Chcę pracować w telewizji!

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

arrow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1446
Rejestracja: środa 21 lip 2004, 12:43

Post autor: arrow »

Marcin, dziennikarstwo na WSHE? Ty juz lepiej jedÂź do warszawy na studia. Jedyny plus WSHE jest taki ze wszyscy porzÂądni dziennikarze z ÂŁodzi prowadzÂą tam zajecia, nic poza tym. BĂŞdziesz buliÂł 400zÂł miesiĂŞcznie za nicnierobienie bo po to sie do tej szkoÂły idzie. :arrow:
michal641
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: poniedziałek 10 sty 2005, 20:42
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

tak

Post autor: michal641 »

MyÂślisz, Âże to takie proste? Tak po za tym to w Polsce tylko TVN24 jest telewizjÂą informacyjnÂą.
Wiem, ze to nie jest proste. To jest po prostru moje marzenia, a doswiadczenie zdobywam powoli:

>> jestem szefem informacyjnej redakcji w szkolnym radio wĂŞÂźle
>> jestem naczelnym gazetki szkiolnej
>> jestem redaktorem naczelnym portalu regionalnego: http://www.maslow.info.pl
>> przygotowywuje kilka krotkich relacji z wydarzen np. to:
http://www.maslow.info.pl/filmy/Flesz_nr1.wmv(zapraszam do obejrzenia, zajmuje okolo 6 MB trwa ponad minute, format wmv (muzyka i film)
Ostatnio zmieniony wtorek 12 kwie 2005, 20:42 przez michal641, łącznie zmieniany 1 raz.
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

arrow pisze:Marcin, dziennikarstwo na WSHE? Ty juz lepiej jedÂź do warszawy na studia. Jedyny plus WSHE jest taki ze wszyscy porzÂądni dziennikarze z ÂŁodzi prowadzÂą tam zajecia, nic poza tym. BĂŞdziesz buliÂł 400zÂł miesiĂŞcznie za nicnierobienie bo po to sie do tej szkoÂły idzie. :arrow:
Za 5 lat co nieco moÂże jeszcze siĂŞ zmieni... Nie mam znajomych w WSHE, wiĂŞc nie wiedziaÂłem o poziomie usÂług. MoÂże faktycznie lepiej do Warszawy. NajwyÂżej do Pabianic przyjeÂżdÂżaĂŚ raz na miesiÂąc. :D A na razie przede mnÂą (za rok) trudniejszy wybĂłr - liceum. Na nic konkretnego nie jestem zdecydowany. :?
arrow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1446
Rejestracja: środa 21 lip 2004, 12:43

Post autor: arrow »

WSHE siĂŞ nigdy nie zmieni, nie licz na to. Lepiej myÂśl juÂż o wyjeÂździe do innego miasta na paĂąstwowÂą uczelniĂŞ. :roll: :arrow:
Awatar użytkownika
Bartek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1009
Rejestracja: piątek 09 lip 2004, 17:16
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bartek »

oo, marcin to ty tez gimnazjum konczys? witaj w klubie :lol: za 2 tyg egzamin a ja w ogole sie nie ucze. Ale liceum wybralem - Liceum Ogolnoksztalcace im. KEN profil matematyczno-fizyczny 8)
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

Arrow, jak nie jest bogatym kujonem, to niech siĂŞ lepiej nie pcha na UW -wydziaÂł dziennikarstwa, bo nie sposĂłb siĂŞ tam dostaĂŚ. Trzeba sobie stawiaĂŚ ambitne cele, ale teÂż trzeba myÂśleĂŚ realnie jeÂśli idzie o waÂżne sprawy. OczywiÂście, egazmin wstĂŞpny moÂże tam napisaĂŚ, Âżeby siĂŞ przekonaĂŚ, ale lepiej siĂŞ nie nastawiaĂŚ i podchodziĂŚ do tego UW z dystansem. Bo tam trzeba albo siĂŞ znakomiecie uczyĂŚ i mieĂŚ znajomoÂści albo juÂż w liceum pracowaĂŚ w jakimÂś lokalnym radiu, czy dzienniku i mieĂŚ dobry warsztat. LicealiÂści, ktorzy chcÂą siĂŞ tam dostaĂŚ chodzÂą wczeÂśniej do dziennikarzy na korepetycje. Takich rzeczy, co sÂą na egzaminie, nie uczÂą w szkole...
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

A ja sobie tylko powtĂłrzyÂłem wzory na pole trĂłjkÂąta i trapezu (ktĂłrych dziÂś juÂż nie znam) i teÂż zdaÂłem bardzo Âładnie. :D
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
Maciek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1411
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 20:48

Post autor: Maciek »

Ja teÂż piszĂŞ w tym roku egzamin, i rĂłwnieÂż siĂŞ nie bojĂŞ. Ale powtĂłrkĂŞ, moim zdaniem - choĂŚby najmniejszÂą - warto zrobiĂŚ.
ÂŁukasz pisze:A ja sobie tylko powtĂłrzyÂłem wzory na pole trĂłjkÂąta i trapezu (ktĂłrych dziÂś juÂż nie znam) i teÂż zdaÂłem bardzo Âładnie.
A dokÂładniej, na ile punktĂłw? ROTFL
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
Awatar użytkownika
Bartek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1009
Rejestracja: piątek 09 lip 2004, 17:16
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bartek »

ja na probnym bez nauki [no prawie] mialem 88 pkt [najlepszy w klasie, w szkole chyba tez... ] 8)
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

baryla pisze:oo, marcin to ty tez gimnazjum konczys? witaj w klubie :lol: za 2 tyg egzamin a ja w ogole sie nie ucze. Ale liceum wybralem - Liceum Ogolnoksztalcace im. KEN profil matematyczno-fizyczny 8)
Nie, nie. Ja za rok.
Awatar użytkownika
Kubs
Bywalec
Bywalec
Posty: 773
Rejestracja: wtorek 06 lip 2004, 14:16
Lokalizacja: królewskie miasto;)

Post autor: Kubs »

ÂŁukasz pisze:Arrow, jak nie jest bogatym kujonem, to niech siĂŞ lepiej nie pcha na UW -wydziaÂł dziennikarstwa, bo nie sposĂłb siĂŞ tam dostaĂŚ. Trzeba sobie stawiaĂŚ ambitne cele, ale teÂż trzeba myÂśleĂŚ realnie jeÂśli idzie o waÂżne sprawy. OczywiÂście, egazmin wstĂŞpny moÂże tam napisaĂŚ, Âżeby siĂŞ przekonaĂŚ, ale lepiej siĂŞ nie nastawiaĂŚ i podchodziĂŚ do tego UW z dystansem. Bo tam trzeba albo siĂŞ znakomiecie uczyĂŚ i mieĂŚ znajomoÂści albo juÂż w liceum pracowaĂŚ w jakimÂś lokalnym radiu, czy dzienniku i mieĂŚ dobry warsztat. LicealiÂści, ktorzy chcÂą siĂŞ tam dostaĂŚ chodzÂą wczeÂśniej do dziennikarzy na korepetycje. Takich rzeczy, co sÂą na egzaminie, nie uczÂą w szkole...
Na UJ bardzo ³atwo sie dostaÌ. Oczywiœcie, ¿e trzeba prezentowaÌ jakiœ poziom wiedzy, ale miejsc jest du¿o. Sam dosta³em siê na dziennikarstwo na UJ (choc nie podj¹³em tam studiów) i by³ to jeden z prostszych egzaminów jakie zdawa³em. W sumie poszed³em na rybke- uda siê albo siê nie uda. I wcale nie trzeba bezwzglêdnie wspó³pracowaÌ z jakimiœ mediami, bo (przynamniej rok temu tak by³o) na 200 punktów za w³asny dorobek dostawa³o siê ekstra tylko 10 punktów.

Poza tym moja opinia jest taka (a wiem o czym pisze), ¿e studiowanie dziennikarstwa to najwiêksza g³upota pod naszym s³oùcem. Po pierwsze- nic ci nie daje, nawet gwarancji na prace, bo wiêkszoœÌ redakcji chêtniej zatrudni np. zdolnego geodetê, który ma talent, ni¿ absolwenta dziennikarstwa z wielkim mniemaniem o sobie. W tym zawodzie do wszystkiego dochodzi siê w³asn¹ prac¹, praktycznie uczysz sie ca³y czas. Nie chce doradzaÌ czy zniechêcaÌ- w koùcu to wasz wybór, ale nie zdziwcie siê, jeœli wykszta³cenie mgr dziennikarz zamknie Wam w niektórych miejscach drzwi (sam znam takich kilka, ale nie zdradze). W koùcu ka¿dy dziennikarz specjalizuje siê w jakiejœ tematyce i dobrze jeœli ma teoretyczne pojêcie o czym mówi/pisze. Inaczej b³¹dzi jak dziecko we mgle, a to wychodzi momentalnie.
MAKEPOVERTYHISTORY
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

W pe³ni zgadzam siê z Kubsem. Moja kole¿anka z liceum przez trzy lata studiowa³a dziennikarstwo (licencjat na Uniwersytecie Wroc³awskim), w tym jeden rok spêdzi³a na stypendium w Niemczech. Kilka miesiêcy temu podczas przypadkowego spotkania w Krakowie powiedzia³a mi, ¿e to by³ najwiêkszy b³¹d jej ¿ycia i wy³¹cznie strata czasu. Stwierdzi³a równie¿, ¿e tam nie ucz¹ niczego! Obecnie studiuje dwa kierunki na UJ - uzupe³niaj¹ce kulturoznawstwo i od pocz¹tku komparatystykê.
S¹dzê, ¿e lepiej wybraÌ inny humanistyczny kierunek - politologiê (cokolwiek to jest), stosunki miêdzynarodowe, prawo, jak¹œ filologiê, filozofiê lub nawet historiê. Zreszt¹ jak powiedzia³ Kubs dobrym dziennikarzem mo¿na byÌ po geodezji lub nawet Akademii Rolniczej. ¯aden z kierunków nie daje szczególnych predyspozycji. Trzeba tylko chcieÌ....
Awatar użytkownika
Kubs
Bywalec
Bywalec
Posty: 773
Rejestracja: wtorek 06 lip 2004, 14:16
Lokalizacja: królewskie miasto;)

Post autor: Kubs »

:shock: :shock: :shock: :shock: Ja teÂż zgadzam siĂŞ z TobÂą, Faustusie :wink: JEstem w szoku :evil2:
MAKEPOVERTYHISTORY
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Cha :!: Niczym Wa³êsa i Kwaœniewski potrafimy dojœÌ do porozumienia :lol: :lol: :lol:
A teraz na powa¿nie - kiedyœ mówi³em ju¿ o tym £ukaszowi, ale widzê, ¿e nie uda³o mi siê go przekonaÌ do wyboru innego kierunku. Odnoszê wra¿enie, ¿e wci¹¿ myœli o dziennikarstwie...
kamuii
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3029
Rejestracja: poniedziałek 21 cze 2004, 21:45
Lokalizacja: Hoghwart

Post autor: kamuii »

ja równie¿ wybieram siê na dziennikarstwo na UW ;D wiem ze to strata czasu ale jakoœ wolê to ni¿ np... politologiê w koncu od razu masz stycznoœÌ z dziennikarzami wypracowujesz sobie plecy a st¹d juz tylko kawa³ek do koterii :D oczywiscie mam ju¿ od³ozone trochê pieniêdzy na ³apówki...
Android <3
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości