Charakterystyka stacji telewizyjnych

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

szym
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1290
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 12:27

Post autor: szym »

Niemal¿e codziennie rano ogl¹dam "Kawê czy herbatê" przed wyjœciem do szko³y i widzê: sztuczne przerywanie programu, rozdrabnianie go na czeœci tak aby mo¿na by³o puœciÌ reklamy. Przed i po "Wiadomoœciach" reklamy, przed i po pogodzie reklamy, przed i po "Cafe serio" reklamy. I w efekcie mamy tak naprawdê piêÌ ró¿nych "Kaw czy herbat" ka¿dego ranka, pomiêdzy nimi inne pozycje programowe i... reklamy :)

A co do czo³ówki programu "Prosto w oczy" przeciez wyraŸnie napisa³em, ze chodzi mi o t¹ 'dawn¹', jak¿e pomys³ow¹ i oryginaln¹ ;)

Chyba nie takÂą dyskusjĂŞ chciaÂł Marcin w tym temacie. A rozmowy znĂłw zeszÂły na inny temat... ale to ma szczĂŞÂście nie mĂłj dziaÂł, biedny Maciek ; )
Ostatnio zmieniony niedziela 10 kwie 2005, 22:35 przez szym, łącznie zmieniany 1 raz.
:)
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

MoÂże dostali nagany? SkÂąd wiesz? ZresztÂą u nas nawet w renomowanym dzienniku za zÂłe mampy siĂŞ dostaje "naganĂŞ sÂłownÂą" od szefa. Wszyscy pamiĂŞtamy Zbuczyn, planszĂŞ, blokady drĂłg i Lisa. ChociaÂż... prezes TyczyĂąski do dziÂś twierdzi, Âże to byÂł "chwyt marketingowy" a caÂła sytuacja wymyÂślona specjalnie i wrzucona do neta przed szefostwo TVN.
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
Templar
Początkujący
Początkujący
Posty: 77
Rejestracja: czwartek 07 kwie 2005, 22:35
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Post autor: Templar »

Ta dostali nagany, chybra raczej ich szefowie pytali siĂŞ "A co to Polska ?" :D
Ty mi tu mĂłwisz o reklamch w TVP, lepiej zobacz TVN:

PiÂątek wieczĂłr Blade II, zaczyna siĂŞ film oczywiÂście napisy poczÂątkowe, kawaÂłek filmu (gdzieÂś 3 minuty) iiii Reklamy, trwajÂące aÂż (a moÂże tylko) 10 minut po czym wracamy do filmu (co za ulga) i tym razem elci gdzieÂś z 20 minut filmu po czym znowu mamy Reklamy ;) tym razem trwajÂące juÂż tylko 8 minut. Po czym wracam do filmu kilka minut mija no i ? No i trzeba zapowiedzieĂŚ bĂŞdzdzie jutro w TVN nie ? Przy okazji gratisowo dorzucamy reklamy trwajÂące 10 minut i wracamy do filmu. MineÂło gzdieÂś z 20 minut i mamy reklamy, ale teraz to juÂż prawie zawaÂłu dostaÂłem - 25 minut reklam !!! Po czym jeszcze zapowiedzi co jutro co pojutrze iiii (uwaga) co dzisiaj o godzienie 20:00 (wtedy byÂła juÂż 23 gdzieÂś) JakoÂś ledwo co dotrwaÂłem (prawie ) do koĂąca gdyÂż na 2 minuty przed napisami koĂącowymi puÂścili reklamy :D
Ostatnio zmieniony niedziela 10 kwie 2005, 21:26 przez Templar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kubs
Bywalec
Bywalec
Posty: 773
Rejestracja: wtorek 06 lip 2004, 14:16
Lokalizacja: królewskie miasto;)

Post autor: Kubs »

Gwoli wyjaÂśnienia nie byÂły to mapy z Afganistanem tylko z Irakiem :]
Faustus, jeÂśli sÂłomÂą w butach nazywasz inteligentnÂą ripostĂŞ na twoje, pozal siĂŞ BoÂże, wypociny, to skrajnym fanatyzmem i kompletnym brakiem obiektywizmu nazwĂŞ to co sam produkujesz. W sumie to zaciĂŞtoÂśc z jakÂą bronisz swojego poletka i Twoje Âśmieszne argumentacje przypominajÂą mi o istnieniu MÂłodzieÂży Wszechpolskiej posÂługujÂącej siĂŞ tymi samymi technikami. CiĂŞÂżko bo ciĂŞzko ale tolerujĂŞ jÂą wiĂŞc ciebie rĂłwnieÂż zniosĂŞ.

TVN w odró¿nieniu od TVP jest stacj¹ komercyjn¹, której jedynym Ÿród³em utrzymania s¹ reklamy ( w odró¿nieniu od TVP marnuj¹cej publiczne pieni¹dze). NIe dziwi mnie zatem, ¿e w porze najni¿szej ogl¹dalnoœci nadaje powtórki. Po co wyrzucaÌ w b³oto pieni¹dze, skoro ogl¹dalnoœÌ i tak nie przekroczy 1-1,5 punktów ratingowych. Potrafi¹ tam liczyÌ i rozs¹dnie inwestowaÌ pieniadze- oszczedzaj¹c poranne pasmo, mo¿na zaproponowaÌ w³asne, zrealizowane z rozmachem niespotykanym w Polsce produkcje. NIe sztuka jest kupiÌ film i daÌ go o 20, sztuk¹ jest w³asnymi si³ami wyprodukowaÌ format, który przyci¹gnie przed ekrany 3-4 miliony osób. I nie ma co biÌ piany, ¿e wœród nich znajduj¹ sie takie rodzynki jak Ciao Darwin. Obowi¹zuj¹ proste zasady rynkowe- jeœli coœ sie sprzedaje dobrze, to oznacza, zê jest na to popyt. Nikt nie ka¿e ci ogl¹daÌ tych produkcji. Sam w tym czasie w³¹cz na TVP, które zapodaje film klasy B albo C, albo œwietn¹ telenowelê gormadz¹c¹ 11 milionów widzów. A kiedy czas na misjê :?: :?: Oczywiscie wtedy, kiedy przys³owiowy Kowalski przewraca siê na drugi bok. Ale jakby ktoœ pyta³, to nadali.
MAKEPOVERTYHISTORY
Templar
Początkujący
Początkujący
Posty: 77
Rejestracja: czwartek 07 kwie 2005, 22:35
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Post autor: Templar »

No TVN produkuje bardzo piĂŞkne seriale (na miarĂŞ UE) jak np. 13 Posterunek 2 - Âświetny serial, wprost dla bardzo inteligentynych ludzi jak caÂłe TVN ;) Albo "Na WspĂłlnej" albo jak to mĂłwiÂł faustus "Na Durnej" :D
Awatar użytkownika
Kubs
Bywalec
Bywalec
Posty: 773
Rejestracja: wtorek 06 lip 2004, 14:16
Lokalizacja: królewskie miasto;)

Post autor: Kubs »

Templar, TVN nie produkuje filmĂłw, filmy produkuje ITI Film Studio. ZresztÂą nie wiem po co wyskakujesz w wÂątkiem produkcji filmĂłw przez stacje TV. To chyba nie ich rola. A jeÂśli juÂż mĂłwisz o 13 Posterunku 2 to:

:arrow: to serial a nie film:]
:arrow: nie produkowaÂł TVN tylko Heritage Film (Lwa Rywina) na zlecenie Canal+
:arrow: Na WspĂłlnej teÂż nie produkuje TVN tylko Fremantle :]

Na przysz³oœÌ zaoszczêdŸ sobie oœmieszenia i sprawdŸ informacje :evil2:
MAKEPOVERTYHISTORY
Templar
Początkujący
Początkujący
Posty: 77
Rejestracja: czwartek 07 kwie 2005, 22:35
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Post autor: Templar »

Po 1 10 sekund po napsianiu postu poprawiÂłem ten film na serial !
Po 2 13 Posterunek 2 byÂł produkowany na zlecenie Canal + i TVN (z czego jeszcze Polsat skorzytsaÂł)

Po za tym napisaÂłeÂś Âże TVP puszcza telenowele klasy B i C, to w takim razie TVN puszcza telenowele klasy E albo F ;)
Awatar użytkownika
Kubs
Bywalec
Bywalec
Posty: 773
Rejestracja: wtorek 06 lip 2004, 14:16
Lokalizacja: królewskie miasto;)

Post autor: Kubs »

Nie zauwaÂżyÂłem, ale poprawiaĂŚ nie bĂŞdzie :wink:
Templar pisze: Po za tym napisaÂłeÂś Âże TVP puszcza telenowele klasy B i C, to w takim razie TVN puszcza telenowele klasy E albo F ;)
Z tego prosty wniosek, ze wÂłasne produkcje TVP to klasa G czyli gĂłw..na :evil2:
MAKEPOVERTYHISTORY
szym
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1290
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 12:27

Post autor: szym »

Templar pisze: Po 2 13 Posterunek 2 byÂł produkowany na zlecenie Canal + i TVN (z czego jeszcze Polsat skorzytsaÂł)
To chyba nie tak :)
Pierwsze odcinki "13 posterunku" byÂły zrobione na zlecenie C+ i tam emitowane (nawet chyba w paÂśmie niekodowanym), kolejne byÂły robione dla C+ i Polsatu, i kiedy ta pierwsza stacja zakoĂączyÂła emisjĂŞ (juÂż w bloku kodowanym) to puÂścili na Polsacie.
A "13 posterunek II" byÂł znĂłw przygotowywany dla C+, a TVN tylko zyskaÂł prawa do emisji.

Poza tym caÂły ten cykl jest jednÂą wielkÂą parodiÂą, a jak komuÂś to siĂŞ nie podoba to moÂże obejrzeĂŚ sobie "LokatorĂłw" czy "Kiepskich" ;)

A co seriali obyczajowych to mia³em kiedyœ 'przyjemnoœÌ' obejrzeÌ przez kilka chwil "M jak mi³oœÌ" no i t¹ swoj¹ szeroko zachwalan¹ naturalnoœci¹ mnie nie powali³o. Mo¿e trafi³em na jakiœ nieszczêœliwy moment, ale aktorzy co najwy¿ej przeciêtni.

WiĂŞc jeÂżeli wspominacie o jakiejÂś beznadziejnoÂści serialu "Na WspĂłlnej" to jak nazwaĂŚ "Mjm"? PoniÂżej beznadziejnoÂści? ;)

Mo¿e nie powinienem komentowaÌ serialu po obejrzeniu dwóch scen, ale przecie¿ w "NW" tez s¹ znani i dobrzy aktorzy, jak chocia¿by Bo¿ena Dykiel czy Gra¿yna Wolszczak. A g³osy, ¿e "Na Wspólnej" sa same teatralne miernoty s¹ grubo przesadzone... to po prostu czysta z³oœliwoœÌ i tyle :)
:)
Templar
Początkujący
Początkujący
Posty: 77
Rejestracja: czwartek 07 kwie 2005, 22:35
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Post autor: Templar »

Dykiel i Wolszczak - œwietni aktorzy, zagraniczni aktorzy to im do piêt nie dorastaj¹, a taka Ko¿uchowska z M jak Mi³oœÌ to niech lepiej pole pójdzie zaoraÌ ;)
arrow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1446
Rejestracja: środa 21 lip 2004, 12:43

Post autor: arrow »

A ja sie tak zastanawiam... w jakim celu TVP za wasze pieniÂądze utrzymuje kanaÂły, ktĂłre same ze sobÂą konkurujÂą :? PrzecieÂż mogliby zrobiĂŚ:
tvp1 jako ogĂłlny kanaÂł, tak jak dotychczas,
tvp2 jako kanaÂł o profilu kulturalnym, zawsze byÂły ku temu zadatki bo "DwĂłjka" emitowaÂła duÂżo kulturalnych programĂłw, reportaÂży, filmĂłw "niszowych" i zupeÂłnie niepotrzebnÂą PanoramĂŞ czy programy publicystyczne, ktĂłre moÂżna oglÂądaĂŚ takze w innych kanaÂłach tvp,
tvp3, jako kana³ informacyjno-publicystyczny z regionalnymi pasmami, który by promowa³ przede wszystkim regiony, a nie jak obecnie: co godzine Kurier, w którym najwa¿niejsze informacje to dziury na powiatowej drodze, które nikogo nie interesuj¹, powtórki Klanu sprzed 8 lat, wieczorne kino którego chyba nikt nie ogl¹da i programy zapychaj¹ce czas miedzy Kurierami, nie wspominaj¹c o totalnej marginalizacji oœrodków regionalnych, które nie doœÌ ¿e nie maj¹ doœÌ czasu antenowego na w³asne produkcje, to jeszcze w niewyjaœniony sposób poch³aniaj¹ 50% wp³ywów z abonamentu :arrow:
Templar
Początkujący
Początkujący
Posty: 77
Rejestracja: czwartek 07 kwie 2005, 22:35
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Post autor: Templar »

Ja tam abonamentu nie pÂłacĂŞ, wiĂŞc mi to wisi ;)
PabloOoOo_90
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 441
Rejestracja: wtorek 25 sty 2005, 18:12
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: PabloOoOo_90 »

"doktorfaustus1" dziĂŞkujemy za lekcje kÂłamstw itp. dziĂŞkuemy uprzejmie ale mamy go na codzien za duÂżo ...... a najwiĂŞcej jest go w ukochanej TVN
Liczą się tylko FAKTY TVN codziennie o 19:00 w TVN.
Zapraszają : Justyna Pochanke , Piotr Marciniak i Grzegorz Kajdanowicz.
LordTomas
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 386
Rejestracja: poniedziałek 06 wrz 2004, 16:50
Lokalizacja: Warschau

Post autor: LordTomas »

A po co pÂłaciĂŚ ten abonament nigdy go nie pÂłaciÂłem (rodzice teÂż) :)
Ps : W moim bloku nikt nie pÂłci tego abonamentu prĂłcz osoby
PPs : blok ma 66 mieszkaĂą (a wkaÂżdym jest min.1 TV :) )

To co mi siĂŞ podoba('+') i nie podoba ('-') w Polsacie :

+Daleko od noszy :)
+ÂŚwiat wedÂług kiepskich :)
+Nieraz fajne filmy (straszny film 2) :)
=
- Kilka edycji (durnowatego) BAR'u :evil:
- brazylijskie (itp.) telenowele :evil:
- inne reality show :evil:
- gÂłupie teleturnieje :evil:
Ostatnio zmieniony niedziela 10 kwie 2005, 22:52 przez LordTomas, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie sposób odpowiedzieć na argumenty płynące z pięknych ust." (Addison)
Templar
Początkujący
Początkujący
Posty: 77
Rejestracja: czwartek 07 kwie 2005, 22:35
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Post autor: Templar »

Ja nie pÂłacĂŞ abonamentu, ani moi rodzice nie pÂłacÂą, ani nie mam kablĂłwki ;)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości