Tomasz Lis

Dział poświęcony dziennikarzom i celebrytom, którzy nie są związani z TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

CzyÂżby Lis byÂłby juÂż na tyle zdesperowany, by szukaĂŚ pracy w TVP?
''GW'': TrwajÂą negocjacje miĂŞdzy Tomaszem Lisem a TVP. Lis miaÂłby mieĂŚ w telewizyjnej "DwĂłjce" program publicystyczny.
Wed³ug informacji "Gazety Wyborczej" razem z Lisem do TVP mia³aby przejœÌ jego ¿ona Hanna Lis (dawniej Smoktunowicz). Lis jednak zaprzecza, ¿e prowadzi negocjacje z TVP: - jak bêdzie atrakcyjna propozycja od którejkolwiek telewizji, to bêdê j¹ rozwa¿a³ - doda³.
Im nie tyle chodzi o Lisa, co o podwyÂższenie oglÂądalnoÂści :roll:
A Smoktunowicz to gdzie? Do ''Panoramy''? :spiewa:
jamlasica
Początkujący
Początkujący
Posty: 102
Rejestracja: poniedziałek 16 paź 2006, 23:12
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: jamlasica »

http://media2.pl/media/31461-tomasz-lis ... o-tvp.html
Tomasz Lis moÂże powrĂłciĂŚ do TVP


Kilka miesiĂŞcy temu telewizja Polsat nieoczekiwanie i w kontrowersyjnych warunkach poÂżegnaÂła siĂŞ z Tomaszem Lisem, co byÂło zaskoczeniem dla medialnego rynku. Ze stacji odeszÂła takÂże Hanna Smoktunowicz. Jest szansa, Âże oboje bĂŞdÂą pracowaĂŚ w Telewizji Polskiej.
logo tvpZ nieoficjalnych informacji Gazety Wyborczej wynika, Âże trwajÂą negocjacje miĂŞdzy TelewizjÂą PolskÂą a Tomaszem Lisem. To moÂże oznaczaĂŚ, Âże byÂła gwiazda TVN i Polsatu moÂże powrĂłciĂŚ na ulicĂŞ Woronicza.

Podobno dziennikarz ma otrzymaĂŚ swĂłj program publicystyczny w telewizyjnej DwĂłjce. Na razie sam zainteresowany zaprzecza tym rewelacjom i dodaje, Âże jeÂśli pojawi siĂŞ "atrakcyjna propozycja od ktĂłrejkolwiek telewizji" bĂŞdzie jÂą rozwaÂżaÂł.

Gazeta pisze tak¿e, ¿e razem z Lisem do TVP mia³aby przejœÌ Hanna Smoktunowicz, która byÌ mo¿e prowadzi "Panoramê" w telewizyjnej Dwójce.

A na razie Tomasza Lisa moÂżna zobaczyĂŚ w Internecie oraz posÂłuchaĂŚ w piÂątkowym programie porannym TOK FM .
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Skoro odeszli z Polsatu z powodĂłw politycznych, to na pewno nie trafiÂą na Woronicza. Smoktunowicz w "Panoramie", ktĂłra trwa 10 minut i prawie codziennie nadawana jest o innej porze? Nie Âżartujmy sobie.
zawodzian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2005, 22:08
Lokalizacja: ma?opolska

Post autor: zawodzian »

wiem, Âże to mĂłj problem, ale nie trawie T. Lisa. :nie:
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: pop »

Marcin pisze:to na pewno nie trafiÂą na Woronicza
Na pewno nie teraz. Poczekajmy kilka tygodni.
zawodzian pisze:wiem, Âże to mĂłj problem, ale nie trawie T. Lisa. :nie:
Witaj w klubie.
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
object
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 198
Rejestracja: wtorek 28 sie 2007, 20:39

Post autor: object »

tak siĂŞ skÂłada, Âże w Konstancinie bywaÂłem wielokrotnie i wiem, Âże to nie jest osiedle. :]
srutututu :devil:
NapisaÂłem tak, bo denerwuje mnie jego zachowanie
napisaÂłeÂś tak dlatego bo wyczytaÂłeÂś to w jakimÂś szmatÂławcu. Czytanie ich to chyba twoja ulubiona rozrywka :devil:
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Post autor: Greg Haus »

TVN24.pl pisze:Znany publicysta Tomasz Lis wraca do telewizji publicznej. 25 lutego zostanie nadany jego nowy program w TVP2. Jak siĂŞ dowiedziaÂł tvn24.pl ma siĂŞ nazywaĂŚ "Co z PolskÂą". Lis wraca do TVP po 11-letniej przerwie.
Na antenie publicznej "DwĂłjki" Tomasz Lis bĂŞdzie pojawiaĂŚ siĂŞ w poniedziaÂłkowe wieczory. Nie wiadomo jeszcze o ktĂłrej godzinie. Program bĂŞdzie nazywaĂŚ siĂŞ "Co z PolskÂą?" - czyli tak jak tworzona obecnie przez Lisa audycja rozpowszechniana jedynie w internecie (i w postaci ÂścieÂżki dÂźwiĂŞkowej w radiu Tok FM).

Pora emisji nowego programu moÂże czĂŞÂściowo pokrywaĂŚ siĂŞ z nadawanym w TVN programem "Teraz My" (22.30). Telewizja publiczna do niedawna prĂłbowaÂła konkurowaĂŚ z audycjÂą Tomasza Sekielskiego i Andrzeja Morozowskiego swoim sztandarowym programem publicystycznym "Forum", ktĂłry ostatnio zostaÂł jednak przeniesiony do TVP Info.

Lis za Pospieszalskiego
Nie wiadomo co stanie siê z nadawanym dot¹d w poniedzia³ki wieczorem w TVP2 programem "Warto rozmawiaÌ", który prowadzi³ Jan Pospieszalski. Na Woronicza kr¹¿y³y informacje, ¿e audycja zostanie przeniesiona do TVP Info.

Mojemu programowi i sobie stawiam dwa cele: wysok¹ ogl¹dalnoœÌ i wysokie udzia³y w rynku - to po pierwsze. Po drugie chcê, by pod wzglêdem poziomu i dziennikarskich standardów program by³ porównywalny z najlepszymi programami publicystycznymi w najlepszych europejskich telewizjach publicznych.
Tomasz LisJak informuje TVP program Lisa bêdzie ³¹czy³ cechy magazynu publicystycznego z "pe³nym rozmachu widowiskiem telewizyjnym, utrzymanym na najwy¿szym poziomie merytorycznym i realizacyjno-technicznym". Dziennikarz ma zapraszaÌ polityków i popularne osobistoœci ¿ycia publicznego. Program ma byÌ wspó³produkowany przez TVP i firmê producenck¹ Tomasza Lisa. - Program Tomasza Lisa w TVP2 oznacza, ¿e zagoœci u nas publicystyka na najwy¿szym poziomie, która wzbogaci debatê publiczn¹ - mówi Wojciech Pawlak, dyrektor "Dwójki".

Dwa cele
- Po ponad 10 latach wracam do wspó³pracy z telewizj¹ publiczn¹ - mówi Tomasz Lis. - Mojemu programowi i sobie stawiam dwa cele: wysok¹ ogl¹dalnoœÌ i wysokie udzia³y w rynku - to po pierwsze. Po drugie chcê, by pod wzglêdem poziomu i dziennikarskich standardów program by³ porównywalny z najlepszymi programami publicystycznymi w najlepszych europejskich telewizjach publicznych.

PowrĂłt do ÂźrĂłdeÂł
Lis sta³ siê szerzej znany na pocz¹tku lat 90, gdy pracowa³ w "Wiadomoœciach" TVP. PóŸniej by³ m.in. g³ównym prezenterem i wspó³twórc¹ "Faktów" w TVN, a po przejœciu do telewizji Polsat - cz³onkiem zarz¹du tej stacji. Nadzorowa³ tamtejszy serwis informacyjny "Wydarzenia" i prowadzi³ w³asny program publicystyczny "Co z t¹ Polsk¹?". Z Polsatu odszed³ latem tego roku. Powszechnie spekulowano, ¿e sta³o siê to w wyniku politycznych nacisków na w³aœciciela tej stacji Zygmunta Solorza.
mateusz240
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: wtorek 16 sie 2005, 10:06

Post autor: mateusz240 »

Szkoda Âże TVN nie zawalczyÂł o Lisa. Mieliby 2 najlepsze programy publicystyczne - Teraz My i Co z PolskÂą
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

SpodziewaÂłem siĂŞ wszystkiego, ale nie tego. ÂŻadnego innego medium Lis nie krytykowaÂł tak bardzo jak TVP. I teraz bĂŞdzie gwiazdÂą "DwĂłjki"? A Hanna twarzÂą "Panoramy"? OdchodziÂł z Polsatu w imiĂŞ wolnoÂści sÂłowa! Przypominam... A niedawno imaÂł siĂŞ przeglÂądĂłw prasy w programie, ktĂłry jest raczej domenÂą jego byÂłej Âżony.

Nic juÂż z tego nie rozumiem.
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: pop »

Marcin pisze:Nic juÂż z tego nie rozumiem.
Tu chodzi tylko o pieniÂądze. Widocznie TVP zaproponowaÂła mu najwiĂŞcej. A wÂładzom stacji na pewno zaleÂży na 'unormalnieniu' wizerunku telewizji publicznej, a on w tym bardzo pomoÂże. WiĂŞc nic nowego: kasa, kasa i jeszcze raz kasa. Smoktunowicz poprowadzi "PanoramĂŞ"? Bardzo dobrze. Przynajmniej dobije ten program.
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Post autor: Greg Haus »

TeÂż nic z tego nie rozumiem Marcinie. A moÂże Lis chce byĂŚ czÂłowiekiem, ktĂłry ma sprowadziĂŚ TVP na dobre tory. MoÂże traktuje to jak misje odpolitycznienia telewizji publicznej? :?
piotrek888
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2727
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 08:23
Kontakt:

Post autor: piotrek888 »

WiedziaÂłem, Âże wrĂłci nie miaÂł wyjÂścia teraz bĂŞdzie wielkie poszukiwanie pracy dla Hani :rydzyk:
lukaszo
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 201
Rejestracja: czwartek 11 paź 2007, 17:05

Post autor: lukaszo »

Powiem krĂłtko Âżenada !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Lis w TVP To kompromitacja dla tego dziennikarza.
Ostatnio zmieniony czwartek 03 sty 2008, 19:52 przez lukaszo, łącznie zmieniany 1 raz.
TVN - programowo najlepsza
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Lis ma zupeÂłnie odwrotne poglÂądy polityczne niÂż obecnie prezentuje TVP. Tak samo dziwi mnie powrĂłt B. Wildsteina, b. prezesa, ktĂłra poprowadzi autorski program publicystyczny. Smoktunowicz do ''Panoramy''? Ona siĂŞ moim w telewizji nie nadaje do niczego - skoro Lis chwali, Âże tak dobrze gotuje, to niech mu kolacje szykuje, a nie katuje widzĂłw swojÂą obecnoÂściÂą na ekranie.
piotrek888
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2727
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 08:23
Kontakt:

Post autor: piotrek888 »

Hanka i panorama= WiĂŞksza kompromitacja niÂż Lis w TVP

Lis spada w dó³ ale chyba tego nie widzi

MoÂżna tu przytoczyĂŚ mit o Orfeuszu ktĂłry wchodziÂł na gĂłrĂŞ i przez caÂły czas wĂŞdrĂłwki nie mĂłgÂł siĂŞ obejrzeĂŚ, nie wytrzymaÂł i obrĂłciÂł siĂŞ. Tak samo jest z Lisem byÂł na szczycie dziennikarstwa niestety obrĂłciÂł siĂŞ i spadÂł.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], rex88 i 10 gości