Polska - dziennik Polskapresse

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Polska - dziennik Polskapresse

Post autor: Camilo »

JuÂż za tydzieĂą na rynku pojawi siĂŞ nowy dziennik Polskapresse - ''Polska''.
W przyszÂły poniedziaÂłek na rynku pojawi siĂŞ nowy ogĂłlnopolski dziennik Polskapresse – Polska, tworzony we wspó³pracy z brytyjskim The Times. JuÂż rozpoczĂŞÂła siĂŞ outdoorowa kampania teaserowa tytuÂłu Polska przebiegajÂąca pod hasÂłem „MyÂślisz globalnie”.
Tytu³ Polska po³¹czy szeœÌ dzienników regionalnych Polskapresse oraz nowo powsta³e gazety w ogólnopolski dziennik.

– Nasi obecni i nowi czytelnicy otrzymajÂą gazetĂŞ, na ktĂłrÂą czekali – z silnÂą regionalnÂą toÂżsamoÂściÂą i lokalnymi informacjami, a jednoczeÂśnie z peÂłnym, najlepszej jakoÂści serwisem krajowym i Âświatowym oraz czĂŞÂściÂą publicystycznÂą, jakÂą posiadajÂą dziÂś tylko dzienniki ogĂłlnopolskie – mĂłwi PaweÂł FÂąfara, redaktor naczelny Polski, cytowany w komunikacie Polskapresse.

Dziennik Polska powstaje przy wspó³pracy z gazet¹ brytyjsk¹ The Times, której logo znajdzie siê na winiecie, a teksty bêd¹ wykorzystywane we wspó³pracy redakcyjnej.

Wprowadzenie nowego tytuÂłu na rynek poprzedzone jest outdoorowÂą kampaniÂą teaserowÂą przebiegajÂącÂą pod hasÂłem „MyÂślisz globalnie”, ktĂłra w poniedziaÂłek ruszyÂła w Warszawie i 6 regionach, w ktĂłrych Polskapresse wydaje dzienniki regionalne.
Ciekaw jestem jak na polskim rynku przyjmie siê nowy dziennik. ¯yczê ''Polsce'' sukcesu, gdy¿ zapowiada siê doœÌ interesuj¹co :D

ZachĂŞcam do dyskusji!
Kuba
Bywalec
Bywalec
Posty: 876
Rejestracja: sobota 08 kwie 2006, 17:20
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Kupi³em dzisiaj "Polskê" z czystej ciekawoœci. Layout jest strasznie chaotyczny, zdjêcie (to pionowe) na ok³adce jest wziête z ksiê¿yca, temat na dzisiejsz¹ "jedynkê" ca³kiem jak do "Przyjació³ki", a przecie¿ za tydzieù wybory! - polityki praktycznie brak, regionalnych newsów brak równie¿.

Moim faworytem nadal pozostaje "Dziennik Polska Europa ÂŚwiat", ktĂłry i tak ma problemy z iloÂściÂą czytelnikĂłw. "Polska" na rynku dÂługo chyba nie zostanie.
:(
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

"Polska" prezentuje siĂŞ nieciekawie razem. Bez Âżadnego polotu. Plany jakieÂś takie wydumane, ale efektĂłw brak. OkÂładkĂŞ ciĂŞÂżko zrozumieĂŚ. ÂŻadna rewelacja. "Dziennik" chyba najlepszy.
Nika
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2100
Rejestracja: piątek 24 mar 2006, 23:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Nika »

ChciaÂłam kupiĂŚ dzisiaj ten nowy dziennik z czystej ciekawoÂści, ale przejrzaÂłam pierwsze 3 strony w kiosku i zdecydowaÂłam siĂŞ jednak na Dziennik i WyborczÂą. Jakis taki za duÂży chaos powstaÂł z przemieszania na pierwszych stronach informacji krajowych i regionalnych, nie idzie odrĂłzniĂŚ co byÂło waÂżniejszym zdarzeniem. To takie moje szybkie pobieÂżne wraÂżenie z przeglÂądu w kiosku. Ale kupiĂŞ ta gazetĂŞ w jakis inny dzieĂą, Âżeby wnikliwiej przyjrzeĂŚ siĂŞ jej w caÂłoÂści.
kamiiloo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1095
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2005, 17:42

Post autor: kamiiloo »

chcialem kupiĂŚ dziennik polska i mowie do pana poproszĂŞ "dziennik polska" na co pan podaje mi dziennik polski:P nastepnie mowie nie nie dziennik polska-podaje mi dziennik-europa-swiat :P, dopiero jak powiedzialem gazete grakowska poproszĂŞ dostaÂłem polskĂŞ, ale nie wydaje mi sie ze moze zagraÂżaĂŚ liderowi-grafika sÂłaba, tematy Âśrednie, ciekawe osoby komentujÂą wydarzenia
TVN innowacja i nowoczesność...
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Od wczoraj gazeta ma swĂłj serwis internetowy :arrow: Polskatimes.pl
michal641
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: poniedziałek 10 sty 2005, 20:42
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: michal641 »

Marcin pisze:"Polska" prezentuje siĂŞ nieciekawie razem. Bez Âżadnego polotu. Plany jakieÂś takie wydumane, ale efektĂłw brak. OkÂładkĂŞ ciĂŞÂżko zrozumieĂŚ. ÂŻadna rewelacja. "Dziennik" chyba najlepszy.
Zgadzam siê, tym bardziej dziwi mnie dlaczego TVN tak bardzo wspó³pracuje z t¹ gazet¹. W TVN24 cytowane sa fragmentych artykó³ów "Polski" choÌ lepsze kawa³ki by³y w innych dziennikach, które bardziej siê nadawa³y. Wspólnie zamawiaj¹ sonda¿e. O planach TVNu "Polska" pisze bardzo czêsto.

TVN jako licz¹ca siê stacja, jeœli ju¿ chce bardzo wspó³pracowaÌ z redakcjami prasowymi, to moim zdaniem powinien wybraÌ renomowane pozycje, jak. np. Dziennik - Polska, Europa...
mks
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 310
Rejestracja: środa 14 mar 2007, 17:58

Post autor: mks »

"Dziennik" t¹ renome o ktorej piszesz ostatnio bardzo straci³.. ich sprzeda¿ spada poni¿ej 160tyœ.. s¹ nierentowni i je¿eli pójdzie tak dalej to mog¹ zbankrutowac.. mi³oœÌ TVNu do 'Polski" tak¿e mnie dziwi.. naczelny tej gazety ostatnio bardzo skrytykowa³ TVN za to, ze za³o¿yli sprawe Sakiewiczowi.. (Gazeta Polska)
TVN_FAN
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1572
Rejestracja: piątek 11 mar 2005, 19:12
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: TVN_FAN »

Popieram zdanie Marcina i Kuby. Dziennik "Polska" to pomy³ka. Dominuje tam chaos, chaos i jeszcze raz chaos. Nie wró¿e mu powodzenia, chyba, ¿e nagle przejdzie jak¹s potworn¹ metamorfozê...
ZIMA
Mandi
Bywalec
Bywalec
Posty: 554
Rejestracja: sobota 22 kwie 2006, 00:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mandi »

A ten dziennik jest moÂże czĂŞÂściÂą Rzeczpospolitej?
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: pop »

Mandi pisze:A ten dziennik jest moÂże czĂŞÂściÂą Rzeczpospolitej?
Nie, ale w kilku wojewĂłdztwach jest czĂŞÂściÂą tamtejszych gazet lokalnych.
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
kamiiloo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1095
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2005, 17:42

Post autor: kamiiloo »

ucierpi¹ na tym te gazety lokalne, zupe³nie niedopracowany projekt, dzinnik rzeczywiscie traci wiarygodnoœÌ, zaczyna byÌ troche podobny do faktu <to po analizie 5 gazet z tym samym tematem jak mieliœmy na stylistyce jêzyka>
TVN innowacja i nowoczesność...
corner
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 193
Rejestracja: niedziela 06 sie 2006, 14:23

Post autor: corner »

U mnie w domu zawsze kupowaÂło siĂŞ Dziennik Zachodni i byÂło w miarĂŞ ok. Teraz Polska The Times Dziennik Zachodni jakoÂś mi siĂŞ nie podoba. WypadÂły moje ulubione rubryki, zrobiÂło siĂŞ mniej ciekawie... a tytuÂł - przecieÂż to zgroza! ;)
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

Kolejny element wspó³pracy TVN z dziennikiem "Polska" - do gazety od 17 listopada ( co sobotê ) bêdzie do³¹czane DVD z serialem "Niania". Cena gazety z p³yt¹ 6,50 z³. :)
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: pop »

[img]http://www.tvn24.pl/_d/topmenu/logo.gif[/img] pisze:Trzeba przeprosiĂŚ za "PolskĂŞ"
JAK POLSKAPRESSE LICZY SPRZEDA¯ SWOICH DZIENNIKÓW?

Obrazek
Polska na cenzurowanym ZKDP
tvn24.pl


Polskapresse, wydawca m. in. dziennika Polska, dostaÂła upomnienie od ZwiÂązku Kontroli Dystrybucji Prasy - czytamy w Rzeczpospolitej. Axel Springer Polska, wydawca Dziennika, zÂłoÂżyÂł do ZwiÂązku doniesienie, Âże rywal podaje dane o sprzedaÂży niezgodnie z przepisami.

Projekt Polskapresse ze wspĂłlnÂą makietÂą i czĂŞÂściÂą tytuÂłu obejmuje w sumie 17 gazet, w tym ogĂłlnopolskiego beniaminka Polska.

Axel Springer zakwestionowa³ sposób, w jaki konkurent porównywa³ wyniki swoich gazet regionalnych ze sprzeda¿¹ jego Dziennika i Faktu w prezentacji pokazywanej m.in. w domach mediowych, które zajmuj¹ siê zakupem powierzchni reklamowych w mediach. Zdaniem Springera, Polskapress "podkrêca³a" sobie liczbê czytelników, co windowa³o ceny reklam na ³amach jej gazet.

Jak siĂŞ "przeliczyÂła" Polska

Zarz¹d ZKDP zgodzi³ siê, ¿e nie powinno siê porównywaÌ sprzeda¿y dzienników regionalnych i ogólnopolskich, zw³aszcza ¿e porównywane by³y wyniki sprzeda¿y z ró¿nych czêœci tygodnia. "Œredni¹ dla wydaù poniedzia³ek - czwartek porównano ze œredni¹ dla wydaù poniedzia³ek - œroda" - podaje ZKDP.

ZKDP nie zgodzi³ siê te¿ na podawanie ³¹cznej szacunkowej sprzeda¿y regionalnych gazet wchodz¹cych w sk³ad Polski. Polskapresse upubliczni³a takie dane w listopadzie. Zsumowa³a œredni¹ sprzeda¿ wszystkich regionalnych tytu³ów z nag³ówkiem Polska, zanim oficjalne dane poda³ ZKDP. To spowodowa³o burzê wœród wydawców. Zdaniem ZKDP taki zabieg jest niezgodny z regulaminem, a w³¹czanie w te zestawienia Kuriera Lubelskiego, który tak naprawdê nie nale¿y do Polskapresse, jest niedopuszczalne. W³asne dane wydawca mo¿e upubliczniaÌ tylko w takiej formie, w jakiej przes³a³ je do ZKDP. A Polskapresse wysy³a do zwi¹zku osobne zestawienia dla ka¿dego ze swoich dzienników regionalnych, a nie sumê sprzeda¿y 17 gazet.

Polskapresse musi przeprosiĂŚ Springera, przesÂłaĂŚ oÂświadczenie wszystkim, ktĂłrym pokazaÂła prezentacjĂŞ, i zamieÂściĂŚ na swojej stronie internetowej informacjĂŞ o przewinieniu. Grupa zapowiedziaÂła teÂż, Âże nie bĂŞdzie podawaĂŚ zsumowanych szacunkowych danych o sprzedaÂży Polski.

mkg
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości