Wybory w Ameryce - relacje w Polsce

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

Maciekw
Bywalec
Bywalec
Posty: 525
Rejestracja: środa 08 wrz 2004, 12:14
Kontakt:

Wybory w Ameryce - relacje w Polsce

Post autor: Maciekw »

DzieĂą pierwszy

Polsat

Relacja na doœÌ wysokim - jak na Polsat poziomie - Dwóch reporterów w USA :
Sobieniowski - Boston
Anders - Waszyngton

W studiu oczywiœcie Smonktunowicz oraz...Lisek, którego oczywiœcie pod koniec programu nie mog³o zabrakn¹Ì.
DoœÌ zgrabne przedstawienie sylwetek kandydatów.
3+/6

TVN
Bardzo d³uga relacja z USA - ok 20 minut - a¿ 4 ³¹czenia na ¿ywo z Ameryk¹ :
SÂławiĂąska - Waszyngton
ZieliĂąska - Boston
Kunica - gdzieÂś :?: w Teksasie
Rogalski - Chicago
Do tego jeszcze relacja Worocha z Izraela oraz PÂłuski z Rosji - oczywiÂście w kontekÂście wyborĂłw w USA.
Relacja na wysokim poziomie, wyczerpujÂące relacje na Âżywo, Âświetny materiaÂł Kunicy, Âładna specjalna wyborcza grafika tylko odpowiedÂź ZieliĂąskiej nie byÂła zbytnio na temat pytania zadanego przez Rymana :wink:
Na koniec redaktor Rymanowski zaprosi³ na noc wyborcz¹ TVN i TVN24 - mam z tego rozumieÌ, ¿e jednak zamiast 'nic straconego' na g³ównym TVNie równie¿ bêdzie Kalczyùska z Porad¹ ?
5/6

TVP
Co do relacji TVP to nie mogĂŞ wiele powiedzieĂŚ, poniewaÂż Warakomska powoduje u mnie odruchy wymiotne a jej angielszczyzna...aÂż mnie dreszcze przeszÂły.
WidziaÂłem teÂż fragment "W" - Max w Bostonie i KraÂśko na ranczo w Teksasie i ten stĂŞkajÂący Durczok :twisted: nie daÂło siĂŞ tego sÂłuchaĂŚ, no nie daÂło siĂŞ...dlatego teÂż proszĂŞ aby doktor lub inny fan WiadomoÂści opisaÂł relacje publicznej "1" w formie przyjĂŞtej przeze mnie w ocenie relacji Polsatu i TVNu - zaleÂży mi na obiektywiÂźmie.
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

MaĂŚku, spokojnie mogÂłeÂś oglÂądaĂŚ WiadomoÂści. Doroty Warakomskiej tam nie byÂło - caÂły swĂłj zapaÂł wÂłoÂżyÂła w przygotowanie nocy wyborczej w TVP.
Same relacje trwa³y 12 minut. Po³¹czyli siê z Piotrem Kraœko (sztab republikanów) oraz Mariuszem Maxem Kolonko (sztab demokratów). Tutaj by³a jakaœ wpadka z dŸwiêkiem. Nastêpnie Durczok rozmawia³ z Markiem Wa³kuskim (Polskie Radio), z Waszyngtonu. Sama rozmowa dotyczy³a polityki zagranicznej USA i ewentualnych zmian w tej¿e polityce. Ogólnie mo¿e byÌ, ale bez jakis fajerwerków. Mo¿e jutro poœwiêc¹ wiêcej czasu na te wybory i dadz¹ kilak komentarzy z Europy.
Moja ocena 4(ewentualnie -5)/6
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

Tak... Kolonko miaÂł problemy z dÂźwiĂŞkiem, a jego materiaÂł dotyczyÂł... maszyn. Tak, maszyn, ktĂłre liczÂą gÂłosy. :D A rozmowa z panem radiowcem byÂła nagrana przed WiadomoÂściami, o czym Faustus wspomnieĂŚ zapomniaÂł. KraÂśko oczywiÂście beznadziejny. Nie wiem skÂąd ta propozycja oceny 4, a nawet - 5 dla "WiadomoÂści". 5 miaÂły Fakty za czterech korespondentĂłw w czterech czĂŞÂściach USA, relacje Macieja Worocha gdzieÂś tam z okolic Izraela (w tej chwili wyleciaÂła mi ta nazwa z gÂłowy :D ) i relacjĂŞ PÂłuski z Moskwy. NaprawdĂŞ uznanie, Âże WiadomoÂści przygotowaÂły niemalÂże rĂłwnie dobry program co Fakty jest przynajmniej dziwne Faustusie. :D
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
Awatar użytkownika
michos
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek 19 lip 2004, 12:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: michos »

A ja myÂślaÂłem, Âże bĂŞdzie gremlin i nie oglÂądaÂłem :twisted:
Z rymanem to wyjÂątkowo mĂłgÂłbym obejrzeĂŚ fakty. MoÂże w serwisie neostrada coÂś zamieszczÂą ale bojĂŞ siĂŞ Âże nie bo oni tam najczĂŞÂściej zamieszczajÂą materiaÂły z kraju :?: A jutro ryman czy pochanke :?:
A fakty trwaÂły 27min czy dÂłuÂżej bo na medialink piszÂą, Âże trwaÂły 40min ale ktoÂś napisaÂł Âże 20min :?: (z forum)
Chyba maniak i medialink siê pomylili lub tvn poda³ b³êdne informacje wczeœniej :?:
szym
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1290
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 12:27

Post autor: szym »

Fakty trwaÂły dzisiaj 28 minut, jutro majÂą trwaĂŚ dÂłuÂżej...
:)
arrow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1446
Rejestracja: środa 21 lip 2004, 12:43

Post autor: arrow »

a Wiadomoœci ile dzisiaj trwa³y? bo jak w³¹czy³em tvp1 o 19.55 to juz sport by³ :lol: :lol: :lol: :lol: :arrow:
Awatar użytkownika
michos
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek 19 lip 2004, 12:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: michos »

Tak wnioskowaÂłem po wczeÂśniejszych postach ale chciaÂłem siĂŞ upewniĂŚ.
Ryman czy pochanke :?: :?: :?:
Wiadomoœci ile dzisiaj trwa³y? bo jak w³¹czy³em tvp1 o 19.55 to juz sport by³
20min. O wyborach mĂłwili gdzieÂś 12min a reszta dotyczyÂła innych spraw :!:
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Je¿eli siê nie mylê £ukaszu, to ju¿ w innym dziale (bardzo podobny temat) napisa³em, ¿e nie wiedzia³em dzisiejszych Faktów. Zreszt¹ chyba Arrow stwierdzi³, ¿e mimo tak du¿ej liczby korespondentów wypad³y blado - zw³aszcza M. Zieliùska, która praktycznie nie odpowiada³a na pytania Rymanowskiego, a wiêkszoœÌ materia³ów by³a kiepsko zmontoawana. No ale mniejsza z tym - to opinia któregoœ z u¿ytkowników, który zazwyczaj nie pieje z zachwytu nad Faktami.

ÂŁukaszu materiaÂł Kolonki zÂły nie byÂł - pamiĂŞtam zdjĂŞcia ludzi z poprzednich wyborĂłw liczÂących dziurki na kartach do gÂłosowania. Same wybory mogÂły byĂŚ uznane za niewaÂżne wÂłaÂśnie z powodĂłw maszyn do gÂłosowania. WiĂŞc moÂże warto byÂło zrobic o tym materiaÂł, tym bardziej, Âże w tej dziedzinie wedÂług M. Kolonkin nic siĂŞ nie zmieniÂło.

W sprawie "pana radiowca" - Fakty te¿ tak czêsto robi¹. Tyle, ¿e nawet nie informuj¹ o tym widzów - zazwyczaj nie ma napisu na ¿ywo lub widaÌ wpadki z wchodzeniem obrazu ze studia. A o tym, ¿e rozmowa by³a nagrana wczeœniej Durczok powiedzia³. W dodatku by³o to nieca³e 30 minut. I w tym czasie nic siê nie zmieni³o. Sam "pan radiowiec" mówi³ o polityce zagranicznej USA i w³aœnie to by³a najwa¿niejsza rozmowa tego wydania. WidaÌ w Faktach nacisk po³o¿ono na fajerwerki i oprawê, treœÌ pozostawiaj¹c w tyle. Moim zdaniem dzisiaj trudno prosiÌ o komentarze ze œwiata - wszak niby do czego? Wybory trwaj¹ a ich wynik nie jest znany. Jednka pamiêtaj, ¿e to Wiadomoœci maj¹ silniejsz¹ grupê korespondentów min w Pary¿u, Berlinie i Rzymie. I ci ludzie potrafi¹ obs³ugiwac siê tak¿e kamera. Bo korespondenci TVN 24 zazwyczaj tylko dzwoni¹. Dopiero jutro bêdzie mo¿na prosiÌ o takie komentarze. Dzisiaj to tylko pokazywanie swojej si³y.
Swojego zdania nie zmieniam - dzisiejsze Wiadomoœci by³y dobre, ma³a wpadka z dŸwiêkiem, a "pan radiowiec" powiedzia³ wiêcej na temat tych wyborów i zmian na œwiecie ni¿ ca³¹ ekipa TVN. U niego liczy siê treœÌ a nie fajerwerki. 8)

Tak WiadomoÂści trwaÂły tyle co zwykle -tj 20 minut, ale TVP od dawna miaÂła zaplanowany na ten wieczĂłr program wyborczy, przygotowywany przez WarakomskÂą. TVN w ostatniej chwili postanowiÂł nadawaĂŚ sygnaÂł TVN24 zamiast powtĂłrek
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Awatar użytkownika
michos
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek 19 lip 2004, 12:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: michos »

A jutro w faktach ryman :?: czy kto inny(wiadomo kto :twisted: )
arrow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1446
Rejestracja: środa 21 lip 2004, 12:43

Post autor: arrow »

Faustusie, to nie ja powiedziaÂłem ze Fakty wypadÂły blado, ja tam zawsze z zachwytu nad nimi piejĂŞ jak jurny kogucik :lol: :arrow:
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Przepraszam Arrow, masz racjĂŞ. Przed chwilÂą odnalzaÂłem wspomnianÂą przeze mnie powyÂżej wypowiedÂż i jej autorem jest MichaÂł. ZresztÂą on tez nie pieje z zachwytu nad Faktami.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
kamuii
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3029
Rejestracja: poniedziałek 21 cze 2004, 21:45
Lokalizacja: Hoghwart

Post autor: kamuii »

ja nic nie wizdiaÂłam wiĂŞc siĂŞ nie wypowiadam ale na forum gazety jada po lisie jak po burej suce wiĂŞc jak to jest ??? poszedÂł Lees po caÂłoÂści czy dobrze wypadÂł ???
Android <3
Maciekw
Bywalec
Bywalec
Posty: 525
Rejestracja: środa 08 wrz 2004, 12:14
Kontakt:

Post autor: Maciekw »

DzieĂą drugi

Ograniczê siê mo¿e tylko do samych - g³ównych wydaù - serwisów Polsatu, TVNu i TVP1 i pozostawiê w spokoju Noc Amerykaùsk¹ TVN/TVN24 oraz program z cyklu 'Warakomska show'

Polsat
W porównaniu z wczorajszym wydaniem to te dzisiejsze to totalne dno by³o. Relacja z USA trwa³a zaledwie kilka minut. Smonktunowicz sprawia³a wra¿enie zagubionej, co chwila szuka³a czegoœ w kartkach, nie udana próba ³¹czenia z Sobieniowskim i kolejna wizyta Lisa na zasadzie - halo, halo Lisku halo, halo Haniu :lol:
2/6

TVN
Dziœ znowu Fakty poprowadzi³ Rymanowski, pierwsz¹ czeœÌ poœwiêcon¹ wyborom z USA przedstawi³ na stoj¹co tu¿ obok monitoru tylnoprojektowego [ chyba tak to siê nazywa ] ponowne ³¹czenia z 4 korespndentami w Ameryce, ca³oœÌ wizualnie zosta³a dobrze sprzedana, choÌ tak naprawdê jeœli chodzi o przekaz s³owny nie by³o w Faktach niczego nadzwyczajnego - zabrak³o mi naprzyk³ad ³¹czenia z M³odkowskim i spojrzenia na wyboru w USA z perspektywy gie³dowych oraz walutowych parkietów zarówno w Polsce jak i poza granicami naszego kraju. W dalszej czêœci o wyobrach Ryman juz na siedz¹co ³¹czy³ siê z Bruksel¹, Moskw¹ i Ramalah.
By³y ma³e problemy z dŸwiêkiem oraz przed ³¹czeniem z Ing¹ Rymanowski na kilka sekund zamilcza³ tak jakby mia³ problem z prompterem i nie wiedzia³ co powiedzieÌ.
CaÂła relacja z USA trwaÂła ok 33 minuty. OgĂłlnie dobrze
5/6

TVP1
Znowu nie mogê za wiele na temat 'W' powiedzieÌ poniewa¿ Fakty trwa³y dziœ a¿ 40 minut wiêc postanowi³em nie prze³¹czaÌ na jedynkê, a jak fakty siê skoùczy³y to w "W" ju¿ mówiono o komisji œledczej do sprawy PKN Orlen. Dlatego znowu proszê o wyrêczenie mnie z oceny Wiadomoœci przez jakiegoœ ochotnika. :wink:
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

A ja znowu nie oglÂądaÂłem FaktĂłw - tym razem siÂła wyÂższa, ale z waszych postĂł wynika, Âże musiaÂły byĂŚ dobre.

W WiadomoÂściach wyborom w USA poÂświĂŞcono 12 minut. ResztĂŞ czasu przeznaczono na materiaÂły o zamieszaniuz PKN Orlen i komsijÂą ÂśledczÂą oraz kolejnym problemom z publicznÂą sÂłuÂżba zdrowia.
Po³¹czyli siê z Maxem Kolonko oraz Markiem Walkuskim. Swoje materia³y (nawet bardzo dobre) przygotowa³y B. Grad WoŸniak, Milena Kruszniewska i Monika Sieradzka. Materia³ o reakcji Europy i Polski przygotowa³ Jaros³aw Kuœ. Ogólnie mówi¹c bez fajerwerków i torchê krótko. Mogli ruszyÌ tê ekipê korespondentów w Europie, na ale mo¿e Warakomska ma monopol na USa, bo dzisiaj po 22 bêdzie mia³a swoje show. Z drugiej strony wszystko dopracowane i bez wpadek technicznych jak w Polsacie. Z umiarem i naciskiem na treœÌ.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Awatar użytkownika
michos
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek 19 lip 2004, 12:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: michos »

Nawet ja je dzisiaj oglÂądaÂłem :!: :!: :!: (nie dla studia czy rymana tylko treÂści i wielkiego zainteresowania politykÂą amerykaĂąskÂą)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości