Wybory Prezydenckie 2010

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

piotrek888
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2727
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 08:23
Kontakt:

Re: Wybory Prezydenckie 2010

Post autor: piotrek888 »

Stefan Niesiołowski nazwał Grzegorza Napieralskiego "obrzydliwym załganym hipokrytą i obłudnikiem". A teraz czas na głosy.


http://www.youtube.com/watch?v=o-nzEBqxkWA
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Wracając jeszcze do tych sondaży, to ja na nikim psów wieszać nie zamierzam, bo skądś się te wyniki wzięły (i to niekoniecznie Rurek pozmieniał :D ). Na Polsacie było bardzo podobnie. Wygląda więc na to, że plamę dał elektorat Kaczyńskiego, który po prostu boi się przyznać, że na niego głosował. Nieprawdopodobne jest bowiem, by dwa duże instytuty mogły się aż tak pomylić.
Inna sprawa jest taka, że Polsat i TVN ścigały się, kto przeprowadzi sondaże na większej grupie i w końcu zaczęła się liczyć ilość, a nie jakość, bo trzeba było przy okazji ciąć koszta i przejść na telefon. A TVP zrobiła sondaż chyba tradycyjnie ma grupie 1000 osób, pewnie najmniej zapłaciła, a i najlepiej wyszło. :D
miwaszkiewicz pisze:Podobno całą sprawą jest także zbulwersowany sam prezes TVN.
No i jemu akurat nie ma się co dziwić. Chociaż ma nauczkę na przyszłość - bo trzeba było więcej zapłacić i robić te sondaże pod lokalami wyborczymi.
miwaszkiewicz pisze:Sondaże zawiodły, a zwłaszcza ten przygotowany przez MB SMG KRC dla TVN i TVN 24, gdzie różnica między Komorowskim a Kaczyńskim wynosiła ok. 12 proc. Tymczasem, wg PKW ta różnica wynosi 3 proc.
A po północy różnica wynosiła dokładnie 2%. Kaczmarek i Grass mieli głupie miny, bo chwilę wcześniej był sondaż, gdzie ta przewaga była o 10% większa.
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Wybory Prezydenckie 2010

Post autor: sybic »

O 2 w nocy wynosła podobno 0.75%.... ale ostatecznie (PKW już ogłosiła wyniki) wynosi równo 5%.
tetar
Początkujący
Początkujący
Posty: 147
Rejestracja: niedziela 02 kwie 2006, 19:01

Re: Wybory Prezydenckie 2010

Post autor: tetar »

Za dwa tygodnie wieczoru wyborczego nie spedze w "towarzystwie" TVN/TVN24 !
Ubiegly niedzielny wieczor to napompowane SHOW i do tego niewiarygodne-zenujace!
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Wybory Prezydenckie 2010

Post autor: sybic »

D00
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 289
Rejestracja: niedziela 21 paź 2007, 19:54
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Wybory Prezydenckie 2010

Post autor: D00 »

Tekst - stek bzdur.
Jakim prawem podczas całego wieczoru ani razu nie mówi się o partii Wolność i Praworządność która stała się 4 siłą polityczną w kraju!
Jaką czwartą siłą? Głosujemy na kandydatów, nie na partie. JKM zdobyłby tyle głosów, nieważne, czy byłby popiierany przez WiP, czy przez Polską Partię Miłośników Poziomek. WiP jest teraz ŻADNĄ siłą w kraju. Nie ma jej w Sejmie, nie ma jej w Senacie, jako partia jest praktycznie niczym.
Ta mała partia jest niezwykle aktywna, a ludzie w niej działający pracowali niezwykle ciężko i to z ograniczonymi środkami finansowymi.
Partia jest niezwykle aktywna w "prowadzeniu kampanii". Problem w tym, że oznacza to zaspamowywanie forów oraz portali społecznościowych. To się nazywa trollowanie, nie aktywna kampania.
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Wybory Prezydenckie 2010

Post autor: sybic »

Fakt, faktem JKM był czwarty i fakty są też takie, że nikt nie raczył tego skomentować. W studio (załączony caps powyżej) było cztery postacie kandydatów. JKM tam nie było. Jego miejsce zajął Pawlak, który uzyskał o 122 tys. głosów mniej.
To jest moim zdaniem drugi skandal TVN.
Ja jako widz TVN, od dziennikarzy domagam się rzetelnego podejścia do tematu i obiektywnego przedstawienia rzeczywistości. Ponieważ na czwartym miejscu był JKM do obowiązków dziennikarza należy :
- umieszczenie go pierwszej czwórce postaci, jeśli już zdecydowali na taką formę prezentacji.
- skomentowania tego wyniku. Proszę sobie wyobrazić, że ja chciałbym wiedzieć na co, wg komentatorów składa się na ten wynik.
- Skontaktowanie się z kandydatem i poproszenie go o ocenę. Ja wiem, że JKM nie miał swojego sztabu wyborczego, ale czy to jest jakaś przeszkoda?
Dobry dziennikarz dzwoni, a jeśli trzeba pcha się tam gdzie nie jest proszony.
Gdyby JKM pojawił się z nikąd to jeszcze bym mógł to zrozumieć. Dziennikarz jest zaskoczony, nie ma telefonu do JKM, siedzi jak ta kupa i rączęta załamuje...
Problem w tym, że JKM w wielu sondażach był uwzględniony i właśnie na 4 miejscu. Dobry dziennikarz powinien się z JKM wcześniej umówić i być razem z nim w chwili ogłoszenia wyborów i poprosić go o komentarz.
miwaszkiewicz
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 21:02

Re: Wybory Prezydenckie 2010

Post autor: miwaszkiewicz »

W radiu można usłyszeć spoty TVP, w których mówią o badaniach TNS-u: że okazały się najdokładniejsze, że nie wiele odbiegały od oficjalnych danych PKW. I na koniec - "TVP jedyna wiarygodna telewizja w Polsce".
piotrek888
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2727
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 08:23
Kontakt:

Re: Wybory Prezydenckie 2010

Post autor: piotrek888 »

Nowy reporter TVN24 :lol:

Obrazek

Jak pisze PAP:

Nz. Jarosław Kaczyński daje autograf jednemu z dziennikarzy (bpt) PAP/Piotr Polak

:lol2:
miwaszkiewicz
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 21:02

Re: Wybory Prezydenckie 2010

Post autor: miwaszkiewicz »

Niby pępkiem świata nie jesteśmy, ale według medioznawców, polskie wybory prezydenckie to jeden z trzech głównych tematów w światowych mediach w aktualnym czasie.
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Wybory Prezydenckie 2010

Post autor: sybic »

Dziś debata...
Tylko żeby TVN nie robił idiotycznego sondażu, pytając kto wygrał debatę... Przecież zwolennicy Komorowskiego, choćbym nie wiem, ile gaf nie popełnił, powiedzą że wygrał ich kandydat. Zaś zwolennicy Kaczyńskiego, choćbym nie wiem co zrobił, powiedzą, że to on wygrał ;)
epsztajnek
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 6125
Rejestracja: sobota 19 maja 2007, 00:21
Lokalizacja: warszawa

Re: Wybory Prezydenckie 2010

Post autor: epsztajnek »

A swoją drogą , to ciekawie dobrano dziennikarki prowadzące :
Joanna Lichocka - TVP - kiedyś Polsat
Monika Olejnik - TVN24 - kiedyś TVP
Magda Sakowska - Polsat News - kiedyś TVN24
:hahaha:
anita.knapik@
Początkujący
Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 13:59

Re: Wybory Prezydenckie 2010

Post autor: anita.knapik@ »

To co się dzieje ostatnio na arenie politycznej,a może lepiej powiedzieć cyrkowej,bo to cyrk jest do kwadratu i tyle!!! :lol: I nie chodzi mi tu wcale o transmisję w poszczególnych telewizjach i te badania sondażowe co to się mijały w TVN i POLSAT,bo ten temat był już tyle razy wałkowany,że szkoda znowu o tym samym!! :nie: Ale mam na myśli to co prezentują swoją osobą obydwaj politycy i kandydaci na prezydenta :hmm: Nie dziwota,że jak świat to ogląda to komentuje tak jak słychać!Zastanawia mnie tylko jedno,ktokolwiek wygra to ciekawe jak spełni te swoje piękne obietnice,bo zawsze jest tak,że obiecuję się wiele,a potem z tego wielkie NIC!!Ale to co zobaczyłam ostatnio,a konkretnie w poniedziałek i wtorek w Faktach przeszło moje najśmielsze oczekiwania!!! :lol2: Najpierw Kaczyński i jego koledzy z partii w strojach Dzieci Kwiatów-ha,ha,ha,ha podobno hi-PiS z bożej łaski,dobrze,że nie pokazał tej g.... d.... jak w reportażu na końcu :tanczy: .A na drugi dzień Komorowski i jego zwolennicy recytujący wiersze-ha,ha,ha,ha po raz kolejny kandydat kreujący się na powagę,a tu taka wpadka!!!Wiecie ludzie jak mamy takich kandydatów na prezydenta to co dalej,ale nie ma to jak dobra zabawa nieważne jakimi sposobami,byle zyskać nowych zwolenników!!!Nie dziwię się,że prowadzący się uśmiał po pachy-było z czego!!!! :lol: A wracając jednak na chwilę do sondaży,to zgadzam się,że zawalili chyba wyborcy Kaczyńskiego,bo odważniacy boją się przyznać,że na Jarusia głosują i tyle!!! :lol2:
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Wybory Prezydenckie 2010

Post autor: sybic »

Ja myślę, że błąd tkwi gdzie indziej... Oczywiście łatwo jest przy tej okazji dowalić elektoratowi PIS i powiedzieć, że to tchórze... ale ja myślę, że problem jest w tym, że sondażownie cały czas wybierają mało reprezentatywną próbkę respondentów. Te sondażownie pracują jak na zachodzie, a u nas są inne realia. Utarło się przekonanie, że wyborca PiS to człowiek niezaradny, mało wykształcony, pochodzący ze wsi... moim zdanie niesłuszne, ale jeśli to prawda, no to trzeba przyjąć do wiadomości, że ów wyborca nie ma telefonu stacjonarnego, ani komórkowego. Ludzie starci na wsiach mają gdzieś telefony, ale w dniu wyborów po sumie wszyscy pójdą do urny i zagłosują na PIS. Niech któryś z ankieterów pojedzie na jakąś wieś i zobaczy jak wyglądają tam realia.
Tak więc nie jest to wina wyborców tylko cały czas wina sondażowni, która cały czas nie wie jak w naszych realiach pracować, słowem jest to banda obiboków!
Ja swego czasu miałem do czynienia trochę z danymi statystycznymi, z wynikami pomiarów i tak się składało, że stale popełniałem ten sam błąd. Nie wiem skąd pochodził, ale był stały. Co zrobiłem? Ono w następnych wynikach dodawałem stałą wartość tego błędu i trafiałem idealnie :)
Dziwne, że sondażownie tego nie robią...
Sondażownie to największe nieroby w kraju.

Ja wieczór wyborczy będę oglądał w TVP. Zobaczę same słupki. Kaczyńskiemu dodam 2, a Komorowkiemu odejmę też 2 i będę wiedział kto wygrał, a oglądaniem bicia piany w TVN24 nie jestem zainteresowany.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Zmieniając temat, ja żadnej z tych dwóch ostatnich debat nie oglądałem, słyszałem tylko, że Kaczyński był perfekcyjnie przygotowany wczoraj na pytania zadawane przez Lichocką. Ten perfekcjonizm aż śmierdzi na odległość. :D Tylko ciekawe czemu tego tematu nie podjął sztab Komorowskiego?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości