby tamtejszych newsroomĂłw CNBC – bĂŞdÂą oni mogli uczestniczyĂŚ na Âżywo w programach prowadzonych ze studia TVN CNBC Biznes przy ul. Wiertniczej w Warszawie.

DostĂŞp do infrastruktury komunikacyjnej CNBC Europe pozwoli takÂże TVN CNBC Biznes na ³¹czenie siĂŞ na Âżywo z siedzibami bankĂłw i instytucji finansowych w londyĂąskim City – waÂżnym oÂśrodku finansowym, analizujÂącym nie tylko rynki globalne, ale teÂż sytuacjĂŞ rynkowÂą, gospodarczÂą i politycznÂą w Europie ÂŚrodkowej.

Newsroom kana³u TVN CNBC Biznes bêdzie wykorzystywa³ najnowoczeœniejsze technologie, co dodatkowo wzmocni jego przewagê konkurencyjn¹. Pomiêdzy Londynem i Warszaw¹ zostanie ustanowione sta³e ³¹cze, s³u¿¹ce do bie¿¹cej wymiany materia³ów zdjêciowych i programów pomiêdzy CNBC Europe a TVN CNBC Biznes. Umowa przewiduje równie¿ wzajemne udostêpnianie przez partnerów wozów transmisyjnych.

Dziennikarze zespo³u TVN CNBC Biznes bêd¹ przygotowywali dla CNBC Europe relacje z warszawskiej Gie³dy Papierów Wartoœciowych. Polska gie³da do³¹czy dziêki temu do elitarnego grona rynków kapita³owych obs³ugiwanych przez znan¹ na ca³ym œwiecie stacjê telewizyjn¹. Partnerzy polskiego kana³u biznesowego s¹ przekonani, ¿e wzroœnie w ten sposób znaczenie i miêdzynarodowy presti¿ Warszawy, jako regionalnego centrum finansowego. Rozwiniêciem tego w¹tku wspó³pracy bêd¹ relacje z wydarzeù ekonomicznych w Polsce, przygotowywane w oparciu o zasoby ludzkie i techniczne kana³u TVN CNBC Biznes.

Umowa z CNBC przewiduje takÂże istotne wsparcie TVN CNBC Biznes w zakresie know-how, polegajÂące na przekazaniu wiedzy i doÂświadczeĂą CNBC w produkcji kanaÂłu biznesowego. Obecnie zespó³ kanaÂłu biznesowego liczy juÂż prawie 50 osĂłb. Pierwszym Dyrektorem Programowym TVN CNBC Biznes zostaÂł Roman MÂłodkowski, Dyrektor DziaÂłu SerwisĂłw Biznesowych TVN. Zgodnie z umowÂą, Grupa TVN jest wy³¹cznym wÂłaÂścicielem licencji na nadawanie TVN CNBC Biznes – polski partner zapewni wiĂŞc rĂłwnieÂż operacyjne zarzÂądzanie kanaÂłem.
Logo stacji:
Obrazek

Zapowiada siĂŞ bardzo dobry, na Âświatowym poziomie kanaÂł biznesowy. TV Biznes (o profilu informacyjno - biznesowym) Polsatu nie ma szans. :D
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
podmark
Bywalec
Bywalec
Posty: 586
Rejestracja: niedziela 18 wrz 2005, 09:07

Post autor: podmark »

Nie powiem, kana³ zapowiada siê œwietnie, jednak jakoœ nie spodziewam siê, ¿e ogl¹dalnoœÌ bêdzie wysoka. Tematyka biznesowa zainteresuje niewielk¹ grupê odbiorców. Target i tak bêdzie ten sam, co widzowie TV Biznes.

Wspó³praca z tak¹ firm¹ stanowi dla TVN mo¿liwoœÌ zdobycia doœwiadczenia.

Nie skreÂślaÂłbym od razu szans TV Biznes. Polsat inwestuje w tĂŞ stacjĂŞ kilkanaÂście milionĂłw euro, wiĂŞc efekty mogÂą byĂŚ naprawdĂŞ ciekawe.

A ja ju¿ tradycyjnie poddam pod w¹tpliwoœÌ innowacyjnoœÌ TVNu :). To TV Biznes by³ pierwsza w tematyce biznesowej. A TVN sam nie wie czego chce. W tamtym roku powiedzieli, ¿e kana³u biznesowego nie planuj¹, a w tym roku nie mieli tworzyÌ ju¿ ¿adnego kana³u tematycznego. Ech - ich zapewnienia s¹ warte tyle, co zesz³oroczny œnieg.
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Nie powiem, kana³ zapowiada siê œwietnie, jednak jakoœ nie spodziewam siê, ¿e ogl¹dalnoœÌ bêdzie wysoka.

KtĂłre programy TVN24 miewajÂą najwyÂższe udziaÂły?

Bilans i serwisy biznesowe. Z danych opublikowanych niedawno na WM, wynika, Âże najchĂŞtniej oglÂądane wydania majÂą ponad 10 proc.
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

podmark pisze:A ja ju¿ tradycyjnie poddam pod w¹tpliwoœÌ innowacyjnoœÌ TVNu :). To TV Biznes by³ pierwsza w tematyce biznesowej.
Dobrze, ¿e Polsat jest najbardziej innowacyjn¹ stacj¹ w Polsce. ;) To przecie¿ oni pierwsi wprowadzili na rynek telewizjê informacyjn¹. Oj nie, przepraszam coœ mi siê pomyli³o. To TVN w 2001 roku stworzy³ TVN24 - kana³ informacyjny gdzie mo¿na tak¿e znaleŸÌ du¿o wiadomoœci biznesowych. A czy¿by Polsat w tak¹ stacjê nie przekszta³ca teraz TV Biznes? :roll: No có¿ innowacyjnoœÌ... :spiewa:
podmark pisze:A TVN sam nie wie czego chce. W tamtym roku powiedzieli, Âże kanaÂłu biznesowego nie planujÂą, a w tym roku nie mieli tworzyĂŚ juÂż Âżadnego kanaÂłu tematycznego. Ech - ich zapewnienia sÂą warte tyle, co zeszÂłoroczny Âśnieg.
MoÂże TVN nie widziaÂł potrzeby, aby w Polsce byÂły 2 kanaÂły o tematyce biznesowej? A moÂże na decyzjĂŞ Grupy TVN miaÂł wpÂływ fakt, iÂż Polsat kupiÂł TV Biznes i chce go przeksztaÂłciĂŚ w stacjĂŞ bardziej informacyjnÂą? I moÂże wtedy TVN zauwaÂżyÂł lukĂŞ jaka powstanie i postanowiÂł ja wypeÂłniĂŚ?

:roll:
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości