RSS - dla rozumiejących bądź userow Firefoxa

Rozmowy dotyczące strony tvnfakty.pl - zmiany, błędy, problemy, oceny.

Moderator: Łukasz

Awatar użytkownika
Bartek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1009
Rejestracja: piątek 09 lip 2004, 17:16
Lokalizacja: Przasnysz

RSS - dla rozumiejÂących bÂądÂź userow Firefoxa

Post autor: Bartek »

Uwaga!

Testowo strona tvn.tivi.pl udostĂŞpnia w technologii RSS ostatnie posty na forum. Oto adres:

http://www.forum.tvn.tivi.pl/topics_any ... pb=0&lpd=0

Czekam na opinie i testowanie!
Filip
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1046
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 16:35
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Filip »

Fajnie. JEstem userem Firefoxa, ale nic nie rozumuje.
Podany plik XML nie zawiera Âżadnych informacji o stylach z nim zwiÂązanych. PoniÂżej wyÂświetlone jest drzewo dokumentu.
No i mam to drzewko. Nic ciekawego, a domyÂślam siĂŞ, Âże to nie o to chodziÂło... :(
Pozdrawiam, Filip
Awatar użytkownika
michos
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1857
Rejestracja: poniedziałek 19 lip 2004, 12:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: michos »

Nie mam pojĂŞcia co to jest :?: :oops: i nie wiem caÂłkowicie do czego to sÂłuÂży :?:
Awatar użytkownika
Bartek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1009
Rejestracja: piątek 09 lip 2004, 17:16
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bartek »

efekt masz dobry ale w 50% :D

KrĂłtki kurs dla userow Firefoxa:
1) W³¹czyc przegladarke :P
2) W pasku na górze wejœÌ do "Zak³adki"
3) WybraĂŚ "ManadÂżer zakÂładek osobistych"
4) WybraĂŚ PLIK --> Nowy kanaÂł RSS
5) W nazwa wpisaĂŚ dowolnÂą nazwĂŞ
6) w adresie wpisac podany wyzej adres

KanaÂł RSS pojawi siĂŞ w "ZakÂładki"
WchodzÂąc tam i klikajac na dodany kanaÂł mamy dostep do 10 linkow z ostatnimi postami. Dla mnie rzecz przydarna - juz korzystam :P
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

DziaÂła :) Tylko czemu ma to sÂłuÂżyĂŚ :?:
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

marcin_pabianice pisze:DziaÂła :) Tylko czemu ma to sÂłuÂżyĂŚ :?:
To ma jeszcze raz przypomnieÌ kto jest pionierem we wprowadzaniu nowatorskich rozwi¹zaù wœród serwisów o tvn. Tego nawet nie ma oficjalna strona, a pewnie kiedyœ bêdzie mieÌ. Chodzi nie tylko o funkcjonalnoœÌ, ale tak¿e o presti¿.
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Okej, œwietnie. Ale strona pod wzglêdem technicznym stoi na bardzo wysokim poziomie. To bardzo dobrze, ¿e ca³y czas ulepszacie stan techniczny, ale czy nie s¹dzisz £ukaszu, ¿e priorytetem powinna byÌ puki co zawartoœÌ merytoryczna strony? Dzia³ o Faktach jest niesamowicie skromny, w dziale gwiazdy jest ma³o gwiazd, uwa¿am, ¿e dzia³ programy powinien byÌ podzielony na programy wg stacji. Opisy wielu stajci (TVN Style, iTVN, TVN Siedem, czy TVN Turbo) s¹ kompletnie puste. Bywa, ¿e brakuje newsów o wa¿nych wydarzeniach. Strona mimo to stoi poziom wy¿ej od strony sam wiesz kogo, ale uwa¿am, ¿e mog³aby staÌ o dwa poziomy wy¿ej od maniaka. Dziœ 1 stycznia :) Zaraz spojrzê na opis Justyny Pochanke - mam nadziejê, ¿e znajdê go tam :)
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

Skargi do Kubsa. :D ZresztÂą nie rĂłbmy problemĂłw z kilkudniowego poÂślizgu.
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
kamuii
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3029
Rejestracja: poniedziałek 21 cze 2004, 21:45
Lokalizacja: Hoghwart

Post autor: kamuii »

1.
Skargi do Kubsa. ZresztÂą nie rĂłbmy problemĂłw z kilkudniowego poÂślizgu.
a co z archiwum ??? miaÂło byĂŚ ???
2.Tak samo jak Michos nie wiem o co biega :) moÂże ktoÂś siĂŞ pokusi o tÂłumaczenie ?
Android <3
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Archiwum? A po co? Wystarczy wejœÌ do dzia³u gwiazdy :|
kamuii
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3029
Rejestracja: poniedziałek 21 cze 2004, 21:45
Lokalizacja: Hoghwart

Post autor: kamuii »

a faktycznie nie wiedzia³am ze tam s¹ te d³u¿sze wersje... :) ale za to przyda³ by siê link z pod artyku³ów... :)
Android <3
Maciek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1411
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 20:48

Post autor: Maciek »

kamuii pisze:ale za to przyda³ by siê link z pod artyku³ów... :)
A moÂże lepiej: "spod"? Nie miej mi tego, Kamuii, za zÂłe - to z czystej sympatii. :)
ÂŁukasz pisze:ZresztÂą nie rĂłbmy problemĂłw z kilkudniowego poÂślizgu.
Skoro rzeczywiÂście jest "kilkudniowy" to moÂżemy spaĂŚ spokojnie. Ale czy na pewno...? :wink:
JeÂśli zaÂś chodzi o tego typu "nowinki" to mam zdanie takie, jak Marcin. Poza tym, skoro nawet oficjalna strona tvn tego nie ma, to po cholerĂŞ nam to? Co to zmienia, bo myÂślĂŞ, Âże o kodowaniu przez RSS trudno mĂłwiĂŚ w kategorii prestiÂżu. Panowie, w Nowym Roku nie przesadzajmy.
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Skoro jesteœmy ju¿ przy b³êdach ortograficznych to mam pytanie do £ukasza - czy moderatorzy mogliby zyskaÌ nowe uprawnienie w postaci poprawiania b³êdów ortograficznych - na forum czêsto wchodz¹ osoby, które nie znaj¹ siê specjalnie na ortografii, patrz¹ na przypadkowy post, w którym jest b³¹d i myœl¹ sobie "aha - to trzeba napisaÌ przez erzet", a dajmy na to prawid³owo powinno byÌ przez "¿" :) To ma³y szczegó³, ale istotny. Wiêc jak bêdzie z tymi b³êdami :)
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

Mogliby, ale moderatorzy chodz¹ do szko³y, dobrze siê ucz¹, maj¹ du¿o obowi¹zków i nie mog¹ odpowiadaÌ za koretkê ca³ego forum, bo to wrêcz niewykonalne. W kazdym poœcie s¹ literówki, czêsto zdarzaj¹ siê b³êdy ortograficzne, stylistyczne, interpunkcyjne. Poza tym nawet ekipie zarz¹dzaj¹cej siê to zdarza. Chyba, ¿e siê zrzucicie na prof. Miodka ¿eby nam sprawdza³ b³êdy na forum i edytowa³ posty.
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Ale¿ to jakieœ nieporozumienie! Nikt im nie ka¿e poprawiaÌ b³êdów stylistycznych, literówek, zmieniaÌ jêzyka z polskaowego na polski, a jedynie same b³êdy ortograficzne. Nie jest ich wiele. Nie chodzi te¿ o szczegó³owe sprawdzanie postów, ale gdy jakiœ zauwa¿¹ mogliby to robiÌ. Ewentualnie u¿ytkownicy mogliby wysy³aÌ im PW, gdy jakiœ zobacz¹. Fakt, gdyby mieli poprawiaÌ styl, czy literówki to musieliby chyba sobie zegarki przestawiaÌ :lol:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości