TVN: sprawy biężące (dyskusja ogólna o stacji i Grupie TVN Discovery Polska)

Miejsce na dyskusje związane z TVN Warner Bros. Discovery; dział poświęcony obecnym i archiwalnym audycjom.

Moderator: Łukasz

kawiocha

Polsat za friko

Post autor: kawiocha »

A ja za nic pÂłaciĂŚ nie muszĂŞ :D , jednorazowo zapÂłaciÂłem 800 zÂłotych i mam dobry dekoder satelitarny P-1430 i dostĂŞp do peÂłnego Polszmatu i francuskich pakietĂłw filmowych (AB SAT i TPS). :D :D :D :!:
I kwestia kosztów mnie nie zajmuje, choÌ wiadomo, ¿e dla wiêkszoœci ludzi ma to ogromne znaczenie. Tak przy okazji, wiecie, ¿e mamy chyba najbardziej (oprócz FR i DE) rozwiniêty rynek kana³ów satelitarnych (Cyfra, Polsat, TVN) :?:
A co do tego, jakie powinny byĂŚ kanaÂły tematyczne, to jeszcze nie ma Âżadnego kanaÂłu informatycznego :cry: , co wydaje siĂŞ oczywiste, biorÂąc pod uwagĂŞ prĂłby technicznej edukacji Polskiego spoÂłeczeĂąstwa. A kanaÂł filmowy nie ma sensu, wiadomo, Âże i tak Walter puÂści tam takÂą jatkĂŞ, jak Mortal Kombat czy CzÂłowieka DemolkĂŞ. Warto wspomnieĂŚ, Âże na poczÂątku TVN miaÂł byĂŚ stacjÂą dla inteligentĂłw, proponowaĂŚ AMBITNE filmy i puszczaĂŚ dobrÂą publicystykĂŞ. Co z tego wyszÂło, sami wiemy: wywalony Lis, propozycja zmiany "Kropki nad i" na program sportowo-artystyczny nadawany o 23, czy w koĂącu zatrudnienie i wylansowanie na gwiazdĂŞ Justyny Pochanke, przerywajÂącej goÂściom i nie dajÂącÂą dokoĂączyĂŚ zdania koledze redaktorowi. Przy tym dochodzÂą pytania do pani kurator w sprawie skopiowania tematĂłw matur, uwaga, cytujĂŞ "No to jak walczyĂŚ z tym internetem?" :!: :!: :!: :evil: Po prostu krew zalewa :!:
Krasu
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 374
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 21:52
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Polsat za friko

Post autor: Krasu »

kawiocha pisze:A co do tego, jakie powinny byĂŚ kanaÂły tematyczne, to jeszcze nie ma Âżadnego kanaÂłu informatycznego :cry:
Co to jest kanaÂł informatyczny :?: :? JeÂśli chodzi o informacyjny to przypominam o tvn24 8)
Pozdrawiam - KRASU 8)
Filip
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1046
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 16:35
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Filip »

MoÂże chodzi ci o komputerowy?
Pozdrawiam, Filip
Krasu
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 374
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 21:52
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Krasu »

TeÂż o tym myÂślaÂłem, ale to byÂłoby bez sensu :?
Pozdrawiam - KRASU 8)
Filip
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1046
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 16:35
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Filip »

No troche bez sensu. Lepiej (zeby siĂŞ nie nadpracowali) zrobiĂŚ jeden kanaÂł, taki.... mÂłodzieÂżowy, jesli moÂżna to tak nazwaĂŚ. Taki mix muzyczny, komputerowy, troche sportowy, moze jakies fantasy. 8) ByÂłoby przynajmniej czym ramĂłwke zapchaĂŚ, bo o czym moÂżna tak trÂąbiĂŚ na "informatycznym". :?

P.S. Chyba schodzimy(...ja schodze...?) z tematu. Sorry.
Pozdrawiam, Filip
szym
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1290
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 12:27

Post autor: szym »

Filip: Ma coÂś takiego byĂŚ. Polski SuperRTL z udziaÂłami grupy ITI - kanaÂł dla mÂłodziezy.
:)
Filip
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1046
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 16:35
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Filip »

A no moÂże gdzieÂś coÂś takiego czytaÂłem... 8) Tak, chyba na *** .
Pozdrawiam, Filip
szym
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1290
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 12:27

Post autor: szym »

Tak, chyba na (...)
Wirtualnych Mediach? :lol:

Luksemburski RTL Group, amerykaĂąski Walt Disney Co. oraz polska Grupa ITI szykujÂą siĂŞ do uruchomienia w Polsce nowej telewizji dla dzieci - poinformowaÂła za niemieckim dziennikiem "Handelsblatt", "Gazeta Wyborcza".

Wed³ug "GW" amerykaùski gigant chce uruchomiÌ dzieciêcy kana³ w Polsce, jednak w utworzonej w tym celu spó³ce ma obj¹Ì tylko 50 proc. udzia³ów. Resztê obejmie RTL Group, do której nale¿y telewizja dla dzieci Super RTL. Spó³ka ta podpisa³a porozumienie z Grup¹ ITI.

Dzieciêcy kana³ w Polsce ma byÌ nadawany pod mark¹ Super RTL. WartoœÌ inwestycji w projekt ma wynieœÌ ok. 45 mln z³. Stacja mia³aby osi¹gn¹Ì rentownoœÌ w dwa lata po starcie.

Jak przypomina "GW", Walt Disney Co. planuje uruchomienie na jesieni tego roku polskiej wersji Disney Channel.
:)
kawiocha

kanaÂł informatyczny

Post autor: kawiocha »

Tak, rzeczywiÂście dobrym pomysÂłem byÂłoby zrobiĂŚ kanaÂł mÂłodzieÂżowy, lecz miaÂłem na myÂśli jakiÂś kanaÂł naprawdĂŞ komputerowy. W programie: wypeÂłnianie zeznaĂą podatkowych przez internet, zakÂładanie wÂłasnej firmy przez net, reklamy portali internetowych rzÂądowychinstytucji, nowinki ze Âświata elektroniki, gry, poradniki skÂładania komputerĂłw, kurs html'a, obsÂługi Windowsi Linux'a, informacyjne akcje przeciwko piractwu, itp.
A co do tego Super RTL, to trzymajmy kciuki, by filmy by³y w orginale z napisami :!: A tak wogole, to np. S³oweñcy daj± wszystkie mo¿liwe programy i filmy w orginale (najczê¶ciej angielski) z napisami.I to jest ich PAÑSTWOWA telewizja! A co robi polska telewizja? Dubbing do wszystkiego, co siê da! I jak m³odzie¿ ma siê uczyæ jêzyków? Odpowied¼: Na p³atnych kursach. Tak, tak, gratulujemy ministrowi edukacji. :evil:
szym
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1290
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 12:27

Post autor: szym »

Taki kana³ kompuerowy raczej by siê nie przyj¹³ (no, ale skoro jest TVN Metoeo to czemu nie? ;)). A co do napisów, to niech bêd¹, ale nie za czêsto. Ja bym siê jêzyka w taki sposób nie nauczy³, bo nie skupiam siê w takim filmie na g³osach (nie przys³uchujê siê) a na napisach. Poza tym bajki i filmy dla dzieci powinny byÌ dubbingowane, ostatnio coraz czêœciej jednak jest lektor :?
:)
kawiocha

Post autor: kawiocha »

szymcio9 pisze:Poza tym bajki i filmy dla dzieci powinny byĂŚ dubbingowane, ostatnio coraz czĂŞÂściej jednak jest lektor :?
A moÂże powinniÂśmy braĂŚ przykÂład z NiemcĂłw i zmieniaĂŚ klatki kreskĂłwkek bo jest coÂś nie po polsku :?: :?: :?: :?:
PrzykÂład: Tom i Jery - caÂła lista pÂłac w czĂŞÂści odcinkĂłw byÂła po niemiecku - reÂżyser, animatorzy, dÂźwiĂŞkowcy, itp. :x :x :x
CoÂś takiego nie ma sensu :!:
A poza tym, myÂślĂŞ, Âże wszystkie nazwy w publicznych miejscach powinny byĂŚ po polsku: "seks sklep", "superrynek" (supermarket), "tablica duÂżych ogÂłoszeĂą" (billboard)... :D :D :D
Filip
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1046
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 16:35
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Filip »

kawiocha pisze: A poza tym, myÂślĂŞ, Âże wszystkie nazwy w publicznych miejscach powinny byĂŚ po polsku: "seks sklep", "superrynek" (supermarket), "tablica duÂżych ogÂłoszeĂą" (billboard)... :D :D :D
Nie no, jakby to brzmiaÂło: "kochanie ide do superrynku", lub "wukupy reklame na tablicy durzych ogÂłoszen, poniewaÂż jest bardziej widoczna". Troche za bardzo kochasz jezyk polski, choc jeÂśli uczono by mnie tak od dziecka, to bym siĂŞ przezwyczaiÂł :) .
Pozdrawiam, Filip
kawiocha

Post autor: kawiocha »

Filip pisze:Troche za bardzo kochasz jezyk polski, choc jeÂśli uczono by mnie tak od dziecka, to bym siĂŞ przezwyczaiÂł :) .
Filipie, to byÂła ironia :!: :!:
Filip
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1046
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 16:35
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Filip »

Kawiocho, muszĂŞ CiĂŞ zmartwiĂŚ, jednak to rĂłwnieÂż byÂła ironia! :D :?
Pozdrawiam, Filip
kawiocha

Post autor: kawiocha »

Filip pisze:Kawiocho, muszĂŞ CiĂŞ zmartwiĂŚ, jednak to rĂłwnieÂż byÂła ironia! :D :?
DziĂŞki, nie byÂłem pewien. :shock:
A co do tematu dyskusji, to chyba nie zaszkodziÂłoby jednak puszczaĂŚ filmĂłw w orginale.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości