Wpadki w TV

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

My chcemy jeszcze, jeszcze! :D
ByÂła kiedyÂś taka piosenka Edyty GĂłrniak:
"pada Âśnieg..." - to w nawiÂązaniu do wpadki TVN meteo :D
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Grzesioo
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 368
Rejestracja: wtorek 31 sie 2004, 19:56
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Grzesioo »

UdaÂło mi siĂŞ zdobyĂŚ fotografiĂŞ pracownika odpowiedzialnego za wpisywanie tekstĂłw ktĂłre pojawiajÂą siĂŞ na paskach u doÂłu ekranu.

Obrazek

Myœle ¿e to zdjêcie t³umaczy tak du¿¹ iloœÌ litrówek. :lol:

Oto kilka z Âłapu-capu,ten ostatni tÂłumaczy dlaczego Ziemiec odszedÂł z TVN24 :wink:

I jeszcze jeden filmik z fatkĂłw.
Awatar użytkownika
Kubs
Bywalec
Bywalec
Posty: 773
Rejestracja: wtorek 06 lip 2004, 14:16
Lokalizacja: królewskie miasto;)

Post autor: Kubs »

Czy mam to odpaliĂŚ?? Real Player??
MAKEPOVERTYHISTORY
Grzesioo
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 368
Rejestracja: wtorek 31 sie 2004, 19:56
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Grzesioo »

SciÂągasz ten kodek i moÂżesz oglÂądaĂŚ w dowolnym playerze.
Przemek
Bywalec
Bywalec
Posty: 653
Rejestracja: środa 30 cze 2004, 13:47

Post autor: Przemek »

Grzesioo pisze:kilka z Âłapu-capu,ten ostatni tÂłumaczy dlaczego Ziemiec odszedÂł z TVN24 :wink
a tu jest tylko 1 film i to z najsÂłabszego ogniwa :-)
Żartowałem.
Grzesioo
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 368
Rejestracja: wtorek 31 sie 2004, 19:56
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Grzesioo »

kwiatek pisze: a tu jest tylko 1 film i to z najsÂłabszego ogniwa :-)
Napewno dobrze sprawdziÂłeÂś? :)
michal
Bywalec
Bywalec
Posty: 651
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 00:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michal »

O rany :) Tego to siĂŞ nie spodziewaÂłem. :P Ja miaÂłem tylko Ciao i nie wiedziaÂłem o co chodzi kwiatkowi z tym Ogniwem. A poza tym gdzie te filmy w liczbie mnogniej :!: :wink:
Świeże pomidory! Prosto z krzaka!
Przemek
Bywalec
Bywalec
Posty: 653
Rejestracja: środa 30 cze 2004, 13:47

Post autor: Przemek »

ahahaahah cos zmieniles ahaahahah!!
Żartowałem.
Awatar użytkownika
michos
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek 19 lip 2004, 12:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: michos »

gdzie te filmy w liczbie mnogniej
KaÂżda literka jest aktywna i klikajÂąc na zapisz element docelowy jao ÂściÂągniesz 4 filmiki. Ja juÂż poznaÂłem metoy grzesia i teraz juÂż wiem gdzie on je skrywa :lol:
Grzesioo
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 368
Rejestracja: wtorek 31 sie 2004, 19:56
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Grzesioo »

Anita i Monika w ÂŁapu-capu.
Awatar użytkownika
michos
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek 19 lip 2004, 12:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: michos »

Te Âłapu-capu z AnitkÂą jest bardzo stare i byÂło na poprzedniej wersji tvn.tivi.pl(wtedy tpo jeszzce personal czy wczeÂśniej akcja) :!:
kamuii
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3029
Rejestracja: poniedziałek 21 cze 2004, 21:45
Lokalizacja: Hoghwart

Telewizyjne pomyÂłki

Post autor: kamuii »

TVP i inne tivi wielokrotnie dawa³y przyk³¹dy na niewiedze i dysortografiê... o ile to drugie moze siê zda¿yÌ ti 1 nie powinno mieÌ miejsca :? Pomijaj¹dz Tajlandzkiego premiera itp.. To ostatnio zakoczy³a mnie nowa informacja otó¿ wed³ug TVP nowa wystawa Expo odbywa siê w mieœcie Nagoja...tak y³o napisane na belce.... bardzo ciekawe a gdzie jest takie miasto ???? POmijaj¹c juz ci¹g³e przekrêcanie tych debili imienia premiera Japonii Junichiro Koizumi... jako /junihiro/...
Android <3
Artur
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 162
Rejestracja: czwartek 27 sty 2005, 16:42
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Artur »

encyklopedia.pwn.pl pisze:NAGOJA, Nagoya, m. w Japonii, oœr. adm. prefektury Aichi, w œrodk. czêœci wyspy Honsiu, nad zat. Ise (O. Spokojny). Pocz¹tkowo wieœ rybacka; 1591 kwatera g³. wojsk Toyotomi Hideyoshi w jego operacji koreaù.; gwa³towny rozwój po rewolucji Meiji (1868); od 1889 status miasta; niemal ca³kowicie zniszczone podczas II wojny œwiat.; szybko odbud., sta³o siê jednym z najnowoczeœniejszych miast Japonii. - 2,2 mln mieszk. (1993); czwarte pod wzglêdem liczby ludnoœci miasto Japonii; wraz z s¹siednimi miastami tworzy aglomeracjê miejsko-przemys³ow¹. Nagoja jest wielkim oœr. przem., g³. w okrêgu przem. Chukyo; rozwiniêty przemys³ œrodków transportu (stoczn., samochodowy, lotn., taboru kol.), maszyn., precyzyjny, poligraf., elektron., w³ók., chem., porcelanowy, spo¿., hutnictwo ¿elaza i aluminium; wa¿ny oœr. handl.-finansowy; wielki port handl. (prze³adunek 132 mln t - 1992), lotn. oraz wêze³ kol. i drogowy; metro; liczne szko³y wy¿sze (m.in. uniw., za³. 1939); ogród bot., zool. (najwiêkszy w Azji); muzea; zamek (1610, rekonstruowany po 1945); œwi¹tynie: Toshogu (pocz. XVII w.), Shimpukuji (XVII w.), Higashi-Honganji (XVII, XIX w.), Chofukuji (VIII w.); zespó³ arch. shintoistycznej œwi¹tyni Atsuta-daijingu. W pobli¿u Nagoji (m. Chita) najwiêksza stocznia w œwiecie.
Poza tym, to czepiasz siê, bo co to za ró¿nica, czy Junichiro czy junihiro, w koùcu japoùczycy nie maj¹ alfabetu ³aciùskiego, wiêc ka¿dy zapis "normalnymi" literami jest swego rodzaju przybli¿eniem. A poniewa¿ h i ch czyta siê obecnie dok³adnie tak samo, to oba zapisy mo¿na uznaÌ za poprawne, bo dlaczego któryœ mia³by byÌ lepszy od innego?
???????????? ???? ???????? ??????????? ;)
kamuii
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3029
Rejestracja: poniedziałek 21 cze 2004, 21:45
Lokalizacja: Hoghwart

Post autor: kamuii »

1.Nie ma takiego miasta jak Nagoja.... istnieje Nagoya
jak piszesz Nagoja to czyta siĂŞ po japoĂąsku NagodÂża...a takie miasto nie istnieje :D rozumiem Âże zapis szikago/Czikago teÂż by Ci nie przeszkadzaÂł ???
2.W przypadku premiera japonii chodzi³o mi o wymowê nie o zapis....ró¿nica pomiêdzy powiedzeniem Junihiro a D¿unicziro raczej jest ewidentna ???
A poniewaÂż h i ch czyta siĂŞ obecnie dokÂładnie tak samo, to oba zapisy moÂżna uznaĂŚ za poprawne, bo dlaczego ktĂłryÂś miaÂłby byĂŚ lepszy od innego?
wÂłasnie dlatego ze czytamy ch i h inaczej w JapoĂąskim... To tak jak byÂś Artur czytaÂł Ardur...
btw...JapoĂączycy wogĂłle nie majÂą alfabetu... ale nie jest to zadne uproszczenie zasady sÂą proste i siĂŞ ich trzymajmy a Nagoya to nie spolszczenie tak jak Nowy Jork.... jak mĂłwiÂłam to niech piszÂą Szikago/Czikago Los AndÂżeles itp...[/quote]
Android <3
Artur
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 162
Rejestracja: czwartek 27 sty 2005, 16:42
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Artur »

Nie Kamuii, jeœli chodzi o t¹ Nagoyê czy Nagojê, to to, co napisa³em w poprzednim poœcie to informacja z encyklopedii PWN. Skoro oni podaj¹ obie mo¿oliwoœci, to znaczy, ¿e mo¿na zapisaÌ i tak i tak, bo PWN zdaje siê, ¿e ma doœÌ wiarygodne encyklopedie.

A w³aœnie dlatego, ¿e japoùczycy nie maj¹ alfabetu (maj¹ zdaje siê pismo idiograficzne), nie ma znaczeni, jak napiszemy to po polsku. Tak samo jest zreszt¹ z transkrypcj¹ pisma arabskiego, szczególnie widaÌ to by³o w czasie wojny w Iraku czy Afganistanie. Te¿ te same nazwy zapisywane s¹ ró¿nie, aby jak najbardziej zbli¿yÌ je do orygina³u.
???????????? ???? ???????? ??????????? ;)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości