Radio Zet

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Radio Zet

Post autor: Trzeciak »

Lata 90. to jednak inne realia. Wtedy dopiero współczesny rynek medialny dopiero się budował.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Radio Zet

Post autor: michal_borkowski »

To złudne. Ludzie potrzebują, jak się do nich mówi. Także ci po podstawówce. Sztuka, żeby to dobrze opakować. Kierowcy, z którymi rozmawiam, często narzekają na stacje z marną muzyką, brak audycji, w których można sensownie porozmawiać - zostaje CB radio. A tu, poza radiem na M, sama sieczka.
To tylko moje skromne zdanie
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Radio Zet

Post autor: Camilo »

Z sentymentu do lat 90. to odnoszę wrażenie, że funkcjonują Jedynka i Trójka, gdzie zwłaszcza w Trójce czuć cały czas swoistą intymność i ten klimat, który z biegiem lat w wielu rozgłośniach już się zatracił. Ale komercyjny nadawca mógłby z tego obecnie nie wybrnąć. Istniało przez parę dobrych lat chociażby Radio PiN, gdzie muzyka była dość dobrze wyważona z informacjami i lifestylem, a słuchała tego praktycznie sama warszawka. Mówiąc cokolwiek o TVN24 pamiętajmy, że stacja ta ma +- 3% udziałów w rynku, a ZETka ok. 15%. I zgoda, brakuje stacji masowej, trochę ambitniejszej niż RMF FM, ale chcąc w tej chwili zbudować pozycję ZETki odwołałbym się bardziej do standardów Radia BBC niż tego, co było 20 lat temu. A patrząc na te zmiany personalne w kierownictwie, odnoszę wrażenie, że zamierzają powoli iść w tym kierunku.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Radio Zet

Post autor: michal_borkowski »

Nie słucham BBC, ale te audycje sprzed 20 lat, nie były znowu tak "zramolałe" jak się niektórym wydaje, w odniesieniu do dzisiejszych standardów można by zmienić jedynie proporcje słowa do muzyki. Wówczas tej drugiej było mniej niż "tekstu" - teraz wydaje się oczywiste, że musi być przynajmniej pół na pół (drugi TOK FM się nie przyjmie). Myślę, że także dziś fajnie byłoby grać w okręty razem z radiem (wiele konkursów jest dużo głupszych), wystarczy jedynie to wszystko zmodyfikować. Pamiętam, jak będąc 14 latkiem dodzwoniłem się do Marzeny Chełminiak pierwszy raz i prawie mi odebrało głos;)
To tylko moje skromne zdanie
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Radio Zet

Post autor: Camilo »

Obawiam się, że proponujesz model obecny chociażby w ramach "Lata z Radiem". Fajnie brzmi, ale w realu trąci myszką i większości z grupy komercyjnej nie interesuje.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Radio Zet

Post autor: michal_borkowski »

Spadająca słuchalność Radia Zet pokazała, że to co zrobili z jego ramówką, wybitnie się nie "sprzedało".
To tylko moje skromne zdanie
lukaszbialas
Bywalec
Bywalec
Posty: 880
Rejestracja: sobota 31 gru 2011, 23:49

Re: Radio Zet

Post autor: lukaszbialas »

Zwolnień w Radiu Zet ciąg dalszy:
http://www.press.pl/newsy/radio/pokaz/4 ... -Radia-Zet
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Radio Zet

Post autor: Camilo »

michal_borkowski pisze:Spadająca słuchalność Radia Zet pokazała, że to co zrobili z jego ramówką, wybitnie się nie "sprzedało".
Jakby nie było, mówimy o stacji nr 2 w Polsce. Wielu by chciało być na tej pozycji.
lukaszbialas
Bywalec
Bywalec
Posty: 880
Rejestracja: sobota 31 gru 2011, 23:49

Re: Radio Zet

Post autor: lukaszbialas »

Camilo pisze:
michal_borkowski pisze:Spadająca słuchalność Radia Zet pokazała, że to co zrobili z jego ramówką, wybitnie się nie "sprzedało".
Jakby nie było, mówimy o stacji nr 2 w Polsce. Wielu by chciało być na tej pozycji.
Jednak w ciągu 8 lat stracili 7 punktów procentowych. W 2007 roku stosunek RMF FM do Radia ZET wynosił odpowiednio: 22 do 20, a w 2015 wynosi: 26 do 13. To jest skala porażki Zetki.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Radio Zet

Post autor: michal_borkowski »

Rzecz chyba w tym, by udało się pogodzić "szaleństwo sztuki (radiowej) z komercyjną prozą", choćby poprzez udział profesjonalistów, których kiedyś na antenie nie brakowało. Choćby Karolina Korwin-Piotrowska, która mogłaby poprowadzić w czyimś towarzystwie magazyn o show biznesie, zamiast pociętych na kilka trzyminutowych odcinków, wywiadów Bryndala. Takie radio stało się pisząc brzydko - bezpłciowe, czyli po prostu dla nikogo. Bez spójnej wizji muzycznej (Grzegorz Hyży przeplatany "Włajaż włajaż"), bez osobowości, z miotającymi się od pustego śmiechu do nudnych sloganów inteligentnych przecież dziennikarzy (Sońta, Starybrat, Chełminiak). A wszystkich stać na znacznie więcej. Może to nie jest czas letnich, drogich koncertów w stylu "Niebieskiego Lata", czy tropienia tajemniczej postaci na monitorze w hotelu Forum, ale przydałoby się kilka mocnych osobowości, przyczyniających się do silniejszej identyfikacji z marką. Konkurencja ma Chylińską, podczas gdy Zetka mogłaby postawić na audycje autorskie Piaska, Sienkiewicza czy Krzywego, których zawsze tak faworyzował ich (były już), szef muzyczny.
To tylko moje skromne zdanie
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Radio Zet

Post autor: Camilo »

Spadki zaczęły się wówczas, gdy wrażenie przestały robić spektakularne kampanie reklamowe, m.in. z Robbiem Williamsem czy Madonną.
Co do niewykorzystanych osobowości, to pełna zgoda. Weźmy np. Szymona Majewskiego.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Radio Zet

Post autor: Camilo »

Roman Osica i Paula Michalik zapraszając na wieczór wyborczy odgrywają role Franka i Claire Underwood z popularnego serialu "House of Cards". Pomysł uznałbym za genialny gdyby nie to, że Internauci parę tygodni temu znaleźli już inne podobieństwo:

Obrazek
Obrazek


Filmik Radia ZET
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Radio Zet

Post autor: michal_borkowski »

Eurozet zlikwidował dziś biuro obsługi słuchacza, o którym pewnie wielu z nas dowiedziało się, że w ogóle istniało.
To tylko moje skromne zdanie
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Radio Zet

Post autor: michal_borkowski »

http://wiadomosci.radiozet.pl/Wiadomosc ... E-00004963

No i wykrakałem. Do studia Radia Zet przyszła wczoraj - jeszcze nie z własnym programem, ale na zaproszenie do wieczoru wyborczego - Karolina Korwin Piotrowska. Zdjęcia w linku powyżej
To tylko moje skromne zdanie
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Radio Zet

Post autor: Camilo »

ZETka, utrzymując styl "House of Cards", wypuściła nowy spot przed kolejnym wieczorem wyborczym: https://www.youtube.com/watch?v=SadoZ32p2Ow
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości