[TVN] Sąd rodzinny

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

Kuba
Bywalec
Bywalec
Posty: 876
Rejestracja: sobota 08 kwie 2006, 17:20
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Sąd rodzinny

Post autor: Kuba »

http://www.constantin-entertainment.de/ ... ontent.php - :D

Constantin jest niemiecki - "Clever", "3P3" i cała reszta pochodzi z Niemiec :D
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Sąd rodzinny

Post autor: pawell »

Jeśli tak to Edward Miszczak nie ma się czego obawiać. Constantin Entertainment (Polska) produkuje przecież "Sędzię Annę Marię Wesołowską", a ona nie jest odrealniona. [nawiasem mówiąc Constantin Entertainment sporo produkuje programów dla TVN :roll: ]
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Sędzia Artur Lipiński

Post autor: pop »

Bardzo ciekawy artykuł o twarzy "Sądu rodzinnego":
Obrazek
Sędzia z Krosna w show TVN
Artur Lipiński ma szanse na popularność sędzi Anny Marii Wesołowskiej. Krośnianin zagra główną rolę w serialu "Sąd Rodzinny”, którego emisja zaczyna się w marcu.

Obrazek

- Producenci sami mnie znaleźli - mówi Artur Lipiński, sędzia i rzecznik Sądu Okręgowego w Krośnie. - Zgodziłem się, bo lubię nowe wyzwania - przyznaje.

Tak jak w sądzie

Już nakręcił 10 odcinków, a ma ich być ok. 140.


- Nie czuję się aktorem - mówi. - Na planie zachowuję się tak samo, jakbym był na sali w krośnieńskim sądzie. Jedyna różnica, to sześć kamer, które nagrywają rozprawę - żartuje. - Ale nie zwracam na nie uwagi.

- Sąd rodzinny to drugi (po "Sędzi Annie Marii Wesołowskiej”, który zdobył ogromną popularność) serial fabularno-dokumentalny przybliżający widzom zawiłości procesów sądowych - mówi Katarzyna Barylak z TVN. Tym razem nie karnych, ale rodzinnych - stąd tytuł.

Scenariusze są oparte na prawdziwych sprawach, które finał znalazły przed obliczem Temidy.

- To autentyczne historie i problemy, rozpatrywane na salach sądowych, także Podkarpacia - opowiada Artur Lipiński. - Pozwy o rozwód, alimenty, eksmisje, wnioski o pozbawienie władzy rodzicielskiej.

Mam ostatnie słowo

Sędzia Lipiński dodaje, że przy podejmowaniu decyzji o udziale w programie zaważył jego walor edukacyjny.

- Znajomość prawa w społeczeństwie jest bardzo słaba. Tymczasem do sądu cywilnego trafić może praktycznie każdy, wystarczy spojrzeć na statystyki rozwodów w Polsce.

Każdy odcinek serialu poświęcony jest innej sprawie. Strony sporu, świadkowie, to statyści, amatorzy, zawodowcami z branży prawniczej są - poza sędzią Lipińskim - adwokaci: Justyna Koska-Janusz z Warszawy i Piotr Ostafi z Poznania.

Sędzia Lipiński przyznaje, najtrudniejszym zadaniem na planie filmowym jest dla niego niego wydanie decyzji. - Ani orzeczenie, ani jego uzasadnienie nie są zapisane w scenariuszu. Ostatnie słowo, tak jak w prawdziwym sądzie - należy do mnie - mówi.

Na udział w programie zgodzili się szefowie sędziego, ale nie dali mu taryfy ulgowej.

- Zobowiązał się, że nie będzie to kolidowało z jego obowiązkami zawodowymi - mówi Grzegorz Gładysz, wiceprezes Sądu Okręgowego w Krośnie.
I krótki życiorys Artura Lipińskiego:
42-letni Artur Lipiński: jako sędzia orzeka od 14 lat. Ma doświadczenie w sprawach rodzinnych, cywilnych i karnych. W wieku 32 lat został prezesem sądu rejonowego w Lesku (był wtedy jednym z najmłodszych prezesów sądu w Polsce). Od 8 lat sędzia sądu okręgowego w Krośnie. Żona (polonistka, uczy w I LO w Krośnie) liceum), syn Wojtek. Pasja: sport (zwłaszcza piłka nożna), jazda na nartach i wędrówki po górach (za najpiękniejsze uważa Bieszczady).
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Sąd rodzinny

Post autor: pawell »

Bohaterowie "Sądu rodzinnego" byli gośćmi dzisiejszego wydania "Dzień Dobry TVN". Rozmowę i materiał zza kulis można zobaczyć tu :arrow: http://dziendobrytvn.onet.pl/1472954,aktualnosci.html
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
podmark
Bywalec
Bywalec
Posty: 586
Rejestracja: niedziela 18 wrz 2005, 09:07

Re: Sąd rodzinny

Post autor: podmark »

Ten program to niewypał. Tego nawet nie da się oglądać. Sędzia najfajniejszy z całej obsady - adwokaci kiepscy. Mało charakterystyczni. No, ale fabuła bardzo nieprzystosowana do polskich realiów. Jednak SAMW jest dużo lepsza, a i realizacja -mimo, że to ta sama firma- jest dużo lepsza. Tej ekipie trzeba dać czas na rozkręcenie się. No i przenieść to - po 15 może i to by się przyjęło. Po 17 zdecydowanie nie.
lukaszo
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 201
Rejestracja: czwartek 11 paź 2007, 17:05

Re: Sąd rodzinny

Post autor: lukaszo »

podmark pisze:Ten program to niewypał. Tego nawet nie da się oglądać. Sędzia najfajniejszy z całej obsady - adwokaci kiepscy. Mało charakterystyczni. No, ale fabuła bardzo nieprzystosowana do polskich realiów. Jednak SAMW jest dużo lepsza, a i realizacja -mimo, że to ta sama firma- jest dużo lepsza. Tej ekipie trzeba dać czas na rozkręcenie się. No i przenieść to - po 15 może i to by się przyjęło. Po 17 zdecydowanie nie.
masz rację :D
TVN - programowo najlepsza
adner
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 244
Rejestracja: niedziela 18 lis 2007, 14:45

Re: Sąd rodzinny

Post autor: adner »

Zdecydowanie Sędzia Anna Maria jest ciekawsza; nie podoba mi się też to, że za każdym razem będą ci sami adwokaci:/ Wykopać to na okolice południa albo w ogóle i będzie dobrze :P
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Sąd rodzinny

Post autor: r_r16 »

Ale o ile dobrze pamiętam na początku SAMW też był jeden obrońca i prokurator... :mhm:
lukaszo
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 201
Rejestracja: czwartek 11 paź 2007, 17:05

Re: Sąd rodzinny

Post autor: lukaszo »

Dzisiejszy odcinek ''Sądu rodzinnego'' bardzo fajny
Powoli serial się rozkręca :D
TVN - programowo najlepsza
podmark
Bywalec
Bywalec
Posty: 586
Rejestracja: niedziela 18 wrz 2005, 09:07

Re: Sąd rodzinny

Post autor: podmark »

Medialink podał wynik trzech pierwszych odcinków - średnio 2,11 miliona i 19,09 % udziałów. SAMW (moim zdaniem dużo ciekawsza) - 2,01 miliona i 18,51 % SHR. Wyniki mnie dziwią,bo Sąd Rodzinny to wyjątkowa chała. Ale chociaż dobrze to rokuje na jesień, kiedy obie propozycje będą miały stałe miejsce w codziennym paśmie. Wg. najnowszych planów możliwe jest przeniesienie Ewy Drzyzgi i jej "Rozmów w toku" na jeszcze wcześniejszą porę - 15:15, a Sąd Rodzinny będzie o 16:25. Mam nadzieję, że jednak będzie na odwrót, bo Drzyzgę jeszcze czasami obejrzę, ale SR już nie.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Sąd rodzinny

Post autor: r_r16 »

Obejrzałem jeden odcinek "Sądu rodzinnego" i stwierdziłem, że programu nie da się oglądać. Sama oprawa jest po prostu denna. Grafika i muzyka mało nowoczesna. Sala rozpraw gorsza od tej w SAMW i ogólnie cała realizacja programu mi się nie podoba. Ciekawe natomiast są wszystkie procedury obowiązujące w sądzie rodzinnym. Programu raczej oglądał nie będę i mam nadzieję, że "Sąd rodzinny" nie będzie nadawany od poniedziałku do piątku, ani że "Rozmowy w toku" nie spadną na 15:15. Po za tym dwa court show jednego dnia to za dużo. :stop:
Fan!
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 70
Rejestracja: poniedziałek 02 lut 2009, 12:00

Re: Sąd rodzinny

Post autor: Fan! »

Dziś po raz pierwszy w Sadzie rodzinnym pojawił się prokurator. W tej roli zobaczyliśmy znanego już z Sędzi Anny Marii Wesołowskiej Pawła Sobczaka.
jaktosik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: środa 25 lut 2009, 21:27

Re: Sąd rodzinny

Post autor: jaktosik »

Witam

Czy to prawda, że aktualnie są powtórki Sądu Rodzinnego? Pytam, ponieważ mam nadzieję na "upolowanie" odcinka, który był emitowany na jesieni. Słyszalam, że przed wiosenną ramówką są powtorki? Może ktoś bardziej zorientowany potwierdzi tę informację. Jeśli tak, kiedy zacznie sie emisja nowych odcinków?

Pozdrawiam
DJ Ice
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: wtorek 05 sie 2008, 18:17
Lokalizacja: To tu, to tam...

Re: Sąd rodzinny

Post autor: DJ Ice »

Są powtórki. Ale już sporo wyemitowali powtórkowych odcinków, wszak już niebawem wiosenny sezon w TV.
Nie jest ważne w życiu, żeby nie upaść, ale żeby podnieść się po każdym upadku
Fan!
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 70
Rejestracja: poniedziałek 02 lut 2009, 12:00

Re: Sąd rodzinny

Post autor: Fan! »

DJ Ice pisze:Są powtórki. Ale już sporo wyemitowali powtórkowych odcinków, wszak już niebawem wiosenny sezon w TV.
Bzdura!Nowe odcinki Sądu rodzinnego są emitowane od 16 lutego drogi kolego. Nie chcący zrymowałem :D.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 6 gości