Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Dyskusje na temat informacyjnych kanałów TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

DJ Ice
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: wtorek 05 sie 2008, 18:17
Lokalizacja: To tu, to tam...

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: DJ Ice »

Fajnie, że TVN24 się rozwija, ale co z tego jeśli większość widzów ma jeszcze 4:3 - dla mnie jako posiadacza takiego typu telewizora, jest to minus
A dla mnie, jako posiadacza telewizora plazmowego, jest to plus.
PS. W panoramicznym też TVN Turbo i TVN Style
Już nie. Teraz letterbox.
Nie jest ważne w życiu, żeby nie upaść, ale żeby podnieść się po każdym upadku
cmabb
Początkujący
Początkujący
Posty: 64
Rejestracja: środa 03 wrz 2008, 21:08

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: cmabb »

To zależy... są produkcje które emitowane są w Letterboxie, a są produkcje emitowane w 16/9. To zmiana, bo dotychczas wszystko co panoramiczne "szło" w letterboxie.


A co do wirtualnego studia... kicha na całej linii. Obrzydliwe, tandetne i żenujące. Niedopracowane i straszy blue boxem. A fujjjj!
Obrazek
skorupa2006
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: sobota 26 lip 2008, 23:21

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: skorupa2006 »

Ma ktoś capsy z "wirtualnego studia"?
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: sybic »

Pozostaje jeszcze przypomnieć sobie ten moment przejścia, który nastąpił o 5:55.
http://rapidshare.com/files/204549204/tvn24.avi
Proszę zauważyć, że przez chwilę obraz był wydłużony. Szkoda, że tylko przez chwilę.
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: sybic »

skorupa2006 pisze:Ma ktoś capsy z "wirtualnego studia"?
Obrazek
skorupa2006
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: sobota 26 lip 2008, 23:21

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: skorupa2006 »

Dzięki, jakoś dziwnie to wygląda. Zobaczę jutro.
a-j-p
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 453
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: a-j-p »

dziwnie ? F A T A L N I E
To wyglada niczym studio Polsatu do informacji jakies 10 lat temu.
spn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 30 sie 2007, 20:33

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: spn »

sybic pisze:
skorupa2006 pisze:Poprawili właśnie jakość - rozdzielczość zwiększyli do 720x576 (było: 544x576); oraz bitrate: do 3 mb/s (było: 2mb/s):D
Wybrałem ujęcia z Poranka TVN24 podczas przeglądu prasy. Ujęcie jest to raczej to samo.

Stare :
Obrazek

i nowe :
Obrazek

Parametry zrzutu te same.
Który przekaz niesie za sobą więcej informacji?
To drugie zdjęcie można oczywiście powiększyć, tak aby ich wysokości były równe, ale wtedy będzie niewyraźne.
Tu porównanie :

Obrazek

Ten drugi obrazek ma być oczywiście lepszy.
Nie wiem czym i jak robisz capsy, ale naprawdę sygnał w 16/9 daje całkiem fajne capsy.

Przykład:

Obrazek

Więcej w moim albumie:
http://picasaweb.google.pl/pablo.nowak/ ... directlink

Założę się natomiast, że Twój operator kablówki nadje TVN24 w złym formacie. Dziś byłem u mojego dziadka, który ma UPC analogową i tv 4/3 i nie ma pasów u dołu i góry ekranu. Tak samo na TVN Meteo, ale na TVN CNBC pasy już są. Czym robisz capsy?
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: sybic »

spn pisze:Nie wiem czym i jak robisz capsy, ale naprawdę sygnał w 16/9 daje całkiem fajne capsy.
Możliwe, ale u mnie dociera mniej obrazu – mówiąc obrazowo (bo wypełniony jest pasami) więc caps z definicji musi być gorszy.
Patrząc na twoje capsy potwierdza to moją teorię.
Przedtem maksymalna rozdzielczość capsów jaką uzyskiwałem to 720x576 (na fora wrzucałem już pomniejszone) a teraz po zmianie i po obcięciu pasów mam 720x405 tak jak u Ciebie. Generalnie wiec ilość informacji jest mniejsza.
spn pisze: Założę się natomiast, że Twój operator kablówki nadje TVN24 w złym formacie. Dziś byłem u mojego dziadka, który ma UPC analogową i tv 4/3 i nie ma pasów u dołu i góry ekranu.
To znaczy jak jest?
Obraz rozciągnięty?
spn pisze: Czym robisz capsy?
Zwyczajnie - PrintScrn i do PhotoShopa :)
skorupa2006
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: sobota 26 lip 2008, 23:21

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: skorupa2006 »

Z tego co napisałeś jest tylko i wyłączenie wina kablówki - przez satelitę, nawet na TV 4/3 nie ma problemu (byłem wczoraj u sąsiada). I uzyskuje się pełną rozdzielczość 720x576. Musisz poczekać aż Twoja kablówka to zmieni. Ja jutro postaram się sprawdzić jak to wygląda w kablówce w moim mieście.
Czasami wydaje mi się że w tych wszystkich kablówkach technicy są bardziej tępi od odbiorców...
cmabb
Początkujący
Początkujący
Posty: 64
Rejestracja: środa 03 wrz 2008, 21:08

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: cmabb »

sybic pisze:Pozostaje jeszcze przypomnieć sobie ten moment przejścia, który nastąpił o 5:55.
http://rapidshare.com/files/204549204/tvn24.avi
Proszę zauważyć, że przez chwilę obraz był wydłużony. Szkoda, że tylko przez chwilę.
O dzięki za tego linka i ten film :-) Czołówka "Poranka" w dobrej jakości no i można zobaczyć historyczną chwilę w TVN24.
No i ta melodia w tle 'tututututu" :D :D :D :D
Obrazek
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: sybic »

skorupa2006 pisze:Poprawili właśnie jakość - rozdzielczość zwiększyli do 720x576 (było: 544x576); oraz bitrate: do 3 mb/s (było: 2mb/s):D
Pozwolę sobie pociągnąć ten temat, bo ciekawy. Otóż to co piszesz dotyczy przekazu cyfrowego i nie zapominaj, że wszystko to na samym końcu włazi do tradycyjnej telewizji, w której jest 625 linii, z czego widocznych 576 i paśmie wizyjnym 5 MHz, a to może być po prostu wąskim gardłem. Obecnie widocznych linii nie jest już 576, tylko mniej, bo tych czarnych nie liczę. Może operator kablówki jakoś na to zareaguje. Powinien, ale jeśli TVN robi jakieś zmiany, to powinien chyba wcześniej powiadomić o tym dostarczycieli sygnału, tak aby mogli się tych zmian dostosować. Ktoś tu napisał, że TVM Meteo od dawna jest w panoramie?
Otóż u mnie nie ma kaszetów. Wszystko jest cacy w 4:3, czyli jednak da się zrobić.
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: sybic »

Proszę jeszcze rzucić okiem na caps z TVN Meteo
Obrazek
Odnoszę wrażenie, iż jest to kadr z panoramy, bo 'S' z SMS wyraźnie się nie mieści.
Ktoś może to potwierdzić?
skorupa2006
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: sobota 26 lip 2008, 23:21

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: skorupa2006 »

Tak, to jest ucięte. U mnie (Nka), obraz jest w 16/9. I taki kablówka powinna puszczać, ale z tego co widzę używa opcji przycięcia obrazu.
Aha, czy Twoja kablówka puszcza TVN24 w letterboksie (pasy u góry i u dołu)?
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Oprawa graficzna i dźwiękowa TVN24

Post autor: sybic »

skorupa2006 pisze:Aha, czy Twoja kablówka puszcza TVN24 w letterboksie (pasy u góry i u dołu)?
Tak i w tym cały problem. Ale operator chyba nie zrobi tak jak w TVN Meteo, bo wtedy musiałby przyciąć logo TVN24 i czas.

W okresie przejściowym, czyli takim w którym część widzów ma stare odbiorniki, a część nowe powinno się używać jakiegoś formatu pośredniego. Wtedy użytkownicy starych TV mieliby delikatne pasy u dołu i u góry, a użytkownicy panoramicznych TV lekkie pasy po bokach.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości