Jesień 2012 w TVN

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Jesień 2012 w TVN!

Post autor: Adrian ;P »

W niedziele po MasterChef mają być nadawane polskie filmy. Dziwne, że nowego show w zasadzie nie ma w spocie ramówkowym. A Perfekcyjna Pani Domu ma chyba zbyt późnią porę emisji.
jastrzab876
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 09 sie 2012, 16:11

Re: Jesień 2012 w TVN!

Post autor: jastrzab876 »

ale mnie dawno tutaj nie było ! witam Państwa :)
hmm, niestety, ale nowa ramówka TVN jest bardzo słaba, chociaż lepsza od wiosennej. w każdym razie nie jest to, co było 10 lat. wtedy nie można było przestać oglądać TVNu :D ale trudno, może kiedy już będzie należał do Canal+, to coś zmieni się na lepsze :)
alik79
Początkujący
Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: środa 15 cze 2011, 15:36

Re: Jesień 2012 w TVN!

Post autor: alik79 »

Niestety TVN w tym sezonie nie zaskoczył. Szkoda że przez kryzys na rynku reklamowym nie wprowadzili trzeciego serialu - Przepis na życie oraz Top Model. Co do Majewskiego show się już wypalił a sam Majewski nie ma pomysłu na nowy program.

Mam wrażenie że TVN przenosząc Julie na 17:25 go marginalizuje. Mam wrażenie że TVN nie planuje po Julii nowej zamkniętej telenoweli bo w poprzednich latach zdjęcia ruszały w sierpniu. Szkoda bo uważam że telenowele zamknięte powinny zastąpić w Polsce niekończące się tasiemce.


Ale i tak w porównaniu z Polsatem ramówka TVN jest wspaniała w Polsacie odkąd dyrektorem programowym została pani Nina Terentiew kanał się nie rozwija.
Uważam że za dwa lata głównym komercyjnym konkurentem TVN będzie Puls który po wyłączeniu telewizji analogowej naziemnej porządnie zainwestuje w ramówkę.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Jesień 2012 w TVN!

Post autor: Trzeciak »

ktos pisze:a Ugotowani w Niedzielę o 18:00 czy coś zmienili ??
Bez zmian w niedziele o 18:00 - od 9 września.
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: Jesień 2012 w TVN!

Post autor: mojpierwszyraz »

alik79 pisze:Niestety TVN w tym sezonie nie zaskoczył. Szkoda że przez kryzys na rynku reklamowym nie wprowadzili trzeciego serialu - Przepis na życie oraz Top Model. Co do Majewskiego show się już wypalił a sam Majewski nie ma pomysłu na nowy program.

Mam wrażenie że TVN przenosząc Julie na 17:25 go marginalizuje. Mam wrażenie że TVN nie planuje po Julii nowej zamkniętej telenoweli bo w poprzednich latach zdjęcia ruszały w sierpniu. Szkoda bo uważam że telenowele zamknięte powinny zastąpić w Polsce niekończące się tasiemce.


Ale i tak w porównaniu z Polsatem ramówka TVN jest wspaniała w Polsacie odkąd dyrektorem programowym została pani Nina Terentiew kanał się nie rozwija.
Uważam że za dwa lata głównym komercyjnym konkurentem TVN będzie Puls który po wyłączeniu telewizji analogowej naziemnej porządnie zainwestuje w ramówkę.
Jak na takie długi i problemy spółki, ramówka i rozwój stacji jest niezywkle korzystna. Bywało gorzej, chociażby wiosną 2009 czy 2010 roku. Uważam, że jeśli inteligentnie zaplanuje się środę, to może to byc całkiem udane pasmo tej jesieni. TVP2 nie ma Rodzinki w środę, a TVP1 raczej bez żadnej nowości. Polsat z LM i komediami. Czyli walka równa, i zero kontry w wykonaniu TOPczwórki.
tvn - latem programowo najgorsza!
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Jesień 2012 w TVN!

Post autor: Trzeciak »

mojpierwszyraz pisze: Polsat z LM i komediami.
Polsat już nie ma praw do Ligi Mistrzów UEFA. Od tego sezonu prawa te ma m. in. TVP, i to właśnie Jedynka pokaże najciekawsze mecze Ligi Mistrzów.
HyzioSmietana
Początkujący
Początkujący
Posty: 52
Rejestracja: niedziela 05 sie 2012, 14:46

Re: Jesień 2012 w TVN!

Post autor: HyzioSmietana »

Jest video z dzisiejszej konferencji prasowej?
Obrazek
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: Jesień 2012 w TVN!

Post autor: prze_kw »

Ramówka absolutnie nie jest biedna, są dwie nowe, kosztowne produkcje, jest hit z TVN Style, wracają sprawdzone programy. Wystarczy spojrzeć na Polsat - "Przyjaciółki" czyli kopia "Matki, Żony i Kochanki" po 15 latach, jakiś nowy program z Ibiszem - podobno ma to być weekendowy morning show - super, w sierpniu obchodzimy 20lecie "Kawy czy herbaty", "DDTVN" jest na antenie od 7 lat no i oczywiście "Niemożliwe? A jednak!". Dodatkowo wszystko okraszone programami bezczelnie zrobionymi na fali popularności podobnych produkcji w TVN bądź po informacji o planach stacji z Wiertniczej. Przypominam - gdy tylko TVN poinformował o "X Factor", Polsat nagle kupił "Must be the music". Dodatkowo druga edycja tanecznego programu, 5 lat po TVN.

Co do ramówki i kwestii, powiedzmy, kontrowersyjnych:
Perfekcyjna Pani Domu - program będzie o takiej porze, bo po pierwsze - "Lekarze" mają być świetnym wstępem do show Rozenek, po drugie - Miszczak powiedział na konferencji, że dali taką a nie inną porę by gospodyni domowe - główny target, mogły spokojnie "ogarnąć" wszystkie obowiązku i po trzecie - program nadal zostaje w TVN Style więc będzie miał jakby dwie emisje premierowe.

Julia - w pozostałych stacjach o tej porze nie będzie serialu, "Julia" ma więc duże szanse na lepsze wyniki. To samo z "Ukrytą prawdą" - fani tego typu produkcji, będą mogli oglądać i "Trudne sprawy" i "Dlaczego ja" i "Ukrytą" bez straty jakiegokolwiek z tych programów.

Niedziela po "Masterchefie" - filmy polskie. Wiecie czemu? "Polacy lubią to, co dobrze znają". W pozostałych stacjach o tej porze będą albo zagraniczne filmy, albo końcówki show. Polskie komedie, mimo wielokrotnego powtarzania nadal są gwarantem dobrej oglądalności. A że mamy kryzys, nie warto było inwestować w nowy serial.

Przepis na życie i Top Model - czwarta seria "Przepisu" jest częściowo kręcona w Toskanii, co generuje dużo większe koszty produkcji. Poza tym uważam, że serialowi dobrze zrobi przerwa, dzięki niej mamy większą gwarancję, że serial będzie miał kolejne sezony (ekipa spojrzy świeższym okiem na serial itd). Z kolei o Top Model było wszystko powiedziane - bezczelne wycofanie się sponsora w ostatnim momencie.

Co do spotu - złe opinie mogę usprawiedliwić tym, że jest on zupełnie inny od poprzednich - to nie jest reklama poszczególnych elementów jesiennej ramówki (nie ma np. tytułów programów), tylko ramówki jako całości w połączeniu z promocją mobilności, wszędobylności TVN. Główną jego ideą była bliskość "gwiazd" ze zwykłymi ludźmi - dlatego też Kuba rozdaje ulotki, Magda Różczka z Małaszyńskim rozdają dzieciom balony, a ekipa "Prawa Agaty" pompuje balon w centrum miasta.
Liczą się tylko Fakty.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Jesień 2012 w TVN!

Post autor: Trzeciak »

czerk pisze:Przypominam - gdy tylko TVN poinformował o "X Factor", Polsat nagle kupił "Must be the music".
To nie jest do końca tak. Polsat "Must Be The Music" zaczął się tak naprawdę interesować i kupił opcję w październiku na targach telewizyjnych w Cannes za pośrednictwem Agaty Młynarskiej. Warto też wspomieć, że w tym czasie Polsat emitował komediowe talent-show "Stand Up - Zabij Mnie Śmiechem", którego drugą edycję rozważano pokazać wiosną. Propozycję emisji programu na podstawie tego formatu złożyła najpierw Ninie Terentiew, a później zarządowi Polsatu. Myślę, że decyzję o produkcji programu na podstawie "Must Be The Music" Polsat podjął nie tyle po ogłoszeniu umieszczeniu "X Factora" w TVN-ie, a umieszczeniu w TVP2 dużego show muzycznego - "Bitwy na głosy".
Debeet
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 309
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2010, 20:15

Re: Jesień 2012 w TVN!

Post autor: Debeet »

Spot słaby, łatwo go będzie pomylić ze zwykłą reklamą. Tym razem bez nazw produkcji? Patrząc z perspektywy zwykłego widza, po tym filmiku można zauważyć, że TVN na jesień nie ma niczego specjalnego do zaoferowania.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Jesień 2012 w TVN!

Post autor: r_r16 »

Trzeciak pisze:
czerk pisze:Przypominam - gdy tylko TVN poinformował o "X Factor", Polsat nagle kupił "Must be the music".
To nie jest do końca tak. Polsat "Must Be The Music" zaczął się tak naprawdę interesować i kupił opcję w październiku na targach telewizyjnych w Cannes za pośrednictwem Agaty Młynarskiej. Warto też wspomieć, że w tym czasie Polsat emitował komediowe talent-show "Stand Up - Zabij Mnie Śmiechem", którego drugą edycję rozważano pokazać wiosną. Propozycję emisji programu na podstawie tego formatu złożyła najpierw Ninie Terentiew, a później zarządowi Polsatu. Myślę, że decyzję o produkcji programu na podstawie "Must Be The Music" Polsat podjął nie tyle po ogłoszeniu umieszczeniu "X Factora" w TVN-ie, a umieszczeniu w TVP2 dużego show muzycznego - "Bitwy na głosy".
Bardzo możliwe, że tak właśnie było. Czerk opisał sytuację z perspektywy zwykłego widza. Prokop informuje podczas finału Mam Talent o X Factor, a parę dni później dowiadujemy się, że w Polsacie rusza Must Be The Music, a w Dwójce Bitwa na Głosy. I jak przez lata nie było żadnego programu dla wokalistów, tak rozpoczął się ich wielki come back.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Jesień 2012 w TVN!

Post autor: Trzeciak »

@r_r16 - start "MBTM" w Polsce Polsat ogłosił pod koniec grudnia 2010 roku - czyli ponad miesiąc po finale "Mam Talent!". Tak samo Dwójka ogłosiła w tym samym terminie start "Bitwy na głosy". I w przypadku TVP2 to nie było nagłe kupienie formatu i zlecenie go do produkcji. Z "Bitwą Chórów" (bo taka była robocza nazwa programu) TVP2 zwlekała od 2008 roku (najpierw miał być właśnie jesienią 2008 roku - zamiast "GTnL", później jesienią 2009 roku (ale wtedy na przeszkodzie stał kryzys w TVP), jesienią 2010 roku (ale Rafał Rastawicki (przyp. - ówczesny dyrektor TVP2) nie chciał, aby program rywalizował z "Mam Talent!" TVN-u, bo to mogłoby skończyć się klęską), a to, że będzie duże show (jeszcze nie było wiadome, czy to będzie "Bitwa Chórów"?) na wiosnę 2011 roku i będzie to lokomotywa programowa - Rastawicki wypaplał w październiku 2010 roku na konferencji w związku z 40-leciem TVP2, czyli na ponad miesiąc przed ogłoszeniem przez TVN startu "X Factora". Po prostu TVP2 za jego czasów robiła swoje.
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: Jesień 2012 w TVN!

Post autor: mojpierwszyraz »

czerk pisze:Ramówka absolutnie nie jest biedna, są dwie nowe, kosztowne produkcje, jest hit z TVN Style, wracają sprawdzone programy. Wystarczy spojrzeć na Polsat - "Przyjaciółki" czyli kopia "Matki, Żony i Kochanki" po 15 latach, jakiś nowy program z Ibiszem - podobno ma to być weekendowy morning show - super, w sierpniu obchodzimy 20lecie "Kawy czy herbaty", "DDTVN" jest na antenie od 7 lat no i oczywiście "Niemożliwe? A jednak!". Dodatkowo wszystko okraszone programami bezczelnie zrobionymi na fali popularności podobnych produkcji w TVN bądź po informacji o planach stacji z Wiertniczej. Przypominam - gdy tylko TVN poinformował o "X Factor", Polsat nagle kupił "Must be the music". Dodatkowo druga edycja tanecznego programu, 5 lat po TVN.

Co do ramówki i kwestii, powiedzmy, kontrowersyjnych:
Perfekcyjna Pani Domu - program będzie o takiej porze, bo po pierwsze - "Lekarze" mają być świetnym wstępem do show Rozenek, po drugie - Miszczak powiedział na konferencji, że dali taką a nie inną porę by gospodyni domowe - główny target, mogły spokojnie "ogarnąć" wszystkie obowiązku i po trzecie - program nadal zostaje w TVN Style więc będzie miał jakby dwie emisje premierowe.

Julia - w pozostałych stacjach o tej porze nie będzie serialu, "Julia" ma więc duże szanse na lepsze wyniki. To samo z "Ukrytą prawdą" - fani tego typu produkcji, będą mogli oglądać i "Trudne sprawy" i "Dlaczego ja" i "Ukrytą" bez straty jakiegokolwiek z tych programów.

Niedziela po "Masterchefie" - filmy polskie. Wiecie czemu? "Polacy lubią to, co dobrze znają". W pozostałych stacjach o tej porze będą albo zagraniczne filmy, albo końcówki show. Polskie komedie, mimo wielokrotnego powtarzania nadal są gwarantem dobrej oglądalności. A że mamy kryzys, nie warto było inwestować w nowy serial.

Przepis na życie i Top Model - czwarta seria "Przepisu" jest częściowo kręcona w Toskanii, co generuje dużo większe koszty produkcji. Poza tym uważam, że serialowi dobrze zrobi przerwa, dzięki niej mamy większą gwarancję, że serial będzie miał kolejne sezony (ekipa spojrzy świeższym okiem na serial itd). Z kolei o Top Model było wszystko powiedziane - bezczelne wycofanie się sponsora w ostatnim momencie.

Co do spotu - złe opinie mogę usprawiedliwić tym, że jest on zupełnie inny od poprzednich - to nie jest reklama poszczególnych elementów jesiennej ramówki (nie ma np. tytułów programów), tylko ramówki jako całości w połączeniu z promocją mobilności, wszędobylności TVN. Główną jego ideą była bliskość "gwiazd" ze zwykłymi ludźmi - dlatego też Kuba rozdaje ulotki, Magda Różczka z Małaszyńskim rozdają dzieciom balony, a ekipa "Prawa Agaty" pompuje balon w centrum miasta.
Ogółem ofensywa jesienna udana, kilka nowości, co jedynie mi się nie podoba to Wasze zbędne marudzenie. :D Czerk powiedział wszystko to czego mi się nie udało zebrać w jedną wypowiedź. Poczekajmy do wiosny i jesieni 2013. Wtedy Top Model wróci mam andzieję na jesień.
tvn - latem programowo najgorsza!
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Jesień 2012 w TVN!

Post autor: Trzeciak »

mojpierwszyraz pisze: Ogółem ofensywa jesienna udana, kilka nowości, co jedynie mi się nie podoba to Wasze zbędne marudzenie. :D
Są gusta i guściki chłopie, a o tych się nie dyskutuje. Poza tym każde ma prawo do własnego zdania.

Ogólnie też niezbyt się cieszę, że kilka produkcji nie znajdzie się w jesiennej ramówce (notabene najważniejszej w roku) w TVN-ie i też nie uważam, że to będzie jesień TVN-u. Ale jest kryzys - mówi się trudno i trzeba trzymać kciuki aby sytuacja na rynku reklamy jak najszybciej się poprawiła.
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: Jesień 2012 w TVN!

Post autor: mojpierwszyraz »

Trzeciak pisze:
mojpierwszyraz pisze: Ogółem ofensywa jesienna udana, kilka nowości, co jedynie mi się nie podoba to Wasze zbędne marudzenie. :D
Są gusta i guściki chłopie, a o tych się nie dyskutuje. Poza tym każde ma prawo do własnego zdania.

Ogólnie też niezbyt się cieszę, że kilka produkcji nie znajdzie się w jesiennej ramówce (notabene najważniejszej w roku) w TVN-ie i też nie uważam, że to będzie jesień TVN-u. Ale jest kryzys - mówi się trudno i trzeba trzymać kciuki aby sytuacja na rynku reklamy jak najszybciej się poprawiła.
Dokładnie myślę to samo. Więc nie warto ciągnąć wątku o 'gustach i guścikach' bo to w ogóle zaburzy ten wątek. Ja mam swoje zdanie tak jak i Ty i twierdzę że spot jest na swój sposób nowatorski a ramówka jak na obecne czasy bardzo udana. I całkiem premierowa. Kropka.
tvn - latem programowo najgorsza!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości