Jesienna Rewolucja w Faktach

Rozmowy na temat Faktów TVN i wszystkiego co jest z nimi zwiazane.

Moderator: Łukasz

sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: sybic »

kamilkomentuje pisze:A ja mysle ze ta rwolucja będzie polegała tylko na przejsciu na format 16:9 bo jak pewnie wiecje, jeden z Walterów zapowiedział kiedys, ze chcą cały TVN nadawać w formacie 16:9 do lutego 2010 :)
Chcą... ale czy mogą to zrobić?
TVN jako jedyny jest kanałem ogólnodostępnym. Dla mas, również poprzez zwykłe anteny siatkowe. Większość widzów ma jeszcze odbiorniki CRT 4:3. Z TVN24, płatnym kanałem mogli sobie takim myk robić, ale tutaj podniesie się larum. Dodam, że sporo widzów ma jeszcze tak stare odbiorniki, że bez możliwości zmiany 4:3/16:9. Ci widzowie będą widzieć wydłużone postacie. Wg mnie trzeba czekać tak do 2012...
kamilkomentuje
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 541
Rejestracja: poniedziałek 09 lut 2009, 11:31
Lokalizacja: woj. podkarpackie
Kontakt:

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: kamilkomentuje »

No niewiem. Zobaczymy, pożyjemy :D
Co do Faktów Pogoda - niewiem czy ktoś zauważył nową grafikę programu? Jest ona - powiem szczerze bez owijania w bawełne , obrzydlia. Taką to ja moge w Paincie i Gifacie zrobić... bleee :grozi: 8) Niewiem czy zmiany dotknęły również Fakty... trzba sprawdzić :P
Miłego wieczoru :)
tvn - wiosną programowo najlepszy.
piotrek888
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2727
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 08:23
Kontakt:

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: piotrek888 »

kamilkomentuje pisze: Taką to ja moge w Paincie i Gifacie zrobić... bleee :grozi: 8)

To zrób, chętnie obejrzę, czekam... :roll:
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: Greg Haus »

A co - pogoda miała nową czołówkę, czy tylko się mapki pozmieniały?
D00
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 289
Rejestracja: niedziela 21 paź 2007, 19:54
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: D00 »

Greg Haus pisze:A co - pogoda miała nową czołówkę, czy tylko się mapki pozmieniały?
Najprawdopodobniej tylko mapki - fotki w temacie "TVN Meteo".
kamilkomentuje
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 541
Rejestracja: poniedziałek 09 lut 2009, 11:31
Lokalizacja: woj. podkarpackie
Kontakt:

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: kamilkomentuje »

Raczej same mapki ;/ Ale były one "przeobrzydliwe" ;/

@Piotrek888 - nie chce mi sie ich robić :D
tvn - wiosną programowo najlepszy.
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: Greg Haus »

kamilkomentuje pisze:Raczej same mapki ;/ Ale były one "przeobrzydliwe" ;/

@Piotrek888 - nie chce mi sie ich robić :D

W Dniu po dniu chwaliła się nowymi mapkami Omena, Jaconiowi podobał się najbardziej podpis: Gdańsk/Gdynia/Sopot.
Robert026
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 138
Rejestracja: niedziela 19 kwie 2009, 16:27

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: Robert026 »

Według mnie zmianą, która powinna nastąpić to dopuszczenie Anity Werner i Beaty Tadli do samodzielnego prowadzenia "Faktów", a nie tylko w duetach. Jeżeli Grzegorz I Piotr mogą prowadzić samodzielnie serwisy "Faktów" to Panie tym bardziej.
a-j-p
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 453
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: a-j-p »

Albo jeszcze prościej - tak jak to jest w amerykanskich serwisach - duety codzinnie i np w tygodniu Durczok+Pochanke
Do tego trochę więcej ruchu po studiu (jak bylo kiedys w weekendy, ze np przy sondazach jedna osoba wstawala i dochodzila do ekranu)
Trzecia rzecz do zmiany to ekran - jak juz bylo wspomniane mozna by wreszcie zrobic jeden duzy jednolity na cala sciane
Czwarta - oparawa graficzna + stol - do zmiany
kamilkomentuje
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 541
Rejestracja: poniedziałek 09 lut 2009, 11:31
Lokalizacja: woj. podkarpackie
Kontakt:

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: kamilkomentuje »

Co do wpadek- dzisiaj podczas zaplanowanej emisji Sportu właczyli czołówkę pogody a tuż po otwarciu serwisu przeszło kilka osób, potem wszystko wróciło do normy :)
powtarzam sie ale te mapki w pogodzie są okropelne... jezeli istnieje takie słowo :P
tvn - wiosną programowo najlepszy.
skorupa2006
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: sobota 26 lip 2008, 23:21

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: skorupa2006 »

kamilkomentuje pisze:A ja mysle ze ta rwolucja będzie polegała tylko na przejsciu na format 16:9 bo jak pewnie wiecje, jeden z Walterów zapowiedział kiedys, ze chcą cały TVN nadawać w formacie 16:9 do lutego 2010 :)
Przekręciłeś wszystko. Walter mówił o tym że TVN HD będzie nadawał w HD wszystkie, a raczej większość swoich produkcji. I podał termin "wiosna 2010".

Mapki pogodowe to porażka!
dude007
Początkujący
Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: środa 30 kwie 2008, 08:04
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: dude007 »

Nie podoba mi się to że pojawiły się nowe mapy tylko naszego kraju. Mapy nie są dostosowane do 4:3, ponieważ na ekranie napisy (np. środa/czwartek) są uciętę, a mapy są przycięte z boków podczas zapowiedzi na następne dni. Kolejna porażka grafików tvn. Chcą coś zmienić w oprawie, a wciąż im się to nie udaje (począwszy od pierwszych modyfikacji grafik w faktach).
Prowadzenie codziennie faktów w duetach - na styl stacji amerykańskich - jest świetnym pomysłem, wyobrażacie sobie fakty Durczok - Pochanke? To by był szczyt profesjonalizmu.
TVP - totalna video porażka
Faktomaniak
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 247
Rejestracja: niedziela 18 cze 2006, 20:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: Faktomaniak »

dude007 napisał(a):
Prowadzenie codziennie faktów w duetach - na styl stacji amerykańskich - jest świetnym pomysłem, wyobrażacie sobie fakty Durczok - Pochanke? To by był szczyt profesjonalizmu.
Nie zgodzę się że byłby to szczyt profesjonalizmu.Można było się o tym przekonać w czasie specjalnego wydania Faktów z Rudy Śląskiej . Durczok prowadził Fakty z Halemby i wchodził w słowo będącej w studiu Faktów w Warszawie - Justynie Pochanke.
NOWA ERA W TVN
dude007
Początkujący
Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: środa 30 kwie 2008, 08:04
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: dude007 »

Faktomaniak pisze:Nie zgodzę się że byłby to szczyt profesjonalizmu.Można było się o tym przekonać w czasie specjalnego wydania Faktów z Rudy Śląskiej . Durczok prowadził Fakty z Halemby i wchodził w słowo będącej w studiu Faktów w Warszawie - Justynie Pochanke.
Tak to jest zazwyczaj podczas łączeń, ponieważ one generują opóźnienia, a to komplikacje. Będąc w studiu myślę że mając ułożony wcześniej tekst nikt nikomu nie wchodziłby w słowo.
TVP - totalna video porażka
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: sybic »

dude007 pisze:wyobrażacie sobie fakty Durczok - Pochanke?
Uchowaj Boże. Już wolę Beatę Tadlę...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości