Co warto zobaczyć w TV...

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Co warto zobaczyĂŚ w TV...

Post autor: doktorfaustus1 »

Jako senior tego forum (tak, tak mam tutaj najwiêksz¹ liczbê postów, a tak w ogóle to do staroœci z szacunkiem przyjmijmy tezê ¿e zawsze mam racjê :devil2: ) pozwolê sobie za³o¿yÌ kolejny temat. Tym razem wyj¹tkowy. Otó¿ proponujê, aby ka¿da/ka¿dy z Was informowa³a/informowa³ w tym miejscu pozosta³ych uczestników o programach, czy filmach które warto lub wrêcz trzeba zobaczyÌ. Mo¿e byÌ to rozrywka, dokument, kultura etc. Od d³u¿szego czasu mamy w Polsce dostêp do kilkunastu polskojêzycznych programów. Czasami zdarza siê, ¿e jakaœ godna szczególnej uwagi propozycja niespodziewanie przesz³a nam obok nosa. Np mam lepsze lektury ni¿ czytanie ca³ego programu telewizyjnego, a czasami trudno polowaÌ z pilotem w d³oni na zapowiedzi kolejnych ciekawych propozycji. Dlatego te¿ sadzê, ze taki temat na pewno komuœ siê przyda. Nie chodzi mi tutaj o jakieœ k³ótnie etc. Po prostu chcia³bym, abyœmy wymieniali siê informacjami o dobrych programach.
A oto moja propozycja.
ByÂłem kobietÂą
pt. 22.04. godz.00.40 TVP1


Kacper urodzi³ siê jako dziewczynka, rodzice dali mu imiê Urszula. W jego przypadku jednak natura pope³ni³a b³¹d.

Da³a mu p³eÌ niezgodn¹ z jego psychik¹: by³ mê¿czyzn¹ uwiêzionym w kobiecym ciele. I bardzo pragn¹³ to zmieniÌ.

Rodzice nie akceptowali tej jego dojmuj¹cej potrzeby, uwa¿ali to za szaleùstwo, dziwactwo, nie chcieli nawet rozmawiaÌ na ten temat. Kacper czeka³. Jako doros³y ju¿ cz³owiek podj¹³ decyzjê o uporz¹dkowaniu swojego ¿ycia, zostania tym, kim siê naprawdê czu³. Podj¹³ starania o zmianê p³ci. Od 1999 do 2002 r. kamera rejestrowa³a kolejne etapy jego przemiany: od decyzji bieg³ego seksuologa pozwalaj¹cej na rozpoczêcie procedury prawnej i medycznej, poprzez kolejne operacje i formalnoœci urzêdowe.

Kacper jest inteligentny, elokwentny, wra¿liwy, ale jednoczeœnie zdeterminowany w swoich d¹¿eniach. Wiedzia³, ¿e udzia³ w filmie to wielkie ryzyko: po projekcji na pewno wielu ludzi bêdzie go rozpoznawa³o, mog¹ siê wyœmiewaÌ, zaczepiaÌ itp. Ale jednoczeœnie zdawa³ sobie sprawê, ¿e jeœli nie bêdzie siê porusza³o takich tematów publicznie, na zawsze pozostan¹ tabu. A on pragn¹³ je prze³amaÌ, "przetrzeÌ szlaki" podobnym mu ludziom.

Na oczach widzów Kacper, ju¿ po kuracji hormonalnej, przechodzi wiêc dwie (pierwsz¹ niezbyt udan¹) operacje usuniêcia piersi, a póŸniej tak¿e przydatków i wszczepienia protezy mêskich narz¹dów p³ciowych. Chocia¿ nie bêdzie móg³ mieÌ dzieci sp³odzonych naturaln¹ drog¹, owe mêskie atrybuty s¹ dla niego niezbêdnym warunkiem uznania siebie za mê¿czyznê. Pozytywna decyzja s¹du pozwala mu z kolei na otrzymanie dowodu osobistego ju¿ z mêskim imieniem. Dopiero gdy zakoùczy siê jego metamorfoza, bêdzie móg³ pójœÌ do ³ó¿ka ze swoj¹ dziewczyn¹, zacz¹Ì nowe ¿ycie. Po ostatnim zabiegu rozpiera go radoœÌ i energia. Uda³o siê. Spe³ni³o siê jego najwiêksze marzenie. Jest sob¹.

Film dokumentalny, 27 min, Polska 2004
Scenariusz i reÂżyseria: Lidia Kazen
ZdjĂŞcia: Marek PrzĂŞczek
Muzyka: Krzysztof Suchodolski
S¹dzê, ¿e mimo póŸnej godziny warto zoabczyÌ ten film. Z kilku powodów - przede wszystkim jest to polska produkcja. Do tej pory polscy twórcy dokumentów pomijali problem transseksualistów. Wszystkie filmy puszczane w polskich stacjach zazwyczaj pochodzi³y z Wielkiej Brytanii lub USA. Równie ciekawy jest temat - wszak có¿ wiemy o takim zjawisku? Ilu z nas pos³uguje siê na codzieù jakimiœ stereotypami na temat transseksualizmu, ilu myli transseksualistów z transwestytami.
tobi
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2460
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 18:13
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Post autor: tobi »

A ja polecam naturalnie mój jeden z ulubionych kana³ów...mianowcie AleKino.
DziÂś o 22
MY, DZIECI Z DWORCA ZOO
Christiane F. - Wir Kinder vom Bahnhof Zoo)
dramat, RFN, 1981, 125 min

reÂżyseria: Uli Edel
obsada: Natja Brunckhorst, Thomas Haustein, Jens Kuphal, Lothar Chamski


Ekranizacja szokuj¹cych wyznaù berliùskiej narkomanki Christiany F. - ksi¹¿ki "My, dzieci z dworca Zoo", któr¹ krytycy nazywali "relacj¹ z otch³ani heroinowego piek³a".

Ekranizacja historii Christiane F. wywiera równie wstrz¹saj¹ce wra¿enie, co ksi¹¿ka reporterów Sterna. Za kamer¹ stan¹³ ULI EDEL, niemiecki filmowiec, który da³ siê póŸniej poznaÌ jako realizator epizodów seriali "Twilight Zone" i "Twin Peaks", ale tak¿e autor kongenialnej adaptacji filmowej kultowej powieœci Huberta Selby'ego "Last Exit to Brooklyn
ÂżrĂłdÂło: http://www.alekino.pl

P O L E C A M
TVN odszedł wraz z Lisem i Olejnik....i kolejni odchodzą
:::...Cała prawda Całą dobe...:::TVN24

http://www.radiopin.pl
http://www.jazzradio.pl
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

Co warto zobaczyĂŚ w tv

Post autor: salladyn »

SÂłuchajcie,nie moÂżecie przegapiĂŚ pewnej rewelacyjnej komedii z Jackiem Nicolsonem i Helen Hunt,mianowicie "Lepiej byĂŚ nie moÂże".JakieÂś kilka miesiĂŞcy byÂła emitowana w tvp.To trzeba zobaczyĂŚ :!: Moim zdaniem komedia wszechczasĂłw.
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
ArO
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1413
Rejestracja: poniedziałek 24 maja 2004, 02:40

Post autor: ArO »

Ja polecam coÂś czego zwiastun zobaczyÂłem wczoraj. Jest to dokument pod tytuÂłem "Walka o plemniki", a bĂŞdzie emitowany dziÂś na TVP 3 o godzinie 23:10 :
Problem poÂśmiertnego ojcostwa wzbudza mieszane uczucia wÂśrĂłd lekarzy, etykĂłw i prawnikĂłw, a takÂże bulwersuje opiniĂŞ publicznÂą. Nauka i technika stworzyÂły moÂżliwoÂści dysponowania materiaÂłem genetycznym zmarÂłych, sÂą wiĂŞc chĂŞtni do skorzystania z szansy "unieÂśmiertelnienia" nieÂżyjÂących juÂż bliskich. W niektĂłrych krajach takÂą procedurĂŞ obwarowano odpowiednimi przepisami. W Wielkiej Brytanii lekarz nie przystÂąpi do podobnej operacji bez okazania mu pisemnej dyspozycji potwierdzonej podpisem zmarÂłego.

Bardzo ciekawe dokumenty emituje w piÂątki TVP 1. KiedyÂś to byÂł cykl "Czas na... kontrowersyjny dokument". Dzisiaj o godzinie 0:50 zobaczymy polski film dokumentalny "Ile Pani wĂłdki wypiÂła?":
Cztery bohaterki dokumentu: Danka, Ma³gosia, Teresa i Iza, otwarcie przyznaj¹, ¿e s¹ alkoholiczkami, choÌ ka¿da z nich przechodzi ró¿ne stadia choroby. Kobiety s¹ otwarte i szczere, choÌ ciê¿ko im mówiÌ o tak krepuj¹cych sprawach. Najgorsze lata maj¹ ju¿ praktycznie za sob¹, ale wspomnienia tamtego koszmarnego czasu wci¹¿ wywo³uj¹ ból i ¿al. Autorki dokumentu rejestruj¹ trzydniowy wypad czterech bohaterek w góry. Ma³gosia, Danka i Teresa organizuj¹ wyjazd, chc¹c w ten sposób pomóc m³odszej kole¿ance Izie.
Ciekawe dokumenty tak ok 17:00 co jakiÂś czas pokazuje TVP 2. DziÂś byÂło o ludziach ktĂłzy chorujÂą i przez to bardzo rosnÂą.

Z filmĂłw fabularnych polecam propozycjĂŞ TVN "Zielona mila". OglÂądaÂłem to juÂż 2 razy i myÂślĂŞ, Âże zobaczĂŞ trzeci. Bardzo fajny film.

Emisja TVN, sobota, godzina 21:05.
Ten podpis został ocenzurowany przez redakcję tvnfakty.pl :)
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Ju w najblisyz pitek uroczyste ods³oniêcie Cmentarza Orl¹t we Lwowie. Transmisja uroczystoœci jak zwykle w TVP1 - od godziny 10.00 do do 15.00 Jedynka bêdzie nadawa³¹ specjalny program pt: Tam, gdzie lwowskie œpi¹ Orlêta... Zaraz póŸniej \\` Strzeszczenie relacji (40 minut) zostanie wyemitowane o 20.05 Oczywiœcie równoleg³a treansmisja w TVP Polonii
Natomiasat juz od kilku tygodni dziaÂła specjalny serwis http://tvp.pl/4378.dzialy

Obrazek

Tego samego dnia o 20.40 w TVP1 bĂŞdzie transmisja XI Konkursu Eurowizji dla MÂłodych Tancerzy. Nota bene sam konkurs odbywa siĂŞ juÂż po raz drugi w Warszawie.

http://tvp.pl/4342,20050603211268.strona

Obrazek
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
tobi
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2460
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 18:13
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Post autor: tobi »

ZAKAZANA MI£O¦Æ. HISTORIA BRONI I GERHARDA

Liebie in Zeiten des Terrors. Die Geschichte von Bronia und Gerhard


film dokumentalny
Niemcy, 2002, 54 min.

reÂżyseria:
Marek PawÂłowski, MaÂłgorzata Walczak

najbliÂższe emisje:
08.08 poniedziaÂłek, godz. 20.50


Historia miÂłoÂści Polki i Niemca z czasĂłw drugiej wojny Âświatowej.


Dla totalnego zabicia sierpniowego wieczoru dobre i to :wink: Przynajmniej szybko siĂŞ zaÂśnie :D
http://planete.pl/?prog&000014&zakazana ... 20gerharda


KURSK - TRAGEDIA NA MORZU

"Koursk": un sous-marins en eaux troubles


film dokumentalny
Francja, 2005, 72 min.

reÂżyseria:
Jean-Michel Carre

najbliÂższe emisje:
08.08 poniedziaÂłek, godz. 21.50


W sierpniu 2000 roku 118 osĂłb straciÂło Âżycie w katastrofie rosyjskiego okrĂŞtu podwodnego "Kursk". OkolicznoÂści tej tragedii nie do koĂąca zostaÂły wyjaÂśnione. ReÂżyser Jean-Michel CarrĂŠ podejrzewa, Âże "Kursk" zostaÂł trafiony przez amerykaĂąski pocisk i konsekwentnie broni tej sensacyjnej tezy w swoim filmie.
TVN odszedł wraz z Lisem i Olejnik....i kolejni odchodzą
:::...Cała prawda Całą dobe...:::TVN24

http://www.radiopin.pl
http://www.jazzradio.pl
Awatar użytkownika
mikasur
Bywalec
Bywalec
Posty: 643
Rejestracja: sobota 29 sty 2005, 17:46
Lokalizacja: Polska

Post autor: mikasur »

Fajnie. A na jakim kanale? /chyba, Âże jestem Âślepa :? /
"Uśmiech losu można zobaczyć, nawet w tych najciemniejszych chwilach, jeśli tylko pamięta się, żeby zapalić światło..." Albus Dumbledore (cytat z filmu)
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

pewnie w ktĂłrejÂś TVP :twisted:
Awatar użytkownika
Bartek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1009
Rejestracja: piątek 09 lip 2004, 17:16
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bartek »

a nie widzicie tego wielkiego linku do kanalu planete? :lol:
Awatar użytkownika
mikasur
Bywalec
Bywalec
Posty: 643
Rejestracja: sobota 29 sty 2005, 17:46
Lokalizacja: Polska

Post autor: mikasur »

No jest, ale taki niepozorny :D Grunt, Âże siĂŞ wyjaÂśniÂło, bo bym lataÂła po wszystkich kanaÂłach i jednym sÂłowem KANAÂŁ :lol:
"Uśmiech losu można zobaczyć, nawet w tych najciemniejszych chwilach, jeśli tylko pamięta się, żeby zapalić światło..." Albus Dumbledore (cytat z filmu)
tobi
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2460
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 18:13
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Post autor: tobi »

TVN odszedł wraz z Lisem i Olejnik....i kolejni odchodzą
:::...Cała prawda Całą dobe...:::TVN24

http://www.radiopin.pl
http://www.jazzradio.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości