[TVN] Milionerzy

Miejsce na dyskusje związane z TVN Warner Bros. Discovery; dział poświęcony obecnym i archiwalnym audycjom.

Moderator: Łukasz

kamiiloo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1095
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2005, 17:42

Post autor: kamiiloo »

hmm fajnie ze wracaj¹, mam nadzieje ze zrobi¹ ³¹dne studio zeby nie by³o lipy
TVN innowacja i nowoczesność...
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: r_r16 »

Kiedys studio milionerow wydawalo mi sie swietne ale jak teraz ogladam jakies fragmenty teleturnieju to moje 1 wrazenie na temat studia: malizna!!!
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: pop »

Bo studio by³o ma³e, wielokrotnie mówiono o tym w ró¿nych programach pokazuj¹cych kulisy "Milionerów". Jednak scenografia by³a tak dopasowana, ¿e w telewizji studio wydawa³o siê nieco wiêksze ni¿ w rzeczywistoœci. Teraz na pewno bêdzie lepiej, bo TVN wykorzysta do programu swoje studio, a wtedy przecie¿ program nagrywano w TVP.
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: r_r16 »

W TVP - dlaczego?
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

Bo TVN wtedy nie miaÂł wÂłasnego studia. I nie tylko "MilionerĂłw" nagrywano w studiach TVP.
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
Szlachcic
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: poniedziałek 30 maja 2005, 15:27
Lokalizacja: Winny Gród
Kontakt:

Czy to jest Twoja ostateczna odpowiedÂź?

Post autor: Szlachcic »

[img]http://szlachta_pl.w.interia.pl/milionerzy.jpg[/img]

Dawno mnie tutaj nie byÂło. Tak jak zanosi siĂŞ na mĂłj powrĂłt, tak i zanosi siĂŞ na wielki powrĂłt wielkiego teleturnieju. :D

Po piĂŞciu latach nieobecnoÂści na wizji, wracajÂą Milionerzy.
Co ciekawe byĂŚ moÂże z ciekawÂą zmianÂą zasad.
W Wielkiej Brytanii (ojczyzna oryginalnego formatu Who Wants To Be a Millionaire) 18 sierpnia 2007 zmieniono drzewko wygranych kwot, krĂłre przedstawia siĂŞ nastĂŞpujÂąco:

500
1 000*
2 000
5 000
10 000
20 000
50 000*
75 000
150 000
250 000
500 000
1 MILION*

*kwota gwarantowana
(wygrane w funtach brytyjskich)

Przypomnê, ¿ê stare "dzrzewko" prezentowa³o siê nasêpuj¹co:

100
200
300
500
1 000*
2 000
4 000
8 000
16 000
32 000*
64 000
125 000
250 000
500 000
1 MILION*

*kwota gwarantowana
(wygrane w funtach brytyjskich)

Z 15 pytaĂą zrobiÂło siĂŞ 12. Gwarantowana kwota jest na 2 i 7 progu, co zachĂŞca do wiĂŞkszego ryzyka i skraca drogĂŞ do tytuÂłowego miliona.

Czy te zmiany nast¹pi¹ tak¿e w polskiej reedycji? W poœcie z dnia 11 sierpnia 2006 r. wspomina³em o mo¿liwoœci uatrakcyjnienia kó³ ratunkowych jak to mia³o miejsce w USA, gdzie dodano nowe ko³o ratunkowe "change your question" czyli nic innego jak zamiana pytania na inne, które pojawia siê po przejœciu progu gwarantowanych 32 tys. oraz podwójn¹ staystykê ko³a ratunkowego "pomoc publicznoœci" wg. badaù opinii publicznej i publicznoœci zgromadzonej w studio.

Osobiœcie bardzo cieszy mnie fakt powrotu tak wielkiego, fenomenalnego formatu na wizjê. Znów bêdê móg³ delektowaÌ siê wpania³¹ muzyk¹ Keith Strachan & Matthew Strachan. Mam nadziejê, ¿e teleturniej przyci¹gnie przed telewizory ogromn¹ publicznoœÌ, a nowe studio zachwyci wszystkich widzów swoj¹ innowacyjnoœci¹!

P.S.
Hubert Urbaùski te¿ musi powróciÌ. Bez niego Milionerzy nie maj¹ szans na wiêksz¹ ogl¹dalnoœÌ...
Zaczynamy gr? o milion z?otych...
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: Czy to jest Twoja ostateczna odpowiedÂź?

Post autor: Greg Haus »

Szlachcic pisze: Osobiœcie bardzo cieszy mnie fakt powrotu tak wielkiego, fenomenalnego formatu na wizjê. Znów bêdê móg³ delektowaÌ siê wpania³¹ muzyk¹ Keith Strachan & Matthew Strachan. Mam nadziejê, ¿e teleturniej przyci¹gnie przed telewizory ogromn¹ publicznoœÌ, a nowe studio zachwyci wszystkich widzów swoj¹ innowacyjnoœci¹!
Co do studio - praktycznie wszĂŞdzie jest ono podobne. Format nie pozwala na zmianĂŞ i innÂą scengorafie. OczywiÂście wszĂŞdzie sÂą jakieÂś rĂłznice, ale generalnie studio przypominaĂŚ ma nowoczesne koloseum. Jak np. to z BBC:

Obrazek

Muzyka oczywiœcie jest œwietna, choÌ dzia³a ona na niekorzyœÌ ludzi uczestnicz¹cych w formacie. Ma w sobie coœ takiego, ¿e nawet ludzie przed telewizorem siê denerwuj¹.
Szlachcic
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: poniedziałek 30 maja 2005, 15:27
Lokalizacja: Winny Gród
Kontakt:

Post autor: Szlachcic »

Wszystko uzaleÂżnione jest od pojĂŞcia "scenografia". Czy masz na myÂśli pewien model, rozkÂład studia, czy o efekty illuminacyjne, dekoracje, monitory, krzesÂła ect. Dla mnie wzorem powinno byĂŚ owszem studio oryginaÂłu, ale teÂż wprowadzane rozwiÂązania w innych krajach.

Przede wszystkim wa¿na jest wielkoœÌ studia i jego konstrukcja. Wiadomo, ¿e magia kamery dzia³a i mo¿na wiele retuszowaÌ. Polskie studio by³o ma³e i ciasne. Kiedyœ czyta³em opiniê pewnej osoby-uczestnika programu, która zasiada³a na publicznoœci. Wra¿enia estetyczne by³y nastêpuj¹ce: konstrukcja by³a s³aba, chwia³a siê. Studio ciasne, duszno i gor¹co. Schody przy tzw. wejœciu prowadz¹cego (podœwietlone) to tylko atrapa.

Moje w³asne spostrze¿enia to: beznadziejne monitory, krzes³a i kolory studia. Zale¿nie od wersji. Tandetne studio, gdzie nie raz by³o widaÌ jak taœma przyklejona by³a w ró¿nych miejsach. Porysowana pod³oga i inne detale psuj¹ce wizerunek.

ÂŚwietne studio majÂą Niemcy. Przestrzenne, z nowoczesnymi monitorami, czysto, schludnie. ÂŚwiatÂła robiÂą wraÂżenie. Niemcy jako pierwsi wyeksponowali logo teleturnieju, z ktĂłrego wychodziÂł prowadzÂący.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mam nadziejĂŞ, Âże tvn podpatrzy dobre rozwiÂązania z innych krajĂłw i stworzy coÂś fenomenalnego na miarĂŞ dzisiejszch moÂżliwoÂści technicznych i nie oszukujmy siĂŞ finansowych stacji, ktĂłre sÂą w dobrej kondycji... :)

Co do muzyki, to jest ona genialna zreszt¹ zdobywa³a wiele nagród i wyró¿nieù. Czy ludzie siê denerwuj¹? Nie wiem, czy jest ona puszczana w trakcie nagrania czy dopiero montowana póŸniej - to po pierwsze. Po drugie myœlê, ¿e masz na myœli muzykê z tzw. motywem biciem serca, która wystêpuje w przedzia³ach od 2000 - 32 000 i nasila siê póŸniej koùcz¹c na pytaniu za milion, gdzie ju¿ s³ychac tylko i wy³¹cznie bicie serca. Muzyka stwarza atmosferê i klimat najpierw sielanki, a póŸniej wielkich emocji i nerwów.
Zaczynamy gr? o milion z?otych...
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Post autor: Greg Haus »

W niemeickiej wersji studio trochĂŞ przypomina spodek :)
Szlachcic
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: poniedziałek 30 maja 2005, 15:27
Lokalizacja: Winny Gród
Kontakt:

Post autor: Szlachcic »

Obrazek

W ramach dyskusji co do wyglÂądu studia zamieszczam kilka zdjĂŞĂŚ...

Wersja oryginalna, Wielka Brytania, projektant-wykonawca: Andy Walmsley

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Profesjonalnie dopracowany ka¿dy szczegó³...
Zaczynamy gr? o milion z?otych...
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Post autor: Greg Haus »

RzeczywiÂście profesjonalizm :)
szymoncz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sobota 05 lis 2005, 23:37

Post autor: szymoncz »

Bardzo siĂŞ cieszĂŞ, Âże jest szansa na powrĂłt niegdys mojego ulubionego programu :-)

http://pl.youtube.com/watch?v=4jVN53u4avA&NR=1 Zobaczcie koniecznie ten filmik :-)
http://www.katolik.forka.us Serdecznie zapraszam do rejestracji! Na Wasze pytania odpowiada Ksiądz!
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: pop »

I zobaczcie koniecznie to - http://pl.youtube.com/watch?v=IOZ0kmgU39U :) Œwietna czo³ówka, odœwie¿ona muzyka. mam nadziejê, ¿e podobna bêdzie w TVN.
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: r_r16 »

Mnie osobiœcie bardziej podoba siê ta czo³ówka z ludŸmi, wpatruj¹cymi siê w wielkie logo Milionerów. Oczywiœcie liczê na to, ¿e nakrêc¹ now¹, nowoczeœniejsz¹, ale na starej zasadzie.
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Post autor: Greg Haus »

r_r16 pisze:Mnie osobiœcie bardziej podoba siê ta czo³ówka z ludŸmi, wpatruj¹cymi siê w wielkie logo Milionerów. Oczywiœcie liczê na to, ¿e nakrêc¹ now¹, nowoczeœniejsz¹, ale na starej zasadzie.
Taka czo³ówka by³a te¿ w TVN'ie : >>>>>>>>>>>

Mi siĂŞ bardziej podoba ta:>>>>>>>>>
ChoĂŚ w polsce to bardzie ta wersja: >>>>>> bo ona jest bez znaku funta
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości