Zawód dziennikarz - co o tym myślicie ?

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

Pavloo
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 377
Rejestracja: czwartek 16 cze 2011, 21:18
Lokalizacja: Kielce

Zawód dziennikarz - co o tym myślicie ?

Post autor: Pavloo »

Witam, założyłem taki temat, bo od kilku miesięcy zastanawiam się nad moim przyszłym zawodem. Obecne jestem w II klasie gimnazjum, ale już wcześniej chciałem wszystko poukładać itd. Tak sobie myślałem i wymyśliłem, że chciałbym być dziennikarzem telewizyjnym. I mam w związku z tym kilka pytań.
Czy to opłacalny zawód ? Ile trzeba się uczyć w tym kierunku i jaką szkołę polecacie ? W ogóle co o nim sądzicie ?

Resztę pytań wyjdzie w tzw. praniu : )
Beata Tadla - piękno, rozum i poczucie humoru. Wszystkie cechy, które powinna mieć kobieta.
simple21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 11 lip 2011, 15:17

Re: Zawód dziennikarz - co o tym myślicie ?

Post autor: simple21 »

Moim zdanie to ciężki kawałek chleba, i ciężko się przebić żeby zarabiać dużo, znam ludzi co to tyrają za 1 000 zł. w gazecie zbierając i pisząc artykuły.
A co do szkoły to tyle tego jest, są kierunki dziennikarstwo, politologia to tez dobry kierunek żeby zostać dziennikarzem, czy też historia, większość humanistycznych przedmiotów otwiera Ci drogę do tego zawodu.
Na praktyki do TVP stosunkowo łatwo się dostać ale żeby zaistnieć trzeba mieć znajomości lub być osobą mocno wybitną a przy tym ciężko pracować.
telewizja I władza? filmy promocyjne, postprodukcja
piotrek888
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2727
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 08:23
Kontakt:

Re: Zawód dziennikarz - co o tym myślicie ?

Post autor: piotrek888 »

Dziennikarstwa nie nauczy żadna szkoła. Tu potrzeba jest ciągła praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka. Wielu obecnych dziennikarzy nie skończyło nawet nie miało styczności ze studiami dziennikarskimi. Choć też nie rozumiem fali krytyki dla osób, które na dziennikarstwo się wybrało. Nie nauczy tego zawodu ani prawo ani dziennikarstwo.
ziom
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 493
Rejestracja: niedziela 16 sie 2009, 14:51

Re: Zawód dziennikarz - co o tym myślicie ?

Post autor: ziom »

piotrek888 pisze:Dziennikarstwa nie nauczy żadna szkoła. Tu potrzeba jest ciągła praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka. Wielu obecnych dziennikarzy nie skończyło nawet nie miało styczności ze studiami dziennikarskimi. Choć też nie rozumiem fali krytyki dla osób, które na dziennikarstwo się wybrało. Nie nauczy tego zawodu ani prawo ani dziennikarstwo.
a Ty @piotrek888 chcesz być dziennikarzem?
TVN - programowo najlepsza
TVN24 - cała prawda całą dobę
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Zawód dziennikarz - co o tym myślicie ?

Post autor: sybic »

Pavloo pisze:Czy to opłacalny zawód ?
Jeśli szukasz opłacalnego zawodu to skieruj swoje zainteresowania ku uprawie konopi indyjskich, albo handlem bronią
;)
Jednak wydaje mi się, że jednak nie o to Ci chodzi. Czujesz jakieś powołanie i zastanawiasz się nad jego realizacją. No więc nie zastanawiaj się tylko je realizuj. Pieniądze to nie wszystko. Najważniejsze w życiu to pasja i wykonywanie czegoś, co się lubi.
Powodzenia!
i gratuluje, bo ja w Twoim wieku zastanawiałem się tylko gdzie pojadę na wakacje…
Zresztą teraz, po wielu latach nic się nie zmieniło ;)
Pavloo
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 377
Rejestracja: czwartek 16 cze 2011, 21:18
Lokalizacja: Kielce

Re: Zawód dziennikarz - co o tym myślicie ?

Post autor: Pavloo »

Pieniądze schodzą na II plan ; D
Ja mam jeszcze kilka swoich propozycji co do zawodu, bo w grę wchodzi jeszcze fotograf, kierowca autobusu/ciężarówki itd. :D
Beata Tadla - piękno, rozum i poczucie humoru. Wszystkie cechy, które powinna mieć kobieta.
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Re: Zawód dziennikarz - co o tym myślicie ?

Post autor: Łukasz »

To masz dość szeroki zakres zainteresowań. Szczerze mówiąc to kierowca ciężarówki zarabia tyle samo, co resercher w telewizji i pewnie tak samo mało bywa we własnym domu. Poziom stresu i stosunków z szefami w obydwu zawodach też jest bardzo podobny. :D
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
Amy
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 376
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 12:42
Lokalizacja: odwyk

Re: Zawód dziennikarz - co o tym myślicie ?

Post autor: Amy »

Gdybym chciała zostać dziennikarką, na pewno marzyłabym o pracy w telewizji, oczywiście w TVN24 ^^ ALE: nie kręcą mnie przedmioty humanistyczne, więc rozszerzanie ich odpada :P Rzeczywiście, jeżeli ktoś się nie nadaje, to żadna uczelnia go tego zawodu nie nauczy do końca. Drugie ale: nie sądzę, żeby kamera mnie polubiła, haha, a po za tym nie jestem aż tak otwarta, więc dziennikarstwo na razie odpada :D
Co do pensji, to wydaje mi się, że im wyższe stanowisko, tym więcej płacą, ale to chyba każdy wie. :)
Jeżeli interesuje Cię dziennikarstwo, to idź w to (że tak napiszę :D) !

btw. Małgorzata Wyszyńska jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, więc nie tylko dziennikarstwo otwiera drogę do prowadzenia Wiadomości :D
This is not the end, this is not the beginning.
pixie
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek 09 sie 2010, 11:26

Re: Zawód dziennikarz - co o tym myślicie ?

Post autor: pixie »

Chyba jestem od ciebie o rok starsza. Również planuje wybrać właśnie ten zawód.. Początkowo chciałam iść na studia dziennikarskie. Potem trochę poszperałam i chyba nie znalazłam zbyt wielu dziennikarzy, którzy maja ukończony właśnie ten kierunek. Kulturoznawstwo,prawo, politologia. I myślę,ze chyba pójdę na ten ostatni z wymienionych ;p
alexandratw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sobota 13 sie 2011, 11:57

Re: Zawód dziennikarz - co o tym myślicie ?

Post autor: alexandratw »

co tam dziennikarz to samo co polityk (ładna buzia + gadane = kariera)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości