EURO 2012 w Polsce i na Ukrainie !!!

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: pop »

Te mistrzostwa nale¿a³y siê W³ochom - maj¹ stadiony, œwietn¹ infrastrukturê. No, ale có¿... zobaczymy co z tego bêdzie. W³aœnie w tym momencie nowa min. sportu zapowiedzia³a, ¿e do po³owy wrzeœnia kupcy maj¹ znikn¹Ì ze stadionu 10-lecia. Dziœ tak¿e dowiedzieliœmy siê, ¿e przetarg na projekt Stadionu Narodowego zosta³... uniewa¿niony. Rêce opadaj¹. A najbardziej denerwuje mnie to, ¿e ludzie, którzy nie maj¹ pojêcia o polityce ca³¹ win¹ obarczaj¹ w³adze Warszawy... To ¿enuj¹ce. Przecie¿ za Stadion Narodowy odpowiadzialny jest rz¹d! Dziêki Hannie Gronkiewicz-Waltz w stolicy ju¿ wkrótce rozpocznie siê budowa dwóch nowoczesnych stadionów: Legii i Polonii. Oba projekty s¹ imponuj¹ce. Mam nadziejê, ¿e po 20 sierpnia wszystko stanie siê jasne i bêdziemy mieli wybory, które na pewno wygra PO. Nikt o zdrowych zmys³ach nie zag³osuje ju¿ na tych... "polityków". Wtedy wszystko powinno pójœÌ z górki... Mam przynajmniej tak¹ nadziejê.

[ Dodano: Czw Sie 16, 2007 9:39 pm ]
Dziœ kolejna pesymistyczna wiadomoœÌ - prawdopodobnie Ukraina zorganizuje mecz otwarcia Euro2012.

[ Dodano: Pon Sie 20, 2007 2:23 pm ]
Stadiony na Ukrainie:

Kharkiv:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dnipro:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Shakhtar:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Donetsk:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
kamiiloo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1095
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2005, 17:42

Post autor: kamiiloo »

oni juz wszystko maja a my wielkie g :|
TVN innowacja i nowoczesność...
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: pop »

To ju¿ pewne - Stadion Narodowy powstanie obok Stadionu X-lecia. Budowa ma siê rozpocz¹Ì na pocz¹tku 2009 roku.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
fot. tvn24.pl
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

Wszystko Âładnie wyglÂąda na projektach. PoczÂątek 2009? Zaczynam siĂŞ baĂŚ czy wyrobiÂą z budowÂą na czas. :roll:
kamiiloo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1095
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2005, 17:42

Post autor: kamiiloo »

2009? se chyba jaja robi¹ :| oby zd¹¿yli :P
TVN innowacja i nowoczesność...
Faktomaniak
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 247
Rejestracja: niedziela 18 cze 2006, 20:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Faktomaniak »

Jak sie dzisiaj okazaÂło UkraiĂący majÂą duÂży problem ze stadionem w Kijowie.
PoÂłoÂżony w centrum Kijowa Stadion Olimpijski nie nadaje siĂŞ do przeprowadzenia meczĂłw Euro 2012. Tak wynika z listu UEFA skierowanego do Federacji Futbolu Ukrainy.
W liÂście przewodniczÂący UEFA Michel Platini poinformowaÂł o rezultatach inspekcji przeprowadzonej na poczÂątku wrzeÂśnia. "Stadion - z jego niewielkÂą pojemnoÂściÂą i ograniczeniami ruchu - nie moÂże przyjmowaĂŚ meczĂłw Euro 2012" - czytamy. Zdaniem UEFA, prowadzone w okolicach obiektu prace budowlane jedynie zmniejszÂą dopuszczalnÂą liczbĂŞ kibicĂłw na trybunach, przede wszystkim ze wzglĂŞdĂłw bezpieczeĂąstwa.

Nieoficjalnie ukraiĂąskie wÂładze, zapowiadajÂą, Âże podporzÂądkujÂą siĂŞ rekomendacjom UEFA, a likwidacja budowanego koÂło stadionu centrum handlowego jest kwestiÂą jedynie "odpowiedniego" wyroku sÂądu. OprĂłcz ewentualnej modernizacji Stadionu Olimpijskiego, UkraiĂący planujÂą takÂże budowĂŞ nowego obiektu sportowego na obrzeÂżach Kijowa, prawdopodobnie w pobliÂżu lotniska w Boryspolu.
NOWA ERA W TVN
TVN_FAN
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1572
Rejestracja: piątek 11 mar 2005, 19:12
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: TVN_FAN »

Ukraina ma problem. Faktycznie. Ale dlaczego polskie wÂładze nie interesujÂą siĂŞ tym jaki syf pod tym wzglĂŞdem mamy w kraju. Oni przynajmniej stadion majÂą - niewaÂżne, Âże zaniedbany itd ale majÂą. A my co :?: Nic :D
Zdecydowanie - Mistrzostwa naleÂżaÂły siĂŞ WÂłochom i oni je bezwzglĂŞdnie dostaĂŚ powinni.
ZIMA
kamiiloo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1095
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2005, 17:42

Post autor: kamiiloo »

no jak to nie mamy? a stadion 25lecia?? ja mysle ze wladze dojad wkoncu do wniosku ze sie go troche go odsiweÂży wi bedzie jak znalazl na euro hahah

ogolnie to kaszana z tym euro
TVN innowacja i nowoczesność...
corner
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 193
Rejestracja: niedziela 06 sie 2006, 14:23

Post autor: corner »

Stadion 25-lecia?
kamiiloo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1095
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2005, 17:42

Post autor: kamiiloo »

yy a nie sory 10lecia :P
TVN innowacja i nowoczesność...
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: pop »

[img]http://www.dziennik.pl/dziennik.pl/images/navigation/logo.gif[/img] pisze:KIJÓW BEZ STADIONU NA MISTRZOSTWA EUROPY
sobota 29 grudnia 2007 10:15

FinaÂł Euro 2012 w Polsce?

Przygotowania do Euro 2012 idÂą nam jak po grudzie. Pociesza fakt, Âże na Ukrainie wcale nie jest lepiej. Nasi wschodni sÂąsiedzi nie majÂą jeszcze gotowego stadionu w Kijowie i nic nie wskazuje na to, Âżeby coÂś w tej kwestii miaÂło siĂŞ szybko zmieniĂŚ. UkraiĂący bojÂą siĂŞ, Âże w koĂącu finaÂł mistrzostw Europy przypadnie nam.

W ostatnich tygodniach w Kijowie znowu rozpêta³a siê burza wokó³ Stadionu Olimpijskiego. W tej chwili wszystko wskazuje na to, ¿e fina³ Euro 2012 na tym obiekcie siê nie odbêdzie. Nie wiadomo te¿, gdzie ewentualnie powstanie nowy stadion zbudowany z myœl¹ o finale Euro.

Wszystkiemu winne olbrzymie centrum handlowe, które roœnie tu¿ przed obiektem i mo¿e utrudniaÌ ewentualn¹ ewakuacjê ze Stadionu Olimpijskiego. Przedstawiciele UEFA orzekli, ¿e ze wzglêdu na bezpieczeùstwo kibiców obiekt nie mo¿e s¹siadowaÌ z du¿¹ zabudow¹ w tak bliskiej odleg³oœci. Szef komitetu organizacyjnego Euro na Ukrainie próbowa³ doprowadziÌ do rozebrania centrum handlowego, jednak nie zgodzili siê na to inwestorzy "Troickiego" - pisze DZIENNIK.

Organizatorzy Euro znaleŸli ju¿ nowy grunt, na którym móg³by powstaÌ stadion. Teren jednak nale¿y do armii i zgodê na budowê stadionu musi wyraziÌ nieprzychylny projektowi ukraiùski minister obrony. Zamieszaniem wokó³ budowy obiektu zaniepokojony jest Borys Woskriesienskij, szef komitetu ds. bezpieczeùstwa przy Ukraiùskiej Federacji Pi³karskiej. - Zobaczycie, ¿e to wszystko skoùczy siê tym, ¿e fina³ odbêdzie siê w Polsce - przestrzega wspó³pracownik Surkisa.

Jerzy WilkoĂąski
Kiedy u nas zaczê³o coœ iœÌ w dobrym kierunku, to na Ukrainie musia³o siê zepsuÌ. Jednak mi od pocz¹tku pomys³ organizowania w Kijowie fina³u Euro 2012 siê nie podoba³. :uhh: Mam nadziejê, ¿e mo¿liwoœÌ zorganizowania fina³owego meczu dostanie, niekoniecznie Warszawa, ale jakieœ polskie miasto.
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
piotrek888
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2727
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 08:23
Kontakt:

Post autor: piotrek888 »

Miejmy nadziejĂŞ, w co wÂątpiĂŞ. My teÂż wcale nie mamy tak wiele aby te Euro zorganizowaĂŚ.
maxxx
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5086
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 23:58
Lokalizacja: Płd PL

Post autor: maxxx »

TeÂż bym chciaÂł w Polsce finaÂł,aczkolwiek UkraiĂący to mieli obiecane jeszcze przed startem :rozglada:
Joanna Kryńska -magical journalist Tvn24 !
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Tusk zapomnia? o Euro 2012
No to jak tak dalej pozniej to rzeczywiscie nie zdazymy :devil:
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Dziś mija rok od przyznania nam organizacji. I co? I nic. W mediach trwa okres podsumowań. Kłopot w tym, że nie ma zbytnio co podsumowywać. Może kogoś pocieszy, że Ukraina jest na tym samym poziomie :stop:
Czytałem gdzieś, że przy takim jak obecnie tempie przygotowań , budowę dróg i stadionów skończymy w 2030 roku :rozglada:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości