Miesięcznie odwiedza nas 200 000 użytkowników!
Baner - nagłówek
ODZIAŁY LOKALNE
Kraków
Łódź
Warszawa
Poznań
Toruń
Wrocław
Szczecin
Katowice
Gdańsk
Białystok
PARTNERZY
Polski producent mebli ze starego drewna
Meble wykonywane ręcznie
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński Medical & SPA
Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Kompleksowa obsługa instalatorów
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
Sklep Montersi.pl
Pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Zakupy i zabawa
SONDA
Jak Ci się podoba nowa wersja tvnfakty.pl?

Gdzie ubezpieczę się od kradzieży z włamaniem?

Aż 8 na 10 Polaków wykupuje ubezpieczenie nieruchomości. Chociaż większość osób ogranicza się jedynie do ubezpieczenia murów, powiększa się grono ubezpieczających mieszkanie od kradzieży z włamaniem. Gdzie warto wykupić taką polisę, by zapewnić sobie wysoki poziom bezpieczeństwa?

Jeżeli chcesz zapewnić sobie spokój i komfort psychiczny – podczas nieobecności w domu – ubezpiecz mieszkanie. Nie ograniczaj się przy tym wyłącznie do polisy obejmującej mury. Ubezpiecz także mienie ruchome od kradzieży z włamaniem. Dzięki temu – cokolwiek się stanie – otrzymasz odszkodowanie będące rekompensatą za doznane straty.

Ubezpieczenie od kradzieży z włamaniem wykupisz u każdego ubezpieczyciela

Statystyki są nieubłagane – coraz częściej dochodzi do włamań i kradzieży mienia z mieszkań. Proceder ten nasila się głównie w sezonie urlopowym oraz w okresie okołoświątecznym. Dlatego, aby nie narażać się na przykre finansowe konsekwencje takich zdarzeń, wiele osób decyduje się wykupić ubezpieczenie mieszkania od kradzieży z włamaniem.

Z uwagi na rosnące zainteresowanie, tego typu ubezpieczenie pojawia się w ofercie niemal każdego towarzystwa ubezpieczeniowego. Trzeba jednak mieć świadomość, że nie każdy ubezpieczyciel proponuje polisę na identycznych warunkach. Wszystko zależy od tego, jak dana firma ubezpieczeniowa szacuje ryzyko.

Polisa mieszkaniowa dostosowana do potrzeb

Jeśli chcesz mieć pewność, że polisa będzie odpowiadała na Twoje oczekiwania przeczytaj, jak ubezpieczyć mieszkanie od kradzieży na Rankomat.pl. Dzięki temu nieruchomość zostanie dopasowana do potrzeb oraz zapewni komfort – nawet podczas długiej nieobecności w domu.

Wybierając ubezpieczenie mieszkania od kradzieży z włamaniem, zwróć uwagę na:

  • sumę ubezpieczenia – od niej będzie zależeć wysokość odszkodowania
  • możliwość wykupienia polisy z wartością odtworzeniową mienia
  • istnieje podlimitów.

Pamiętaj również, by sprawdzić wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela. W ogólnych warunkach ubezpieczenia (OWU) znajdziesz informacje o przypadkach, w których towarzystwo ubezpieczeniowe może odmówić wypłaty odszkodowania. Dotyczy to przede wszystkim sytuacji, gdy do kradzieży z włamaniem doszło np. na skutek rażącego niedbalstwa właściciela nieruchomości.

Wybierając ubezpieczyciela, nie kieruj się wyłącznie ceną. Przede wszystkim zwróć uwagę na zakres ochrony ubezpieczeniowej oraz sumę ubezpieczenia. Mając na względzie te dwa główne kryteria, możesz porównać dostępne polisy pod kątem swoich oczekiwań.

Łukasz Ropczyński
Hotel Buczyński Medical & SPA
Park Hotel KUR & SPA
NASZE WYWIADY
FAKTY TVN