Wybory Prezydenckie 2010

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Wybory Prezydenckie 2010

Post autor: sybic »

Wyniki wyborów wg. poszczególnych stacji :

POLSAT NEWS (Homo Homini) TVN24(MB SMG/KRC) TVP1(TNS OBOP)
Bronisław Komorowski 46,2 45,7 40,7
Jarosław Kaczyński 32,8 33,2 35,8
Grzegorz Napieralski 12,4 13,4 14
Janusz Korwin-Mikke 1,9 2,3 3
Waldemar Pawlak 2,5 1,8 1,9
Andrzej Lepper 1 1,4 1,2
JanuszOlechowski 2,3 1,2 1,6
Marek Jurek 0,9 0,7 1,3
Kornel Morawiecki 0 0,1 0,2
Bogusław Ziętek 0 0,1 0,3

Jutro dowiemy się, kto był najbliżej.
a-j-p
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 453
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybory Prezydenckie 2010

Post autor: a-j-p »

sybic - nic sie nie popierdzielilo - tak zdjecia kandydatow byly od samego poczatku.
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Wybory Prezydenckie 2010

Post autor: sybic »

Ale przecież wyniki sondażów znane były dla realizatorów wcześniej... a nawet jakby znane były o 19:59, to jaki problemem było ustawienie właściwego tła punktualnie o 20:00?
Coś ta burza mózgów nie wyszła...
Dla mnie to wpadka i dlatego ja o 21:00 przełączyłem się na wieczór TVN Meteo :)
beti12345
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: niedziela 18 kwie 2010, 12:54

Re: Wybory Prezydenckie 2010

Post autor: beti12345 »

Mam ogromną prośbę, czy ma ktoś może video sprzed wieczoru wyborczego nadawane około 19.25 w tvn24 jak Marcin Żebrowski przedstawiała kulisy wieczoru wyborczego. Błagam jak ktoś ma to niech wrzuci na forum:)
miwaszkiewicz
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 21:02

Re: Wybory Prezydenckie 2010

Post autor: miwaszkiewicz »

Sondaże zawiodły, a zwłaszcza ten przygotowany przez MB SMG KRC dla TVN i TVN 24, gdzie różnica między Komorowskim a Kaczyńskim wynosiła ok. 12 proc. Tymczasem, wg PKW ta różnica wynosi 3 proc. S k a n d a l !
a-j-p
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 453
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybory Prezydenckie 2010

Post autor: a-j-p »

Ale skanadal ... nie przesadzaj człowieku.
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Wybory Prezydenckie 2010

Post autor: sybic »

Burza mózgów, high tech, wirtualne waty cukrowe, super studio, lody na patyku, Pochane&Durczok w najwyższej gotowości, a tym czasem... wyniki wyborów, tych sondażowych chyba spreparował kolega Rurek, zapewne o 19:59.
Czy nie lepiej aby szefostwo TVN mniej inwestowało w studnio TVN, komputery, a te pieniądze przeznaczyło dla ankieterów, którzy by mogli przeprowadzić rzetelne badania przed lokalami wyborczymi?
Wczorajszy wieczór wyborczy w TVN to skandal!
Ja widz TVN włączyłem sobie wieczór wyborczy w TVN, zobaczyłem, że między dwoma największymi kandydatami jest różnica 12.5% i zaspokoiwszy swą ciekawość poszedłem sobie spać. Rano okazało się, że różnica wynosi niewiele ponad 3%, a taki wynik fałszuje już cały wynik wyborczy!
Nie wiem, jak wyglądała dalsza część owego wieczoru, czyli gadające głowy, ale wiem, że inaczej komentuje się wynik z 12.5, a inaczej z 4% różnicą!
Na koniec wypada zadać pytanie, czy nie lepiej by było, aby wieczór wyborczy oddać profesjonalistom, a samemu w tym czasie w TVN24, retransmitować np. Wieczór Meteo?
Nie wiem, jak wyglądał wieczór w TVP, bo nie oglądałem, pewnie gorzej, ale... ich wynik wyborczy okazał się być najbardziej zbliżony do wyników PKW.
Słowem - wieczór wyborczy niech transmituje ktoś, kto się zna na tym najlepiej czyli TVP, a w TVN/TVN24 niech transmutują Wieczór Meteo!
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Re: Wybory Prezydenckie 2010

Post autor: Łukasz »

sybic pisze:Burza mózgów, high tech, wirtualne waty cukrowe, super studio, lody na patyku, Pochane&Durczok w najwyższej gotowości, a tym czasem... wyniki wyborów, tych sondażowych chyba spreparował kolega Rurek, zapewne o 19:59.
:D :D :D :D :D
sybic pisze:Czy nie lepiej aby szefostwo TVN mniej inwestowało w studnio TVN, komputery, a te pieniądze przeznaczyło dla ankieterów, którzy by mogli przeprowadzić rzetelne badania przed lokalami wyborczymi? Wczorajszy wieczór wyborczy w TVN to skandal!
Zgadzam się. Ciekawy jestem, czy doczekamy się sensownego wytłumaczenia tej wpadki i czy zostaną wyciągnięte wnioski na II turę.
sybic pisze:Ja widz TVN włączyłem sobie wieczór wyborczy w TVN, zobaczyłem, że między dwoma największymi kandydatami jest różnica 12.5% i zaspokoiwszy swą ciekawość poszedłem sobie spać. Rano okazało się, że różnica wynosi niewiele ponad 3%, a taki wynik fałszuje już cały wynik wyborczy!
Do godz. 23:00 - do której ja oglądałem - bo później znudziło mnie ciągle potwarzane pytanie o wyborców Napieralskiego, cały czas wszyscy byli przekonani o wielkiej różnicy. Przełączałem na TVP, ale tego się nie dało oglądać. Cholecka/Holecka, okropna osoba, jakiś ten reporter od sondaży, co go Lis z hukiem wyrzucił z "Faktów" wiele lat temu i od razu stał się główną gwiazdą TVP. Do tego idiotyczne zapowiedzi, brzydkie, nieczytelne grafiki i te ich kamery w sztabach. Nie wiem, czemu zdjęcia w TVP są zawsze niewyraźne i porównując z jakością TVN24 wygląda jak telewizja z przed 20 lat. Do tego przełączałem na TVP o 20:04, o 20:20 i coś koło 21:00 i za każdym razem nie mogłem się zorientować jakie mają wyniki, bo na pasku leciało wszystko inne, tylko nie to, co najważniejsze.
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
a-j-p
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 453
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybory Prezydenckie 2010

Post autor: a-j-p »

Jezu jacy Wy jesteście przewrażliwieni .... "Skanda" "Hańba" .... bla bla bla.
Uważajcie aby Wam żyłka nie pękła :P
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Wybory Prezydenckie 2010

Post autor: sybic »

Mnie nie pęka, ale pomyśl, jak czują się teraz dziennikarze i zaproszeni goście, którzy przed ponad 4 godziny fascynowali się i komentowali... fikcję.
Trzeba postawić pytanie : ile TVN zapłacił sondażowni i co za zapłacił, za pracę, czy za propagandę?
Bo jeśli za to drugie, to można wynająć kogoś tańszego.

Oczywiście można przejść do porządku dziennego, kwitując to słowami : nic się nie stało, ale pod jednym warunkiem – TVN nie będzie korzystać już z usług tej sondażowni i wyleje ich na zbity pysk.
Czy jak wam zdarzy się wpadka w pracy, to klepią was za to po ramieniu?
Nie sądzę... dlatego spodziewam się, za dwa tygodnie nie zobaczę już znaczka MB SMG/KRC, bo to obiboki!
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: Wybory Prezydenckie 2010

Post autor: Greg Haus »

Żenada - fikcyjne sondaże, podniecanie się studiem, które jak dla mnie wyglądało mdło i bez polotu i rozmowy tylko o Napieralskim. Jedynie grafika i wirtualne studio się obroniło, choć na początku Kuźniar był strasznie zestresowany.
maxxx
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5086
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 23:58
Lokalizacja: Płd PL

Re: Wybory Prezydenckie 2010

Post autor: maxxx »

No właśnie tak to wyszło, że oprawa była przygotowana, wszystko kreowane na naj naj,a zabrakło najważniejszego- poważnie podanego wyniku wyborczego. Nawet premier Tusk komentował, że wynik Komorowskiego z 12% przewaga jest dalece lepszy od analogicznego starcia sprzed 5 lat, a jest niemal identyczny.
Nie wiem czy można się bardziej spektakularnie(na oczach wszystkich) skompromitować niż SMG/KRC. Ja wczoraj stawiałem, że będzie w I turze 42-36 dla Komorowskiego, dużo się nie pomyliłem, mogli do mnie zadzwonić 8) A i niższą fakturę bym wystawił :D
Joanna Kryńska -magical journalist Tvn24 !
miwaszkiewicz
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 21:02

Re: Wybory Prezydenckie 2010

Post autor: miwaszkiewicz »

a-j-p pisze:Ale skanadal ... nie przesadzaj człowieku.
Tyle piszesz o Stanach i tam właśnie to byłby ogromny skandal. Zresztą w sztabie PO ogłoszeniu wyników zaczęły się pojawiać głosy, że jeśli sondaż TNS OBOP dla TVP będzie aż tak bardzo odbiegał od oficjalnych wyników, to będzie to niebywały skandal. Tymczasem to TVN opublikował sondaże o wiele korzystniejsze dla Platformy i Komorowskiego! Różnica w sondażu SMG KRC dla TVN między Komorowskim a Kaczyńskim wynosiła 13 proc., a okazuje się, że jest to różnica zaledwie kilku punktów procentowych. Bardzo współczuję dziś wszystkim, którzy pracują w MB SMG KRC, bo atmosfera tam podobno jest dziś bardzo gorąca i napięta - kilka osób odpowiedzialnych za to na pewno straci pracę. Rzecznik prasowy TVN powiedział, że sondaż 4 lipca będzie przeprowadzany już nieco inną metodą. Podobno całą sprawą jest także zbulwersowany sam prezes TVN.
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: Wybory Prezydenckie 2010

Post autor: Greg Haus »

Ten sondaż był przeprowadzony na grupie 6 tysięcy osób - telefonicznie, nastepny ma być na grupie 60 tysięcy, częściowo przed lokalami co 10 ma być pytany ( ankieterzy bedą w 1000 komisjach obwodowych)
kaśka:):)

Re: Wybory Prezydenckie 2010

Post autor: kaśka:):) »

Ma ktoś może video do ściągnięcia na dysk z kulis wieczoru wyborczego przygotowywane przez Macieja Wiersińskiego z 19 i 20 czerwca dla polski i świat - bradzo prosze o wrzucenie na forum
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości