Nowe działy: Relacje z Watykanu

Rozmowy dotyczące strony tvnfakty.pl - zmiany, błędy, problemy, oceny.

Moderator: Łukasz

Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Nowe dziaÂły: Relacje z Watykanu

Post autor: Łukasz »

KoĂączĂŞ robiĂŚ trzy dziaÂły opisujÂące relacje z Watykanu. ZdjĂŞcia, opisy, komentarze:

http://www.tvn.tivi.pl/relacje5.php - ÂśmierĂŚ papieÂża
http://www.tvn.tivi.pl/relacje6.php - pogrzeb
http://www.tvn.tivi.pl/relacje7.php - konklawe (jeszcze w przygotowaniu)

Ale ju¿ teraz, gdy to ostatnie jest nieskoùczone proszê o opinie, uwagi, komentarze. Ewentualne wytkniêcie b³êdów merytorycznych i stylistycznych te¿ mile widziane.

Trzy ¿ó³te ramki na dole ka¿dego z tych dzia³ow z dedykacj¹ dla Faustusa.
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
PabloOoOo_90
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 441
Rejestracja: wtorek 25 sty 2005, 18:12
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: PabloOoOo_90 »

Bardzo bardzo bardzo dobre dziaÂły :)
Te zó³te ramki to BARDZO DOBRY obraz tego co siê dzia³o w ostatnich tygodniach w polskich mediach :)
Liczą się tylko FAKTY TVN codziennie o 19:00 w TVN.
Zapraszają : Justyna Pochanke , Piotr Marciniak i Grzegorz Kajdanowicz.
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

£ukaszu mam inne sprawy na g³owie ni¿ poprawianie Twoich k³amstw i manipulacji. A prawda jest taka, ¿e a¿ roi siê od nich na stronie http://www.tvn.tivi.pl (np g³oœna sprawa Wieczorów wyborczych). ¯ó³te rameczki s¹ po prostu ¿enuj¹ce. Wiem, ¿e nie staÌ Ciê na nic innego, jak tylko na nieudolne powtarzanie plotek z "Twojego Imperium" (info o rzekomym zawieszeniu D. Warakomskiej, polecam te¿ to: http://tvp.pl/3570,20050419197217.strona ). Swobodnie naginasz fakty, k³amiesz i opowiadasz bajki gimnazjalistom. Szkoda tylko, ¿e zapomnia³eœ dodaÌ o tym w jaki sposób oceniono TVN na forum gazety (tytu³ hieny roku, z indywidualnym wyró¿nieniem dla Justyny Pochankê za wystêpy z 1 kwietnia). Owszem pojawia³y siê i inne has³a, ale w wiêkszoœci dominowa³y negatywne oceny TVNu.
ZwróÌ równie¿ uwagê na malej¹ce od soboty wyniki ogl¹dalnoœci Faktów TVN (a¿ do 9 kwietnia).
http://www.wirtualnemedia.pl/document.php?id=167605

Wnioski wyciÂągnij sobie sam.
RozbawiÂłeÂś mnie tym chwaleniem Polsatu i WydarzeĂą. Co CiĂŞ tak urzekÂło? Tomek Lis tÂłumaczÂący napisy w jĂŞzyku angielskim? A moÂże Hania z piosenkÂą "rzepko rzepko..." GratulujĂŞ.

PS widzĂŞ, Âże TVN nie poinformowaÂł CiĂŞ kim jest Ăłw pan:

Obrazek
Katarzyna Koledna Zaleska, która rozmawia³a z jednym z polskich biskupów, a póŸniej tak¿e z siostr¹ zakonn¹ pracuj¹c¹ w watykaùskiej centrali telefonicznej.
Gratulujê. Ju¿ sam kolor wykoùczenia sutanny powinien powiedzieÌ Ci coœ o pozycji owego biskupa... No có¿ - wychowany na œwietnych pozycjach programowych TVNu nie masz o tym pojêcia. To kardyna³ Zenon Grocholweski. Zgodnie z prawem kanonicznym mia³ takie same prawa jak Ratzinger aby zostaÌ papie¿em...

Pozdrawiam Faustus.

PS nie licz na dalszÂą dyskusjĂŞ z mojej strony. Praktycznie juÂż tutaj nie zaglÂądam. Nie warto prowadziĂŚ rozmĂłw z niektĂłrymi uczestnikami tego forum.
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

doktorfaustus1 pisze:(np gÂłoÂśna sprawa WieczorĂłw wyborczych).
Super, na tyle g³oœna, ¿e jej nie pamiêtam. Ale pewnie dla Ciebie wa¿na, skoro przywo³a³eœ jak¹œ sprawê sprzed 4 lat nie maj¹c innych argumantów.
doktorfaustus1 pisze:¯ó³te rameczki s¹ po prostu ¿enuj¹ce. Wiem, ¿e nie staÌ Ciê na nic innego, jak tylko na nieudolne powtarzanie plotek z "Twojego Imperium" (info o rzekomym zawieszeniu D. Warakomskiej, polecam te¿ to: http://tvp.pl/3570,20050419197217.strona ).
Widzisz, sam k³amiesz. Ja tam tak nie napisa³em, a wrêcz przeciwnie. Cytat: "Gazety spekulowa³y, ¿e odejdzie Dorota Warakomska - wspó³odpowiedzialna za te b³êdy. Wszystko jednak wskazuje na to, i¿ w TVP nic siê nie zmieni". Spekulowa³y gazety? Tak. Warakomska zosta³a zawiesozna? Nie. I w³aœnie to napisa³em. Jakby nie patrzyÌ, to tam ¿adnego k³amstwa nie ma. Naucz siê czytaÌ ze zrozumieniem.

doktorfaustus1 pisze:Szkoda tylko, ¿e zapomnia³eœ dodaÌ o tym w jaki sposób oceniono TVN na forum gazety (tytu³ hieny roku, z indywidualnym wyró¿nieniem dla Justyny Pochankê za wystêpy z 1 kwietnia). Owszem pojawia³y siê i inne has³a, ale w wiêkszoœci dominowa³y negatywne oceny TVNu.
Buahahahahaha. :D :D :D :D :D :D :D :D
Na moje FAKTY, merytoryczne argumenty i informacje podane co do minuty, odpowiadasz opiniami forumowiczĂłw gazeta.pl. Ja Ci mogĂŞ zacytowaĂŚ caÂłkiem odwrotne opinie i dobrze o tym wiesz, wiĂŞc siĂŞ nie oÂśmieszaj.
doktorfaustus1 pisze:GratulujĂŞ. JuÂż sam kolor wykoĂączenia sutanny powinien powiedzieĂŚ Ci coÂś o pozycji owego biskupa...
No widzisz. O to w³aœnie prosi³em w pierwszy poœcie. O wytkniêcie b³êdów merytorycznych, bo wiedzia³em, ¿e przy trzech tak du¿ych dzia³ach, gdzie wszystko tak szybko siê dzia³o, na pewno jakieœ b³êdy s¹. No i dziêkujê. Dlatego te¿ najpierw da³em linka na forum, ¿eby inni sprawdzili. Bardzo siê cieszê, ¿e coœ znalaz³eœ i tak wyraŸnie mi to przekaza³eœ.

:D
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Czemu mówi¹c o "Twoim imperium" u¿y³eœ mianownika liczby mnogiej "gazety"? Innych tytu³ów z plotkami na temat Warakomskiej nie pamiêtam... I od kiedy Twoje impreium jest gazet¹? Moim zdaniem nie ró¿ni siê niczym od papieru toaletowego...
Zwracam rĂłwnieÂż uwagĂŞ na fakt, Âże sam jako pierwszy przywoÂłeÂś opiniĂŞ internautĂłw wyraÂżane na forach internetowych.
wpadki TVP uwaÂżnie wyÂłapali widzowie, ktĂłrzy na forach internetowych domagali siĂŞ dymisji szefostwa programĂłw informacyjnych.
Rozumiem wiĂŞc, Âże ja siĂŞ oÂśmieszyÂłem, Ty jednak nie. GratulujĂŞ dobrego samopoczucia.
Przy okazji przypomnĂŞ sÂłynnÂą juÂż KaplicĂŞ SekstyĂąskÂą, o ktĂłrej w Wydarzeniach mĂłwiÂła Hania S. Polecam temat WiesÂławy S. na pewnym forum...
Tymczasem "Fakty" TVN w tym dniu znĂłw zaskoczyÂły swoich konkurentĂłw, bo nadawane byÂły caÂłkowicie spoza studia. O wydarzeniach w kraju z Krakowa mĂłwiÂła Justyna Pochanka, a o tym, co dzieje siĂŞ w Rzymie Bogdan Rymanowski.
SpieszĂŞ wyjaÂśniĂŚ, Âże 8 kwietnia studio im Andrzeja Drawicza (studio WiadomoÂści) byÂło nieczynne Durczok nadawaÂł z Watykanu, Ziemiec z Pl. PiÂłsudskiego w Warszawie....

Takich pereÂłek jest wiĂŞcej. Jednak szkoda czasu na ich prostowanie...
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

1. WidzĂŞ, Âża argumentĂłw Ci brakuje juÂż baaaardzo, jeÂśli przywoÂłujesz posty oÂśmieszonej WiesÂławy S. z forum gazety. Tak jakby pani S. byÂła wyroczniÂą. A jest tylko spamerem.

2. Po co mi przywolujesz to, co mĂłwiÂła Smoktunowicz? Ja napisaÂłem dobrze na stronie. Ani to siĂŞ nie tyczy TVNu, a ni TVP, ani nie ma zwiÂązku ze sprawÂą.

3. Wiem, wiem... Bardzo trudno przeboleĂŚ, Âże:
a) WiadomoÂści kopiowaÂły pomysÂły FaktĂłw, aby nadawaĂŚ program on location
b) TVN i Polsat pierwsze poinformowaÂły o Âśmierci papieÂża, a TVP zwlekaÂła
c) TVP nies³usznie przez ca³¹ noc zaprzecza³a informacjom CNN
d) TVN od kilku dni miaÂła MaĂŚka Worocha w Monachium i od trochĂŞ krĂłtszego okresu czasu BrygidĂŞ Grysiak w Berlinie. TVP miaÂła za to ÂładnÂą planszĂŞ z obrazkiem telefonu
e) TVN pierwsza zaczĂŞÂła przygotowywaĂŚ specjalne czolĂłwki i zawsze wyglÂądaÂły one trochĂŞ inaczej
f) to o TVP brukowce pisaÂły, Âże przygotowaÂła beznadziejnÂą relacjĂŞ, a nie o TVN
g) w TVP Durczok dukaÂł i staÂł bokiem, a nie Rymanowski w TVN
h) TVP nie przedstawiÂła papieskiem testamentu, podczas gdy PaÂłasiĂąski o 14:00 juÂż go czytaÂł

Nie chce mi siĂŞ dalej. A Ty poza arguemntami WieÂśki S. nie masz nic wiĂŞcej do powiedzenia, wiĂŞc siĂŞ nie oÂśmieszaj. ZresztÂą Ty nie masz Âżadnych argumentĂłw. Koniec dyskusji z TobÂą. DziĂŞki za kardynaÂła.

Fusiak, tak, ¿ó³te ramki mia³y taki mniej wiecej cel, co nie zmienia faktu, ¿e zawieraj¹ fakty. :D
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
arrow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1446
Rejestracja: środa 21 lip 2004, 12:43

Post autor: arrow »

doktorfaustus1 pisze:RozbawiÂłeÂś mnie tym chwaleniem Polsatu i WydarzeĂą. Co CiĂŞ tak urzekÂło? Tomek Lis tÂłumaczÂący napisy w jĂŞzyku angielskim? A moÂże Hania z piosenkÂą "rzepko rzepko..." GratulujĂŞ.

O co chodzi z tÂą piosenkÂą? :? :arrow:
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Po co mi przywolujesz to, co mĂłwiÂła Smoktunowicz? Ja napisaÂłem dobrze na stronie. Ani to siĂŞ nie tyczy TVNu, a ni TVP, ani nie ma zwiÂązku ze sprawÂą.
JeÂżeli siĂŞ nie mylĂŞ w swoich opiniach pod tekstami dotyczÂącymi relacji TVNu wspominasz Tomka i HankĂŞ oraz ich wspaniaÂłe relacje na Tybrze. Ba - mĂłwisz o nich jako o wzorcach postĂŞpowania w danej chwili. PozwoliÂłem wiĂŞc sobie dodaĂŚ zdanie podsumowujÂące owe relacje z barki.

Widzê równie¿, ¿e nie zrozumia³eœ celu powstania artyku³u w Twoim imperium. Bynajmniej nie mia³ on uderzyÌ w TVP, a w Warakomsk¹. Jednak argumenty, którymi pos³u¿y³ siê ów pismak by³y ¿enuj¹ce. Zw³aszcza, ¿e podobno rewelacyjny Polsat bra³ ich obraz z Narodowej Mszy ¯a³obnej, kupi³ czêœÌ dokumentów i filmów....
kamuii
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3029
Rejestracja: poniedziałek 21 cze 2004, 21:45
Lokalizacja: Hoghwart

Post autor: kamuii »

1.£ukaszu a kto to jest Justyna Pochanka ??? :D to tak tylko na marginesie :D bo mia³o byÌ wytykanie b³êdów :D
2. WidzĂŞ ze obieltywizmu brakuje ale niech bĂŞdzie. Owsze TVn byÂł najlepszy co nie znaczy Âże TVP byÂła do kitu... Jedynie Polszmata roiÂła wiochĂŞ

I tu odpowiedz dla Arrow'a
-Lisu - Haniu opowiedz nam jak spotkaÂłaÂś papieÂża
-Hania - no ja w tedy ÂśiewaÂłam z zespoÂłem taka piosenkĂŞ rzepko rzepko rzodkieweczko :D

bez komentarza....

Poza tym warto by siĂŞ byÂło zastanowiĂŚ czemu TVp podaÂła informacjĂŞ o Âśmierci papieÂża pĂłzniej po pierwsze ÂŁukasz to nie wyÂścigi kto pierwszy ten lepszy poza tym nie porĂłwnĂłj tvp do tvn 24 gdzi wszsytko idze caÂły czas na Âżywo co zaÂś do Polszmaty to informacjĂŞ podaÂł prowadzÂący program Lis.Natomiast w TVP musieli wpisaĂŚ tekst do promptera sprowadziĂŚ ksiĂŞdza , ktĂłry potem musiaÂł ten tekst przeĂŚwiczyĂŚ i odczytaĂŚ... to nie takie proste. Nie zawsze chodzi o to zeby byc 1.

PamiĂŞtaj ze to Pochanke krytykowano (z czym siĂŞ nie zgadzam) za uÂśmiercanie papieÂża juz w piatek :? wiĂŞc wstrzemiĂŞÂźliwosĂŚ popÂłaca.
Android <3
Templar
Początkujący
Początkujący
Posty: 77
Rejestracja: czwartek 07 kwie 2005, 22:35
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Post autor: Templar »

TVP nie poradzi³a sobie z relacjami z Watykanu. Informacje podawa³a z opóŸnieniem w stosunku do pozosta³ych licz¹cych siê stacji telewizyjnych. Nieudolnie naœladowa³a pomys³y konkurencji. Czasami kompromitowa³a siê zaprzeczaj¹c informacjom CNN. Nie by³a przygotowana na wybór Ratzingera. Wszystkie b³êdy i wpadki TVP uwa¿nie wy³apali widzowie, którzy na forach internetowych domagali siê dymisji szefostwa programów informacyjnych. Gazety spekulowa³y, ¿e odejdzie Dorota Warakomska - wspó³odpowiedzialna za te b³êdy. Wszystko jednak wskazuje na to, i¿ w TVP nic siê nie zmieni i - tak jak przez ostatnie lata - widzowie chc¹cy siê czegoœ dowiedzieÌ wybior¹ TVN.
Powiem tak: Wielkie ROTFL Taki LoL Âże nie wiem. Takich kÂłamstw to ja od 2 lat nie widziaÂłem !
Maciek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1411
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 20:48

Post autor: Maciek »

A co takiego byÂło niby dwa lata temu? :neutral:
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

Templar, to poinformujcie z Faustusem o tym ZarzÂąd TVP. ChĂŞtnie bĂŞdĂŞ tÂłumaczyÂł siĂŞ przed sÂądem. A co do posta, gdyby Maciek nie odpowiedziaÂł, to by zostaÂł skasowany. Z wielu powodĂłw. I oczywiÂście Âżadnego kÂłamstwa tam nie ma.
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
Templar
Początkujący
Początkujący
Posty: 77
Rejestracja: czwartek 07 kwie 2005, 22:35
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Post autor: Templar »

No np. co oni takiego dawali z opóŸnieniem ? Zaraz mi powiesz ¿e informacjê o œmierci Papie¿a, tyle ¿e oni mo¿e s¹ optymistami i nie robili sobie wczeœniej planszy "Papie¿ nie ¿yje", za to po kilku minutach ksi¹dz w studiu wyg³osi³ piêkn¹ przemowê.
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

Widzisz. Sam sobie znalaz³eœ wspania³y argument na to, i¿ nie jest to k³amstwo. Do tego doda³bym kolejny: godzinne opóŸnienie w stosunku do TVN w przeczytaniu fragmentów testamentu. I nie chodzi o optymizm. Bo od wielu lat wszystkie najwiêksze stacje telewizyjne by³y przygotowane na œmierÌ papie¿a.

I proszĂŞ mnie wiĂŞcej nie oskarÂżaĂŚ o kÂłamstwo.

A jako ciekawostke dodam, Âże jeÂżeli bylibyÂśmy teraz na forum medialinka, to musiaÂłbyÂś przepraszaĂŚ publicznie i wielokrotnie. :D Tam admin jest bogiem i nie ma z nim dyskusji. To taka dygresja tylko. :roll:

Ale wracajÂąc do tematu, to w tym tekÂście nie ma nic nieprawdziwego. TVP miaÂła szereg wpadek. JeÂżeli komuÂś to odpowiada, to jego sprawa. Natomiast to jest forum sympatykĂłw TVN i nie dziwcie siĂŞ, Âże jesteÂście ostro atakowani.

http://www.tvn.tivi.pl/relacje7.php - natomiast tutaj dodaÂłem jeszcze 6 fotek z "Poranka".
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
Templar
Początkujący
Początkujący
Posty: 77
Rejestracja: czwartek 07 kwie 2005, 22:35
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Post autor: Templar »

Hmmmm "godzinne spóŸnienie" napisa³eœ ¿e TVP i siê z tym nie zgodzê, gdy¿ TVP 3 czyta³o od razu testament...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości