Polonia 1

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

Abe
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 155
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 16:23
Lokalizacja: Białystok

Re: polonia 1 i i programy

Post autor: Abe »

michal pisze:<Jaja na Boczku...>
Abe pisze: No ja coœ pamiêtam, ale nie za du¿o. Chyba program by³ emitowany wieczorem (czy nawet w nocy) i by³ powtarzany z rana (coœ okolo 10). Coœ pamiêtam ale tak za mg³¹ wiêc za du¿o nie powiem.
Premiery programu by³y ok 21.00 w jakiœ dzieù ze œrodka tygodnia. Logo programu to by³ granatowy kwadrat i ró¿nymi czcionkami napisane "Jaja", "na" i "boczku..." oraz rysynek jajka sadzonego i kawa³u miêsa (boczku). Wyœwietlane ono by³o podczas emisji gagu w lewym dolnym rogu ekranu. Kilka lat pó¿niej okaza³o siê dlaczego to logo byÌ musia³o.

Program ten zakoùczono nadawaÌ jeszcze przed zamykaniem stacji lokalnych. Gdy Polonia 1 przesz³a na przekaz satelitarny, to powrócono do samych ¿artobliwych filmików i emitowano je jako przerywniki lub zape³niacze czasu do planowej emisji kolejnego programu. Wœród tych kilkunastu filmików by³y te¿ takie, które nie znalaz³y siê wtedy w programie i które widzia³em po raz pierwszy. Te mia³y w tym samym lewym dolnym rogu ¿ó³ty napis "Scherzi A Parte".
A pamiĂŞtacie jak na Polsacie leciaÂł taki program zakupiony od (chyba) BelgĂłw - "Just Kidding !". Logo to byÂł taki biaÂły wykrzyknik a zamiast kropki pod wykrzyknikiem byÂł pomidor :) To byÂło emitowane na polsacie bodajÂże w 1999 roku. ByÂły to normalnie na staÂłe odcinki lub takie urywki w miĂŞdzyczasie w przerwach miĂŞdzy programami. Ja mam jeden odcinek gdzieÂś na kasecie nagrany, ostatnio to wynalazÂłem ;)



<Tomasz Tomaszewski>
michal pisze:Ale przede wszystkim byÂł prezenterem "WiadomoÂści Sportowych". PojawiaÂł siĂŞ bardzo czĂŞsto, na zmianĂŞ z DorotÂą RembiszewskÂą.
BTW. Czy to jest Âżona/cĂłrka tego faceta z Totolotka?
Abe pisze: A ten Tomasz Tomaszewski to ten sam co graÂł w serialu "ÂŻycie jak poker" (na polsacie) i prowadziÂł po czĂŞÂści program "Moda na futbol" (teÂż polsat) w 2002 roku podczas trwajÂących mistrzostw Âświata w Korei i Japonii ?
michal pisze:W "¯yciu jak Poker" nie gra³ ¿aden Tomaszewski. Tak przynajmniej mówi filmweb.pl Gra³ on natomiast we wspólnej produkcji Wizji 1 i TV4 - tasiemcu "Czu³oœÌ i K³amstwa". A ten teleturniej sportowy to nie wiem. Nie kojarzê.
Tak tak to by³ tasiemiec "Czu³oœÌ i K³amstwa" - pomyli³o mi siê ;) a ten program "Moda na futbol" to nie by³ teleturniej tylko taki program, który prowadzi³ Stefan Friedman i zaprasza³ do studia znane osoby np. kabaret OTTO i komentowali oni codziennie mecze z MŒ 2002. Puszczali jakieœ powtórki najlepszych sytuacji i takich œmiesznych sytuacji te¿ a oni wspólnie wszyscy komentowali. A potem Tomasz Tomaszewski analizowa³ to co napisali w prasie o MŒ 2002.

Abe pisze: Oto nigdy nie wykorzystana grafika dla Polonii 1. TÂą oprawĂŞ graficznÂą przygotowaÂła firma Contract Broadcast Design.
Majkell sÂądzi, Âże nie wykorzystali tej grafiki bo mieli juÂż wtedy ÂładnÂą i dobrÂą. TrochĂŞ szkoda tej oprawy graficznej bo juÂż pewnie siĂŞ nie przyda bo przecieÂż Polonia 1 zmieniÂła logo :(

michal pisze:Bardzo ³adna ta oprawa. Nie wiem kiedy by³a przygotowywana, ale do 1998 roku kiedy ju¿ jakiœ czas by³o nowe logo, istnia³a wtedy tylko przystosowana do niego czo³ówka reklamy. Zwiastunów i czy filmiku z logo nie by³o.

Nie jest tak Ÿle pod wzglêdem fimansowym z P1 skoro zlecaj¹ coœ z czego póŸniej nie korzystaj¹ ;)
No wÂłaÂśnie ;)
Abe pisze: michal moÂże ty powiesz coÂś o aktualnej oprawie Polonii 1. karstar zamieszczaÂł linki do filmikĂłw ;)
michal pisze:Nie podoba mi siĂŞ. MaÂło kolorowa i nieciekawa. Za to bardzo mi siĂŞ podobajÂą zwiastuny Tele5, ktĂłre widziaÂłem teraz pierwszy raz.
Mi siê nawet podoba tylko nie podoba mi siê ten wózek z hipermarketu w czo³ówce reklamy.... Pokazuj¹ wózek a reklamuj¹ pistolety i erotyczne reklamy... :?
A ta czo³ówka co j¹ rzadko kiedy daj¹ jest fajna. Fajna muzyka i te efekty jak krêci siê logo :) Jak to widze to przypomina mi siê zdeka stara dobra Polonia 1 :)
Abe pisze: A tak jeszcze jedno. Mam takie nagranie z 1994 roku z Polonii 1 jak reklamujÂą film "Tajemnice Sahary". Trzy dni temu - w sobotĂŞ - Polonia 1 ponownie wyemitowaÂła ten film :) Stara dobra Polonia 1 ;)
michal pisze:Jak pamiêtam to by³ kilkuodcinkowy serial, który ogl¹da³em, choÌ wia³o czasem nud¹. Ciagle ten piach ;) By³o chyba 7 odcinków, a g³ówn¹ rolê gra³ Michael York.
No a to byÂł film caÂły co trwaÂł 2,5 godziny - od godziny 20 do 22:50
A serial to nie wiedzialem, Âże byÂł nawet. Na tej reklamie teÂż reklamujÂą wÂłaÂśnie film a nie serial. I tu graÂł wÂłaÂśnie teÂż Michael York a wiec to byÂła wersja peÂłna czyli w filmie...
ArO pisze:Nie wiem czy ktoÂś podawaÂł ten link bowiem nie ÂśledzĂŞ tego wÂątku, ale przeczytacie tu artykulik o Poloni 1 dzisiaj: http://telewizja.ehost.pl/amtv/arch/tv28/polonia1b.html


A tu znalazÂłem jeszcze historiĂŞ Polinii 1 http://telewizja.ehost.pl/amtv/arch/tv28/polonia1.html
Hehe jeden mĂłj artykuÂł a jeden Majkellsa :)
michal
Bywalec
Bywalec
Posty: 651
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 00:19
Lokalizacja: Katowice

Re: polonia 1 i i programy

Post autor: michal »

Abe pisze: A pamiĂŞtacie jak na Polsacie leciaÂł taki program zakupiony od (chyba) BelgĂłw - "Just Kidding !". Logo to byÂł taki biaÂły wykrzyknik a zamiast kropki pod wykrzyknikiem byÂł pomidor :) To byÂło emitowane na polsacie bodajÂże w 1999 roku. ByÂły to normalnie na staÂłe odcinki lub takie urywki w miĂŞdzyczasie w przerwach miĂŞdzy programami. Ja mam jeden odcinek gdzieÂś na kasecie nagrany, ostatnio to wynalazÂłem ;)
Tak, pamiĂŞtam to bardzo dobrze, zarĂłwno logo jak i program. Bardzo dÂługo emitowali, masa byÂła tych odcinkĂłw, pierwsze jednak leciaÂły krĂłtko na TVP i rĂłwnieÂż jako przerywnik. Na zakoĂączenie programu jest zawsze wizerunek kobiety, ktĂłra prawie siĂŞ udÂławiÂła bananem (z Âżartu w hipermarkecie kiedy ze stoiska z bananami wystawiaÂła ÂłapĂŞ pseudomaÂłpa).

Jak ju¿ mówimy o takich programach, to na TV4 by³o coœ podobnego. Tytu³u zapomnia³em, a w czo³ówce by³ taki komputerowy stworek-maskotka. On te¿ niby opowiada³ wstêp do filmiku.


<Tajemnice Sahary>
Abe pisze: No a to byÂł film caÂły co trwaÂł 2,5 godziny - od godziny 20 do 22:50
A serial to nie wiedzialem, Âże byÂł nawet. Na tej reklamie teÂż reklamujÂą wÂłaÂśnie film a nie serial. I tu graÂł wÂłaÂśnie teÂż Michael York a wiec to byÂła wersja peÂłna czyli w filmie...

Mo¿e by³a i taka skrócona filmowa wersja tego serialu z najwa¿nieszymi wydarzeniami. Serial by³ w dubbingu w³oskim i przed czo³ówk¹ by³ wizerunek drzewka i napis Mediaset albo Sacis, w ka¿dym razie jakiegoœ w³oskiego dystrybutora lub producenta.

Mam jeszcze takie pytanie do Ciebie jako cz³owieka z Bia³egostoku. Jak startowa³a TVP3 to by³o siedmiu prezenterów "Kuriera". Jeden po jakimœ czasie nagle znikn¹³ i by³ to Grzegorz Sawicki z Bia³egostoku. Czy on prowadzi nadal chocia¿ bia³ostocki "Obiektyw"? Pozosta³a szóstka, w tym jeszcze jeden z Twojego miasta Robert G³owacki, nadal prowadzi "Kurier". W pewnym okresie prowadz¹cymi by³y równie¿ Dorota Rojek, Marta Mes/Mys? i nasza katowicka Agnieszka Œwidziùska, ale chyba te¿ ju¿ je ostatecznie odstawiono.
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Dorota Rojek jest z Krakowa i ci¹gle pracuje, z Poznania jest Beata Mes, a nasza Agnieszka Œwidziùska (bardzo j¹ lubiê) pojawia siê w Eurotleu i Kurierze Sportowym. Szkoda, wszytkie s¹ bardzo dobre i powinny prowadziÌ Kurier - wiêksza iloœÌ prezenterów o¿ywi³a by ten program.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
michal
Bywalec
Bywalec
Posty: 651
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 00:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michal »

doktorfaustus1 pisze:Dorota Rojek jest z Krakowa i ci¹gle pracuje, z Poznania jest Beata Mes, a nasza Agnieszka Œwidziùska (bardzo j¹ lubiê) pojawia siê w Eurotleu i Kurierze Sportowym. Szkoda, wszytkie s¹ bardzo dobre i powinny prowadziÌ Kurier - wiêksza iloœÌ prezenterów o¿ywi³a by ten program.
Aha, czyli nadal prowadzÂą choĂŚ juÂż dawno nie widziaÂłem. Nie prowadziÂły Âżadnego wydania o 9:30 w ciÂągu ostatnich trzech tygodni, ktĂłre sÂą dostĂŞpne na www (a pozostaÂła szĂłstka tak). SugerowaÂłem siĂŞ teÂż stronÂą www na TVP, gdzie jedynie wykreÂślono Sawickiego z pozycji "Prezenterzy".

Agnieszka ÂŚwidziĂąska jest super i trzeba przyznaĂŚ, Âże z kaÂżdym rokiem wyglÂąda coraz lepiej.
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Wybacz, wypowiedziaÂłem siĂŞ w sposĂłb maÂło precyzyjny - zostaÂła tylko ÂŚwidziĂąska w Kurierze Sportowym i Eurotelu, natomisat mes i rojek pracujÂą normalnie w oÂśrodkach regionalnych - w Poznaniu i Krakowie. W swojej kablĂłwce ma TVP3 Katowice i TVP3 krakĂłw i DorotĂŞ Rojek widzĂŞ tam czĂŞsto. Natomiast Beata mes ostatnio wypowiadaÂła sie z Poznania dla Kuriera w jakimÂś wejÂściu na Âżywo.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Majkell
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:44
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Majkell »

Witam wszystkich! :) Kilka dni czekania, aÂż ktoÂś coÂś odpisze, odzwyczaiÂło mnie od zaglÂądania tutaj. ;)
michal pisze:Bardzo ³adna ta oprawa. Nie wiem kiedy by³a przygotowywana, ale do 1998 roku kiedy ju¿ jakiœ czas by³o nowe logo, istnia³a wtedy tylko przystosowana do niego czo³ówka reklamy. Zwiastunów i czy filmiku z logo nie by³o.
Ojoj... od wprowadzenia nowego loga w 1996 do zmiany oprawy w 1999 Polonia 1 jak najbardziej mia³¹ czo³ówkê! Na niebieskim tle pojawia³ siê taki p³omieù jakby z wybuchu, nastêpnie wy³ania³ siê z niego czerwony prostok¹t z jedynk¹. a pod spodem w bia³ej poœwiecie wyœwietla³ siê (równie¿ czerwony) napis "Polonia". Proste, a ³adne. Melodyjk¹ do tego by³y takie basy - nawet ciekawy dŸwiêk. T³em - taka falista granatowa teksturka. I puszczali to przez jakiœ czas bardzo czêsto - po zakoùczeniu ka¿dego programu (a do dlatego, ¿e mieli ni¹ porozdzielane bloki reklamowe). Nieraz zreszt¹ pyta³em o zapy z tej czo³ówki!

Czo³ówka reklamy nadawana równoczeœnie z tym to by³o oczywiscie krêc¹ce siê logo, w którym miga³y kolejne literki "r", "e", "k", "l", "a", "m", "a" - ró¿nymi czcionkami i uk³ada³y siê na ekranie - to pewnie tê masz na myœli. ;)
michal pisze:Jak ju¿ mówimy o takich programach, to na TV4 by³o coœ podobnego. Tytu³u zapomnia³em, a w czo³ówce by³ taki komputerowy stworek-maskotka. On te¿ niby opowiada³ wstêp do filmiku.
TytuÂł: "A kuku!" :)
Abe
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 155
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 16:23
Lokalizacja: Białystok

Re: polonia 1 i i programy

Post autor: Abe »

Tu nic nie ma...
Ostatnio zmieniony czwartek 19 sie 2004, 16:51 przez Abe, łącznie zmieniany 1 raz.
Abe
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 155
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 16:23
Lokalizacja: Białystok

Nowy post

Post autor: Abe »

DopisaÂłem nowe rzeczy na koĂącu posta ;)

A mi siĂŞ juÂż odechciaÂło nawet tu pisaĂŚ... nawet miaÂłem juÂż zrobiĂŚ zdjĂŞcia na zapy ale mi siĂŞ teÂż odechciaÂło... ble ble ale lecimy dalej...
michal pisze:
Abe pisze: A pamiĂŞtacie jak na Polsacie leciaÂł taki program zakupiony od (chyba) BelgĂłw - "Just Kidding !". Logo to byÂł taki biaÂły wykrzyknik a zamiast kropki pod wykrzyknikiem byÂł pomidor :) To byÂło emitowane na polsacie bodajÂże w 1999 roku. ByÂły to normalnie na staÂłe odcinki lub takie urywki w miĂŞdzyczasie w przerwach miĂŞdzy programami. Ja mam jeden odcinek gdzieÂś na kasecie nagrany, ostatnio to wynalazÂłem ;)
Tak, pamiĂŞtam to bardzo dobrze, zarĂłwno logo jak i program. Bardzo dÂługo emitowali, masa byÂła tych odcinkĂłw, pierwsze jednak leciaÂły krĂłtko na TVP i rĂłwnieÂż jako przerywnik. Na zakoĂączenie programu jest zawsze wizerunek kobiety, ktĂłra prawie siĂŞ udÂławiÂła bananem (z Âżartu w hipermarkecie kiedy ze stoiska z bananami wystawiaÂła ÂłapĂŞ pseudomaÂłpa).

Jak ju¿ mówimy o takich programach, to na TV4 by³o coœ podobnego. Tytu³u zapomnia³em, a w czo³ówce by³ taki komputerowy stworek-maskotka. On te¿ niby opowiada³ wstêp do filmiku.
Tak to byÂło "A kuku".



<Tajemnice Sahary>
michal pisze:
Abe pisze: No a to byÂł film caÂły co trwaÂł 2,5 godziny - od godziny 20 do 22:50
A serial to nie wiedzialem, Âże byÂł nawet. Na tej reklamie teÂż reklamujÂą wÂłaÂśnie film a nie serial. I tu graÂł wÂłaÂśnie teÂż Michael York a wiec to byÂła wersja peÂłna czyli w filmie...

Mo¿e by³a i taka skrócona filmowa wersja tego serialu z najwa¿nieszymi wydarzeniami. Serial by³ w dubbingu w³oskim i przed czo³ówk¹ by³ wizerunek drzewka i napis Mediaset albo Sacis, w ka¿dym razie jakiegoœ w³oskiego dystrybutora lub producenta.
A ten film to byÂł chyba po angielsku czyli w oryginale, ale juÂż nie pamiĂŞtam dokÂładnie... ale chyba raczej po angielsku...
michal pisze:Mam jeszcze takie pytanie do Ciebie jako cz³owieka z Bia³egostoku. Jak startowa³a TVP3 to by³o siedmiu prezenterów "Kuriera". Jeden po jakimœ czasie nagle znikn¹³ i by³ to Grzegorz Sawicki z Bia³egostoku. Czy on prowadzi nadal chocia¿ bia³ostocki "Obiektyw"? Pozosta³a szóstka, w tym jeszcze jeden z Twojego miasta Robert G³owacki, nadal prowadzi "Kurier". W pewnym okresie prowadz¹cymi by³y równie¿ Dorota Rojek, Marta Mes/Mys? i nasza katowicka Agnieszka Œwidziùska, ale chyba te¿ ju¿ je ostatecznie odstawiono.
A nawet nie wiem bo ostatnio rzadko ogl¹dam "Obiektyw" bo zmienili grafikê i studio na gorsze (wczeœniej czo³ówka i studio by³o w stylu starego "Kuriera"). Ale chyba on jeszcze prowadzi "Obiektyw"... nie wiem, sprawdze przez najbli¿sze dni ogl¹daj¹c ten program...


Po edycji posta dodano:

MichaÂł a moÂże wiesz kto na Polsacie czytaÂł serial "Renegat" ? Ja w sumie nie pamiĂŞtam ale obstawiam, Âże to byÂł Tomasz Knapik (tak mi siĂŞ wydaje).


A no i taka maÂła propozycja do wszystkich z forum. MoÂże by tak napisaĂŚ aktualny spis i opis (i ranking) polskich lektorĂłw, podobnie jak pisali to ludzie kiedyÂś na film.pl.rec i zrobiĂŚ nawet prostÂą stronĂŞ www i zamieÂściĂŚ tam pliki mp3 z jakimiÂś fragmentami filmĂłw/programĂłw ;) ja juÂż kiedyÂś o tym myÂślaÂłem, Âżeby wspĂłlnie z ludÂźmi takie coÂś zrobiĂŚ.
morus1000
Początkujący
Początkujący
Posty: 85
Rejestracja: wtorek 18 maja 2004, 14:57
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: morus1000 »

ja lubilem POLONIE1 za to ze mieli odzial w Bydgoszczy
Majkell
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:44
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Majkell »

morus1000 pisze:ja lubilem POLONIE1 za to ze mieli odzial w Bydgoszczy
... i pewnie masz na myÂśli TV EX? :)

Morus, potrafisz powiedzieĂŚ, czy przypadkiem tak (lub podobnie) nie wyglÂądaÂło ich logo?

Obrazek

Wygl¹da na to, ¿e gdy nie dostali koncesji na kana³ TV, zajêli siê... wydawaniem prasy! :) Chyba, ¿e TV EX i TV EX Media to zbie¿noœÌ nazw. Wydawnictwo TV EX Media istnia³o w Bydgoszczy do 2002 roku...
michal
Bywalec
Bywalec
Posty: 651
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 00:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michal »

Majkell pisze: Ojoj... od wprowadzenia nowego loga w 1996 do zmiany oprawy w 1999 Polonia 1 jak najbardziej mia³¹ czo³ówkê! Na niebieskim tle pojawia³ siê taki p³omieù jakby z wybuchu, nastêpnie wy³ania³ siê z niego czerwony prostok¹t z jedynk¹. a pod spodem w bia³ej poœwiecie wyœwietla³ siê (równie¿ czerwony) napis "Polonia". Proste, a ³adne. Melodyjk¹ do tego by³y takie basy - nawet ciekawy dŸwiêk. T³em - taka falista granatowa teksturka. I puszczali to przez jakiœ czas bardzo czêsto - po zakoùczeniu ka¿dego programu (a do dlatego, ¿e mieli ni¹ porozdzielane bloki reklamowe). Nieraz zreszt¹ pyta³em o zapy z tej czo³ówki!
Aha, rzeczywiÂście byÂło coÂś takiego i faktycznie po programach filmach byÂła emitowana, ale nie pamiĂŞtam w ogĂłle muzyczki w przeciwieĂąstwie do niÂżej opisanej czoÂłowki reklamy :)
Majkell pisze: Czo³ówka reklamy nadawana równoczeœnie z tym to by³o oczywiscie krêc¹ce siê logo, w którym miga³y kolejne literki "r", "e", "k", "l", "a", "m", "a" - ró¿nymi czcionkami i uk³ada³y siê na ekranie - to pewnie tê masz na myœli. ;)
Tak, dok³adnie o tej czo³ówce myœla³em. Nie wiem czy pamiêtasz, ale by³a przez bardzo krótki okres czasu jeszcze jedna. Miêdzy t¹ z kul¹ ziemsk¹ a t¹ wy¿ej opisan¹. Obowi¹zywa³a zaraz po wprowadzeniu nowego logo. To by³o coœ jakby scena teatru i napis reklama (zdaje siê na klapsie) i oœwietla³y go kolorowe teatralne reflektory. Muzyka by³a kompletnie niedopasowana do tego spotu i jakby urywa³a siê w po³owie po jego zakoùczeniu.
Majkell pisze: TytuÂł: "A kuku!" :)
DziĂŞki. WedÂług mnie to byÂł najsÂłabszy program tego typu.
Abe pisze: A mi siĂŞ juÂż odechciaÂło nawet tu pisaĂŚ... nawet miaÂłem juÂż zrobiĂŚ zdjĂŞcia na zapy ale mi siĂŞ teÂż odechciaÂło... ble ble ale lecimy dalej...
No wiesz, jak œmiesz tak pisaÌ :twisted: Ale mi sie te¿ czasem nie chce ;). Zdarza siê, ¿e jeden taki post piszê nawet pó³ godziny :)


<Grzegorz Sawicki>
Abe pisze: A nawet nie wiem bo ostatnio rzadko ogl¹dam "Obiektyw" bo zmienili grafikê i studio na gorsze (wczeœniej czo³ówka i studio by³o w stylu starego "Kuriera"). Ale chyba on jeszcze prowadzi "Obiektyw"... nie wiem, sprawdze przez najbli¿sze dni ogl¹daj¹c ten program...
No to czekam jak dasz znaĂŚ :)
Abe pisze: MichaÂł a moÂże wiesz kto na Polsacie czytaÂł serial "Renegat" ? Ja w sumie nie pamiĂŞtam ale obstawiam, Âże to byÂł Tomasz Knapik (tak mi siĂŞ wydaje).
Nie mam najmniejszego pojĂŞcia. Nawet za bardzo nie wiem o czym jest ten serial, bo nie oglÂądaÂłem. Jedynie co wiem to ze zwiastunĂłw Canal+ jak tam kiedyÂś premierowo leciaÂł, Âże jest o facecie na motorze. Pewnie jako jedyny sprawiedliwy :)
Abe pisze: A no i taka maÂła propozycja do wszystkich z forum. MoÂże by tak napisaĂŚ aktualny spis i opis (i ranking) polskich lektorĂłw, podobnie jak pisali to ludzie kiedyÂś na film.pl.rec i zrobiĂŚ nawet prostÂą stronĂŞ www i zamieÂściĂŚ tam pliki mp3 z jakimiÂś fragmentami filmĂłw/programĂłw ;) ja juÂż kiedyÂś o tym myÂślaÂłem, Âżeby wspĂłlnie z ludÂźmi takie coÂś zrobiĂŚ.
W ostatnich latach tych lektĂłrĂłw siĂŞ sporo namnoÂżyÂło. Z drugiej strony opracowanie pl.rec.film nie straciÂło aÂż tak na aktualnoÂści i szczerze powiem, Âże ja bym czegoÂś takiego raczej nie stworzyÂł. Te wszystkie opisy barwy gÂłosu i zabawne porĂłwnania itd. Ale moÂże warto sprĂłbowaĂŚ...

Co do lektora Rocha Siemianowskiego, to przypomniaÂłem sobie wÂłaÂśnie jego udziaÂł w "Zwariowanej Kamerze". Mimo, Âże daÂł siĂŞ wrobiĂŚ, to pokazaÂł, Âże jest ProfesjonalistÂą (celowo przez duÂże P).


WracajÂąc do prezenterki MaÂłgorzaty Gudejko to widaĂŚ, Âże nadal pracuje jako aktorka. Jak ktoÂś jest z Warszawy, to ma okazjĂŞ jÂą zobaczyĂŚ w najbliÂższy czwartek w przedstawieniu dla dzieci ;) :
http://www.um.warszawa.pl/v_syrenka/kul ... re_id=1503
michal
Bywalec
Bywalec
Posty: 651
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 00:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michal »

Panowie, co siĂŞ staÂło? CzyÂżby temat Polonii 1 juÂż siĂŞ wyczerpaÂł? Nie wierzĂŞ :(

Dorzucê coœ o lektorach, bo mam coœ ciekawego. Rozmawialiœmy o nich w wielu w¹tkach, ale tutaj postanowi³em go ci¹gn¹Ì.

Tak wyglÂąda pani Agnieszka RogiĂąska:
Obrazek
Przypomnê, ¿e na Polonii 1 czyta³a ona wszystkie odcinki Królewny Œniezki oraz koùcowe Bii-Czarodziejskiego Wyzwania, Syrenki Mako i Magicznych igraszek. Obecnie jest na etacie spikera II Programu Polskiego Radia. W telewizji czyta tylko filmy przyrodnicze i dokumentalne dla stacji Planette i czasami do ró¿nych programów na TVP.
Tu jej zawodowa biografia http://acn.waw.pl/spikerzy/roginska.htm a tu prĂłbka gÂłosu http://acn.waw.pl/spikerzy/Mp3/Roginska%20Agnieszka.mp3 , bo ktoÂś z tego co pamiĂŞtam nie kojarzyÂł.

A tak wyglÂąda pan Ksawery JasieĂąski.
Obrazek

Oto ta bardzo ciekawa strona. http://acn.waw.pl/spikerzy/glosy.htm PoÂświĂŞcona jest ona lektorom i spikerom Polskiego Radia, ale masa z nich pracuje dla TVP i innych programĂłw.

Z panĂłw na pewno bardzo dobrze znacie jako lektorĂłw filmĂłw czy programĂłw TVP GÂąssowskiego, Gudowskiego, Jakubowskiego, JasieĂąskiego, Sznytera, SzydÂłowskiego i Wilkansa. Pozostali trzej pracujÂą tylko dla radia i ja przynajmniej nie kojarzĂŞ.

Znane panie to Dukaczewska, Niewiadomska, RogiĂąska i Stachyra. PozostaÂłe mniej - praktycznie tylko siedzÂą w radiu.

Tylko niektórzy maj¹ do³¹czon¹ zawodow¹ biografiê, ale ka¿dego mo¿na pos³uchaÌ, bo jest do³¹czony fragment s³uchowiska przez nich czytanego. Wystarczy tylko klikn¹Ì na nazwisko lub zdjêcie w biografii.

Bardzo ciekawy jest tez dziaÂł kontakt. Wypisane sa tam adresy mailowe do wybranych lektorĂłw oraz ogĂłlny do wszystkich spikerĂłw.

Ciekawostk¹ jest lektorka Blanka Kuty³owska. Gdybym nie wiedzia³, ¿e to ona, to na bank bym powiedzia³, ¿e to czyta Teresa Lipowska z "M jak mi³oœÌ". Pos³uchajcie: http://acn.waw.pl/spikerzy/Mp3/Kutylowska%20Blanka.mp3


A teraz stricte temat Polonii 1.

Przypomnia³y mi siê dwa seriale - jeden komediowy i jeden sensacyjny. W tym pierwszym gra³o trzech mê¿czyzn g³ówne role - Perry King , Joe Penny i Tom [Brej]. Pojawiali siê w tej kolejnoœci, prezenterka Gudejko zawsze te¿ nie mog³a sobie odmówiÌ wypowiedzenia nazwisk przy zapowiedzi i te¿ zawsze w tej kolejnoœci. Przyczyn¹ pewnie by³ fakt, ¿e Joe Penny by³ bardzo popularny w PL, poniewa¿ niewiele wczeœniej TVP nadawa³a serial "Gliniarz i prokurator", który cieszy³ siê OLBRZYMI¥ popularnoœci¹. Czy ktoœ pamiêta tytu³?

Drugi serial by³ sensacyjny, ale tu ju¿ prawie nic nie pamiêtam. By³ to serial raczej dla doros³ych, kryminalny nadawany póŸnym wieczorem. Jedyne co pamiêtam to czo³ówka. Akcja czo³ówki by³a jakby w podziemnych gara¿ach i ka¿dy z trzech g³ównych bohaterów podczas jakiegoœ poœcigu celowa³o po kolei w kamerê i nagle <stop> pojawia³ siê czerwonymi literami ich imiê i nazwisko. Jeden by³ szczup³ym i przystojnym blondynem, a ostatni by³ grubasem z w¹sem i nazywa³ siê Antony Howkins. Czy ktoœ pamiêta tytu³? Po g³owie chodzi mi coœ w stylu Wydzia³ poœcigowy, W. policyjny W. zabójstw, ale mo¿liwe, ¿e b³¹dzê.
Świeże pomidory! Prosto z krzaka!
Abe
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 155
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 16:23
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Abe »

michal pisze:Panowie, co siĂŞ staÂło? CzyÂżby temat Polonii 1 juÂż siĂŞ wyczerpaÂł? Nie wierzĂŞ :(
No ja teÂż nie wierze. Trzeba spowrotem rozruszaĂŚ tÂą dyskusjĂŞ ;)
michal pisze:Dorzucê coœ o lektorach, bo mam coœ ciekawego. Rozmawialiœmy o nich w wielu w¹tkach, ale tutaj postanowi³em go ci¹gn¹Ì.

Tak wyglÂąda pani Agnieszka RogiĂąska:
Obrazek
Przypomnê, ¿e na Polonii 1 czyta³a ona wszystkie odcinki Królewny Œniezki oraz koùcowe Bii-Czarodziejskiego Wyzwania, Syrenki Mako i Magicznych igraszek. Obecnie jest na etacie spikera II Programu Polskiego Radia. W telewizji czyta tylko filmy przyrodnicze i dokumentalne dla stacji Planette i czasami do ró¿nych programów na TVP.
Tu jej zawodowa biografia http://acn.waw.pl/spikerzy/roginska.htm a tu prĂłbka gÂłosu http://acn.waw.pl/spikerzy/Mp3/Roginska%20Agnieszka.mp3 , bo ktoÂś z tego co pamiĂŞtam nie kojarzyÂł.

A tak wyglÂąda pan Ksawery JasieĂąski.
Obrazek

Oto ta bardzo ciekawa strona. http://acn.waw.pl/spikerzy/glosy.htm PoÂświĂŞcona jest ona lektorom i spikerom Polskiego Radia, ale masa z nich pracuje dla TVP i innych programĂłw.

Z panĂłw na pewno bardzo dobrze znacie jako lektorĂłw filmĂłw czy programĂłw TVP GÂąssowskiego, Gudowskiego, Jakubowskiego, JasieĂąskiego, Sznytera, SzydÂłowskiego i Wilkansa. Pozostali trzej pracujÂą tylko dla radia i ja przynajmniej nie kojarzĂŞ.

Znane panie to Dukaczewska, Niewiadomska, RogiĂąska i Stachyra. PozostaÂłe mniej - praktycznie tylko siedzÂą w radiu.

Tylko niektórzy maj¹ do³¹czon¹ zawodow¹ biografiê, ale ka¿dego mo¿na pos³uchaÌ, bo jest do³¹czony fragment s³uchowiska przez nich czytanego. Wystarczy tylko klikn¹Ì na nazwisko lub zdjêcie w biografii.

Bardzo ciekawy jest tez dziaÂł kontakt. Wypisane sa tam adresy mailowe do wybranych lektorĂłw oraz ogĂłlny do wszystkich spikerĂłw.

Ciekawostk¹ jest lektorka Blanka Kuty³owska. Gdybym nie wiedzia³, ¿e to ona, to na bank bym powiedzia³, ¿e to czyta Teresa Lipowska z "M jak mi³oœÌ". Pos³uchajcie: http://acn.waw.pl/spikerzy/Mp3/Kutylowska%20Blanka.mp3
Ja juÂż tÂą stronĂŞ znaÂłem ale za wiele tam ciekawego to moim zdaniem nie ma... No ale dobra.

michal pisze:A teraz stricte temat Polonii 1.
michal pisze:Przypomnia³y mi siê dwa seriale - jeden komediowy i jeden sensacyjny. W tym pierwszym gra³o trzech mê¿czyzn g³ówne role - Perry King , Joe Penny i Tom [Brej]. Pojawiali siê w tej kolejnoœci, prezenterka Gudejko zawsze te¿ nie mog³a sobie odmówiÌ wypowiedzenia nazwisk przy zapowiedzi i te¿ zawsze w tej kolejnoœci. Przyczyn¹ pewnie by³ fakt, ¿e Joe Penny by³ bardzo popularny w PL, poniewa¿ niewiele wczeœniej TVP nadawa³a serial "Gliniarz i prokurator", który cieszy³ siê OLBRZYMI¥ popularnoœci¹. Czy ktoœ pamiêta tytu³?
Nie wiem czy to o to chodzi ale moÂże Magnum P.I. ?
Majkell
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:44
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Majkell »

No ja czekaÂłem, aÂż ktoÂś siĂŞ odezwie.

Mam dla Was ma³¹, a mo¿e nawet du¿¹ (ogromn¹ :P) niespodziankê. Loga wiêkszoœci stacji lokalnych Polonii 1 i jej samej sprzed lat. W ¿yciu nie dotar³bym do tych znaków graficznych z zamierzch³ych czasów, gdyby nie strony Urzêdu Patentowego RP. :) ¯e te¿ prêdzej siê nie skusi³em, aby tam pogrzebaÌ. :)

Obrazek
Co tu duÂżo mĂłwiĂŚ - na widok tego loga forum szaleje. ;)

Obrazek
PTV Neptun "Tele-Top" Gdynia

Obrazek
PTV Echo WrocÂław

Obrazek
PTV Morze Szczecin

Obrazek
PTV Rondo Katowice

Obrazek
TV ES PoznaĂą

Co bardzo ciekawe. Logo Polonii 1 zarejestrowano w 1993 roku na tajemniczÂą firmĂŞ STIP Sp. z o.o. z Warszawy. JednakÂże byÂł tam takÂże prosty napis "Polonia 1" zarejestrowany na tĂŞ firmĂŞ juÂż w 1992 roku. MiaÂłem wiĂŞc racjĂŞ, Âże na pewne Âślady o Polonii 1 moÂżna natrafiĂŚ jeszcze na grubo przed jej oficjalnym startem (7 marca 1993).
michal
Bywalec
Bywalec
Posty: 651
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 00:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michal »

Abe pisze: Ja juÂż tÂą stronĂŞ znaÂłem ale za wiele tam ciekawego to moim zdaniem nie ma... No ale dobra.
:twisted: :twisted: :twisted: Szkoda, Âże nic nie mĂłwiÂłeÂś, bo moim zdaniem jest bardzo ciekawa.
Abe pisze: Nie wiem czy to o to chodzi ale moÂże Magnum P.I. ?
Na pewno nie. Akurat byÂłem staÂłym widzem tego serialu i tytuÂłowÂą rolĂŞ graÂł Tom Seleck:

Obrazek

PoniewaÂż Majkell nie nawiÂązaÂł, wiĂŞc rozumiem przez to, Âże obu seriali nie kojarzy.

Co do tych znaczkĂłw to poznajĂŞ wszystkie z wyjÂątkiem TeleTopu. Ciekawe, Âże kaÂżda najmniejsza lokalna stacja rejestrowaÂła swoje znaczki i Âże chciaÂły to zrobiĂŚ. Darmowe to na pewno nie byÂło.
Świeże pomidory! Prosto z krzaka!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości