TVN24 - dyskusja ogólna

Dyskusje na temat informacyjnych kanałów TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

pop pisze:Wybacz, ale przecież nie wymyślą sobie nowych, może ciekawszych wydarzeń, wypadków itp. tylko po to, by zaciekawić widza.
Po co wymyślać nowe, skoro każdy dzień przynosi wystarczająco wiele newsów?
Tylko niewielka część z nich znajduje się na antenie TVN24. Widza samymi newsami obecnie przyciągnąć się już nie da. Wszystko zależy od sposobu, w jaki są one podane.
Jeśli w jakimś odległym kraju wydarzy się np. ogromne trzęsienie ziemi, to nie mówmy o tym co pół godziny, pokazując ten sam film. Zaprośmy eksperta, opowiedzmy o tym kraju i dopiero wtedy omówmy ciekawe szczegóły i zakończmy temat. Ewentualnie nawiążmy do tego np. w serwisie za godzinę. I tak już jest w Polsat News i TVP Info.
A dla widza, który przyjdzie np. o 14.00 i ma chwilę na zapoznanie się z tym, co słychać na świcie, są kilkuminutowe serwisy informacyjne. I tym sposobem zadowolone są obie strony - i widz, który stację ogląda przez pół dnia, a serwisy pomagą mu to uporządkować, i ten, który widzem jest zaledwie od kilku minut.
Jeśli chcesz być zaciekawiony, albo zaskoczony to polecam Superstację.
Mam wszystkie stacje newsowe (ku twemu zdziwieniu również TVN Warszawa) i zerkam na nie regularnie, choć Superstację traktuję jako przystawkę. Nie interesują mnie wody kolońskie o zapachu hamburgerów, tylko poważne informacje. I konkurencja wobec TVN24 mi to zapewnia.
pop pisze:I ogromnej większości widzów też to odpowiada.
By przekonać się o tym, jak ogromna jest ta większość widzów, wystarczy wejść na pierwsze lepsze forum dyskusyjne i poczytać wypowiedzi odnośnie TVN24 albo spojrzeć na spadające słupki oglądalności stacji.
pop pisze:Jeśli wam nie, to macie do wyboru inne kanały: Polsat News, TVP Info, Superstację...
Nika pisze:Przełączamy się na Polsat News i mamy totalnie gdzieś smuty nadawane w TVN24.
Tak to wygląda jak się nie organizuje telewizji na potrzeby widza. A gadanie, że jak nam się nie podoba to mamy (...) nie marudzić, to zamiatanie stanu rzeczy pod dywan.
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: pop »

A co mają dwie osoby na jakichś forach dyskusyjnych do kilkumilionowej widowni? Gwarantuję, że dla telewizji liczba 10 osób, czy 20 osób jest bez znaczenia.

No to radzę również TVN24 traktować jako przystawkę. Obejrzeć jeden serwis, wyjść z domu, przejść się po świeżym powietrzu, zaprosić dziewczynę na randkę, pójść do klubu, a nie oglądać non-stop "Dzień na żywo" i rozpaczać nad doborem tematów.

Poza tym radzę wam zapoznać się z pojęciami: krajowy/lokalny kanał informacyjny i kanał informacyjny o zasięgu globalnym. To są zupełnie różne stacje.
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
a-j-p
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 453
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: a-j-p »

Ale ty mi nie mow o CNN US bo to stacja na USA a USA sa wieksze od UE i CNN US nadaje dla calych stanow. To niech TVN24 nadaje w formacie UE. A tak na powaznie to mnie chodzi o sam fakt - Polska jest malym krajem i wiadomo ,ze nwsow tu nie ma duzo wiec po co walkowac przez caly dzien to samo jak mozna informowac o innych newsach ze swiata.
Zoba jak narazie jestes jedyny ktory broni tego ukladu jaki jest.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

pop pisze:A co mają dwie osoby na jakichś forach dyskusyjnych do kilkumilionowej widowni? Gwarantuję, że dla telewizji liczba 10 osób, czy 20 osób jest bez znaczenia.
A od kiedy TVN24 ma kilkumilionową widownię? Zdaje się, że liczba widzów mierzona jest w tysiącach, ewentualnie w ułamkach milionów.
Obejrzeć jeden serwis, wyjść z domu, przejść się po świeżym powietrzu, zaprosić dziewczynę na randkę, pójść do klubu, a nie oglądać non-stop "Dzień na żywo" i rozpaczać nad doborem tematów.
Tylko taki mały niuansik, że pracuję w domu, więc telewizor przez cały dzień chodzi, bo musi. Do żałosnej reszty się nie ustosunkuję, przepraszam. Już nie ten wiek. :]
Poza tym radzę wam zapoznać się z pojęciami: krajowy/lokalny kanał informacyjny i kanał informacyjny o zasięgu globalnym. To są zupełnie różne stacje.
Ale opisywanie tematów dotyczy tak samo płaszczyzny zagranicznej, jak i krajowej - politycznej, społecznej i regionalnej. Polsat News nie jest żadnym kanałem o zasięgu globalnym, a mimo to, wszystko wygląda inaczej.
Ostatnio zmieniony sobota 27 gru 2008, 12:36 przez Camilo, łącznie zmieniany 6 razy.
a-j-p
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 453
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: a-j-p »

widzisz pop i sam sobie zaprzeczasz
No to radzę również TVN24 traktować jako przystawkę. Obejrzeć jeden serwis, wyjść z domu, przejść się po świeżym powietrzu, zaprosić dziewczynę na randkę, pójść do klubu, a nie oglądać non-stop "Dzień na żywo" i rozpaczać nad doborem tematów
wracajac do domu przed godzina 17 chcialbym obejrzec jeden serwis ( dobry ) to musze czekac do godziny 19 na Fakty lub do 20:25 na Polska i Świat gdzie sa naprawde fajnie i ciekawie podane newsy z kraju i swiata. A niestety nie moge chcac ogladac tvn24
piotrek888
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2727
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 08:23
Kontakt:

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: piotrek888 »

pop pisze:A co mają dwie osoby na jakichś forach dyskusyjnych do kilkumilionowej widowni? Gwarantuję, że dla telewizji liczba 10 osób, czy
Te dwie osoby to też widownia. Skoro ich zdanie się nie liczy to Twoje również jest bez znaczenia dla kilkumilionowej publiczności
a-j-p
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 453
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: a-j-p »

Poza tym radzę wam zapoznać się z pojęciami: krajowy/lokalny kanał informacyjny i kanał informacyjny o zasięgu globalnym. To są zupełnie różne stacje.
A kiedy zrozumiesz ,ze polska nie ma kanalu globalnego! gdzie wiec mozemy o newsach ze swiata sie dowiedziec w polskiej tv.
Skoro nie ma takiego kanalu to ja traktuje TVN24 jako kanal informacyjny ogolny bez podzialu lokalny globalny - co innego jak bedzie kanal globalny - co uwazam za glupote w polsce aby to jeszczerozdzielac tak jak juz wspomniany sport pogode i biznes
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: pop »

a-j-p pisze:Ale ty mi nie mow o CNN US bo to stacja na USA a USA sa wieksze od UE i CNN US nadaje dla calych stanow.
To przestań w końcu porównywać CNNi, BBC World i inne stacje globalne z lokalną TVN24!
a-j-p pisze:Polska jest malym krajem i wiadomo ,ze nwsow tu nie ma duzo wiec po co walkowac przez caly dzien to samo jak mozna informowac o innych newsach ze swiata.
Proszę, nie rozśmieszaj mnie. Słowacja to mały kraj, a nawet tam jedyna stacja informacyjna koncentruje się na tematach krajowych.
Tak, zwłaszcza magazyn "Prosto z Polski" pokazuje niedobór wydarzeń w Polsce. :lol:
Camilo pisze:A dziewczynę na pewno zaproszę i pójdziemy razem do parku na lody, obiecuję. :spiewa: :spiewa:
No co ty. Teraz żadna na to nie leci. Polecam jakiś klub, może kino, ewentualnie pizze jak chcecie się poznać. ;)
piotrek888 pisze:Te dwie osoby to też widownia. Skoro ich zdanie się nie liczy to Twoje również jest bez znaczenia dla kilkumilionowej publiczności
Bo jest bez znaczenia. Poza tym na forum TVN24.pl nigdy nie widziałem, by ktoś narzekał na jakość podawanych informacji. Włączyliście przez przypadek kanał globalny i myślicie, że tak jest w każdym kraju. Bzdura. Takie kanały mają inny charakter niż lokalne stacje newsowe.
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Czy Polsat News i TVP Info są kanałem o zasięgu globalnym? Czy tylko kanał o zasięgu globalnym ma nowocześniejszą formułę? Czy tylko kanał o zasięgu globalnym ciekawiej przedstawia informacje? Czy tylko kanał o zasięgu globalnym zaprasza do studia gości, by przybliżyli, a nie tylko skomentowali wydarzenia?
a-j-p
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 453
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: a-j-p »

wlasnie nic dodac nic ujac
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re:

Post autor: pop »

Camilo pisze:Czy Polsat News i TVP Info są kanałem o zasięgu globalnym?
Nie wiem, TVP Info nie oglądam, a do Polsat News nie mam dostępu. I nie zamierzam mieć. Ale z tego, co wiem to nie są. :lol:
Camilo pisze:Czy tylko kanał o zasięgu globalnym ma nowocześniejszą formułę?
Nie tylko. Lokalne również. TVN24 - jak na polskie realia - ma dość nowoczesną formułę.
Camilo pisze:Czy tylko kanał o zasięgu globalnym ciekawiej przedstawia informacje?
Oj, tutaj TVN24 nie ma sobie równych. Grafika 3D wymiata. :D
Camilo pisze:Czy tylko kanał o zasięgu globalnym zaprasza do studia gości, by przybliżyli, a nie tylko skomentowali wydarzenia?
No nie wmawiaj mi, że w TVN24 ich nie ma! Są. Praktycznie przez cały "Dzień na żywo"!
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: prze_kw »

pop pisze: No co ty. Teraz żadna na to nie leci. Polecam jakiś klub, może kino, ewentualnie pizze jak chcecie się poznać. ;)
Mistrz podrywu :twisted:

POP'ie widac, jesteś jedyną osobą tu (a przynajmniej w tym wątku) której się obecne TVN24 podoba. Nie widzę sensu, abyś dalej nas przekonywał do swych racji, bo to nie ma sensu ;] Może w Illinois... :D

Wracając do tematu - TVN24 ma swoje wady, ale wiejskie TVPInfo i mało rozwinięty Polsat news nie są wystarczającą alternatywą.
Liczą się tylko Fakty.
a-j-p
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 453
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: a-j-p »

jeszcze nie są.
Ale zobacz Polsat News jak idzie do przodu.
Pamietam jak wygladaly programy tej stacji w lipcu a jakie sa teraz - dzien do nocy.
Sadze,ze Polsat News ma szanse byc glowna powazna konkurencja dla TVN24 wystarczy tylko powiekszyc zasieg i jeszcze troche czasu popracowac
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: pop »

czerk pisze:Mistrz podrywu :twisted:
A żebyś wiedział. :D :D :D
czerk pisze:POP'ie widac, jesteś jedyną osobą tu (a przynajmniej w tym wątku) której się obecne TVN24 podoba. Nie widzę sensu, abyś dalej nas przekonywał do swych racji, bo to nie ma sensu ;] Może w Illinois... :D
Podoba mi się, bo nie ślęczę przed telewizorem cały dzień. Zdarza się włączę jeden serwis w ciągu "Dnia na żywo" i mam dawkę wyczerpujących informacji. Wiem co się I S T O T N E G O wydarzyło.
czerk pisze:Wracając do tematu - TVN24 ma swoje wady, ale wiejskie TVPInfo i mało rozwinięty Polsat news nie są wystarczającą alternatywą.
TVP Info? Tak... Kiedyś chciałem zobaczyć informacje o pełnej godzinie i co? Reklamy, później jakieś magazyn. "Kurier" co godzinę i to w pół do jest bez sensu.
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: prze_kw »

Widac, że bardzo śledzisz rynek TV - 'Kurier' nie jest emitowany od października 2007r ;) Odszedł razem z 'TVP3' a jego miejsce zajął "Serwis Info(rmacyjny)" :hyh:
Liczą się tylko Fakty.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości