[TVN] Sopot Festival 2007

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

Najlepszy wykonawca finału to:

Feel - "A gdy jest już ciemno"
11
30%
Emmanuel Moire - "Ca me fait du bien"
5
14%
Monrose - "Shame"
3
8%
September - "Cry for you"
6
16%
Thierry Amiel - "Coeur Sacré"
1
3%
Sophie Ellis Bextor - "Me and my imagination"
9
24%
The cloud room - "Hey Now Now"
2
5%
 
Liczba głosów: 37

kamiiloo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1095
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2005, 17:42

Post autor: kamiiloo »

Ptr15 pisze:Reklamowali, Âże (chyba) jutro z GazetÂą WyborczÂą bĂŞdÂą przeboje z dzisiejszego koncertu :D (to zawsze coÂś :D)
we wtorek o ile dobrze pamietam :)
TVN innowacja i nowoczesność...
Kork
Początkujący
Początkujący
Posty: 60
Rejestracja: sobota 09 cze 2007, 23:40

Post autor: Kork »

To ja takÂże pozwolĂŞ sobie na szybkÂą ocenĂŞ.

Koncert dzisiejszy bardzo mi siĂŞ podobaÂł, brakowaÂło tylko czegoÂś po tym koncercie, jak w tamtym roku byÂła Budka, z drugiej strony po takim koncercie jak niedzielny koncert 2006, czy 2007 to juÂż lepiej byĂŚ nie moÂże i wystĂŞp jakiejÂś gwiazdy polskiej juÂż tylko studzi emocje, a nie podtrzymuje.


Koncert super, reklamy - ach no by³o 4 przerwy, 3x10 + 1x 13 =43 minuty na ok. 160 minut koncertu, nie by³y a¿ tak uci¹¿liwe. Kayah po prostu przegina³a - zaczyna³a fajn¹ historyjkê, ale zbyt j¹ rozci¹ga³a, ¿e robi³a siê z tego trochê prywata :D Po takim prowadzeniu widaÌ by³o profesjonalizm zapowiedzi Magdy M. natomiast Kayah te¿ by³a niez³a, za pomy³ki przeprosi³a s³ownie i naprawde dobrym wystêpem na koniec.

Wykonawcy w znakomitej formie i muszê tu zwróciÌ wasz¹ uwagê, ¿e po pierwszeCi artyœci starzy, ale g³os maj¹ ci¹gle dobry i silny, a po drugie zobaczcie jak rozbudowany i znakomity zespó³ ma Kayah - towarzyszyli wszystkim wykonacom, a ich wykonania muzyki by³y wrêcz lepsze ni¿ te p³ytowe (wiadomo lata lec¹, technika te¿) .

Osobiœcie nie jestem do koùca zadowolony bisem, bo piosenka jednak trochê smutnawa, mog³aby t¹ piosenk¹ koncert zamkn¹Ì, ale na bis wyjœÌ z Supermenk¹, albo z jakimœ innym swoim hitem.

Koncert oceniam na 6 na 6 natomiast dzieù na 5+. Sk¹d ta ró¿nica ?? Chêtnie o 22:30 (po 10 minutach przerwy) zobaczy³bym jakiœ kolejny fajny wystêp.

PoblicznoœÌ bawi³a siê œwietnie, jak widaÌ choÌby patrz¹c na dzisiejszy koncert i ten ubieg³oroczny, nowe S³owikowe piosenki nie potrafi¹ tak porwaÌ publicznoœci jak stare dobre hiciory. Oczywiœcie to trudne do zrobienia, ale organizatorzy powinni zrobiÌ wszystko, by na konkursie na s³owika panowa³a podobna atmosfera - proponujê zobaczyÌ na konkurs z 2005 - Polscy artyœci, ale zabawa w operze leœniej du¿o wiêksza.


Teraz juÂż tak ogĂłlnie o festiwalu: dzieĂą 1: 5 dzieĂą 2: 4 dzieĂą 3: 5+, a wiĂŞc 5 :D

ChciaÂłem jeszcze pozwoliĂŚ sobie na pare przemyÂśleĂą: zobaczcie jak super sÂą koncerty wspomnieniowe, owszem niektĂłrym siĂŞ nie podobaÂły, ale wiĂŞkszoÂści w operze i przed telewizorami bardziej niÂż jak to okreÂśliÂł Dziennik: na zywo wystĂŞpujÂąca lista przebojĂłw Zet-ki , czyli konkurs o sÂłowiki. ZastanĂłwmy siĂŞ jednak, czy jak przybĂŞdzie nam lat, to co bĂŞdzie na SF w ramach wspomnieĂą z lat 2000-2007 ??

Obawiam siĂŞ, Âże jedyne co przeszÂło do historii to poraÂżka Mandaryny i cover Dody "O mnie siĂŞ nie martw", ale i tak bez porĂłwnania mniej zalega nam to w pamiĂŞci jak Vondraczkowa, czy Drupi naszym rodzicom i dziadkom. Co wiĂŞc powinien zrobiĂŚ TVN, Âżeby Sopot tych najnowszych lat teÂż przeszedÂł do historii ??

Chyba trzeba za wszelk¹ cenê próbowaÌ przywróciÌ festiwalow¹ atmosfere. Teraz opiera siê ona o takie jak to forum, o DD TVN no i sam festiwal, a i wreszcie te¿ koncerty na molo. Dobrze by jednak by³o gdyby konkursowicze w Sopocie zaskakiwali publicznoœÌ jak i jury, bardziej grzali publike, no i ¿eby bardziej traktowali ten koncert jako coœ niezwyk³ego i wa¿nego w ich terminarzu.

Chyba festiwalowej atmosfery zbyt wiele nie ma, Feel juÂż dziÂś byli w Zabrzu, nie mieli czasu ÂświĂŞtowaĂŚ. ZespoÂły koncertujÂą w dzieĂą przed i dzieĂą po wystĂŞpie w Sopocie, oni nie sÂą na festiwalu, tylko na niego wpadajÂą. Sophie nie wiedziala nawet, Âże jedzie na jakiÂś konkurs, myÂślaÂła Âże Âśpiewa bez oceny, Ostrowska byĂŚ moÂże z radia siĂŞ dowiedziaÂła, Âże mozna zagÂłosowaĂŚ na niÂą, bo jest w eliminacjach. Dawniej tym festiwalem ÂżyÂła caÂła wschodnia Europa, a juÂż napewno caÂła Polska. ZmieniÂło siĂŞ od tego czasu prawie wszystko, ale przecieÂż ludzie nadal lubiÂą sÂłuchaĂŚ muzyki, wiĂŞc co jest :) ??

[ Dodano: Nie Wrz 02, 2007 11:53 pm ]
Zgadza siĂŞ, w 2 dni byÂło okoÂło 60 minut reklam zaliczajÂąc do tego przerwĂŞ miĂŞdzy 1 i 2 czĂŞÂściÂą.

[ Dodano: Nie Wrz 02, 2007 11:56 pm ]
Jeszcze tylko jedno zdanie, tym razem pozytywne - pozytywne jest to, Âże zagraniczni artyÂści: Norah, Sophie (w tamtym roku teÂż Katie) zwrĂłcili uwagĂŞ i podkreÂślili, Âże zachwyciÂło ich miejsce, jeÂśli nie kÂłamali to moÂże faktycznie zapamiĂŞtajÂą ten koncert na nieco dÂłuÂżej.
wizzair
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 03 wrz 2007, 01:31

I po Sopocie:(

Post autor: wizzair »

Festival oceniam bardzo dobrze. 2 i 3 dzieù wygra³y z pierwszym, ale ka¿dy móg³ znaleŸÌ coœ dla siebie. Ciekawy jestem recenzji w jutrzejszej prasie, ale znaj¹c ¿ycie bêd¹ bardzo tendencyjne.

PoniÂżej linku do wystĂŞpĂłw:
Septemebr Cy for you
http://www.youtube.com/watch?v=-X0eKuUjaXg

Monrose - Shame
http://www.youtube.com/watch?v=YkEmX3RgNBk

JeÂśli ktoÂś z Was jest zainteresowany mam te wystĂŞpy w wersji 50 mb format avi.
kamiiloo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1095
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2005, 17:42

Post autor: kamiiloo »

podsumowujÂąc festival daje mu piatke z minusem

1 dzieĂą zupeÂłnie nie festivalowy, bo gwiazda byÂła osoba, ktĂłra tworzy specyficznÂą, bardzo spokojnÂą muzykĂŞ i tutaj byÂło takie ryzyko Âże szerszej publice sie nie spodoba. czy tak byÂło okaÂże sie po wynikach oglÂądalnoÂści. Ktos napisaÂł, Âże usypiaÂł na tym koncercie ale w tym tkwi caÂły urok tej muzyki jest uspokajajÂąca, kojÂąca dla ucha, myÂśle Âże norah bardziej spodobaÂła sie ludziom, ktĂłrzy nie preferujÂą muzyki dnia 3 typu kayah i jej donoÂśny gÂłos (dla mnie troche krzyczaÂła) ale o tym za chwile

2 dzieù jak dla mnie koncert najwa¿niejszy, konkurs kawa³kow, które sta³y sie momentalnie hitami. Jury mia³o nie lada problem wy³oniÌ najlepszego wykonawcê, post¹pili troche patriotycznie (a¿ za bardzo) i myœle, ¿e trzeba bedzie sie zastanowic nad sensem przyznania s³owika publicznoœci, bo za rok s³owika publicznoœci dostanie nie kto inny, jak reprezentant polski, trudno tez porównywaÌ "si³ê ra¿enia" takiej september i naszej grupki feel, wiadome ¿e szwedka robi miedzynarodow¹ karierê a feel?

3 dzieù skierowany do grupy docelowej stricte 20-50+ , choÌ i ja zna³em hity a w grupie sie nie mieszcze. tutaj cudowne lata '70 wszystkie ochy i achy zosta³y powiedziane na koncercie. Oczywiœcie koncert udany, poza paroma sprawami technicznymi, ale nie o tym chcê powiedzieÌ. Dominowa³a muzyka zywa, która porwa³a publicznoœÌ do zabawy, czuÌ by³o tego ducha wspania³ych rytmów disco i o to chodzi³o, ¿eby porwaÌ i po¿egn¹c ostatni¹ niedzielê wakacji, z kim widzowie j¹ po¿egnali? mysle, ze troche dwojkowe przedstawienie odebra³o widownie sf, ktora w czasie reklam decydowala sie na tvp i potem zapominala przelaczyc...

podsumowujÂąc konferansjerkĂŞ duÂże uznanie dla magdy m., nie wiem co jej sie staÂło ale nie obchodzi mnie to, byleby zostaÂła taka jaka objawiÂła nam sie na koncertach. co do dody zrobila szum i wyszedÂł wielki klops, ludzie spodziewali siĂŞ wielkiego WOW do jakiego doda przyzwyczaiÂła publike, niestety, jak wyszÂło, kaÂżdy widziaÂł... Co do katarzyny to Âśrednio mi sie podobaÂła, nieraz nie wiedziaÂłem czy mam sie ÂśmiaĂŚ czy pÂłakaĂŚ. z tego trio tylko madzia wyszla obronnÂą rĂŞkÂą

co do realizacji to chyle czoÂła wszystkim tym, ktorzy czuwali nad powstaniem tegorocznego festivalu, oryginalna scena zaprojektowana z dbaloscia o kazdy szczegol <moze orkiesra nie miala swojego kata ale to drobnica>, wspaniale oswietlenie, animacje i cudowne kadrowanie, wszystko to zlozylo sie na to ze koncerty w sopocie ogÂądaÂło sie wspaniale

zeby tak nie sÂłodziĂŚ to tylko kanciapa dla jury mnie nie przekonaÂła,jak i nie przekonaÂło mnie zbyt duza ilosc reklam ale pod wzgledem merytorycznym sopot festival 2007 uwazam za najlepszy w tym sezonie
TVN innowacja i nowoczesność...
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Post autor: Greg Haus »

A ktoœ wie jak tam ogladalnoœÌ? TVP1 prezentowa³o w tym czasie swoj¹ ramówkê, TVP2 mia³o Hity na czasie a w TV4 startowa³ Big Brother...
podmark
Bywalec
Bywalec
Posty: 586
Rejestracja: niedziela 18 wrz 2005, 09:07

Post autor: podmark »

I jakÂże siĂŞ pomylili ci, ktĂłrzy mĂłwili, Âże Sopot Festival pobije TOPtrendy :)

najlepiej ogl¹dany dzieù festiwalu to dzieù konkursowy - ogl¹dalnoœÌ wynios³a 2,33 miliona :D. Dla przypomnienia dodam, ¿e koncert TOP mia³ 2,6 miliona.

Ciekawe, jakÂą Âśrednio miaÂł widownie Sopot Festival 2007, ale pewnie tego dowiemy siĂŞ jutro.
mks
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 310
Rejestracja: środa 14 mar 2007, 17:58

Post autor: mks »

OglÂądalnosc jest... tragiczna. W tym samym czasie Polsat miaÂł prawie 3,5mln na CSI i 3mln na filmie "Medalion" a koncert "Ich troje" wiejskiej promacji dla gÂłupkĂłw miaÂł 3,8mln widzĂłw.. w grupie docelowej 1,9.. tak wiĂŞc POpieram emigruje.. Polsat i Ich troje pokonali nie tylko Norah, ale i caÂły festiwal i to o ponad 1,5mln..
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: r_r16 »

ogladalnosc rzeczywsicie kiepska nawet bardzo myslalem ze bedzie na poziomie 3-4 mln. ale sie przeliczylem.
Kork
Początkujący
Początkujący
Posty: 60
Rejestracja: sobota 09 cze 2007, 23:40

Post autor: Kork »

To tragiczne, jak po jednej stronie staje szalony koncert lat 70-tych, a po drugiej prezentacja ramĂłwki z playbacku, i spĂŞd Eski teÂż z playbacku i to coÂś wygrywa.

Szkoda gadaĂŚ. Inna rzecz, Âże przerwy reklamowe, oraz maÂłe rozreklamowanie teÂż zrobiÂły swoje. Znajoma nie wiedziaÂła nawet na, ktĂłrej stacji jest Sopot nie mĂłwiÂąc o godzinie i artystach.
qmate
Bywalec
Bywalec
Posty: 549
Rejestracja: środa 27 gru 2006, 20:51

Post autor: qmate »

No strasznie ma³o ludzi ogl¹da³o festiwal. ¯eby takie festiwale jak TOPtrendy (zupe³nie bez atmosfery, nudny, z playbackami, s³aba realizacja) i Opole (kompletnie staczaj¹cy siê na dno) pobi³y Sopot. Wyt³umaczycie mi to bo ja kompletnie nie rozumiem spo³eczeùstwa... jak mo¿na by³o ogl¹daÌ "Ja wam poka¿ê?" no jak? albo ten beznadziejny BB4.1. Wiem, bo wiedzia³em kawa³ki, kiedy by³y na tvn reklamy. I koncert czerwonego... Ja ju¿ nie wiem co to siê dzieje.
Ciekawe jakby puÂścili w Sopocie "mega gwiazdy" promowane w tvp: CerekwickÂą, Big Stars, MarkowskÂą. Cos z tym wszystkim trzzeba zrobiĂŚ.

Ach, i jeszcze opinia najskromniejszej osobowoÂści w tym kraju:

Doda bez ogrĂłdek wyraziÂła siĂŞ na temat wizerunku gwiazdy festiwalu, Norah Jones. - Jak zobaczyÂłam Norah Jones z kucykiem, w bluzce w kropki... Ja tak chodzĂŞ po buÂłki do sklepu. ZaÂłamaÂłam siĂŞ po prostu. Zero makijaÂżu, wÂągry. Rozczapirzone wÂłosy, dziwny strĂłj. Totalna olewka. CoÂś takiego strasznie mnie wkurza - mĂłwiÂła piosenkarka.
ÂźrĂłdÂło: Onet.pl
//////////
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: r_r16 »

moÂże zabrzmie dziwnie lub Âśmiesznie ale myÂśle ze tvn jest jakby to powiedziec zbyt nowoczesny? polacy lubia zwykla wioche i tyle!
podmark
Bywalec
Bywalec
Posty: 586
Rejestracja: niedziela 18 wrz 2005, 09:07

Post autor: podmark »

qmate pisze:Âżeby TOPtrendy (zupeÂłnie bez atmosfery, nudny, z playbackami, sÂłaba realizacja) i pobiÂły Sopot.
Ty chyba nie widziaÂłeÂś TOPtrendĂłw, skoro piszesz, Âże realizacja byÂła sÂłaba. WÂłaÂśnie w tym roku to Polsat byÂł realizacyjnie lepszy od TVN. Tak swojÂą drogÂą, to TVN jak juÂż daje kamery HD na imprezĂŞ, to by mĂłgÂł nie ÂżaÂłowaĂŚ pieniĂŞdzy na steady cam - okropnie wyglÂąda obraz krĂŞcony "z rĂŞki".

Widzê, ¿e szuka siê przeró¿nych powodów, by usprawiedliwiÌ tak s³ab¹ ogl¹dalnoœÌ. Najbardziej œmieszy mnie to, jakoby SF by³ ma³o rozreklamowany - od czerwca o tym tr¹bili, ca³y czas w radiu Zet, ca³a masa bilboardów.
corner
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 193
Rejestracja: niedziela 06 sie 2006, 14:23

Post autor: corner »

qmate pisze:Doda bez ogrĂłdek wyraziÂła siĂŞ na temat wizerunku gwiazdy festiwalu, Norah Jones. - Jak zobaczyÂłam Norah Jones z kucykiem, w bluzce w kropki... Ja tak chodzĂŞ po buÂłki do sklepu. ZaÂłamaÂłam siĂŞ po prostu. Zero makijaÂżu, wÂągry. Rozczapirzone wÂłosy, dziwny strĂłj. Totalna olewka. CoÂś takiego strasznie mnie wkurza - mĂłwiÂła piosenkarka.
ÂźrĂłdÂło: Onet.pl
Doda musi tak bardzo zwracaĂŚ uwagĂŞ na swĂłj lafiryndowaty wyglÂąd, bo poza tym nie ma nic do zaoferowania. Norah to jest klasa, nie potrzebuje nie wiadomo jakich ubraĂą i ich zmian co dzisiĂŞĂŚ minut. ZaÂśpiewaÂła i zagraÂła, to byÂło coÂś!

Aha, gdzie sÂą te wyniki oglÂądalnoÂści z weekendu? Faktycznie, lekko ponad dwa miliony to maÂło, ale moÂżna byÂło siĂŞ tego spodziewaĂŚ jednak, bo reszta stacji zaatakowaÂła. Mam nadziejĂŞ, Âże tvn zarabia trochĂŞ na festiwalu, bo inaczej Sopot Festival zginie.
msq_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: środa 29 sie 2007, 12:57

Post autor: msq_ »

Polacy kochaj¹ 'wioche' ... To wszystko. Bez sensu jest rozprawianie o ogl¹dalnoœci. Ja na przyk³ad nie w³¹cza³em wczoraj TV.
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

podmark pisze:Tak swojÂą drogÂą, to TVN jak juÂż daje kamery HD na imprezĂŞ, to by mĂłgÂł nie ÂżaÂłowaĂŚ pieniĂŞdzy na steady cam - okropnie wyglÂąda obraz krĂŞcony "z rĂŞki".
Ale TVN na festivalu ma steady cam tylko jest wykorzystany pod scen¹/wœród publicznoœci. Jednak popieram ¿eby dali go te¿ na scenê, a nie ch³opaki siê "mêcz¹" ze zwyk³¹ kamer¹.

Wynik - kiepski. :uhh: SpodziewaÂłem siĂŞ trochĂŞ wiĂŞkszej oglÂądalnoÂści nawet przy tak silnej konkurencji.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 03 wrz 2007, 14:20 przez pawell, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość