Tomasz Lis

Dział poświęcony dziennikarzom i celebrytom, którzy nie są związani z TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

A to przepraszam, w ogĂłle nie pamiĂŞtaÂłem tamtego wÂątku. Tylko tak wczoraj rzuciÂło mi siĂŞ to w oczy. OgĂłlnie bardzo fajny program byÂł. Jak jest Giertych i NiesioÂłowski, ktĂłrzy w studiu Liska czujÂą siĂŞ jak u siebie w domu, to zawsze jest zabawnie. :D
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

A dziÂś w "Fakcie" na 2 stronie:

"Olejnik i Lis specjalnie dla Faktu tÂłumaczÂą, o co poszÂło w Sejmie."

WiĂŞcej w dzisiejszym "Fakcie". :wink:
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
Monster

Post autor: Monster »

Bogdan Rymanowski teÂż juÂż kilka razy komentowaÂł niektĂłre wydarzenia dla gazety ,,Fakt''
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

Piotrek_1992 pisze:Bogdan Rymanowski teÂż juÂż kilka razy komentowaÂł niektĂłre wydarzenia dla gazety ,,Fakt''
Tak wiem widziaÂłem i czytaÂłem. :P Tomasz Lis teÂż juÂż nie pierwszy raz to robi. Nawet gdzeÂś z tydzieĂą temu tez komentowaÂł coÂś. A z TVN jeszcze czytaÂłem komentarze w "Fakcie" pana Grzegorza Miecugowa i Katarzyny Kolendy - Zaleskiej. :D :D
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
Monster

Post autor: Monster »

W gazecie OZON czasami ukazujÂą siĂŞ teÂż artykuÂły Justyny Pochanke. Ja widziaÂłem tylko ten w pierwszym numerze, w ktĂłrym byÂł teÂż artykuÂł Tomasza Lisa.
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Piotrek_1992 pisze:Bogdan Rymanowski teÂż juÂż kilka razy komentowaÂł niektĂłre wydarzenia dla gazety ,,Fakt''
Przepraszam bardzo. Skoro post ten zostaÂł usuniĂŞty, to po co piszesz go po raz drugi? Po pierwsze zupeÂłnie nic nie wnosi do tematu, a po drugie jest tak na prawdĂŞ poczÂątkiem off-topicu. Tutaj rozmawiamy o poczynaniach Tomasza Lisa, a nie Bogdana Rymanowskiego.
michal641
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: poniedziałek 10 sty 2005, 20:42
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

tajna ugoda

Post autor: michal641 »

tajna ugoda Tomasza Lisa z TVN

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/ ... 35222.html
Koniec konfliktu gwiazdy Polsatu z byÂłym pracodawcÂą - TVN. Zamiast kopaĂŚ siĂŞ w sÂądzie, obie stacje telewizyjne dokopiÂą sobie na boisku




Do ugody dosz³o w pi¹tek przed warszawskim s¹dem pracy. Jej treœÌ jest tajna. Ani Tomasz Lis, ani Piotr Walter, prezes TVN, nie pojawili siê osobiœcie. - Strony uzgodni³y, ¿e warunki porozumienia nie bêd¹ podane opinii publicznej - oœwiadczy³ sêdzia Grzegorz Kochan z wydzia³u pracy i ubezpieczeù spo³ecznych, utajniaj¹c czêœÌ rozprawy.

Tomasz Lis od dwĂłch lat, czyli od momentu zwolnienia z pracy, domagaÂł siĂŞ odszkodowania w wysokoÂści trzymiesiĂŞcznego wynagrodzenia. Ile stacja zgodziÂła siĂŞ zapÂłaciĂŚ? - Nie mogĂŞ powiedzieĂŚ, ile i czy w ogĂłle zapÂłacimy. UzgodniliÂśmy, Âże sprawy nie bĂŞdziemy komentowaĂŚ - oÂświadczyÂła po wyjÂściu z sali rozpraw mec. MaÂłgorzata Gersdorf, prawnik reprezentujÂąca TVN.

Tomasz Sójka, prawnik Tomasza Lisa: - Dosz³o do ugody, bo mój klient chcia³ zakoùczyÌ spór. Nic wiêcej nie mogê powiedzieÌ. Sprawa jest definitywnie zakoùczona - uci¹³.

Z informacji, do ktĂłrych udaÂło nam siĂŞ dotrzeĂŚ, wynika jednak, Âże spĂłr ma definitywnie zakoĂączyĂŚ siĂŞ na boisku piÂłkarskim! Obie strony uzgodniÂły, Âże rozegrajÂą w tym roku widowiskowy mecz futbolowy. A dochĂłd trafiĂŚ ma nie do kieszeni dziennikarza, ale na cele charytatywne.

Ile wiĂŞc TVN zapÂłaci Lisowi? Nasza informatorka twierdzi, Âże ani grosza.

BĂłj o 51 tys. euro

SpĂłr wybuchÂł 26 stycznia 2004 roku, kiedy prezes TVN Piotr Walter wrĂŞczyÂł Lisowi wypowiedzenie. PrzyczynÂą byÂła "fala informacji o jego moÂżliwym zaangaÂżowaniu w Âżycie polityczne" oraz "ewentualne zagroÂżenie bezstronnoÂści i wiarygodnoÂści informacji przekazywanych na antenie TVN" - jak napisaÂł w wypowiedzeniu Walter. ChodziÂło o sondaÂż opublikowany tego dnia w "Newsweeku", z ktĂłrego wynikaÂło, Âże Lis byÂłby powaÂżnym kandydatem w wyborach prezydenckich.

Lis natychmiast zosta³ odsuniêty od prowadzenia "Faktów", sztandarowego programu informacyjnego TVN. ChoÌ jeszcze przez pó³ roku dostawa³ pensjê, bêd¹c na urlopie, postanowi³ pozwaÌ stacjê do s¹du pracy. Z pozwu wynika, ¿e domaga³ siê jeszcze odszkodowania w wysokoœci trzykrotnej pensji.

Jakie kwoty wchodziÂły w grĂŞ? Z odpowiedzi na pozew, ktĂłrÂą w marcu 2004 roku przygotowaÂła w imieniu TVN kancelaria Modrzejewski, Wypychowska, Gersdorf, wynika, Âże Tomasz Lis zarabiaÂł w TVN miesiĂŞcznie 17 tys. euro, czyli blisko 70 tys. zÂł. Dodatkowo dostaÂł samochĂłd "o standardzie rĂłwnym prezesa TVN", telefon komĂłrkowy, komputer oraz zÂłote karty Medicover oraz VISA, plus pulĂŞ akcji pracowniczych. Po zwolnieniu stacja wypÂłaciÂła mu wiĂŞc ponad 400 tys. zÂł, ale pozostaÂłych 200 tys. odmĂłwiÂła.

UznaÂła, Âże dziennikarz naruszyÂł umowĂŞ o pracĂŞ i odszkodowanie mu siĂŞ nie naleÂży. ArgumentowaÂła, Âże mimo precyzyjnych zapisĂłw zabraniajÂących mu twĂłrczej aktywnoÂści poza redakcjÂą, robiÂł to bez zgody szefĂłw stacji. ChodziÂło m.in. o felietony we "Wprost", artykuÂł w "Wall Street Journal" i udziaÂł w audycjach TOK-FM. - ChoĂŚ nie pobieraÂł za to wynagrodzenia, nie miaÂł zgody na to od prezesa TVN - podnosili prawnicy stacji.

Uznali, ¿e opublikowana ksi¹¿ka "Co z t¹ Polsk¹" te¿ ³amiê tê umowê. Podnosili, ¿e dziennikarz dosta³ zakaz udzia³u w reklamach. Tymczasem jego zdjêcie pojawi³o siê na ok³adce ksi¹¿ki. A ta z kolei by³a szeroko promowana. Zarzucaj¹c ³amanie zasad wspó³¿ycia spo³ecznego, podnosili, ¿e patronem medialnym ksi¹¿ki by³ "Przekrój", a sam dziennikarz reklamowa³ j¹ w radiu.

Bo nie zaprzeczaÂł

Przez dwa lata procesu Tomasz Lis upiera³ siê, ¿e nie mia³ nic wspólnego ze spekulacjami "Newsweeka". W jego imieniu w piœmie procesowym kancelaria adwokacka Waldemara Gujskiego twierdzi³a, ¿e publikacja rankingu nie by³a z nim konsultowana. Pragn¹³ to oœwiadczyÌ na antenie TVN, ale "pracodawca do tego nie dopuœci³".

Tymczasem prawnicy stacji mieli silne kontrargumenty. Do akt s¹dowych do³¹czyli plik artyku³ów, w tym wywiad z naczelnym "Newsweeka", z "¯ycia Warszawy", gdzie Tomasz Wróblewski zapewni³ o autoryzacji wywiadu z Lisem, który ukaza³ siê obok rankingu. Tam pad³y s³ynne zdania: "Szok, Muszê to przemyœleÌ. Zapytajcie mnie za rok, a najlepiej za dwa".

TVN uzna³ to za koronny dowód nielojalnoœci dziennikarza. - W tekœcie nie znalaz³y siê kategoryczne zaprzeczenia. Tymczasem jako pracownik mia³ zapewniÌ niezale¿ny, bezstronny i obiektywny charakter prowadzonych przez siebie audycji. Musia³ przewidzieÌ, jakie bêd¹ nastêpstwa opublikowania rankingu w zakresie postrzegania jego osoby. Nie móg³ mieÌ ¿adnych w¹tpliwoœci, ¿e jego wypowiedzi bêd¹ traktowane przez pryzmat mo¿liwoœci kandydowania w przysz³ych wyborach - bombardowali go prawnicy TVN, do³¹czaj¹c wypis z podpisanej przez niego umowy o pracê, gdzie zobowi¹za³ siê do powstrzymania od udzia³u w kampanii wyborczej bez zgody pracodawcy.

PiÂątkowa ugoda jest nieprawomocna. Jednak Âżadna ze stron nie zamierza siĂŞ od niej odwoÂływaĂŚ.
Gazeta Wyborcza
Headline
Początkujący
Początkujący
Posty: 82
Rejestracja: piątek 23 gru 2005, 11:15
Lokalizacja: Warszafka
Kontakt:

Post autor: Headline »

terraX pisze: ¯ó³ta to symbol Live strong- symbol walki z rakiem.
Serio?
Bo myœla³em, ¿e ¿ó³te opaski mo¿na by³o kupiÌ w McDonalds :?
I'm ready for HD!
Vivica
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 31 sty 2006, 23:37

Post autor: Vivica »

tyle przeczytaÂłam o wczorajszym Co Z TÂą PolskÂą, Âże mam pytanie - nagrywaÂł ktoÂś moÂże? albo wiecie, gdzie to jest dostĂŞpne?
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

Vivica pisze:tyle przeczytaÂłam o wczorajszym Co Z TÂą PolskÂą, Âże mam pytanie - nagrywaÂł ktoÂś moÂże? albo wiecie, gdzie to jest dostĂŞpne?
NiedÂługo powinna byĂŚ powtĂłrka na Polsat 2. :]

A we wczorajszym programie znĂłw padaÂło wiele razy "sÂłowo" TVN. :roll:
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
tomu19
Początkujący
Początkujący
Posty: 82
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2005, 22:08

Post autor: tomu19 »

sÂą powtĂłrki co z tÂą PolskÂą na polsacie 2 w niedziele o 20:30

pierwszej czĂŞÂści niestety nie oglÂądaÂłem, widziaÂłem tylko jak lepper machaÂł rĂŞkami na poÂżegnanie do publicznoÂści :papa:
a druga czêœÌ cztp to by³a prawdziwa jazda, jeszcze nie widzialem tak wkurzonego Rokitê. Moim zdaniem pod koniec Rokita za bardzo naje¿d¿a³ na Urbaùskiego i w tym momencie Lis powinien przerwaÌ rozmowê, ale on chyba czeka³ a¿ siê pobij¹ :lol:
A we wczorajszym programie znĂłw padaÂło wiele razy "sÂłowo" TVN.
w programie forum teÂż tvn byÂło wymieniane przez komorowskiego
terraX
Bywalec
Bywalec
Posty: 831
Rejestracja: niedziela 25 wrz 2005, 18:28
Lokalizacja: to tu, to tam

Post autor: terraX »

PowtĂłrka jest teÂż o 12.30, w niedzielĂŞ na Polsat2.
Pierwsza czĂŞÂśc teÂż byÂła "odlotowa". Dyskutowali o incydencie z transmisjÂą w TRWAM oraz o KRRiT. Lis przesadzaÂł, strasznie siĂŞ rzucaÂł do tych politykĂłw, m.in o nowego czÂłonka, Borysiuka. KtĂłryÂś go zapytaÂł czy ma Âżal, Âże nie zostaÂł kandydatem do Krajowej Rady. Na co Lis odparÂł, Âże "tak, ogromny Âżal" :evil2:
"Ten, kto się śmieje ostatni, przeważnie nie ma jednego zęba na przedzie" :)
Estera
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sobota 04 lut 2006, 21:18

Post autor: Estera »

terraX pisze:KtĂłryÂś go zapytaÂł czy ma Âżal, Âże nie zostaÂł kandydatem do Krajowej Rady. Na co Lis odparÂł, Âże "tak, ogromny Âżal" :evil2:
to chyba Giertych pytaÂł... I moim zdaniem to byÂła bardzo dobra odpowiedÂź na pytanie Giertycha. Przy tym duÂża kokieteria - poprostu sÂłodki byÂł :serce: :D
TVN_FAN
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1572
Rejestracja: piątek 11 mar 2005, 19:12
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: TVN_FAN »

Kolejna tzw."nieoficjalna informacja" Super Ekspresu mĂłwi, Âże "warszawka" aÂż trzeszczy od plotek, Âże albo Lis albo ÂŻakowski majÂą zostaĂŚ szefem "Gazety Wyborczej".

Ciekawe, bardzo ciekawe jak ta sprawa siĂŞ rozwinie i czy rzeczywiÂście Lis siĂŞ ewentualnie na to zdecyduje - byÂłoby to ciekawe rozwiÂązanie :P Tam go chyba jeszcze nie byÂło :P
Super Ekspress pisze:Dziennikarski taniec z gwiazdami
Warszawa huczy od domys³ów, który z nich ma byÌ nowym szefem "Wyborczej"
Gwiazdor Polsatu Tomasz Lis opuÂści stacjĂŞ i zostanie szefem "Gazety Wyborczej"? A moÂże stoÂłek ten zajmie nie mniej znany Jacek ÂŻakowski? Na razie to plotki, ale wywoÂłaÂły juÂż prawdziwÂą burzĂŞ.


InformacjĂŞ o moÂżliwej zmianie na stanowisku naczelnego zamieÂściÂł tygodnik "Wprost" w rubryce plotek politycznych. Jak napisano, Lis (38 l.) miaÂłby zastÂąpiĂŚ Adama Michnika (60 l.), ktĂłry od dÂłuÂższego czasu nie peÂłni tej funkcji. Kontrkandydatem dla Lisa ma byĂŚ wedÂług tego samego tygodnika Jacek ÂŻakowski (49 l.), ktĂłrego forsuje Helena ÂŁuczywo (60 l.), wicenaczelna dziennika.

Redaktor ÂŁuczywo nie chce o tym rozmawiaĂŚ. Przez sekretarkĂŞ przekazuje, Âże nie czyta "Wprost".

ÂŻakowski by rozmawiaÂł
Rozmowniejszy jest sam Jacek ÂŻakowski. - MogĂŞ powiedzieĂŚ szczerze, Âże nikt do mnie z Agory nie dzwoniÂł. Gdybym dostaÂł takÂą propozycjĂŞ, to rozmawiaÂłbym. MyÂślĂŞ jednak, Âże to maÂło realne - kwituje.

Sam Lis nie byÂł wczoraj dostĂŞpny dla reporterĂłw "Super Expressu".

PiS i Lis siĂŞ nie lubiÂą
Dziennikarski œwiatek zaczyna sk³adaÌ pojawiaj¹ce siê ostatnio plotki w ca³kiem logiczny ³aùcuch. ¯e Lis, jako wicedyrektor Polsatu, podpad³ w³aœcicielowi stacji, atakuj¹c przedstawicieli PiS w swoim programie "Co z t¹ Polsk¹?". Kilkanaœcie dni temu, dzieù po kolejnym wydaniu, gruchnê³a nawet wieœÌ, ¿e Zygmunt Solorz zdj¹³ program. Mia³o pójœÌ o ataki prowadz¹cego na Jacka Kurskiego i Tadeusza Cymaùskiego z PiS-u. Informacja siê nie potwierdzi³, ale plotki nie ucich³y.

ZakÂładajÂąc wiĂŞc mimo wszystko, Âże konflikt istnieje, szukanie przez Lisa pracy gdzie indziej, np. w opozycyjnej w stosunku do PiS-u "Wyborczej", mogÂłoby byĂŚ dla niego dobrym rozwiÂązaniem.
ZIMA
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

TVN_FAN pisze:(...)Ciekawe, bardzo ciekawe jak ta sprawa siĂŞ rozwinie i czy rzeczywiÂście Lis siĂŞ ewentualnie na to zdecyduje - byÂłoby to ciekawe rozwiÂązanie :P Tam go chyba jeszcze nie byÂło :P
ByÂł :D ale nie jako pracownik tylko w "Gazecie" byÂły jego artykuÂły - wypowiedzi (ÂŻakowskiego teÂż) o polityce... :roll:

Co do tego Âże Lis mĂłgÂłby byĂŚ szefem GW :roll: yyy ja tam bym go wolaÂł gdzieÂś w telewizji najlepiej w informacjach, ale na to chyba nie ma szans bo i w TVN i TVP juÂż byÂł. :roll: Szkoda zeby taki dziennikarz telewizyjny przeszedÂł do gazety. :)
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 4 gości